Избор на телефон

  • 376 276
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 3 570
  • Мнения: 1 207
Здравейте! Имам нужда от помощ.. Сегашният ми телефон, huawei p20 lite след 4 годишна вярна служба започва да ме предава. Изключително съм доволна от него... Таа изобщо не знам сега как са телефоните.. Преди него бях с един верен самсунг с3 нео.. Моля за помощ в избора на нов телефон, бюджет до към 600лв.. Гледах самсунг а52 и а52с, някакви xiaomi.. Бих заложила на huawei отново, но ме спира липсата на гугъл плей. Държа на камерата да е хубава, батерията да държи.. И да не се налага скоро да го сменям 😁

Взимайте спокойно Huawei щом Ви харесва марката. В неговия аналог на google play има всичко необходимо, а в краен случай спокойно може да си инсталирате google play.

# 3 571
  • Мнения: 8 997
Здравейте! Имам нужда от помощ.. Сегашният ми телефон, huawei p20 lite след 4 годишна вярна служба започва да ме предава. Изключително съм доволна от него... Таа изобщо не знам сега как са телефоните.. Преди него бях с един верен самсунг с3 нео.. Моля за помощ в избора на нов телефон, бюджет до към 600лв.. Гледах самсунг а52 и а52с, някакви xiaomi.. Бих заложила на huawei отново, но ме спира липсата на гугъл плей. Държа на камерата да е хубава, батерията да държи.. И да не се налага скоро да го сменям 😁

Взимайте спокойно Huawei щом Ви харесва марката. В неговия аналог на google play има всичко необходимо, а в краен случай спокойно може да си инсталирате google play.
и аз преди имах huawei p20 lite, много си го харесвах, и той пак си стои в къщи, и отвреме на време пак влиза в употреба. Xiaomi redmi 10 Note Pro си взех, да ти кажа не чувствам голяма разлика. Huawei Р40 май нямаше функцията NFC (да плащаш с телефона).

# 3 572
  • Deutschland
  • Мнения: 5 502
Xiaomi Redmi Note 10 Pro
по въпроса за разговорите, имах проблем, виждам по форуми и други хора се оплакват и реших да споделя:

Моят имаше проблем, че е ме чуват добре при разгвори. Аз чувах.
Занесох го на  Xiaomi сервиз, но ми написаха, че нищо му няма и ми го върнаха. Вбесих се. И започнах да ги тормозя, защото не мога да го рекамирам и да си върна парите. И накрая един техник откри проблема, на сим картите ми беше актирвирана "Use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM". Като махнах тази настройка от двете сим карти телефонът работи като пушка.

Може ли скрийншот да видя къде се намира тази настройка? Благодаря

# 3 573
  • Мнения: 8 997
Xiaomi Redmi Note 10 Pro
по въпроса за разговорите, имах проблем, виждам по форуми и други хора се оплакват и реших да споделя:

Моят имаше проблем, че е ме чуват добре при разгвори. Аз чувах.
Занесох го на  Xiaomi сервиз, но ми написаха, че нищо му няма и ми го върнаха. Вбесих се. И започнах да ги тормозя, защото не мога да го рекамирам и да си върна парите. И накрая един техник откри проблема, на сим картите ми беше актирвирана "Use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM". Като махнах тази настройка от двете сим карти телефонът работи като пушка.

Може ли скрийншот да видя къде се намира тази настройка? Благодаря
Settings-SIM cards & Mobile networks- Advanced settings - "use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM" трябва да е изключено (сиво). По подразбиране май е включено, даже след фабричен рестарт на телефона.

# 3 574
  • Deutschland
  • Мнения: 5 502
Благодаря, изключих го ☘️

# 3 575
  • Мнения: 364
Здравейте,
търся бюджетен телефон за майка ми. Ще се ползва за разговори, Вайбър и ФБ. Да е с голяма памет, че на сегашния това му е проблема.
Нищо не разбирам от телефони и Приемам всякакви предложения.
Благодаря

# 3 576
  • Мнения: 8 997
Благодаря, изключих го ☘️
и как е сега?
Радвам се да помогна на някой. При мен не се чуваше, сякаш някой е побутнал микрофона, хората искаха да ми върнат обаждането, някои отчаяно се провикваха да ми напишат ли мейл ( а аз ги чувах идеално).... Първоначално мислех, че нещо се е разместило, около микрофона, стана ми след като бях махала оргиналната подвързия.  Или че, като го зареждам, размествам нещо. Но не, това VoLTE беше.

# 3 577
  • Deutschland
  • Мнения: 5 502
Вече ме чуват. Благодаря много 🌺

# 3 578
  • Мнения: 8 997
Вече ме чуват. Благодаря много 🌺

еврикааа!! Всички да се извинят, ако са казали нещо лошо за Xiaomi Redmi 10 pro Simple Smile

# 3 579
  • Русе
  • Мнения: 5 355
DND не мога да си настроя аз на 10 T Lite. Включвам го, но телефона си получава нотификации със звук, звъни си - няма проблеми. ММ се пробва да настройва и накрая 2-3 дни ме пита що не го чувам тоя телефон - оказа се, че ми е спрял звънененто на повикванията. Иначе другите нотификации и медията си бяха със звук. Добре, че се усетих.

# 3 580
  • Мнения: 5 302
DND не мога да си настроя аз на 10 T Lite. Включвам го, но телефона си получава нотификации със звук, звъни си - няма проблеми. ММ се пробва да настройва и накрая 2-3 дни ме пита що не го чувам тоя телефон - оказа се, че ми е спрял звънененто на повикванията. Иначе другите нотификации и медията си бяха със звук. Добре, че се усетих.
При мен работи нормално, но не съм с този смартфон. С  коя версия на MIUI е? Може да има обновление, което да поправи този проблем.

# 3 581
  • Русе
  • Мнения: 5 355
MIUI е 13.0.2

# 3 582
  • Мнения: 23
Здравейте, имате ли препоръки за мобилен телефон до 500 лв, който да е под 6 инча?
Ще се ползва основно за снимки\видеа, социални мрежи и YouTube, така че наред с размера, камерата и батерията са приоритетни.
Благодаря предварително.

# 3 583
  • Мнения: 2 601
Аз идвам до докладвам, бях пуснала чуденка тук кой телефон да избера, в крайна сметка се хвърлих в дълбокото и взех iphone 13. Не ми е позната тяхната система, но се надявам да не ме побърква с нелогичноста си. Все още не съм го отворила и разцъкала, но ще докладвам когато го направя, за да помогна в избора и на други, които се колебаят.

Така...остана ми малко време за форума и идвам с бързи впечатления както обещах.
Телефона за сега не ми е създавал проблеми в ежедневната ми работа с него, теглене изпращане и редактиране на файлове. Учудващо бързо свикнах с менюто, и лесно го настроих според нуждите си - приложения, акаунти, снимки и мелодии на само определени контакти и др., някакси все едно винаги съм работила с IOS, лесно прехвърлих и информацията си от старият телефон- Android. Изобщо - това е моят телефон, много приятен за употреба. Батерията при мен се държи супер, ако съм на работа (там го ползвам страшно много) издържа 2 пълни дена, а ако почивам изкарвам и по 3.

Това с което ми беше по трудно да свикна бяха плащанията - плащам само с телефона навсякъде, но просто го правех грешно в началото, направо бях като индианец Joy (заради навика от Андроид с-мата) Преди чаках да прочете картата и после разрешавах с лицево разпознаване, което определено създаваше затруднения, тъй като някои пос терминали са навряни на м***си незнам къде, но вече щраквам два пъти станичният бутон, разпознава ме и тогава доближавам, става за секунди. Много лесно и бързо, като се сетя каква бяла птица бях в началото с това плащане ме напушва на смях.
Другото, което ми липсваше и за което се ядосвах бяха известията, като чукна на известието от заключеният екран, влизам в приложението, и после като заключа м**ка му няма ги другите, много се ядосвах. Сега вече знам къде да ги търся Simple Smile Simple Smile Simple Smile и нямам този проблем.

Това с което не успях да се преборя за сега е подреждането на снимките в галерията, къде ли не бърниках, но сниманите от мен снимки винаги отиват на дъното на галерията, супер нелогично ми е, сега са 30, ама като станат 300 ще има да въртя. Не успях да намеря как да ги сортирам от по-нови към по-стари.

Всичко това може би можех да си го спестя, ако бях прочела упътването, но аз съм страшна в това отношение, упътвания не чета на НИ-ЩО. Satisfied Satisfied

Ако някой има някакви въпроси или чуденки с радост ще отговоря.

# 3 584
  • Мнения: 390
За снимките опитай така дали ще стане .

Общи условия

Активация на акаунт