Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIX

  • 113 997
  • 716
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 254
Моля.


Привет. Тине, мерси за темата.  bouquet На мен пък точно този изплъзващ се финал много ми допадна. А името кърти мивки. Mr. Green
Филмът е хубав, но си личи колко лейд бек са Коен вече. Лек гъдел и "кой разбрал, разбрал" е положението. До тук добре, и браво! Но аз искам Лебовски тип филми от тях. Винаги! И заради това три звезди за този, вместо пет.
Тично както пише в ревюто, което е много хубаво, "това е личен филм".

Много се хилих на оня сладур с ласото, докато чакаше мадамата пред лимузината. Simple Smile))) Ей за такива нещица, Коен са ненадминати.

# 46
  • Мнения: 184
Здравейте! Днес ходих да гледам Робинзон Крузо на 3д кино "Latona Cinema" - гр. Силистра.

Готино е и се вижда яко. Филма не е на дисни и е направен добре. Вие какво мислите за филма?

# 47
  • Мнения: X
Гледах! PeaceХареса ми! PeaceПрепоръчвам! PeaceЗлоумишлено / Misconduct (2016)

А аз тъкмо влизам да изкажа възмущението си от филма.  Laughing
Лош филм с А. Хопкинс не бях гледала, но и това ми се случи, че и с добавка Ал Пачино, Джош Дюамел и Джулия Стайлс. Мега тъп трилър. Даже се чудя дали става за препоръка, за убиване на 2 часа време, но пък знае ли човек! Различни вкусове имаме.

Според мен не заслужава и 20 минути. Лош, лош, много лош филм!
А за онова недоразумение с Ричард Гиър и Дакота Ф. изобщо не ми се говори.  ooooh! Не че някои го е споменал, но ми е прясно и болно още.  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 3 754
45 years НЕ ми хареса...ама хич...

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Grandma (http://www.imdb.com/title/tt4270516/?ref_=nv_sr_4) - ако обичате нестандартните баби, които пушат, пият, псуват и казват направо какво мислят, този филм е точно за вас. Много ми хареса, необичаен поглед върху ситуация, която е по-скоро често срещана и чудесно направен филм, абсолютна възхвала на жените без това да дотежава.

В главната роля е Лили Томлин (самата тя лесбийка и гей-активистка) и е номинирана за „Златен глобус“ за превъплъщението си. На места съм се смяла с глас  Grinning Препоръчвам с две ръце  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: X
Лу, мерси за идеята, тегли се вече.  Grinning

Скрит текст:
При вас в Арена появяват ли се онези досадните сайтове, които ти обясняват как да станеш милионер за пет минути и подобни? Отвратително! Докато отворя торента само, пет-шест страници с такива простотии се отварят, а субтитрите обикновено изобщо не мога да ги изтегля, защото колкото и пъти да кликна върху линка, все гадните сайтове ми се отварят. В крайна сметка си ги търся директно в сайтовете за субтитри. Ужас!

# 51
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Гледах! PeaceХареса ми! PeaceПрепоръчвам! PeaceЗлоумишлено / Misconduct (2016)
Според мен не заслужава и 20 минути. Лош, лош, много лош филм!

Жалко за актьорския състав. Разочарование от филма...

# 52
  • Мнения: 2 529
Мерси за темата  bowuu
Тези дни и аз се каня да изгледам 45...Иначе от оскаровите само The big short, Стая и някои от второстепенните категории ми останаха...
Не мога да не се възхитя на заснемането на "Завръщането" (най-после го видях и на голям екран), макар и да осъзнавам, че арт-уклонът на масовата публика и идва в повече.
Моят Оскар засега е за Спотлайт за филм, но едва ли е политически коректно...
Филмът на братя Коен е от днес по кината - няма да пропусна  Peace

# 53
  • Мнения: 1 243
И то мен едно "здрасти" в новата тема. Wink Изгледах няколко неща най-после тези дни:

Искам да спомена La isla mínima (2014), който Dimi ми препоръча по повод моя коментар за един немски психо трилър в предишната тема. Много ми допадна точно в контекста на референцията към немския филм - изпипан, стегнат и приятно тягостен. Благодаря!

Изключително ми хареса Mr. Nobody (2009). Една щастлива случайност ми е този филм - попаднах на заглавието в един списък със "странни любовни филми". За мен в него абстрактното философстване, наивната сантименталност, меката, нежка тъга и откровената сюреалистиената странност са смесени в идеални пропорции. Разбира се, очевидно се изисква определен вкус към всички изброени, за да ти допадне филмът, но имаш ли го - това си е чисто удоволствие. Wink Напомня малко на радващите ме sci-fi идеи на Тери Гилиъм (най-много, разбира се, на Brazil), но е много по-гледаем, може би заради любовната тема. А Джаред Лето Heart Eyes ми хареса почти колкото обикновено ме дразнят 30 Seconds to MarsLaughing

Не е съвсем актуален филмът, затова се спирам до тук (а може би е и обсъждан преди). Сега си мисля да направя едно ходене на кино с Le tout nouveau testament. Никой ли не го е гледал още или аз пропускам някой отзив?

И... гледах снощи The Danish Girl. Предвид десетките коментари може би е добре да съм по-лаконична, но не мога да не кажа, че по някаква причина очаквах много, ама много повече отколкото получих. Елегантен, изящен по кинаджийски, по Том-Хупър-ски. Много ми хареса начинът, по който атмосферата във филма е изцяло вдъхновена от картини (Вилхелм Хамершой е един от любимите ми художници, дори и тук съм ползвала негова картина за профилна снимка). Въпреки това или по-скоро зад него ми остана едно усещане за кухност, много сълзи, много мигли, малко движение, бегъл намек за комплекност на емоциите, а пък на историята - почти никакъв. Алисия Викандер е прекрасна, Еди продължава никак да не ме радва. Ако това беше първият филм на Том Хупър, който гледам, може би щеше да ме впечатли повече, но темите и изразните му средства сякаш до голяма степен са изчерпали потенциала си да ми въздействат учудващо бръзо.

Наред с това, сцената в Парижкия публичен дом беше просто възхитителна и някак си ужасно ми се прииска и да изгледам друг някакъв филм, който прилича на тази сцена изцяло...

Зачетох се в ревютата в "Операция Кино" (благодаря, Лу, досега не бях попадала на тях!) и гледам, че и там са оценили по подобен начин момичето. Wink

Последна редакция: сб, 20 фев 2016, 16:32 от scaramouche

# 54
  • Мнения: 10 698
Скарамушче, като те прочетох за "Датското момиче" се сетих за мисълта "На прехвалени ягоди не се ходи с голяма кошница"  Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 1 654
Зачетох се в ревютата в "Операция Кино" (благодаря, Лу, досега не бях попадала на тях!) и гледам, че и там са оценили по подобен начин момичето. Wink

Хубаво ревю, много точно са описали и моето усещане за филма и играта на Еди и Алисия  Hands Thumbsup

# 56
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Скарамуши, радвам се, че са ти допаднали OperationKino, те са страшни образи  Laughing

Имат и подкаст с тематични видеа, от които можеш да умреш от смях (разбира се ако имаш подобно на тяхното чувство за хумор). Един от основателите ми е приятел и знам какви ревюта да очаквам, защото вкусът им за филми е специфичен. Преди още да напишат ревюто за The Danish Girl бях убедена, че това няма да е техният филм.  Wink

Така както знам, че всичко що е на Ларс фон Триер, ще бъде възхвалявано до бога.

# 57
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз пък с едни недохвалени ягоди идвам Mr. Green. Става въпрос за два флма, към които подходих с недоверие- защото отзивите им не са блестящи и защото далеч не са мой тип кино. Но и двата ми харесаха.
The Night Before- комедия, центрирана около може би най-простия американски комик, а именно Сет Роген. Но и тук, както и в 50/50 патньорството му с Джоузеф Гордън-Левит тушира пошлото в комедийния му подход и резултатът е приятна, свежа и съвсем леко глупашка коледна комедия. Действието се върти около сакрално парти, кръстено на ето този мой любимец, а освен главната тройка в действие влизат още един куп познати физиономии, както и не съвсем познатия, но много говорен джеймсфранков мъжки атрибут Mr. Green. Забавлявах се много, насладих се на страхотните гордънлевитовски трапчинки, послушах една от любимите си балетни вариации- препоръчвам за разпускане.

Victor Frankenstein- невероятна атмосфера! Много напомня на "Престиж", всъщност целият филм напомня на "Престиж", а Макавой в обсесивната си роля е просто неудържим. Определено е филм, който би се харесал на широк кръг зрители, а не само на почитателите на готическите екранизации. Не е нито дълбока драма, нито съвсем повърхностно забавление, просто качествено зрелище, за предпочитане на голям екран. Аз го гледах вкъщи, за което леко съжалявам.

п.п. посоченият кино-сайт не харесвам, макар и честичко да му хвърлям по едно око

# 58
  • Мнения: 1 243
Така както знам, че всичко що е на Ларс фон Триер, ще бъде възхвалявано до бога.

Толкова по-добре, понеже и аз съм в групата на възхваляващите Ларс-овските творби. Sunglasses  Laughing
Никак не е лошо това съвпадение на усещанията, по подобен начин си избирам и блоговете за книги, които да следя - според мен, за да се довриш на едно ревю, трябва да си сигурен, че с автора му говорите на един език. Абе.. намериха си един фен твоите хора.

Миж, май точно това е поуката! Simple Smile

# 59
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Скарамуши, аз за това и го споменах, да знаеш какво да очакваш от тях  Laughing

Джой, сподели защо не харесваш ревютата им? Предполагам заради различния филмов вкус.

За довечера съм подготвила не филм, а сериал, но понеже пилотния епизод на Vinyl на Скорсезе и Мик Джагър е дълъг почти 2 часа, мисля мога да го спомена лекичко тук  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт