Избор на телефон

  • 375 247
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Да...сигурно е така.
Скрит текст:
Аз понеже едни слушалки така не можех да върна, ама ляха с друг продавач/изпращач или там както беше и счупен аспиратор дойде, та...
Точно това е ключовата разлика. Не си закупила слушалките от "Емаг" и си имала ядове не с тях, а с друг търговец, който просто използва електронната им платформа с цел продажби. Този модел M21 се продава изрично от "Емаг" и затова покупката и гаранционното обслужване са много по-сигурни.
 "Емаг" нямат отношение към сделки с външни търговци, затова и аз винаги проверявам дали стоката в техния електронен магазин е продавана от тях, а не от някакъв външен търговец.

# 1 591
  • Мнения: X
Скрит текст:
Провери хубаво нещата в Емаг. Преди време съфорумка беше писала, че е купила оттам телефон, който не е бил предназначен за европейския пазар и доста ядове бра. Аз лично предпочитам да си взимам техника от официалните представители на марката.
Купила е телефон от друга марка, с който е брала ядове, или е купила телефон "Самсунг" оттам?
Купих Самсунг от там, А8 беше моделът. Брах ядове, защото телефонът имаше дефект, който не видях докато куриерът тъпчеше от крак на крак и ме чакаше да кажа, че го взимам. На другия ден го видях и исках да го върна, те искаха да го пратят на ремонт, аз не пожелах и... разправии, но си взеха телефона и ми върнаха парите. Та този Samsung Galaxy A8 се произвеждаше само за азиатския пазар и вносът тук на такива телефони, не е официален. Впрочем моделът М21 също се произвежда само за Азия (има и бг меню - осигурено му е). Това са телефони на марката, които си се произвеждат официално, но разпространението им в Европа е от неофициален внос, това имам предвид, защото тези модели не са предвидени за европейския пазар. Затова и тези модели не се предлагат от големите вериги реални магазини или от мобилните оператори, а само от онлайн търговци. Имаме го вкъщи М21 и освен мощната батерия, и добрият дисплей, не мога да кажа нищо уау за него. За 380 лв става, но нито стотинка повече. Снимките на открито са прилични, не мога да кажа че са с кой знае какво качество
Ето 2-3 снимки без никаква обработка
Скрит текст:


Тази е със зуум, не е добър

# 1 592
  • Пловдив
  • Мнения: 40 845
Азалия, благодаря!
А ако се наложи ремонт къде се случва той?

Дайте тогава друго предложение до 400лв....айде 450 Simple Smile

# 1 593
  • Мнения: X
Нямам представа, тогава телефонът струваше 980 лв. Нямаше как да стане да купя телефон за толкова пари с дефект и да отиде на ремонт на втория ден, затова го върнах и по тази причина не знам как се случват ремонтите. Тогава си купих от официалния магазин на Samsung Galaxy A5(2016). Момчето, което ми го продаде, ми обясни за моделът А8, че не се внася официално от тях. Сега същото ми каза за М21 приятелка, която работи за мобилен оператор.

За предложение ... вече не ми се иска да давам. Всеки да си прецени сам за какво да си даде парите. Чета, гледам клипове и сама избирам според бюджета си. Евтините телефони не правят добри снимки каквото и да ви разправят. Цветовете са странни, на телефон изглеждат по-добре отколкото на лаптоп. На предната страница дадох пример, нарочно снимах едно и също нещо паралелно с телефон за 1600 и с телефон за 500 лв, ами очевидно е.

Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 17:58 от Анонимен

# 1 594
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Азалия, благодаря!
А ако се наложи ремонт къде се случва той?

Дайте тогава друго предложение до 400лв....айде 450 Simple Smile
Ако се закупи от "Емаг", те ти изпращат човек до вас, за да вземе повредения телефон и нататък те се разправят. Накрая после само ти се обаждат да си го получиш поправен или, ако не може, ти предлагат да си избреш сходен модел за подобни пари или ти връщат парите.

# 1 595
  • Мнения: 5 638
Скрит текст:
Провери хубаво нещата в Емаг. Преди време съфорумка беше писала, че е купила оттам телефон, който не е бил предназначен за европейския пазар и доста ядове бра. Аз лично предпочитам да си взимам техника от официалните представители на марката.
Купила е телефон от друга марка, с който е брала ядове, или е купила телефон "Самсунг" оттам?
Самсунг.

# 1 596
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Както споменах, важно е кой е търговецът в случая - дали "Емаг" или просто някакъв друг търговец, продаващ през техния интернет магазин.
 Също така, самият купувач е задължително да прегледа стоката в момента на получаването, защото с подписа си се съгласява, че всичко е изрядно и после ако не е прегледал какво е взел, ще е доста трудно да докаже, че е имало проблем преди това.

# 1 597
  • Мнения: 5 638
Точно за да се избегнат подобни ситуации, препоръчвам техника да се закупува от официалните представители на марката. В случая със Самсунг, са изброени на сайта и Емаг не е сред тях.
Случаят се развива по времето, когато Емаг не беше такава платформа и си продаваха основно те. Аз също имам закупена от тях фитнес гривна на Самсунг, която явно не беше за българския пазар, защото зарядното не беше по нашия стандарт. Гаранцията й беше 12 месеца плюс това, а не 24. Та мисълта ми е, че понякога евтиното излиза скъпо и е хубаво човек да си има едно наум. И, да, беше купена от Емаг, не от някой друг търговец.

# 1 598
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Сама си се съгласила на 12-те месеца гаранция, нали така? Тя е описана в страницата на всяка стока.
 Да не забравяме, че се касае за "Емаг" сега, а не преди години. И за телефон, а не за гривна.

# 1 599
  • Мнения: 5 638
Тя гривната си изкара много повече от 12-те месеца, изобщо не е въпросът в това. Примерът го давам, за да се види колко е читав сайтът, пардон платформата и как предлага техника, която е за азитския пазар.
Случайно да работиш за тях? Досега все клиентите са виновни - що се е подписал, що не е прегледал, що се е съгласил? Изобщо - що не е внимавал? Именно по тази причина предпочитам да си взема нещото от официален представител, а не да бера ядове после що съм виновна, че Емаг са ми пробутали нещо не съвсем ок

# 1 600
  • Мнения: X
Има си закон в България и емаг по никакъв начин не е изключение за каквато и да е стока - гаранционният срок е 24 месеца! Нямат никакви причини, нито право, да си въвеждат техни правила.

# 1 601
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Тя гривната си изкара много повече от 12-те месеца, изобщо не е въпросът в това. Примерът го давам, за да се види колко е читав сайтът, пардон платформата и как предлага техника, която е за азитския пазар.
Случайно да работиш за тях? Досега все клиентите са виновни - що се е подписал, що не е прегледал, що се е съгласил? Изобщо - що не е внимавал? Именно по тази причина предпочитам да си взема нещото от официален представител, а не да бера ядове после що съм виновна, че Емаг са ми пробутали нещо не съвсем ок
Когато аз пазарувам от "Емаг", винаги проверявам:

1. Дали те продават стоката или е външен търговец. От външен търговец съм поръчвал единствено някакви дребни неща, за които зная, че бил прежалил, ако нещо не е наред (например стойка за телевизор, където рискът от повреда е нищожен). Всичките скъпи стоки, купувани от "Емаг", са си били наред или в случай на поправка, оттам са изпращали човек да вземе техниката от вкъщи и до месец са ми връщали поправен уред, или са го заменяли с нов, или са ми връщали парите обратно. Никакви грижи досега. Също така е и с мои приятели.

2. Да е задължително обозначена като нова, а не като отваряна. Някои хора, от много зор да спестят 10-20 лева, рискуват и скачат на отваряните продукти и понякога това се оказва тяхна грешка.

3. При самата доставка до адрес лично проверявам съдържанието. Имам право на до 15 минути преглед на пратката преди плащане и считам за по-добре за мен самия да я проверя, вместо да се подпиша на доверие, че всичко е наред, а то да се окаже с проблем. Много хора правят точно тази грешка и после си патят от собствената наивност. Да, не са виновни те за съществуването на възможен проблем със стоката, но те са отговорни за това дали да се съгласят да я приемат без проверка.

 А извън това, независимо от магазина, се стремя да си купувам нещо добре познато като марка и вече признато като качествено от други ползватели. Въпросният телефон M21 е доказал се на пазара като надежден телефон за класа си и с качества, които много други модели в ценовия клас нямат.

# 1 602
  • Мнения: X
Въпросният телефон M21 е доказал се на пазара като надежден телефон за класа си и с качества, които много други модели в ценовия клас нямат.
С теб не бих спорила по никакъв повод. Телефонът, както казах, освен добра батерия и хубав дисплей, притежава качества като за телефон от 380 лв. Толкова от мен. Да не го държа в ръцете си, да кажеш, че говоря наизуст. Ми не, това е служебният ми апарат.

# 1 603
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Въпросният телефон M21 е доказал се на пазара като надежден телефон за класа си и с качества, които много други модели в ценовия клас нямат.
С теб не бих спорила по никакъв повод. Телефонът, както казах, освен добра батерия и хубав дисплей, притежава качества като за телефон от 380 лв. Толкова от мен. Да не го държа в ръцете си, да кажеш, че говоря наизуст. Ми не, това е служебният ми апарат.
  Samsung Galaxy M21 всъщност е леко подобрен вариант на миналогодишните и доказали се модели M30s и M31. Simple Smile
  А относно цената - от телефоните в този ценови клас не може да се очакват чудеса. Кой друг модел за 340-380 лева (каква цена държи M21 напоследък в "Емаг") ти предлага голям OLED екран и батерия 6000 мАч? Камерата снима по-добре от повечето телефони в класа, макар че не може да се сравнява с телефони за по 1000-2500 лева.
 Следващият по-добре снимащ телефон е Samsung Galaxy A71, но той е и по-скъп.

# 1 604
  • Мнения: X
На мен телефон за снимане не ми трябва, аз си имам P30 Pro, трябваше ми телефон със стабилна батерия и затова М21. По този показател си върши работата отлично.

Общи условия

Активация на акаунт