Избор на телефон

  • 368 781
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 10 302
Има ли някой снимал по-дълго време с Iphone i Samsung? От години използвам Iphone, преди това Samsung. От 2г. съм с Iphone 8+ и мисля да мина на Samsung 9 или 10 ноте, дали ще е по-добър от Iphone в снимките?
Според мен няма смисъл смяна с Note 9. Камерите са с еднакви характеристики, единственото предимство на Note 9 е батерията
https://youtu.be/2WMJk4hx-g8
За Note 10 не мога да кажа. Той ще излезе през август.
Благодаря, ще изчакам 10ката Simple Smile

# 961
  • Мнения: 1 207
Има ли някой снимал по-дълго време с Iphone i Samsung? От години използвам Iphone, преди това Samsung. От 2г. съм с Iphone 8+ и мисля да мина на Samsung 9 или 10 ноте, дали ще е по-добър от Iphone в снимките?



А защо просто не потърсите в интернет оригинални снимки правени с телефоните, които ви интересуват? Иначе разгледайте и NOKIA 9 PureView, с 5 сензора, ако търсите телефон най-вече, заради камерата. В момента на появата си на пазара имаше някои софтуерни недоработки, което е нормално, но собствениците на този телефон твърдят, че вече голяма част от детайлите са доизпипани. Бавно и трудно се получи реализацията на тази хардуерна мощ, даже от Nokia се обърнаха към компания Qualcomm за помощ, та процесорът Snapdragon 845 мина оптимизация специално за този телефон.

Google Pixel също правят отлични снимки и са най-добре оптимизираните андроид устройства на пазара.

# 962
# 963
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Самсунг са най-добрите - но А класата са им  ниския клас боклуци.

# 964
  • Мнения: X
Р30 Lite, разбира се.

# 965
  • Deutschland
  • Мнения: 5 401
Гледам из фб, че са почнали ъпдейти за Huawei p20 pro, но аз нямам още. В чужбина съм. В България има ли 9.1 вече?

# 966
# 967
  • Мнения: 6 162
Когато купувам телефон,трябва ли да го избирам с операционна система 9.0? Ако е с  друга ,ще имам ли проблем ?

# 968
  • Мнения: 1 494
Когато купувам телефон,трябва ли да го избирам с операционна система 9.0? Ако е с  друга ,ще имам ли проблем ?
Директен проблем, не. Новите версии имат благинки за по-удобно ползване на телефона, но и типично по-новата версия има и актуални пачиве за сигурност, което значи че последно откритите слабости в сигурноста на системата са отстранени.
Нищо не ти пречи да ползваш система на 3-4 години, ама ако може по-нова е по-добре.

# 969
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Е то през 3-4 месеца на Андроид смартфоуна изписва - моля  за по-добра работа  направете ъпдейт  - за по-добра работо на устройството ви и по-голяма защита....единствения недостатък е че ъпдейта обикновено е около 600 мб. - но отдавна има програми с много мб. на макс.сскорост.

# 970
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Нещо ми се върти в главата за Ксиоми...нямаше да поддържа Андроид ли, някви ъпдейти му спираха ли...или бъркам Rolling Eyes

# 971
  • Мнения: 1 447
Бъркаш Simple Smile За Huawei беше, но май се разбраха или поне за излезлите до момента телефони няма да има проблеми с обновяването..

# 972
  • Пловдив
  • Мнения: 40 699
Аха, ясно... bouquet

# 973
  • Мнения: 1 207
Когато купувам телефон,трябва ли да го избирам с операционна система 9.0? Ако е с  друга ,ще имам ли проблем ?

Не е до телефон, а до стратегия на дадена марка. Примерно аз ползвам Nokia която излезе 2017 с Андроид 7, в много каталози пише че е със 7-ца, но реално Nokia си поддържат много съвестно всички устройства и дори най-евтините получиха 9-ка, обещават най-малко 3 години софтуерна поддръжка. В същото време флагмански устройства на Huawеi и подобни китайски брандове, дори флагманските си устройства като Р20про не се хващат да актуализират. Най-добра и дълга софтуерна поддръжка предлагат:

1. Iphone
2. Google Pixel
3. Nokia

Огромен процент от останалите крупни производители си остават с версията ОС, с която е закупен телефона. Актуализациите при тях са при софтуерните добавки, надграждащи андроида, при всеки производител се нарича по различен начин, EMUI , MIUI, OneUI и подобни.
Мненията за подобни софтуерни надграждания са противоречиви. От една страна предлагат повече функции и по-различен дизайн на ОС, от друга натоварват хардуера повече, съответно батерията се изтощава по-бързо, производителността на хардуера се реализира по-зле защото тези UI товарят малко или много, имат бъгове, при телефоните по-нисък ценови клас често се случва с нова версия UI хардуера съвсем да се претовари и телефона да започне да забива. При MIUI на Xiaomi изобщо не успях да намеря "Частен DNS" от там можете само с въвеждане на 1 линк да филтрирате доволно голяма част от рекламите примерно, вероятно за това са ограничили достъпа до него. Тези UI също така заемат излишно от вашата вградена памет.

Аз персонално не съм им фен, предпочитам устройства с чиста ОС, да функционират максимално стабилно. Предпочитам да получавам нови версии Андроид плюс ежемесечни пакети за сигурност, вместо бъгави и товарещи с всяка година все повече хардуера UI.

Впрочем съвсем скоро излиза Андроид 10 (Q) и 8.1 се счита за доволно остаряла ОС, но не е фатално и телефона да е с нея. В момента, дори и 7-цата се поддържа от google, та поне още 1-2 години ще я поддържат и 8-цата.



Всичките версии в червено са с прекратена поддръжка от google, не получават пакети за сигурност и личните ви данни не са така добре защитени.

# 974
  • Мнения: X
В същото време флагмански устройства на Huawеi и подобни китайски брандове, дори флагманските си устройства като Р20про не се хващат да актуализират.
Това изобщо не е вярно! Нито за Huawei, нито обобщено за китайските брандове. Някои брандове да, но това са основно такива, които са разработени само за азиатския пазар. Като Le Eco, примерно. Да сте чували за него тук?
Последният ъпдейт на P 20 Pro е от преди по-малко от 2 месеца и скоро ще получи 9.1. Още повече, че Huawei е с операционна система EMUI, базирана на Android.
https://consumer.huawei.com/en/support/how-to/detail-use-skills/ … eId=en-us00711014

Общи условия

Активация на акаунт