Черешката на тортата 2016 - тема 3

  • 97 540
  • 936
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 6 222
Няма да кажа нещо различно, но - несполучлива вечер, за съжаление  последна, с която остава кофти вкус накрая. Вина имат и домакинята, която не можа да сготви вкусно, и гостите. Александрина и да искаше, по-обидно не можеше да се държи. Ася се опитваше да спазва приличие, но толкова си може, не винаги й се получаваше.Човекът-... нещо ми се губи, а Косьо май се чудеше накъде да гледа от неудобство.
Ципът в чинията и пръжките, признавам, ми се сториха "туу мъч" (любим мой израз)   Crazy.
Че то, като се замислих, от вечерята-фаворит на Краси само питките и десерта бяха с глутен и спокойно могат да се заместят, та и с един крем-карамел, ако щете! Въобще, кофти последователност, след неговата пищна и явно много вкусна вечеря, изборът на Велислава. Може би, ако беше тя първа, по-кротко щяха да преглътнат и да не се излагат така.
Като тегля чертата, в положителна насока ми се промени мнението за Краси, Косьо (много мило семейство) и Ася, от която очаквах повече простотии и фръцни. За другите две нямах предварителна нагласа.

# 886
  • Мнения: 571
Какъвто и ще домакин да съм, не бих поканила такъв човек като Сашка на масата си. Никога.

# 887
  • Мнения: 101
Да си призная, поплаках си доста след като изгледах епизода. Аз също съм на безглутеново хранене (при мен е малко по-сложно тъй като не трябва на ям и млечни продукти) и смея да твърдя, че само човек, който е принуден поради здравословни причини да се храни по този начин, може да разбере какво й е на Велислава за да разнообразява менюто вкъщи. Дай Боже на никой от гостите й да не му се наложи да го усети на свой гръб! Когато става дума за здравето ти няма харесва ми - не ми харесва или това аз никога повече няма да го ям. Да се радват, че могат да си хапват от всичко.
Естествено, че Велислава ще им приготви безглутенови храни, та нали през цялото време детенцето й беше с нея в кухнята и след това ще опита от всичко, което с мама заедно са приготвили. Не мисля, че някоя мама ще сготви нещо у дома, което детето й не може да яде само за да угоди на някакви непознати хора. Разбира се, че има и други стандартни не съдържащи глутен ястия, които тя можеше да предложи, но според мен идеята й беше да им предложи нещо оригинално, което досега гостите й не са опитвали - все пак участва в Черешката на тортата!?  Да не говорим пък колко е скъпо да се спазва и колко трудно да се разнообразява този начин на хранене. 
Лично аз се почувствах много огорчена, че не видях толерантност и разбиране от страна на тези уж зрели хора. Браво на Велислава, че успя да запази самообладание до края!

# 888
  • Мнения: 20 248
Делена, много ми хареса поста ти!
И аз съм на безглутенов режим.

# 889
  • Мнения: 1 253
И аз, даже на беззърнен, тоест изключвам и царевица, ориз, грах и бобови, всякакво брашно. И картофи не ям, и захар, и млечни (правя изключение за козе сирене).

Сега отивам да изгледам епизода, стана ми интересно.

Редактирам се, стигнах до средата - разочарована съм избора на меню. Ако се храниш без глутен, има повече пресни плодове и зеленчуци и протеин. Не разбирам защо направи 2 хляба, пица, десерт, бишкоти. Тя просто купува пакети на които пише без глутен, иначе принципна разлика няма.

Колкото до пицата - аз използвам тиквички и много я обичаме в къщи. Някакъв вариант на пълнени тиквички, но трикът е добре да се обезводнят , за да стане като тесто.

Тиквичките, ако се нарежат на спирали, идеално заместват и спагетите.

Трюфелът беше много за тази риба.

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 10:28 от Lucy in the Sky with Diamonds

# 890
  • София
  • Мнения: 15 517
Не мисля, че някоя мама ще сготви нещо у дома, което детето й не може да яде само за да угоди на някакви непознати хора.
Не е естествено, гостите не са на диета.Като не може да предпази детето, да не участва или да готви в ресторант.Значи тя яде на корем 4 вечери каквото и душа сака, накрая да не казвам какво.В месото не знам да има глутен.Спокойно може да им предложи мръвка, вместо карфиолената пица.

# 891
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Права си, Тайне!
А Дядо Хаджия ни показа, че безглутеновите ястия не е нужно, ама никак, да бъдат безвкусни.

# 892
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
И аз готвя безглутеново и никак не е безвкусно,напротив....И няма нищо сложно да махне човек от ежедневното си меню съдържащите глутен храни Naughty не е и скъпо,но аз не купувам био брашна и пакетирани  храни,които са на безумно високи цени,има и други евтини заместители.

# 893
  • София
  • Мнения: 15 517
Права си, Тайне!
А Дядо Хаджия ни показа, че безглутеновите ястия не е нужно, ама никак, да бъдат безвкусни.

Сигурно е искала да насочи вниманието на зрителите към проблема, но не мисля,че това беше мястото.Гала надали щеше да и откаже екранна изява.

# 894
  • София
  • Мнения: 7 987
Права си, Тайне!
А Дядо Хаджия ни показа, че безглутеновите ястия не е нужно, ама никак, да бъдат безвкусни.

Сигурно е искала да насочи вниманието на зрителите към проблема, но не мисля,че това беше мястото.Гала надали щеше да и откаже екранна изява.

Проблема към глутеновата непоносимост е действително сериозен, защото специализираните продуктите за този хранителен режим са изключително скъпи (имам предвид брашната например). Аз съм съгласен, че хората трябва да бъдат запознати с тези проблеми, но това трябва да стане балансирано, а не натрапчиво.

# 895
  • Мнения: 7 918
Вижте сега, може Велислава  и да беше пресолила манджата,
но това не оправдава просташкото поведение на онова същество.

Така ми сговни финала на сезона, че ...   #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 896
  • Мнения: X
Последната вечер не се получи, защото нямаха желание да им се получи.

Домакината - прекалено натъртва желанията и претенциите си, до степен да досади максимално на околните. Не беше лошо менюто, аз лично бих опитала от всичко. Можеше да вмъкне вътре нещо и не толкова здравословно (макар и безглутеново) за да зарадва гостите си, но тя реши да остане вярна на себе си. Трюфелът беше в количество около 5 пъти в повече от необходимото. Ципът и пръжките бяха гаднички демонстрации, ненужно, но явно са се натрупали негативни емоции от предните вечери.
Плеймейтката е семпла и простовата, но не чак толкова дразнеща като себеподобните си. Александрина е кофти човече с лоши маниери, навици и възпитание. Косьо е фин човек, но леко ме разочарова последната вечер. От Аврамов очаквах повече поза и превземки, чудесно че не ги показа.

# 897
  • Мнения: X
Аз се изненадах приятно от мъжете.
Също и от Ася - като я гледах се сетих колко назад с материала бях аз на нейната възраст...

# 898
  • Мнения: 807
Поведението на гостите няма нужда от коментар. До един си направиха антиреклама.
За домакинята. Можеше така да ги нахрани и напои , че да не могат въздух да си поемат. И при това с безглутеново меню, без дори да споменава, че е такова. Тя просто реши да даде гласност на този проблем явно, и избра възможно най-неподходящото меню за най-неподходящите гости.
Стана ми много неприятно за нея, жената наистина се постара много. Най-ужасният и горчив финал на предаването Sad

# 899
  • София
  • Мнения: 11 757
Гостите се държаха лошо още от виното. Аз лично обожавам малиново вино, а другото, което беше био, не вярвам да има голяма разлика с обикновеното.

Общи условия

Активация на акаунт