Искам да кажа ... (73)

  • 77 418
  • 739
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 748
Сандоканчев, салатата се прави със сурово цвекло. Много цапа, но спокойно може да конкурира салатата с ряпа.

Жармен, не знам за крокмача, но моите баба и дядо затваряха овче кисело мляко в компотени буркани. Не го стерилизираха. Изкарваше цяла зима. Отгоре хващаше слой плесен, но отдолу си го ядяха. Аз не го харесвах, че ми беше много кисело.

Имам двама познати, които имат рожден ден днес. Трябва да ги поздравя, че догодина няма да имат Simple Smile

# 466
  • Мнения: X
Добро утро!

Ди Каприо най-сетне получи Оскар. След шест номинации сигурно е спрял да се надява, че ще получи статуетката. Но определено го заслужава. "Завръщането" му донесе наградата.

# 467
  • Мнения: 22 036
Днес на два пъти се проявих като оФсЪ, ама голяма. Първо напазарувах, а на касата установих, че съм си забравила портмонето ф офиса, след известно нервно хилене и изчервяване и хиляди извинения се затътрих до вкъщи, за да получа съобщение от колега, която не ми е във фейсбук листата, че го е прибрала в бюрото ми. Това ок, приех и съобщението, а и нея, но ФБ, любезно ме уведоми, че имам още чакащи.

Отварям, и какво да видя? Поне 20, едно от които от съфорумка от ноември месец. Добре, че не е от фръцливите и просто е махнала с ръка като не съм я приела, а тя ми е симпатична и бих го направила веднага  Joy. Сега ако не си е сменила мнението може да си другаруваме и в другия клюкарник.
Така че хора, ако ме желаете явно не е достатъчно само едно съобщение, защото съм застреляна и то много.

За Лео се радвам, но и ми е малко тъжно, защото след толкова години и толкова коментари излиза, че едва ли не са му го дали ей така, пък той си заслужава.

Лиляна, отговарям ти тук, вместо в смешките, защото там ще е спам. Твоите квалификации не ме вълнуват, просто се позабавлявах да ти покажа какво ти правиш от години. Появяваш се навсякъде със заядливи коментари, което мен лично ме дразни. Имаш и много точни мнения, които мога да оценя. Дано да си дадеш сметка, че не е необходимо да се изживяваш като последна инстанция, а да се забавляваш повече.

Последна редакция: пн, 29 фев 2016, 11:27 от Down Under

# 468
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Даун, има и такива дни Laughing
Съобщения от хора, които не са ти в листата, отиват в Други и не цъфват отгоре, та да ги видиш веднага. И аз го разбрах по-късно от колкото трябваше Crazy

Отменихме ски-ваканцията - навън е пролет, сняг няма... Сега - изобщо нямам идея какво ще правим 4 дни. А големият иска да гледа на 3-ти март за едни оцеляващи в Родопите по Дискавъри. Какво и как ще оцеляват, не знам. Там вода, храна и гостоприемни хора, колкото искаш.

# 469
  • Мнения: 22 036
Елит Simple Smile и аз я открих сега тази папка. Не подценявай БГ планините Wink. На теб само мелнишко вино, млин и капама са ти в главата  Joy, но и от тях трудно се оцелява понякога.

# 470
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Честито на Лео ди Каприо!
И аз се радвам.
Невероятно талантлив артист е и беше крайно време. Иняриту му донесе късмет. Joy Голям режисьор.
И Скорсезе е смятан за голям, но аз не го харесвам. Само ранните му филми харесвам - "Шофьор на такси" и "Разяреният бик". Та по тази причина напоследък не следя Лео, защото предимно със Скорсезе снима.
Снощи гледахме много хубав и човешки филм - "Уикенд по френски". (Но може на вас още да ви е рано за него, малки сте. Joy) тТа накрая в надписите видях, че е по текст на Ханиф Курейши. Тъй като казаха повечето, че разговорите за книги им харесват, си позволявам да препоръчам Ханиф Курейши - много интересен и чувствителен писател. Препоръчвам "Интимност", малка книжка, която казва много важни неща за любовта, брака и житейските решения.
Като казах "малка книжка", се сетих за още една чудесна и вълшебна малка книжка - "Коприна". Авторът е Алесандро Барико - един голям разказвач. По негови творби са филмите "Малена", "Легенда за пианиста" с Тим Рот (само по себе си аттестат за хубав филм), "Ново кино Парадизо".

Относно цвеклото - има и бяло(жълто) цвекло, което е много вкусно печено. Във Варна му викаха "чукундур". Много е приятно на вкус. Всъщност то е захарно цвекло и като се изпече, отгоре се получава една апетитна карамелизирана коричка, а и ароматът му е много приятен.
Червеното малко ми мирише на пръст на мен, но го обичам и него.  И варено, и сурово на салата.
Веднъж правих супа по рецепта от нета, обаче не я харесахме - изглеждаше много странно да ядеш тази наситено червена супа, неестествено и поради това неапетитно.

# 471
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
... мислех да го напиша за трудното оцеляване в местните кръчми Joy
те май за друг вид оцеляване снимат Crazy


# 472
  • Мнения: 7 171
Пресен лук на Жулиен става ли? Нали означава по дължина... Нещо не мога да си го представя много добре.
Скрит текст:
А зърната от нар също не мога да си ги представя на салата. Те нали само се осмукват, та сложно ми идва с други продукти да са смесени...  Thinking Благодаря за рецептата! Hug

How to julienne Green Onion

How to Julienne an Onion


Скрит текст:
Добър вечер ! Влизам и чета отгоре -отгоре и се замотах в
това цвекло / ама то червено ли е /
Скрит текст:
и арабски кус кус  Joy
Относно кътък -а - моята баба ,
балканджийката, правеше крокмач / нещо като кътък е , но не се прави от извари или кисели млека / . Овче мляко ,ама когато вече овцете вземат да привършват млякото и да спират да се доят - вари се в глинен съд на слаб огън ,подсолено , става гъсто и е нещо средно между сирене и кисело мляко . Яде се с печени чушки / които не обичам  Sick / , но крокмача натюр си обичам.
Но моята баба отдавна я няма / почина през 1997г - и аз не успях да си напиша нито една рецепта ,а тя беше страхотен готвач / и не само /.
 Съхраняваше го в компотени буркани ,ама дали го стерилизираше или не , нищо не знам .
 

Правилен въпрос, Жармен. Simple Smile На живо не съм виждала, но по една кулинарна телевизия готвеха жълто цвекло.

Ами то е същото като червеното. Казват му "златно". Аз лятото си сварих, нарязах на кръгчета и замразих на порции и от двата вида. Сега вадя, размразявам, овкусявам и нося на работа.

# 473
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Светалчо, благодаря, че ми напомни за Барико. Чела съм Коприна и Океан море. Сега видях, че в библиотеката има още 4 негови романа.

# 474
  • Мнения: 10 874
Не харесвам Лео, но се радвам за Оскара му, защото и аз съм на мнение, че го заслужава. Много добър актьор е, не мога да си кривя душата. Peace

# 475
  • Мнения: X
 Споделям с вас една сбирка от ел. книги   .

# 476
  • Мнения: 14 380
Ехее, Жармен, направо ми се напълни душата Simple Smile Благодаря  bouquet

# 477
  • Мнения: X
 Да уточня / тръгвам за работа затова набързо извинявам се/ , сбирката е на едно момче - то я споделя в група във фейсбук . Тук пишехте за книги - реших да я споделя и с вас.
 Дано съм ви била полезна и дано не съм била некоректна към споделили я .
Хубав и усмихнат ден ви желая  bouquet
Скрит текст:
И на себе спокоен и без излишна негативна енергия , която ме залива ката ден на работа .

# 478
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Лек ден Жармен  Hug

# 479
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лиляна, отговарям ти тук, вместо в смешките, защото там ще е спам. Твоите квалификации не ме вълнуват, просто се позабавлявах да ти покажа какво ти правиш от години. Появяваш се навсякъде със заядливи коментари, което мен лично ме дразни. Имаш и много точни мнения, които мога да оценя. Дано да си дадеш сметка, че не е необходимо да се изживяваш като последна инстанция, а да се забавляваш повече.
За какви смешки става дума? Нищо не разбирам. Кои мои квалификации? Къде? В коя тема?
Какво  е необходимо и дали и как ще се забавлявам е единствено мое решение. Аз наклон кой как да се държи и как да се забавлява не давам никому. Интересно с какво предизвиквам всички да ми се обясняват, колко ги дразня, как трябва да се държа, как трябва да се забавлявам, че и кога да го правя. Не си спомням да съм се оплаквала, че тези неща не са ми ясни, но пусто все някой ме поучава и доста често в последно време го прави Даун.

Общи условия

Активация на акаунт