"Откраднат живот" по Нова тв.

  • 101 578
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • Berlin
  • Мнения: 11 280
Мерси, Шушон. Simple Smile
Нищо чудно да са толкова серии, този еп. сърши супер бързо и почти нищо не стана като че ли за 1 час с рекламите.

# 61
  • Мнения: 7 106
Присъединявам се и аз  Peace.
Харесвам българските сериали и ще гледам с удоволствие.

# 62
  • Мнения: 4 515
Изпуснах драмата с бащата на Сашо.
Харесвам бг сериали,а пък медицинските са ми слабост.  Heart Eyes Записвам се в групата.
И аз се разсеях докато даваха празговора между бащата и сина.
Но разбрах,че е проиграл последните пари на сина си и половината апартамент,а Сашо заради това ще спи в болницата. newsm78

# 63
  • Мнения: 399
И аз се записвам.
Хареса ми първата серия интересно ми беше.И аз съм фенка на медицинските сериали,но гледам да не правя сравнения.Като цяло интересен ми се струва,поне замисълът е такъв.Ще го гледам и утре със сигурност.

# 64
  • Русе
  • Мнения: 242
Хоп , и аз тук.Фен съм на всичко българско като сериали , само на Столичаните не съм им фен , след 1-ви сезон не съм го гледала.
Малко ми беше дървена първата серия , но ще гледам.

# 65
  • Мнения: 3 154
И аз се записвам при вас bouquet
Не гледах много внимателно, но като цяло ми хареса.
Само баналностите от типа на "Дай ми химикал за да му спася живота!" и "Ти си очевидец, а аз съм докторката, която дойде с линейката, за това ще ме слушаш!" ми дойдоха в повече ама не е болка за умиране Simple Smile

Засякох само това: Младеж с плетена шапка  и телефон "Аз съм лекар ...  пратете линейка - тук има много ранени, един, двама, трима... шест .. има и един умрял... а ти как се казваш ? (човекът уж бере душа, но много е важно да се представи точно в този момент Wink)  ... кракът ти е счупен ... много счупен"   Лекарите си имат  професионален език и жаргон и най-вероятно истински лекар би казал "Имате тежка фрактура" или нещо подобно
Ми нелепо е ...   Ама то какво ли ни е наред, та и сериалите да са?  Wink

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 22:10 от Banshee

# 66
  • Мнения: 9 865
Понякога на пострадалите се задават елементарни въпроси, като "как се казваш" с цел, не за да се представи, а за да види дали може да говори, дали си помни името, да го "държи" в съзнание, за да може да се обръща към него по име, да му говори... поне по американските филми е тъй.

# 67
  • Мнения: 7 106
Скрит текст:
И аз се записвам при вас bouquet
Не гледах много внимателно, но като цяло ми хареса.
Само баналностите от типа на "Дай ми химикал за да му спася живота!" и "Ти си очевидец, а аз съм докторката, която дойде с линейката, за това ще ме слушаш!" ми дойдоха в повече ама не е болка за умиране Simple Smile
Засякох само това: Младеж с плетена шапка  и телефон "Аз съм лекар ...  пратете линейка - тук има много ранени, един, двама, трима... шест .. има и един умрял... а ти как се казваш ? (човекът уж бере душа, но много е важно да се представи точно в този момент Wink)  ... кракът ти е счупен ... много счупен"   Лекарите си имат  професионален език и жаргон и най-вероятно истински лекар би казал "Имате тежка фрактура" или нещо подобно
Ми нелепо е ...   Ама то какво ли ни е наред, та и сериалите да са?  Wink

Това, предполагам е начин да заговори пациента и да го разсее и държи в съзнание. При всички, при които отиде ги пита за името и се обръщаше после по име към тях докато им говореше. Срещала съм го и в други сериали/книги и затова предполагам че с такава цел е използвано и тук. Само предполагам, де  Grinning.
Определено в нашенските сериали има нещо "дървено" и малко по-изкуствено поведение и игра, но аз не се опитвам да правя аналогии и въпреки това си ги харесвам и гледам с удоволствие.

# 68
  • Мнения: 2 545
Сериалът определено ще се гледа.
Ретроспекцията от 80-те години е добро начало.
Определено няма да скучаем. Има елемент на екшън, както и доста нереалистични неща - като например новоназначения лекар. Никой не го е виждал, закъснява, но пък му дават работно облекло още от рецепцията и хоп .... влиза в операция Simple Smile. Дори в един момент се оказва, че без него не могат да се справят - ако не се беше появил на работа, нямаше да могат да поемат спешните случаи. Изпълнението му на спирката също беше свръхчовешко Simple Smile - единствен той не пострада от удара, но пък успя  за нула време да повика помощ, да преброи ранените, да установи един смъртен случай, да направи трахеотомия, а освен това и да завърже ново познанство с лекарката от линейката Simple Smile.

Едно само ме изненадва, че лекар като Горанов не е проследил отблизо съдбата на този, който всъщност е негова плът и кръв - болното дете. Дали е съдействал по някакъв начин да му се направи операцията? По всичко личи, че не го познава или не се е интересувал от него от поне 10-тина години.

# 69
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Здравейте и честит празник  newsm51

Интересно ми е точно кога и как ще разберат, че са баща и син, на за  мен това беше мнооого слаба актьорска игра  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 4 515
И аз се записвам при вас bouquet
Не гледах много внимателно, но като цяло ми хареса.
Само баналностите от типа на "Дай ми химикал за да му спася живота!" и "Ти си очевидец, а аз съм докторката, която дойде с линейката, за това ще ме слушаш!" ми дойдоха в повече ама не е болка за умиране Simple Smile

Засякох само това: Младеж с плетена шапка  и телефон "Аз съм лекар ...  пратете линейка - тук има много ранени, един, двама, трима... а има и един умрял... а ти как се казваш ? (човекът уж бере душа, но много е важно да се представи точно в този момент Wink)  ... кракът ти е счупен ... много счупен"   Лекарите си имат  професионален език и жаргон и най-вероятно истински лекар би казал "Имате тежка фрактура" или нещо подобно
Ми нелепо е ...   Ама то какво ли ни е наред, та и сериалите да са?  Wink
В разговор между лекари-да. Peace
В разговор между лекар и пациент се използва разбираем език Laughing ,разговорен,за да се избегне после  обясняването на мед термини.

Сериалът определено ще се гледа.
Ретроспекцията от 80-те години е добро начало.
Определено няма да скучаем. Има елемент на екшън, както и доста нереалистични неща - като например новоназначения лекар. Никой не го е виждал, закъснява, но пък му дават работно облекло още от рецепцията и хоп .... влиза в операция Simple Smile. Дори в един момент се оказва, че без него не могат да се справят - ако не се беше появил на работа, нямаше да могат да поемат спешните случаи. Изпълнението му на спирката също беше свръхчовешко Simple Smile - единствен той не пострада от удара, но пък успя  за нула време да повика помощ, да преброи ранените, да установи един смъртен случай, да направи трахеотомия, а освен това и да завърже ново познанство с лекарката от линейката Simple Smile.

Скрит текст:
Едно само ме изненадва, че лекар като Горанов не е проследил отблизо съдбата на този, който всъщност е негова плът и кръв - болното дете. Дали е съдействал по някакъв начин да му се направи операцията? По всичко личи, че не го познава или не се е интересувал от него от поне 10-тина години.

 Peace Peace

# 71
  • Мнения: 2 545
Интересно ми е точно кога и как ще разберат, че са баща и син...

Сигурно кръвта ще заговори най-напред  Grinning
Младият лекар има белег от сърдечна операция и това няма как да мине незабелязано сред колегите му. Най-малкото синът-шеф ще спомене за това на бащата. Предполагам, че така ще стане.

# 72
  • Мнения: 3 154
Как да се подходи трябва да се прецени за всеки отделен случай, а нашето момче с плетената шапчица едва ли е толкова мълниеносен диагностик в полеви условия  Wink - според мен (без да съм специалист в спешното) вероятно зависи от състоянието - понякога едва ли е желателно пострадалият да говори ... при белодробен проблем да речем.   Както и да е - не знам какво му е било на онзи с "много" счупения крак Laughing  ... Бе не му е било лесно  .. а май прогнозата не е добра - по-зле ще става   Mr. Green
 

# 73
  • София
  • Мнения: 5 334
Впрочем, беше наблегнато, че Александър застана отстрани на спирката - точно и това го спаси от удара. Wink
А аз мисля, че Генадиев е съдействал за операциите на Александър - още в болницата 83-та по лицето му беше изписано, че може би ще съдейства, когато "бащата" му каза, че е "много добър човек". Rolling Eyes

Играта на актьорите в 80-те ми допадна повече от тези 2016-та. Grinning Grinning Даже Димо Алексиев не ме впечатли особено - даже ме дразнеше бъркането на думите (сигурно нарочно, но все пак). Rolling Eyes

# 74
  • гр. Варна
  • Мнения: 959
Скрит текст:
Интересно ми е точно кога и как ще разберат, че са баща и син...

Сигурно кръвта ще заговори най-напред  Grinning
Младият лекар има белег от сърдечна операция и това няма как да мине незабелязано сред колегите му. Най-малкото синът-шеф ще спомене за това на бащата. Предполагам, че така ще стане.

Виж, за този вариант не бях се сетила   Grinning
Или майка му (биологичната) ще го види и ще усети нещо  Thinking
Предполагам , че към края на сезона ще се случи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт