Второ дете

  • 65 551
  • 1 088
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 10 999
Егоист или не, аз така се чувствам. Ако не ходя на работа ще имам и финансови проблеми, така че чувство за вина, че ходя на работа нямам.
Не намирам за нужно да убеждавам някого, че трябва да роди второ дете. Надявам се по-малко жени да го направят,та моите деца да станат лекари, защото ако конкуренцията е твърде голяма, те няма да се преборят. А като няма кандидати, горките болни трябва да се примирят с това което има на пазара. Егоист съм както за себе си, така и по отношение на децата.

# 931
  • Мнения: 690
Тук моята гледна точка вече се рзминава с тази на Абсурт. Това че имаш деца не означава че ти трябвада изчезнеш като личност. Аз имам 2 деца и те са моя живот. Но това не означава че и аз не съм човек и нямам нужда да си почина, да се поглезя или да поклюкарствам. Това че имаш дете или деца не означава че трябва да спреш да живееш. Аз сама си гледам децата, никой не ми понага освен мм защото сме в чужбина и нямаме близки наоколо, но чесно казано на моменти искам малкия да порасне и да ги пусна на градина/ ясла. Понякога това монотонно ежедневие толкова те натоварва, че ставаш много по-изнервен и в тези случаи едва ли си на 100% пълноценна майка.

# 932
  • Мнения: 46 602
Как така от темата дали да имаме второ дете или не ние отлитнахме на глобалните въпроси за изчезването на цивилизацията или изчерпването на природните ресурси...
И аз това се чудя. Авторката и мъжът й имат разминаване по семеен въпрос. Дали ще е за деца, за жилище или за друг въпрос, касаещ двойката няма особено значение.
Същият проблем щяха да имат, ако имаха 2 и един от тях иска 3-то или 3 и иска 4-то.
За това жената иска съвет как да действа, не за световните проблеми Joy

# 933
  • София
  • Мнения: 24 839
Тук моята гледна точка вече се рзминава с тази на Абсурт. Това че имаш деца не означава че ти трябвада изчезнеш като личност. Аз имам 2 деца и те са моя живот. Но това не означава че и аз не съм човек и нямам нужда да си почина, да се поглезя или да поклюкарствам. Това че имаш дете или деца не означава че трябва да спреш да живееш. Аз сама си гледам децата, никой не ми понага освен мм защото сме в чужбина и нямаме близки наоколо, но чесно казано на моменти искам малкия да порасне и да ги пусна на градина/ ясла. Понякога това монотонно ежедневие толкова те натоварва, че ставаш много по-изнервен и в тези случаи едва ли си на 100% пълноценна майка.

Напротив, гледните ни точки са еднакви!
Аз живея моя живот и моят живот е мой, както техния- техен!
Никой не може да живее живота на другия.
Най- втрисащото изявление за мен е " Посветила съм им живота си".
Никое дете не бива да бъде натоварвано с такава тежест.

Иде реч просто за това, да отделиш от личните си години 2-3, които да подариш на 2/3 на детето си и после поне 1- 2 часа на ден, докато стане пълнолетно.
Ами, при 24 часово денонощие, не е толкова много, си мисля.

# 934
  • Мнения: 690
С това вече съм на 100% съгласна.

# 935
  • Мнения: X
..

Иде реч просто за това, да отделиш от личните си години 2-3, които да подариш на 2/3 на детето си и после поне 1- 2 часа на ден, докато стане пълнолетно.
Ами, при 24 часово денонощие, не е толкова много, си мисля.
Може при мен е следствие на професията ми, но аз прекарвам много повече от 2 часа на ден с детето си от раждането и не смятам, че е егозиъм, че искам време и за себе си.

 Не желая още едно дете поради множество причини. Някои от тях докоснах по-нагоре във връзка с вметката дали ни пука за цивилизацията

Не съм се посветила на детето си само, но не смятам, че работейки постоянно когато детето е в ясла от 1 годишно  или на градина от почти на 3, ще му направя кой знае каква услуга, само с факта, че съм го създала, надмогнала егоизма си, хвърлила го по институции и надделяла над системата.

Нито пък би ме блазнила идеята, да имам 2-3 деца, но ме мързи да им обръщам внимание, не ми се занимава да се водят по разходки и почивки с тях, делегирам всичко на баби, гледачки, ясли и странични хора, не желая да им помагам/опозная света им и мисля за техните интереси и само ги имам, защото мисля, че това е 'правилната' бройка и това е достатъчно за моя малък свят.

Не е важна бройката, а качеството, защото говорим за човешки индивиди.  

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 07:40 от Анонимен

# 936
  • Мнения: 690
..

Иде реч просто за това, да отделиш от личните си години 2-3, които да подариш на 2/3 на детето си и после поне 1- 2 часа на ден, докато стане пълнолетно.
Ами, при 24 часово денонощие, не е толкова много, си мисля.
Може при мен е следствие на професията ми, но аз прекарвам много повече от 2 часа на ден с детето си от раждането и не смятам, че е егозиъм, че искам време и за себе си. Не желая още едно дете поради множество причини.

Не съм се посветила на детето си само, но не смятам, че работейки постоянно и с дете в ясла от 1 годишно  или на градина от почти на 3 ще му направя кой заяе каква услуга, че съм го създала и хвърлила по институции. Не е важна бройката, а качеството, защото говорим за човешки индивиди. 
Аз само едно не разбрах. Значи ако запишеш детето си на ясла или градина го хвърляш по институции. То тогава цяла България и даже почти целия свят си е хвърлил децата. То дай тогава и на училище да не ги записваме.

# 937
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
Дали ще е на ясла/градина или ще има гледачка, каква е разликата.  newsm78
Само дето някой се вторачват в гладачката, или става като в приказката за лисицата и сиренцето.

# 938
  • Мнения: 690
Аз не съм се вторачила в гледачката. Кой е казал че има разлика. Мисля че друг беше цитирал гледачката, но по повод че като я наемеш тя поема изцяло грижата за детето 24/7. А градини и ясли са само през деня докато работят и двамата родители.

# 939
  • Пловдив
  • Мнения: 14 841
Кристина, тогава не само конкуренция, но и пациенти няма да има. Или разчиташ на циганите с многото деца, които лекари няма да станат, ама платежоспособни пациенти - може? Wink

Цитат
И мислещите хора се замислят, а не карат първосигнално.
"Мислещите хора се замислят" ще рече "мислещите хора мислят като мен". Нормално, всеки е склонен към това.
На мен пък ако ми беше важно моментното първосигнално удоволствие, щях да остана с едно дете. Нито ми е кеф да се занимавам с малки сладки бебенца (ма за съжаление минават първо през тая фаза, няма как), нито ми се бременее, нито нищо. Искам повече деца именно защото съм обмислила въпроса в перспектива. Wink Разбира се, при обмислянето нямам предвид света и благодеянието, което му правя, размножавайки се, а себе си и децата си. И съм съгласна с Мамасита, че точно защото е важно в какъв свят ще живеят децата ни, би било добре за тях да има повече хора от тяхната порода.

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 06:41 от Магдена

# 940
  • Мнения: 46 602
Аз само едно не разбрах. Значи ако запишеш детето си на ясла или градина го хвърляш по институции. То тогава цяла България и даже почти целия свят си е хвърлил децата. То дай тогава и на училище да не ги записваме.
Според мен има предвид съвсем бебетата. За деца след 3 г. на градина и в училищна възраст е съвсем различно положението.

И да се върнем все пак на темата - какво предлагате, ако имате разминаване по въпроса за бройката на децата с партньора си. Независимо дали става дума за 2-ро, 3-то или 10-то дете Simple Smile

# 941
  • Мнения: X

И да се върнем все пак на темата - какво предлагате, ако имате разминаване по въпроса за бройката на децата с партньора си. Независимо дали става дума за 2-ро, 3-то или 10-то дете Simple Smile

Компромис по този въпрос трудно може да бъде постигнат, тъй като не може да се роди половин дете. Или искащият прибягва към непочтени средства и си носи последствията или приема изборът на неискащия и се опитва с убеждение да го придума. Ако не може да го приеме си събира багажа, оставя първото си дете без семейство и отива да търси друг и по-склонен партньор.

# 942
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз само едно не разбрах. Значи ако запишеш детето си на ясла или градина го хвърляш по институции. То тогава цяла България и даже почти целия свят си е хвърлил децата. То дай тогава и на училище да не ги записваме.

Всъщност е  точно така- хвърлят го по институциите, без да са принудени.
В България платеното майчинство е 2 години.
В другите страни е по- малко, най- вече следствие борбата за еманципация.
Уж да се социализират бебетата, а то си е чисто нежелание да му отделят едни 2 години, когато е най- безпомощно и не може да си каже какво му е, да се чувства защитено и обичано.
Училището е нещо съвсем друго.

# 943
  • Мнения: 690
Аз само едно не разбрах. Значи ако запишеш детето си на ясла или градина го хвърляш по институции. То тогава цяла България и даже почти целия свят си е хвърлил децата. То дай тогава и на училище да не ги записваме.
Според мен има предвид съвсем бебетата. За деца след 3 г. на градина и в училищна възраст е съвсем различно положението.

И да се върнем все пак на темата - какво предлагате, ако имате разминаване по въпроса за бройката на децата с партньора си. Независимо дали става дума за 2-ро, 3-то или 10-то дете Simple Smile

Мисля че трябва да си поговорят и да се опитат да стигнат до компромисен вариант ( т.е. да се съгласят с мнението на единия а другия да се примири). Но по никавъв начин не трябва да се действа подмолно. Това по скоро може да доведе до разклащане на отношенията, а и не е честно спрямо другия

# 944
  • Мнения: 690

Аз само едно не разбрах. Значи ако запишеш детето си на ясла или градина го хвърляш по институции. То тогава цяла България и даже почти целия свят си е хвърлил децата. То дай тогава и на училище да не ги записваме.

Всъщност е  точно така- хвърлят го по институциите, без да са принудени.
В България платеното майчинство е 2 години.
В другите страни е по- малко, най- вече следствие борбата за еманципация.
Уж да се социализират бебетата, а то си е чисто нежелание да му отделят едни 2 години, когато е най- безпомощно и не може да си каже какво му е, да се чувства защитено и обичано.
Училището е нещо съвсем друго.


Тогава става въпрос само за яслите защото градините са след 3 годишна възраст. т.е. отделил си повече от 2 години.
Аз не мога и да си помисля малката ми мишка на 6 месеца примерно да я пратя на ясла с непознати хора.

Общи условия

Активация на акаунт