Избор на телефон

  • 375 335
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 1 830
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Как да изключа бързото зареждане на A71? Simple Smile

# 1 831
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Как да изключа бързото зареждане на A71? Simple Smile
Като отидеш на настройките, е необходимо да отвориш следното меню:
Грижа за устройството > Батерия > Зареждане > и оттам изключваш "Бързо зареждане".

# 1 832
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Брагодаря! Simple Smile

# 1 833
  • Мнения: 7 848
Жребче, ако искаш не ми отговаряй. Ти с какъв модел на Самсунг си?

# 1 834
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребче, ако искаш не ми отговаряй. Ти с какъв модел на Самсунг си?
Samsung Galaxy S10e.

# 1 835
  • Мнения: 3 150
Жребче,имам въпрос към теб.Снощи купих Huawei P40 lite и бързо се ориентирах,но едно не ми е ясно.Друго приложение(от типа магазини) няма как да се инсталира,нали?Има вградено huawei AppGallery,но не ме устройва като избор на приложения.Иначе ми бяха казали,че няма Гугъл,Ютуб и Вайбър,а си ги има.

# 1 836
  • Мнения: 7 848
Благодаря. Търся нещо за млад мъж...

# 1 837
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребче,имам въпрос към теб.Снощи купих Huawei P40 lite и бързо се ориентирах,но едно не ми е ясно.Друго приложение(от типа магазини) няма как да се инсталира,нали?Има вградено huawei AppGallery,но не ме устройва като избор на приложения.Иначе ми бяха казали,че няма Гугъл,Ютуб и Вайбър,а си ги има.
Не зная дали има друг начин, понеже обикновено по-големите производители разчитат едновременно на собствен магазин и този на Google, т.е. по два наведнъж. Но при моделите на "Huawei" вече няма Google Play...

Благодаря. Търся нещо за млад мъж...
Зависи от парите, които си готова да дадеш, както и кое е най-важно: размер, тегло, камера, качество на картината и звука, издръжливост на батерията, водонепромокаемост и прочее. S10e не е с най-издръжливите батерии и няма камера за приближение като наследниците си S20 и S20 Ultra, но във всяко друго отношение е отличен избор. Само не зная защо леко са покачили цената му напоследък, предвид това, че още преди 1 година се намираше за 850 лева.
 Samsung Galaxy S20 FE е една идея по-добър от S10e, но е и с 300-350 лева по-скъп.
 Ако пък размерът и голямото тегло не са проблем, новият M51 с огромната си батерия ще се хареса на хората, използващи телефона си усилено по цял ден (след месец и нещо цената му ще падне поне със 100-150 лева). По-достъпен избор е M21 на двойно по-ниска цена, който също има отлична батерия, но е по-долен клас и качеството на снимките не е като на M51.

# 1 838
  • Мнения: 7 848
Ето този обзор очаквах! Сега ще му изпратя.
Много благодаря!

# 1 839
  • Мнения: 765
Как да изключа бързото зареждане на A71? Simple Smile
Здравейте!
И аз отскоро преминах на този модел, от HUAWEI MATE 20 LATE на SAMSUNG A71. Интересува ме Вашето мнение за телефона? Като сравнявам двата, които са в един и същи ценови клас, освен перфектната камера всичко друго е разочароващо за мен! Нито звукът ми харесва, нито цялостното усещане спрямо телефона! HUAWEI MATE 20 LATE ми беше толкова нежен, удобен и красив, като интерфейс и като усещане, като звук, като издържливост на батерията...Пак казвам - разликата в камерите няма какво да се коментира! Ще свикна, няма накъде и ще го ползвам. Преди години съм била със Самсунг и винаги съм оставала с добри впечатления. Затова сега го поръчах с такава решителност, но....
Със здраве да си го ползвате и Вие Simple Smile

# 1 840
  • Мнения: 862
Жребче,имам въпрос към теб.Снощи купих Huawei P40 lite и бързо се ориентирах,но едно не ми е ясно.Друго приложение(от типа магазини) няма как да се инсталира,нали?Има вградено huawei AppGallery,но не ме устройва като избор на приложения.Иначе ми бяха казали,че няма Гугъл,Ютуб и Вайбър,а си ги има.

И аз съм с този модел отскоро, интересувам се дали може функцията ,,бързо зареждане'" да се деактивира?

# 1 841
  • Мнения: 3 150
Досега инсталирах най-нужните приложения,тел номера и пр,че ММ няма търпението за това.Занесох му го ,че само звънеше и не успях да го разгледам на спокойствие.После ще го взема,за да оправя още някои регистрации и ще проверя за бързото зареждане.

# 1 842
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Как да изключа бързото зареждане на A71? Simple Smile
Здравейте!
И аз отскоро преминах на този модел, от HUAWEI MATE 20 LATE на SAMSUNG A71. Интересува ме Вашето мнение за телефона? Като сравнявам двата, които са в един и същи ценови клас, освен перфектната камера всичко друго е разочароващо за мен! Нито звукът ми харесва, нито цялостното усещане спрямо телефона! HUAWEI MATE 20 LATE ми беше толкова нежен, удобен и красив, като интерфейс и като усещане, като звук, като издържливост на батерията...Пак казвам - разликата в камерите няма какво да се коментира! Ще свикна, няма накъде и ще го ползвам. Преди години съм била със Самсунг и винаги съм оставала с добри впечатления. Затова сега го поръчах с такава решителност, но....
Със здраве да си го ползвате и Вие Simple Smile
Като сравнявам двата модела, Samsung Galaxy A71 е не повече от 1 мм по-широк и дебел от Huawei Mate 20 Lite, а на височина е 5 мм по-дълъг. Разликата е нищожна и едва ли се усеща в ръката. A71 има много по-добър екран AMOLED и ако избереш режим "Естествен" от настройките, ще имаш прекрасна картина (мисля, че по подразбиране "Самсунг" избира режим "Жив", който прави цветовете прекалено пъстри и наситени).

 Разликата при държане в ръката може би си я усещала от това, че Mate 20 Lite е със стъклен гръб, който е малко по-хладен на допир и при изпускане се чупи, докато A71 е с пластмасов такъв, който е много по-малко вероятно да се счупи при изпускане и е по-мек и топъл на допир (като всяка пластмаса). Това - ако се държат голи, без никакъв допълнителен гръб или калъф. Сложиш ли им такъв обаче, разлика в усещането няма, предвид доста сходния им размер.

 Кое в звука не ти допада? Качеството на музиката при пускане на песни в YouTube? При гледане на филми? Мелодията на звъненето? Говорът на отсрещния човек при телефонен разговор? Повечето телефони имат настройка "Еквалайзер", от която можеш да промениш до някаква степен какъв да е звукът и дали да дава по-добро усещане при музика, при човешки говор, при филми или нещо друго.

 Относно издръжливостта на батерията, според тестовете на "GSM Arena" двата модела се представят така:
Samsung Galaxy A71: Време за разговори при 3G мрежа - 30:02 часа; ровичкане в Интернет страници - 13:18 часа; гледане на видео - 17:48 часа.
Huawei Mate 20 Lite: Време за разговори при 3G мрежа - 24:21 часа; ровичкане в Интернет страници - 13:36 часа; гледане на видео - 12:48 часа.

 При взаимодействието с менютата кое не ти харесва (въпреки, че си била доволна от стари модели на "Самсунг" преди)? Всеки телефон може да бъде преобразен откъм иконки, теми и тапети. Аз също не харесвах иконките на моя S10e и ги замених с "EiD - Simple Basic". Бях описал начина на промяната на иконките в мнение номер 1781 на страница 119. Също там се вижда и какъв тапет съм си свалил от Galaxy Store.
 При тапетите има както неподвижни изображения, така и видео тапети. И безплатни, и платени. Същото важи и за темите, някои от които имат и движещи се иконки с отблясъци и други ефекти, макар че те са платени. Любимият ми цвят е лилавото, затова съм избрал изображение в такива отсенки.

 Заключеният екран пък може да има съвсем различен тапет или видео тапет. За него пък съм настроил един видео тапет с име "[TZ] Color Flowss". Става така:
 Настройки > Теми > Тапети (иконката е долу отляво) > търсене (иконката лупа горе вдясно) > въвеждаш "TZ color flowss" (без кавичките) и се показва въпросният видео тапет.



 За избор друг видео тапет при заключен екран може да се отиде на:
 Настройки > Теми > Тапети > Видео заключващ екран (трябва да се превърти десетина екрана надолу, за да достигнеш до този раздел). Друг хубав видео тапет е "Dazzling technology particles".



 Безплатни тапет и видео тапети се изтеглят оттук:
 Настройки > Теми > Тапети (иконката долу вляво) > Популярни > и оттам се натиска на надписа "Всички" и се променя на "Безплатни"
 
 В допълнение на горното, съм нагласил при заключен екран да се показва друг телефонен номер и електронната ми поща, в случай, че телефонът ми бъде загубен и друг човек опита да го отключи. Така поне има вероятност някой да се свърже с мен (ако не си "хареса" телефона). Това става, като отидеш в:
 Настройки > Заключен екран > Информация за контакт (и там попълваш телефон и ел. поща или каквото друго решиш)

 Взаимодействието с менютата също може да става по няколко различни начина. Има възможност да е с обичайните три рисувани копчета отдолу ("Самсунг" ти позволява и да размениш местата им), с три заместващи ги тънки черти отдолу (които се плъзгат нагоре) или с жестове.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 23:25 от Жребчe

# 1 843
  • Мнения: 765
Скрит текст:
Как да изключа бързото зареждане на A71? Simple Smile
Здравейте!
И аз отскоро преминах на този модел, от HUAWEI MATE 20 LATE на SAMSUNG A71. Интересува ме Вашето мнение за телефона? Като сравнявам двата, които са в един и същи ценови клас, освен перфектната камера всичко друго е разочароващо за мен! Нито звукът ми харесва, нито цялостното усещане спрямо телефона! HUAWEI MATE 20 LATE ми беше толкова нежен, удобен и красив, като интерфейс и като усещане, като звук, като издържливост на батерията...Пак казвам - разликата в камерите няма какво да се коментира! Ще свикна, няма накъде и ще го ползвам. Преди години съм била със Самсунг и винаги съм оставала с добри впечатления. Затова сега го поръчах с такава решителност, но....
Със здраве да си го ползвате и Вие Simple Smile
Като сравнявам двата модела, Samsung Galaxy A71 е не повече от 1 мм по-широк и дебел от Huawei Mate 20 Lite, а на височина е 5 мм по-дълъг. Разликата е нищожна и едва ли се усеща в ръката. A71 има много по-добър екран AMOLED и ако избереш режим "Естествен" от настройките, ще имаш прекрасна картина (мисля, че по подразбиране "Самсунг" избира режим "Жив", който прави цветовете прекалено пъстри и наситени).

 Разликата при държане в ръката може би си я усещала от това, че Mate 20 Lite е със стъклен гръб, който е малко по-хладен на допир и при изпускане се чупи, докато A71 е с пластмасов такъв, който е много по-малко вероятно да се счупи при изпускане и е по-мек и топъл на допир (като всяка пластмаса). Това - ако се държат голи, без никакъв допълнителен гръб или калъф. Сложиш ли им такъв обаче, разлика в усещането няма, предвид доста сходния им размер.

 Кое в звука не ти допада? Качеството на музиката при пускане на песни в YouTube? При гледане на филми? Мелодията на звъненето? Говорът на отсрещния човек при телефонен разговор? Повечето телефони имат настройка "Еквалайзер", от която можеш да промениш до някаква степен какъв да е звукът и дали да дава по-добро усещане при музика, при човешки говор, при филми или нещо друго.

 Относно издръжливостта на батерията, според тестовете на "GSM Arena" двата модела се представят така:
Samsung Galaxy A71: Време за разговори при 3G мрежа - 30:02 часа; ровичкане в Интернет страници - 13:18 часа; гледане на видео - 17:48 часа.
Huawei Mate 20 Lite: Време за разговори при 3G мрежа - 24:21 часа; ровичкане в Интернет страници - 13:36 часа; гледане на видео - 12:48 часа.

 При взаимодействието с менютата кое не ти харесва (въпреки, че си била доволна от стари модели на "Самсунг" преди)? Всеки телефон може да бъде преобразен откъм иконки, теми и тапети. Аз също не харесвах иконките на моя S10e и ги замених с "EiD - Simple Basic". Бях описал начина на промяната на иконките в мнение номер 1781 на страница 119. Също там се вижда и какъв тапет съм си свалил от Galaxy Store.
 При тапетите има както неподвижни изображения, така и видео тапети. И безплатни, и платени. Същото важи и за темите, някои от които имат и движещи се иконки с отблясъци и други ефекти, макар че те са платени. Любимият ми цвят е лилавото, затова съм избрал изображение в такива отсенки.

 Заключеният екран пък може да има съвсем различен тапет или видео тапет. За него пък съм настроил един видео тапет с име "[TZ] Color Flowss". Става така:
 Настройки > Теми > Тапети (иконката е долу отляво) > търсене (иконката лупа горе вдясно) > въвеждаш "TZ color flowss" (без кавичките) и се показва въпросният видео тапет.



 За избор друг видео тапет при заключен екран може да се отиде на:
 Настройки > Теми > Тапети > Видео заключващ екран (трябва да се превърти десетина екрана надолу, за да достигнеш до този раздел). Друг хубав видео тапет е "Dazzling technology particles".



 Безплатни тапет и видео тапети се изтеглят оттук:
 Настройки > Теми > Тапети (иконката долу вляво) > Популярни > и оттам се натиска на надписа "Всички" и се променя на "Безплатни"
 
 В допълнение на горното, съм нагласил при заключен екран да се показва друг телефонен номер и електронната ми поща, в случай, че телефонът ми бъде загубен и друг човек опита да го отключи. Така поне има вероятност някой да се свърже с мен (ако не си "хареса" телефона). Това става, като отидеш в:
 Настройки > Заключен екран > Информация за контакт (и там попълваш телефон и ел. поща или каквото друго решиш)

 Взаимодействието с менютата също може да става по няколко различни начина. Има възможност да е с обичайните три рисувани копчета отдолу ("Самсунг" ти позволява и да размениш местата им), с три заместващи ги тънки черти отдолу (които се плъзгат нагоре) или с жестове.
Съгласна съм с всичко, което казвате, само за батерията мога да поспоря. Този го зареждам всеки ден, а Huawei -я на два дни - веднъж. Започвах да свиквам с телефона, смених му облика като теми и екрани. И може би 5 мм ми идват в повече Wink, но всичко останало приспособих за себе си. Екран и камера - да, разкошни са.
Надявам се, че не съм засегнала някого с изказаното мнение, не виждам и за какво. Всъщност бих препоръчала телефона, но пък и бих добавила малко към сумата за S.

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 15:45 от AnMary

# 1 844
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Съгласна съм с всичко, което казвате, само за батерията мога да поспоря. Този го зареждам всеки ден, а Huawei -я на два дни - веднъж. Започвах да свиквам с телефона, смених му облика като теми и екрани. И може би 5 мм ми идват в повече Wink, но всичко останало приспособих за себе си. Екран и камера - да, разкошни са.
Надявам се, че не съм засегнала някого с изказаното мнение, не виждам и за какво. Всъщност бих препоръчала телефона, но пък и бих добавила малко към сумата за S.
Всеки телефон има различни настройки за приложения, връзки и прочее, от което зависи колко ток "ще яде". Ако са пуснати една камара услуги, естествено е батерията да се изтощава по-бързо. Но ми е чудно как A71 трябва да се зарежда всеки ден, след като батерията му е по-голяма и чиповете по-енергоспестовни от на моя S10e. Simple Smile Аз зареждам телефона си веднъж на два дни, но може би зависи и от това кой колко натоварено използва телефона си през деня.

 При моделите на "Самсунг" е добре да се изключи от настройките услугата на изкуствения интелект "Bixby", тъй като тя поначало е включена и черпи от батерията излишно. Също така, да се включи настройката "Режим захранване" (бях писал за нея по-горе), тъй като тя е именно с цел по-дълго време на употреба на телефона.

 От настройките на екрана пък следва да се избере:
Адаптивна яркост > Включено
Режим на екрана > Естествен
Време на изчакване на екрана > След 30 секунди или 1 минута бездействие

 От настройките за батерията:
Грижа за устройството > Батерия > Режим на захранване > Режим пестене енергия (да се избере и това, и "Адаптивно пестене на енергия")

 За "Тъмен режим" вече бях писал и преди, че също спомага за пестене на заряда на батерията, особено в слънчеви дни и гледане на нещо на тъмен фон.

 Когато се отвори приложението за снимки "Камера", по-добре да се изключи настройката "Оптимизиране на сцената" (изключи синята иконка от изображението долу), защото тя също използва "Bixby" за установяване какво има в сцената, за да промени цветовете и яркостта спрямо съдържанието. По-добре да се заснема с обикновения режим (зависи дали искаш изкуствено пъстри снимки или по-достоверни, макар и не така пъстри).


 Също така, добре е след заснемане на снимки или видео да се увериш, че си затворила приложението "Камера", защото ако не го сториш, то продължава да е включено на заден план и да черпи от батерията. Камерата всъщност е най-голямата "ламя" на заряда на батерията на телефоните, особено ако заснемаш видео с 60 кадъра в секунда. Аз вчера само за час заснемане на три десетминутни видеа 4К/60 и стотина снимки изхабих над 40% от батерията на моя S10e. Smiley Беше много слънчево и екранът работеше на пълна яркост в това време.

 Други услуги, които е желателно да се спират, когато не се използват, са Bluetooth, Wi-Fi, безжичния интернет към телефонния ти оператор, NFC, Споделяне наблизо, Wireless powershare и т.н..

 Изключи си и "Умно включване" (ако телефонът ти поддържа такова), тъй като заради него телефонът е с постоянно отчитащ движение и разположение жироскоп. Също си изключи и иконката за самостоятелно завъртане на екрана - отново поради същата причина. Естествено, ако не ти е необходима подобна употреба.

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 16:03 от Жребчe

Общи условия

Активация на акаунт