Избор на телефон

  • 373 949
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 5 010
  • Варна
  • Мнения: 25 257
От buy best фалшиви телефони ли продават? Защото аз от там си взех iPhone 13 през сайт на Емаг и сега да не се окаже, че съм си взела фалшив, които ще се развали след 2 седмици.... Ужас

Всичко, което продават ли е фалшиво и развалено? И също тези дето сте си взимали от там телефони след колко време се развалят..Поне месец - два карат ли?
Моят е от там, също айфон, нищо му няма. Явно има проблем с гаранцията, ако телефонът се случи скапан. В тоя ред на мисли при повреда задължително ли е да се обърнеш към търговеца? Няма ли вариант директно към сервиз?

# 5 011
  • София
  • Мнения: 1 358
Попълва се заявка за ремонт към сайта, изпраща им се телефона и те го дават на сервиз.

# 5 012
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Това ми е ясно, въпросът е мога ли да го пратя директно към сервиз и да пропусна посредника? От сервиза ще ми откажат или...?

# 5 013
  • Мнения: 68 753
В закона пише че отговорен е продавача. За законова гаранция.

За търговската трябва да си проверите има ли такава, и как става при нея.

# 5 014
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 003
Да не са ти продали някой реставриран телефон? Те обикновено са по-евтини и уж са като нови, работещи перфектно, но реално само след 2-3 дни дават дефект отново.

# 5 015
  • Мнения: 68 753
Чл.33 от този закон https://lex.bg/bg/mobile/ldoc/2137210804
Към дамата с ксиоми и бай бест-
Обърнете се към КЗП, досега продавачът трябваше да ви е върнал парите. Това за трите ремонта не е така - отпадна, освен това няма значение какви са дефектите, еднакви или различни. Вижте чл 33 от закона, ал.4 някъде....и си искайте парите.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 11:43 от teta75

# 5 016
  • София
  • Мнения: 1 358
На 15 май съм подала жалба до КЗП. Но чак сега се разрових по теми с коментари за Bye best  и се свързах с хора с подобен казус и КЗП нищо не са направили. На единият недоволен клиент от Бай бест са му върнали по сметка 60% от стойността на телефона, който той е върнал още на 3 ден . Той оспорвал цялата сума, но така и не я получил.
Затова и не очаквам нищо.

# 5 017
  • Мнения: 1 053
Аз само да кажа, че сайтът се казва Buy Best, а не Bye Best. Иначе ако се зачетете в мненията за него в Интернет, ще разберете, че много често продават дефектни бройки. Винаги връщат само 60% процента от цената, ако го върнеш, ремонт по гаранция не правят реално. Някой по-горе май в тази тема питаше дали е надежден магазин, веднага казах, че не е, ама се намери и някой, който скочи да ги защитава. Дано все пак да се е поинтересувал питащият тогава какво пише в мережата за магазина, не помня кой беше потребителят...

# 5 018
  • Мнения: 68 753
Така е,  бърза се да се купи, не се мисли при дефект надежден ли е търговецът. Принципно пиша, не е конкретно към никого.

Моят телефон купих от емаг, въпреки че в съмтителен сайт беше с 30-40 лв по-евтин. Точно заради сигурността че ако възникне дефект, емаг ще отреагира коректно без разправии.

# 5 019
  • Варна
  • Мнения: 25 257
30-40 лева разлика е едно, 100-200-300 доста по-различно. В pazaruvaj.com отзивите са около 90% положителни, факт, че явно при дефект не реагират добре. Та е въпрос на лична преценка дали да се рискува или не в тоя случай. За под 50 лева разлика и аз не бих рискувала.

# 5 020
  • Мнения: 171
А има ли шанс ако не сме използвали телефона да го върнем, че като ви чета много съжалявам, че съм си взела телефон от този фалшив сайт. Аз уж от Емаг го поръчах и чак като дойде видях, че е от тези измамници...
Едит: Еее щеше да е хубаво преди няколко дни да знаех това, щях да го върна, а вече минаха 14 дни и е невъзможно връщането... Само дано съм попаднала на работещ телефон :')

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 14:43 от Kathleeen

# 5 021
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Стига се филмира, ползвай си телефона. Мисля, че точно в случай на връщане на здрав, но разопакован апарат връщат по-малка сума. Погледни отзивите в пазарувай.ком. Аз също прочетох за проблемите с гаранцията след като бях поръчала, ами квото-такова. В крайна сметка не е казано, че ще опреш до гаранцията.

# 5 022
  • Мнения: 68 753
Айфоните имат и търговска гаранция от производител. Така че при тях е друго.

Всеки си решава откъде да купува. Тук само обръщаме внимание на червени лампи....не казваме кой как да си разполага с парите. Имал си бол пари, дал си, е казал бай Ганьо Grinning  и е бил прав Grinning

# 5 023
  • София
  • Мнения: 1 358
Въпроса ми беше препоръка на телефон, а темата се измести до гаранциите на Buy best...
Алена Вие бихте ли ми препоръчали някакъв телефон до 330-350лв?

# 5 024
  • Мнения: 1 207
Явно не го обяснявам добре, но както и да е.
ВМ21- благодаря за отговора. Разгледах двата телефона. В Емаг са 359лв., а в Смартфон.бг 319лв. Не знам този сайт Смартфон дали е читав с гаранциите, защото от Bye best  повече няма да купя телефон.
Да питам за мнение за Samsung galaxy A13.

Поръчвал съм от Смартфон.бг, нямам забележки към магазина, но с гаранции не ми се е налагало да се занимавам.

Колкото до Samsung Galaxy A13, производителността му е значително по-ниска, в сравнение на гореспоменатите два апарата, ползват остарял стандарт памет eMMC 5.1, отсъства физически датчик за приближение, зареждането му е значително по-бавно 15 срещу 33w.

Общи условия

Активация на акаунт