Второ дете

  • 65 572
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 1 035
  • София
  • Мнения: 24 839

absurT, изброените са съвсем човешки неща, които всеки трябва да може да прави в извънреден момент.
Въпросът ми не беше чиниите, а за детето. Да си му майка, само ако имаш време. Признавам си, че малко разсъждавам от гледна точка на детето. Не би ми било приятно...

Ами, отново изкривяваш, хем в предния пост бях ти го болднала! Peace
Написах: Мъжът ми казваше, че няма да може да ми помага вкъщи, а ти го изкара, че няма да може да бъде баща.
Обясних ти, че за мен, дали си добър или въобще родител, не се определя нито от броя измити чинии, нито от простирането и бърсането на прах- нещо, което тук усилено се защитава.
Никъде не е ставало дума да да бъдем родители само ако имаме време!

# 1 036
  • Мнения: 30 802
Между другото, мисля си, че в крайна сметка е доста грешно родителят да научи децата, че той е като някакъв иконом или личен асистент, на разположение винаги, за да изглажда неравностите и да дирижира най-правилната програма за деня. Дори един родител да е по-далечен в някои моменти, това не го прави по-малко влиятелна фигура, а дори може да увеличи влиянието и авторитета, защото не го смятат за изтривалка.

# 1 037
  • Мнения: 1 782
На мене ми е наистина любопитно откъде идва този натиск при отглеждане на 1во дете ? Кой го налага този натиск ?
Според мен натиск ти оказват околните ако имаш 2 деца да не ги делиш, особено ако са от различни бащи.
При мене никакъв натиск нямаше. Добронамерени съвети от майка ми, майката на мъжа ми, приятелки и това е.

# 1 038
  • Мнения: 30 802
Е да де, то това е натискът- съвети и отношение, все едно не знаеш какво да правиш. А при мен все още има натиск от майка ми, играе го кибик и дава акъли как да се справям по-добре.

# 1 039
  • Мнения: 1 782
Единствения натиск , който съм усещала не е как да си гледам детето, а за 2ро, дори и от съседки, чак ми промиха мозъка !!
Винаги съветите са били - "...(бла-бла)... , но вие си знаете, вие си гледате детето. "
Натиск вероятно има при родители, чиито майки активно помагат с грижите по детето - кое как да става, а и е логично. Не можеш да цопнеш детето на свекървата и да имаш претенции какви здравословни храни да му приготя. Тя е отделила от времето си, безплатно ти наглежда детето и ще се справя с храната му както на нея й е най-удобно.
Нашите баби се включват от време на време за кратко и не смеят да ни се месят. И ние не им се месим какво и що когато детето е при тях. И да направят някой коментар, то той просто не е с тежест...

# 1 040
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Пука ми, че някой ме нарича половин майка, ако ще и четвърт майка да съм в нечии представи, аз съм майката, която искам да бъда и нататък няма никакво значение. Ако не мога да бъда такава и за друго дете, просто няма да бъда изобщо. Аз съм си аз и не само като родител. А натиск в моя случай е изключен. Случвало се е да се издразня на някоя тъпотия, но никой не ми е настоявал със "съвети", остава и с нещо повече.

# 1 041
  • Мнения: 46 640
Никъде не е ставало дума да да бъдем родители само ако имаме време!

Така разбрах израза, че ще помага за детето, когато/ако е свободен. Домакинските неща са си факт без значение броя на децата. Не мисля, че минаването за прах е по-различно при 2 деца, затова не разбрах, че говориш за битовото ежедневие.
Разбрах и се радвам, че е подействало при теб.
На мен лично не ми харесва, притеснявам се за влиянието му в/у разбиранията на детето. Че жената трябва да прави каквото трябва (и за децата, и за всичко), а мъжът - ако е свободен и му е приятно.

Е да де, то това е натискът- съвети и отношение, все едно не знаеш какво да правиш. А при мен все още има натиск от майка ми, играе го кибик и дава акъли как да се справям по-добре.
Това не те ли навежда на мисълта, че дали ще има или не натиск зависи от човека отсреща. На мой гръб не съм изпитала такъв.
Единственият натиск е бил от страна на майка ми за второ дете . Свекърва ми, майка на 3 деца, никога не е давала акъли за бройката и въобще не е на твоето мнение, нищо че и тя, и ти с те с по 3.
Скрит текст:
При майка ми - винаги е искала второ, но лош късмет (извънматочна, при която беше на прага на смъртта и се наложи да режат тръби, яйчник...), и сякаш точно тази невъзможност е направила второто дете още по-бленувано, съответно и имаше натиск в/у мен. Опитах се да насиля да мисля в тази посока, но не открих причина лично за мен. От 1 г. имам проблем, който най-сетне ме спаси, по принцип мога да го разреша, но умишлено отлагам, така имам причина да отбягвам атаките Joy

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 15:10 от Не се сърди, човече

# 1 042
  • Мнения: X
При мен е имало желание, не натиск, единствено и само от мм.

Масово бабите и родителите ни са с по 1 дете и рядко с две, та не разбирам какви са тези предразсъдъци и големи родове.

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 15:35 от Анонимен

# 1 043
  • Мнения: 30 802
То ако има натиск, си е сериозен червен флаг на ръба и отвъд ръба на домашния тормоз. Но виж ентусиазирано желание вече е друго нещо. Всъщност тия мъже, които натискат за деца, не ги ценят много. По-скоро е опит за репродуктивна принуда и да вържат жената.

Но вече на въпроса "защо ти е още едно дете" има много и то добри отговори.

# 1 044
  • Мнения: X
Сирен, именно на това и натъртих и аз, че натиск, 'врънкане, натякване и изнудване' са си домашен тормоз и веднагически ги разпознавам и няма как да минат като норма.

Има много добри отговори за имането на всяко едно нещо или за още едно дете, но те са строго индивидуални и няма как да са стандартни за всички.

# 1 045
  • Мнения: 30 802
И какво толкова ще ти отнеме второто дете, което не може да се компенсира по някакъв начин с това, което ще ти даде?

# 1 046
  • Мнения: X
И какво толкова ще ти отнеме второто дете, което не може да се компенсира по някакъв начин с това, което ще ти даде?
На мен лично ли?
Не го смятам за необходимо, защото имам всичко, което желая като семеен модел.
Отделно вече и други фактори има като години, здраве, живот занапред и изисквания към себе си.

# 1 047
  • Мнения: 46 640
Именно, нищо няма да ни отнеме, просто не намираме причина да го имаме.

# 1 048
  • София
  • Мнения: 19 446
Не смятам за коректно да се твърди, че "мъжете" (което за мен означава "всеки мъж"), които искат деца - не ги ценят.
Звучи логично и въпросът "Защо ти е дете?" Каква  е причината да имаш дете, която те спира до едно?
Чувала съм за хора, които изсипали сума пари за изследвания и инвитро, неперкъснато се говорело колко копнеят, впоследствие жената заченала естествено и ... решили, че второ им е много  newsm78
Друг е въпросът, че по мое мнение - мъжете драпат за момче. А зависи и дали жената е по-семеен тип или иска и кариера.

# 1 049
  • Мнения: X
.

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 15:35 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт