Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 964
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 54 546
Хриси имаше предвид, че борото служи за по-добро слепване, не за запечатване.

# 466
  • Мнения: 6 304
Това ако е към мен? точно това съм писала вече няколко пъти - с какво се запечатва и че Борото не става.
Хриси като гледам поста само затвърждава писаното от мен:
Значи борото е за по-добра атхезия между основата и полагаща боя или лак, а не за запечатване

# 467
  • Мнения: 4 275
 ooooh!  ooooh! ooooh!
Идвам да дадете кураж, щото ако знаете с какво се захванах... Кой дявол ме подтикна, така и не разбрах... Както си седях мирно вкъщи, към 19:00 реших да ида до магазина отсреща да търся Дунав или Терминатор. Вратите са ни доста зле и имат нужда от пребоядисване. През годините са минати 3-4 ръце и сега реших да махам старата боя, за да може да сложим нова отгоре. Първооо, този Терминатор се хаби за секунди и сигурно ще имам нужда от 100 опаковки. И второ, доста бавно и трудно става на мехурчета боята. Става, но както вече казах, че има нужда от мноооого Терминатор. И сега... Какво да я правя тази врата, ще я избутам някак ща, не ща... На всичкото отгоре се оказа, че като са строили преди 30 години, не влагали качествени материали явно, защото врата се оказа шперплат + картон ... Направо се замислям дали да не ида да поръчам 6 врати и да се свършва всичко

# 468
  • Мнения: 4 275
Това с махането на боята с Терминатор няма да го бъде. Маха се само най-горния пласт боя. Боята от Бай Тошево време си стои непокътната! Лентов шлайф дали ще ми свърши работа? Искаше ми се преди да затичам до магазина за такова да се допитам тук, щото все пак не струва 5 лева като Терминатора. Просто трябва да измисля нещо, за да довърша започнатото, понеже закачихме обратно вратата надрана  ooooh!

# 469
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Боята пада с пистолет за горещ въздух. Дунав за доизчиставане на остатъците. Накрая с шлайф за изглаждане.

# 470
  • Мнения: 4 275
perunika, благодаря  bouquet
Много импулсивно действах и изобщо не съм подготвена за тези стъпки. Забравих си пистолета с горещ въздух в София, а шлайф изобщо нямам  Blush

# 471
  • Мнения: 56
Здравейте прекрасни момичета, въодушевена съм, защото моите реставраторски умения стават все по-добри и то, благодарение на вашите съвети. Ето, вече имам концепция как от трите 70-годишни стола на дядо ми ще направя два. Първият е почти завършен: залепих му счупения крак, преборих дървояда (със спринцовка във всяка дупка), шлайфах и дори поръчах нова ратанова решетка. Единственото неизвестно е как ще я зашия, защото предишната е шита на ръка. Аз обаче съм внучка на сръчен обущар и ще се оправя, надявам се! Стискайте ми палци и вижте напредъка ми на снимките. Благодаря на всички ви за окуражаването и съветите:)
https://www.facebook.com/mary.stefanova/posts/10154207583569287

# 472
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Mary Stefanova, явно съм закъсняла за снимките, моля те да ги постнеш пак, много ще ми е интересно)

# 473
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
някой има ли интерес мебели от 60те години в Пловдив?

маса с 6 виенски стола и бюфет орех (бюфетът и масата може и поотделно да се вземат)
и един масивен шкаф, използваше се във всекидневната и е боядисан с бяла боя, та незнам какво дърво е отдолу.

също така шевна машина с мотор (полупрофесионална Veritas, шие кожа, дебели материи, както и тънки), монтирана към масичка с ковано желязо.

ако има интерес ще кача снимки.

# 474
  • Мнения: 3 406
Добро утро момичета
Дайте акъл с какво да обработя външна входна врата от чам  newsm78  Вратата е нова, не е обработвана с нищо. Дърводелеца каза първо да импрегнирам, след това да лакирам с матов лак. Аз обаче нямам идея с какво да импрегнирам. След това се чудя лак ли да слагам или масло?
Вратата засега е на открито, но лятото ще правим навес и ще остане отдолу под навеса. Ще е защитена от пряка слънчева светлина и дъжд.
Останалата дограма на къщата е ПВЦ в цвят "златен дъб" и ми се иска да постигна сходен цвят и на вратата. Ако е възможно.

# 475
  • Мнения: 2 102
 asyalein може ли снимки и цена/ може и на лични/?
Аз търся столчета и шевната машина бих приютила  Praynig А масата какъв размер е, по-обемните ме притеснява, че не влизат в асанс. а сме на висок етаж  Confused

tanzu аз омаслих чамова маса, но в бяло. Много добре се получи. Отгоре запечатвах с нещо за здравина, ако трябва ще погледна точно какво се води.  Може да звъннеш в предст. на Осмо, ще те ориентират какво масло и дали има нужда от топ или финиш щом е за навън. Само за разхода имай едно на ум, че е мнооого по-икономично от техния разчет.

Последна редакция: пт, 27 май 2016, 09:21 от mama irina

# 476
  • Варна
  • Мнения: 1 571
tanzu, аз бих пробвала този продукт Някой го беше похвалил в темата и съм си запаметила линка  Peace

# 477
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Тиковото масло го дават за декинг/външна употреба. ОСМО също имат тиково масло. http://decking.bg/manufacturers.php?ManufacturerID=1
По принцип дърво трудно се защитава от атмосферни влияния, още повече чам. Наскоро рових, рових и уви - попаднах на хубави съвети в "направи си сам" от дърводелец, но на любителско ниво неприложими. Щом ще й правите навес на вратата, добре, но отдолу пак ще се се мокри и ще я пече слънцето /нашата е такава и там лакът се наруши, а е матов на водна основа/. Във въпросните статии прочетох, че лакът няма как да отговори адекватно на атмосферните влияния, тъй като не е еластичен, а е известно, че дървото се свива и разширява според сезона и влагата. Имало някакви италиански лакове, но и те не са перфектни. Затова аз бих заложила на хубаво масло и ежегодно осежаване.

# 478
  • Мнения: 3 406
Перу, мисля че навеса ще я предпази вратата изцяло от пряка слънчева светлина, дъжд и сняг. Дори и отдолу. От къщата до оградата имаме ивица с широчина 4,50 метра, която ще покрием с навес и ще ползваме вместо гараж. Вратата се пада на 1,50 навътре от края на бъдещия навес.

# 479
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Перу, мисля че навеса ще я предпази вратата изцяло от пряка слънчева светлина, дъжд и сняг. Дори и отдолу. От къщата до оградата имаме ивица с широчина 4,50 метра, която ще покрием с навес и ще ползваме вместо гараж. Вратата се пада на 1,50 навътре от края на бъдещия навес.

 При това положение вратата наистина ще е предпазена. Иначе, perunika е права. Мъжът ми миналата година по това време направи от чам капак на кладенец и го лакира. В момента дървото е сиво, а лакът се бели на големи люспи. Ама, като не ме послуша да го омаслим, така е.

Общи условия

Активация на акаунт