Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 853
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 34
perunika,мнгого е красиво.

# 451
  • Мнения: 6 290
Здравейте, моята сага с вратите приключи успешно ooooh!
Явно грешката е в ползването на Боро контакт, защото не запечатва, а само прави спойка. Купих Aqualin бял грунд подходящ за третиране на петна от наводнения и какво ли не, вкл. и дървени плоскости, ОСБ и т.н. Минах с него две ръце. Изсъхва за 30 мин до 1 час и после може да се боядисва... Та минах 2 ръце с него, 2 ръце боя и после още една ръка грунд на БМ и последен слой боя.
Днес минах една каса от същия материал като вратите (фурнирована и изшлайфана) с белия грунд и няма никакво пожълтяване. Утре ще боядисам с боята и дано всичко е ОК. Ето няколко снимки.








и преди да ги третирам

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 07:26 от drago_2008

# 452
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ехеее Драго, браво, чудесно са се получили  Hug
Дай линк към този грунд да го видим и запомним кой е точно. Защо между ръцете си минавала пак с грунд? БМ Бенджамин мур ли е?
Пак да кажа БРАВО, на това му се вика добро преправяне  Heart Eyes

На perunika навеса го помня - красиво и уютно местенце  Heart Eyes

# 453
  • Мнения: 6 290
Ехеее Драго, браво, чудесно са се получили  Hug
Дай линк към този грунд да го видим и запомним кой е точно. Защо между ръцете си минавала пак с грунд? БМ Бенджамин мур ли е?
Пак да кажа БРАВО, на това му се вика добро преправяне  Heart Eyes

На perunika навеса го помня - красиво и уютно местенце  Heart Eyes

Мерси, mentolka Hug и аз съм много доволна от постигнатия резултат.
БМ е Бенджамин Мур както си се сетила.
Минавах след първите 2 ръце боя с грунда, защото първоначално грундирах вратите с Боро контакт, а е било грешка. Той не ги запечатва... След като избиха петната трябваше да ги третирам с нещо, за да спрат да изскачат.... Та купих грунд Aqualin Eco за третиране на петна. Имах от самото начало на БМ грунда ама реших да го пазя за новите кухненски вратички, които ще боядисвам по-натам, че докато дойде ред да монтираме новата кухня, оригиналния цвят спря да ми харесва Joy Предполагам, че и с него също щяха да се запечатат, но реших сега пред свършен факт с другия да мина 2 ръце, защото ми потвърдиха, че действа, та този път заложих на сигурно.
Ето линк към грунда. Има разфасовки по 0.750 л. Излиза около 14 лв. За сравнение на БМ го купих 1 л за около 37 лв. Като квадрати покриваемост са еднакви...
http://decor.dimotika.bg/menu-item/aqualin-eco-%D1%83%D0%BD%D0%B … 0%B1%D0%BE%D1%8F/

Последна редакция: сб, 14 май 2016, 21:45 от drago_2008

# 454
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ауу, чудно се е получило, а това сиво ми взе сърцето  Heart Eyes

# 455
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,
Сигурно е коментирано, но не мога да се ориентирам какво е най-удачно да направя. Имам една дървена маса, на която разлях лакочистител и сега има ужасни избелели петна. Искам да я обработя с нещо, за да я възстановя, може би и ми се иска да я потъмня малко.. Какво ще ми препоръчате- някакъв лак или боя? Трябва да е нещо устойчиво, защото се ползва ежедневно и в същото време да не е много гланцирано, да е максимално естествено.

# 456
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Здравейте, не съм чела темата досега и не съм запозната - имам един стар гардероб пдч естествен фурнир. Има ли вариант да се боядиса и с каква боя би било подходящо и какво ъърябва да направи преди боята? Иска ми се да стане бял.
Ще съм благодарна за съвети.

И още един въпрос - стари врати са боядисвани с блажна боя бяла. Сега искам да се освежат - има ли вариант за друга боя или пак трябва да е блажна?

# 457
  • Варна
  • Мнения: 4 057
drago_2008 респект! Чудесна работа!

Записвам си грунд Aqualin Eco за закупуване.


# 458
  • Бургас
  • Мнения: 754
Далията и патето да ходят да почетат малко инфо, не може на всеки 2-3 страници да повтаряме едно и също....ама ха Naughty

# 459
  • Мнения: 6 290
Благодаря много на всички за обясненията и коментарите  bouquet bouquet bouquet

Най-накрая касите са готови и ги закачихме. Ето снимки преди и след:



# 460
  • Мнения: 6 290
Здравейте, не съм чела темата досега и не съм запозната - имам един стар гардероб пдч естествен фурнир. Има ли вариант да се боядиса и с каква боя би било подходящо и какво ъърябва да направи преди боята? Иска ми се да стане бял.
Ще съм благодарна за съвети.

И още един въпрос - стари врати са боядисвани с блажна боя бяла. Сега искам да се освежат - има ли вариант за друга боя или пак трябва да е блажна?

Първо грундираш. Ако не се шлайфа тук препоръчват грундиране с Боро Контакт. И около 1-1.30 ч след това минаване с акрилна боя на водна основа примерно. Аз боядисвах едната страна в БЯЛО и при мен избиха жълти петна след втората ръка боя, защото фурнира беше дъбов и бях изшлайфала лака, а Боро контакта, който нанесох за по-добра спойка все пак не запечата вратата. Ако не го шлайфате може и да не ти избият петна. Но ако ще шлайфаш мини с бял грунд. Аз съм писала няколко поста по-нагоре какви бои и грундове ползвах. Шлайфаните каси минати само с Аквалин Еко 1 ръка се запечатаха и с 3 ръце боя станаха перфектни, никакви петна!

# 461
  • Мнения: 186
Ихаааа !!!! Браво Драго  bouquet  bouquet  bouquet bouquet bouquet
Чудесен резултат! !!!!!!

# 462
  • Бургас
  • Мнения: 754
Значи борото е за по-добра атхезия между основата и полагаща боя или лак, а не за запечатване

# 463
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Драго,супер са станали вратите  Peace

# 464
  • Мнения: 6 290
Значи борото е за по-добра атхезия между основата и полагаща боя или лак, а не за запечатване
Kruhan, tan4eto_71, благодаряяяя😃
Точно така. Ако се боядисва в бяло трябва да се запечата щом основата е фурнир или дърво за да няма изненади...

Общи условия

Активация на акаунт