Боледуване на децата ни - тема 36

  • 47 160
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 292
Fervor, мерси за включването. Искам да се допитам до вашия опит. Малкият е една седмиа с лека хрема и прокашляне, от вчера, обаче много кашля и го заведох да го чуят. Резултатът е зачервено, пред ангинно гърло, също зачервено ухо, което можело да направи отит. Гърлото ми е позната област, с отит, обаче не сме се сблъсквали.
 Та понеже веднага каза АБ, а по принцип този лекар е доста сдържан и на 40 градуса ме кара да чакам, се чудя да давам ли?

# 691
  • Мнения: 6 558
Зои, при нас в такава ситуация лечението е нурофен на 8 часа, капки за нос, капки за уши (отипакс) и нещо противовъзпалително за гърло (ефизол или тантум верде). И така 5 дни. Ако няма подобрение и започне да поддържа темп 37.5-38 или направи гноен отит, даваме аб.

# 692
  • Мнения: 4 292
Sylviana, винаги чакам Т поне 3 дни. Той прави много високи. Днес, обаче е с 37,3 от обяд, което ми е непознато, а на лекаря съображенията са, че виждал гной в гърлото и да не стига до отит. Знам ли?!

# 693
  • Мнения: 6 558
Зои, тази гной в гърлото гнойна ангина ли е? Да не би заради това така да казва докторът? При нас унг не изписва аб като превенция на отит.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Той явно изписва АБ заради картинката в гърлото, а не просто като превенция за  евентуален отит. При положение, че сама казваш, че няма навик да прибързва с АБ изобщо не разбирам защо се чудиш... Бих дала без колебание аз лично.

# 695
  • Мнения: 4 292
Чудя се точно защото много от раз го изписа и защото няма висока Т, не че 37,3 е за подценяване. Изправя ми се косата как ше го пие тоя АБ като повръща всякакви сиропи Rolling Eyes
Silvyana, да гной в гърлото видя, но колко пъти са виждали гной, а се е разминавал с разни Тонзилотрен, Салвигол.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е, това дали има или няма Т не говори еднозначно трябва ли да се пие АБ или не. Вирусна инфекция може да протича с висока Т, а бактериална с ниска или обратното...

# 697
  • Мнения: 4 292
Разбира се, че е така, просто е нова картина за мен.  Peace

# 698
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Благодаря на всички за включванията. Бяха ми полезни и мисля пак и пак да си ги изчитам.
Тет, за жалост млечната кухня носи храната в яслата, няма как нещо друго да й се приготвя или пък да правят както ти казваш супа без застройка. Ще опитаме на първо време това лечение, след 21ви ще коментирам като мине втория преглед.
Аш, явно при пренасищане се проявява прблема. Но като цяло прясното мляко действа брутално на корема й. Така или иначе тия симптоми говорят за непоносимост по-скоро, а не алергия.
Деси, лактозната непоносимост била 3 вида, вродена, първична и вторична. Вторичната е тази, която се отключва при боледуване както е в нашия случай.
Силве, благодаря за споделеното. При вас звучи доста по-сложно. При малката самото изхождане е пресечено, слузесто и неоформено (съжалявам за описателната част), като е еднократно, по времето, в което по принцип си ходи по голяма нужда. Просто изхождането е в друг вид и форма  ooooh!
За мезим форте каза, че ще изчака. Той спомагал секретирането на панкреатичен сок (Боже, дано не греша термините) и й се иска да опита с по-леко лечение. А Ериуса, ох, точно него не го смятам за безобиден, ама ще стисна зъби 2 седмици. В сряда ще я пусна на ясла и ще говоря с персонала, дано имат вариант за деца с подобна непоносимост или поне да ограничим млечните. Не смятам обаче, че ще ми позволят да внасям храна.
Зои, АБ може да е изписан заради продължителността на хремата и общото състояние на детето.Още повече, че често се прибягва към АБ при силно възпалено гърло. Аз на твое място също бих се поколебала, но и ти си познаваш детето най-добре и можеш да прецениш дали състоянието му наистина налага такова лечение. Ако пък имаш доверие на лекаря, изобщо не му се чудо. Понякога един АБ решава много проблеми, вместо да го анатемосваме и отбягваме  Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 1 427
Фервор, при нас също няма кухня в градината за деца с алергии.
Аз писах преди, но сега пак да припомня-водя го закусил, на обяд яде хляб, но му отделяха и супа без застройка, и го взимам веднага след сън преди да почнат пак да закусват.
Иначе просто наистина се получава натрупване и става още по-зле-от личен опит ти го казвам.
Просто после у вас наваксваш с храната.
Иначе няма оправия-ето ние от ноември се мъчим Sad
Ериуса не е толкова страшен, ама да подтиска при условие, че можеш да говориш с персонала-няма смисъл.

# 700
  • София
  • Мнения: 451
Ето, сега ми направи впечатление от поста на Фелисити, че си мисли, че разкашлянето от инахалация ще доведе до спазъм - според мен няма никаква логика в това, но нищо не мога да й кажа, ако има опит и е ставала свидетел на подобно нещо, за нея истината е такава.
Да оздравяват болничките  bouquet

Рали, съвсем добронамерено го казвам, но си противоречиш малко. Да, казвам го от опит, за съжаление. Инхалации само с физ. разтвор при сина ми водят до спазъм. За теб нелогично, за мен и ЛЛ факт, от личен опит, та не си го мисля само.

# 701
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Фер,дано се съгласи персонала в яслата да ти съдейства.
Зои,аз не бих се замислила,а бих дала АБ,ако има нужда.
Яни,как сте?Нещо се губиш напоследък.Надявам се малчо да е добре и затова да е.

# 702
  • Мнения: 4 292
Не съм фен на антибиотиците, но не ги и отричам, когато има нужда. Просто съм в ужас като знам, че никакви сиропи не пие, как да дам когато се наложи! Е, не стана тая вечер, отново с хиляди уговорки, не та не. Утре лекарят да си казва мнението, но към инжекции ще отиде работата.
Silvyana, видял е гной в гърлото, не съм много добре с езика, мм превежда и доста от термините му се губят на Бг. Много ми е трудно така, информацията ми остава по-оскъдна.
Fervor, много неприятна ситуация при вас, но се питам, нали не е първото дете с млечен проблем, как се процедира по принцип в градините? Трябва да има някакъв начин. Иначе съм противник на прясно мляко, за мен е напълно ненужно и алергизиращо, обаче пък сина ми пие на ден почти литър АМ ooooh!, но поне е малко по-лек вариант.
 Данаека, много ме е жал за твоите патила, болестни и служебни, дано бързо оздравявате и скоро започнеш хубава работа Hug

# 703
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Зои,според си е гнойна ангина това.За това не бих се замислила за АБ.
При нас също АБ се пие трудно,но успявам някак си да го излъжа и дам като има нужда.

# 704
  • Мнения: 6 558
Зои, при гной в гърлото и аз бих дала аб, изписан от лекар, още повече ако детето поддържа някаква темп (аз всичко над 36.7 съм нащрек, при дъщеря ми нормално е около 35.5-36) и е вяло и отпуснато. Мисля, че просто е споменал отита като възможен проблем, за да следите детенце, а не като причина за аб.
Фер, ние бяхме поръчали храна от частна детска кухня, те я доставяха, със сертификат. От яслата мрънкаха, но бях много настоятелна, не може детето да кара на хляб и краставици, това се отразява и на имунитета, и на здравето, особено ако трябва по-дълго да се ограничава.

Общи условия

Активация на акаунт