Избор на телефон

  • 371 849
  • 6 058
  •   3
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 207

И къде точно я отвежда ? Топловода отвежда топлина но топлината се разсейва от друг вид елементи.
И последно кое точно е корпуса? Металната повърхност от снимката или външната обвивка?

Въпросната тръбичка отвежда топлината от точката над процесора и постепенно се разсейва. Част от температурата се разсейва от алуминия, върху който лежи въпросната тръбичка.
Обясних, едното е задна част на корпуса, другото предна. При някои телефони предната част влиза напълно под дисплея прикрепяйки се с винтове към задния корпус, при други като Nokia 3 понеже задната част е от пластика, предната част на корпуса излиза отстрани краищата ѝ представляват, нещо като алуминиева планка, към която са монтирани дисплея и полимерния корпус (гърба на телефона). При някои телефони, като на пример този от втората снимка, предния корпус е пластмасов, а задния алуминиев, за това с термопаста процесора контактува към алуминия директно с цел да се отведе топлината и разсее.
Най-добрия вариант е, когато задната част на корпуса са от алуминий, и предната (тази под дисплея), защото топлината, както от процесор и графичен чип, така и от самата батерия се отвеждат, и разсейват по-ефективно, по простата причина, че алуминия е много по-топлопроводим, в сравнение с пластмасата, която задържа топлината в телефона. Давам за пример по-старите смартфони с изцяло пластмасови корпуси, грееха се значително повече в една точка. Примерно най-продавания Windows Phone Lumia 520 беше изцяло полимерен и задната част в една точка близо до камерата се нагряваше адски много, (точката над процесора).

# 811
  • Мнения: 2 299
Мисля да си купя Samsung S6 Edge.
Някой да го е ползвал?
Харесва ми повече от новите модели Simple Smile
Аз съм от година и половина с S6 Edge plus, който е с по - голям дисплей, иначе същия по характеристики.
Почти не го пускам от ръцете си, все нещо правя - говоря, цъкам си някакви игри, снимки, пиша във форума, както и в момента, по - няколко прозореца отварям и няма бавене...
За периода в който го ползвам е забивал не повече от 3 пъти и като го рестартирам, всичко е точно, а аз без причина не се сещам да го рестартирам. Снимките, които прави със задна камера са добри, предната нищо особено, но става.
Общо взето харесвам си го, леко взе да ми омръзва, но разглеждам други модели и не ме впечатляват, защото този си ми върши работа.
Единствения минус, който отчитам е батерията.
На моето темпо, което е почти да не пускам телефона от ръцете си цял ден, ми се налага да го зареждам и през деня.
Скоро сменях батерията, като смятах че оригиналната нещо се е скапала, но и новата толкова държи...явно за този голям дисплей, трябва по - голяма.

# 812
  • Мнения: 1 495
Мисля да си купя Samsung S6 Edge.
Някой да го е ползвал?
Харесва ми повече от новите модели Simple Smile
Моят е S8 ама има "edge" и то само това не му харесвам на телефона. Еджа само за фаца става ама практично само пречи - протекторите е стават сложни, че трудно се лепят на "еджа" и съдъжанието на екрана на "еджа" е криво и както и да държиш телефона все някой "едж" отразява някоя ярка светлина Grinning изобщо ако е за еджа само лично не го препоръчвам!

# 813
  • Мнения: X
Понеже брат ми има S6 Edge+ и iPhone X,сега съжалява за втория.Ползва повече Самсунга.И аз се замислям основно поради тази причина.Не ми пречат ръбовете,протектори никога не ползвам.

# 814
  • Мнения: 2 299
Аз използвам силиконов протектор, водят ги 360градуса и ми е много удобен, прозрачен е, предпазва от изтърване и ми е по стабилен телефона в ръката, че без калъф...лесно се изпуска, плъзга се.

# 815
  • Мнения: X
Въпросната тръбичка отвежда топлината от точката над процесора и постепенно се разсейва. Част от температурата се разсейва от алуминия, върху който лежи въпросната тръбичка.
Коефициент на топлинна проводимост на медта е около 1.7 по спомен пъти по висока от тази на алуминия. Медната тръбичка има доста по различно предназначение от това което си мислите - че отвежда топлината.
Ако задният алуминиев капак на един телефон има директен контакт със soc, то в точката на контактуване ще имаме температурата на повърхността на самия чип. Не ви препоръчвам да се докоснете до нея когато температурата на чипа приближи стойности около 60 градуса

# 816
  • Мнения: 1 207

Коефициент на топлинна проводимост на медта е около 1.7 по спомен пъти по висока от тази на алуминия. Медната тръбичка има доста по различно предназначение от това което си мислите - че отвежда топлината.
Ако задният алуминиев капак на един телефон има директен контакт със soc, то в точката на контактуване ще имаме температурата на повърхността на самия чип. Не ви препоръчвам да се докоснете до нея когато температурата на чипа приближи стойности около 60 градуса

Ето Ви достатъчно подробно видео, където е обяснено и показано, как алуминиевия корпус допринася за по-добра производителност на процесора, при две устройства с различни корпуси и еднакви процесори:

https://www.youtube.com/watch?v=cpATbHCJRQ0

# 817
  • Мнения: 879
Honor 8x или Nokia 7.1?
Изглеждат ми еднакви като характеристики. На 8х ми харесва камерата и батерията, на нокия андроида. Има ли нещо, което трябва да е решаващо в избора между двата? Някои с лични впечатления?

# 818
  • Мнения: 4 611
Ами, ти си преценяваш кое ти е важно. На мен операционната система ми беше важна, не толкова снимките и си взех Нокиа 8

# 819
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Сега има реклама на този Самсунг...кво мислите?
https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D … 00F-GOLD/p/574196

# 820
  • Мнения: 4 611
Телефон в ниския ценови клас при всички случаи ще се развали до една година. Айде в добрия случай година и половина. Така че е все тая какво ще вземеш. Самсунг е добре според мен.

# 821
  • Мнения: 5 249
Телефон в ниския ценови клас при всички случаи ще се развали до една година. Айде в добрия случай година и половина.
Не е вярно.

# 822
  • Пловдив
  • Мнения: 40 765
Може и сегашните да са така...ама аз карам с един Асус вече 4-та или 5-та година Simple Smile Проблем имам само с копчето за он-оф отстрани и едно избеляване отстрани на дисплея, но не пречи...тънко е.

# 823
  • Мнения: 4 611
Телефон в ниския ценови клас при всички случаи ще се развали до една година. Айде в добрия случай година и половина.
Не е вярно.
Мислиш ли? Аз от дългогодишен опит говоря - собствен и такъв на приятелки. Може ние да не сме случили просто, ама не знам.

# 824
  • Мнения: X
След голямо чудене си взех Motorola ONE.
Много съм доволна.
Някакъв микс между IPhone и Huawei.

Общи условия

Активация на акаунт