Черешката на тортата 2016 - тема 3

  • 97 532
  • 936
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 558
И аз обожавам малиново вино, но идея си нямам от къде да си купя. Преди вземах Малинела, но от години е спряна от производство. Извинявам се за спама!

# 901
  • Мнения: 9 865
И аз обожавам малиново вино, но идея си нямам от къде да си купя. Преди вземах Малинела, но от години е спряна от производство. Извинявам се за спама!
Трастена. Но в момента намирам само мерло/малина, малиновото явно се е изчерпало...

# 902
  • Мнения: 20 239
И аз обожавам малиново вино, но идея си нямам от къде да си купя. Преди вземах Малинела, но от години е спряна от производство. Извинявам се за спама!
Това съм пробвала, много ми хареса:

Скрит текст:
http://royalwinecellar.iweb.bg/main_bg/364_malinovo_merlo.html

# 903
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
.

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 21:23 от abs

# 904
  • София
  • Мнения: 15 510
Починал е братът на Волен Сидеров. Flowers Rose Спомням си, че беше съ/автор на учебника ми по математика за 8ми клас.
http://www.manager.bg/общество/почина-братът-на-волен-сидеров
Бог да го прости, човека! Но това каква връзка има с "Черешката на тортата"?

# 905
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Ох, няма, объркала съм темата.  Blush

# 906
  • Мнения: 7 849
Скрит текст:


Никакво лицемерие нямаше. Александра си каза мнението за храната и пред домакинята и пред камерите. Пак повтарям тя и при оценяването не одобри храната и писа оценка 0. Десетката я даде за домакинята като личност. Другите като бяха чааак пък толкова възпитани защо и писаха толкова ниски оценки?

Лицемерие беше мълчанието на другите, които по нееднозначен начин също показаха, че храната не им харесва. И Велислава го разбра и усети. Лицемерие също така и поведението на домакинята, която вместо да покаже по деликатен начин какво е безглутенов режим на хранене, направи сама вечерта нетърпима.

Безглутеновото хранене, както писаха някои тук не означава безвкусна храна. Повтарям готвил съм за такава храна и знам много добре за какво става дума. Ми извинявайте, ама аз например тази пица въобще нямаше да я опитам, та ако ще после тука да ме разчекнете. Когато една храна не ми харесва, не я ям и толкова. Възпитано невъзпитано това е.

Писах и преди - не одобрявам поведението на Алексансра, но съм категоричен, че донякъде вина има и самата домакиня.


На снимката виждате вълчата пица, която направих за едно момче, което има глутенова непоносимост. Основата е с кайма, отгоре има картофени кюфтете, ръчно направени кренвирши, домати, червени пиперки и т.н. Прие се изключително добре от абсолютно всички присъстващи.


Царевично - оризови петифури със синьо сирене и кашкавал на фурна. Те пък бяха за рождения ден на мой приятел със същите проблеми.

Ама нали разбирате, че и в двете семейства обсъждахме много внимателно, как да балансираме менюто така, че да е допустимо за всички присъстващи.

Има някаква маниакалност за така нареченото „здравословно хранене“ където яденето няма вкус, а е пълно с всякакви безцветни и безвкусни храни, трици и измислени природосъобразни добавки.

Хаджи, поклон до земИ! Тъй като аз писах, че е безвкусна и трудоемка, но писах от телефона и не дообясних, че сега може и да стане вкусна, дано никога не ми се налага пак да готвя така, но тази диета съм я прилагала на дете в началото на 90- те, когато на пазара нямаше дори така лансираните като здравословни овесени трици... Ако някой помни, нямаше ни-що! за всичкоядните нямаше. И, да, за злоядо дете... Изобщо не го пожелавам на никой.

Все пак Вили беше подготвила и резервен вариант с рибата. Не мисля , че заслужи всичкият негативизъм, който се изсипа.

Сега в "Кошмарите" ли се прехвърляме?  Grinning

# 907
  • Мнения: 1 253
Аз просто се учудих, защото за мен безглутенова значи много плодове, зеленчуци, протеин и наистина е вкусно и здравословно веднъж като свикне човек. Не означава печене нонстоп печене с безглутенови брашна.

В интерес на истината, в началото правех опити за палачинки и хлебчета от ядкови брашна (кокосово, бадемово, орехово, тапиока), 100 рецепти бях събрала от нета и не се получавше (аз не съм и голям кулинар, де)

Сега мнооого рядко, сигурно 2 пъти в годината се случва да направя такъв опит. Но не ни и липсва.

В супермаркет не съм влизала много отдавна, дори лека полека всичко пакетирано изхвърлихме и са ми достатъчни пазара, месарницата и рибния магазин.

Просто безглутеновата кухня не е печене.

# 908
  • Мнения: 13 831
Прави сте, безглутеновата кухня не е само печене, безглутенови брашна и карфиолени пици, нито е само био, еко, свободни кокошки, киноа и чиа Wink Домакинята ни подаде много теми за обсъждане, просто невъзпитаното и невъздържано поведение на част от гостите измести нейните грешки в менюто, приготвянето на храната, посрещането на гостите, докторката, къщата и пр., и пр. от фокуса. Сигурна съм, че при нормално протекла вечер щеше доста критики да получи тук, но"милите" й гости я спасиха Laughing Мен поне ме накараха напълно да забравя нейните пропуски.

# 909
  • Мнения: 411
Тя като яде без глутен можеше спокойно да поднесе ястия които нямат нищо общо с глутена, а не алтернативите на глутенови храни. Според мен идеята й беше да покаже нещо по-интересно и нестандартно, но не уцели аудиторията. Те на своя страна бяха адски предубедени -реакция тип "Аз тва не го ям" - без изобщо да знаеш какво е.

Малко ми е криво, че свърши сезона. Истината е, че най-много ми хареса първата седмица, но и в останалите имаше интересни неща. Нещо много наводниха ефира с готварски изпълнения, където и да превключиш все някой готви и маже нещо, аман Simple Smile

# 910
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз успях да изгледам най-накрая последния епизод. Бях предубедена за Александра от вашите писания, но посрещането на Велислава беше много груба проява на лош вкус - без чиния за нея и с ципа. Иначе не знам как е била на вкус храната, но аз обичам експерименти в кухнята и с удоволствие бих пробвала такива ястия.

# 911
  • Мнения: X
Някой спомня ли си рецептата на Теди Кацарова за свинския гювеч с печурки и манатарки? Първо запържи месото и го премести в гювеча, след това карамелизира стар лук, прехвърли го при месото, после какво стана с гъбите и какви подправки сложи?

# 912
  • София
  • Мнения: 15 510
Някой спомня ли си рецептата на Теди Кацарова за свинския гювеч с печурки и манатарки? Първо запържи месото и го премести в гювеча, след това карамелизира стар лук, прехвърли го при месото, после какво стана с гъбите и какви подправки сложи?
Аз понеже никога не гледам как готвят, си правих импровизация, поне на вид да изглежда като нейния.Даже манатарки не намерих, та го правих с кралски печурки.

# 913
  • София
  • Мнения: 5 499
Дами, не знам дали сте го дискутирали. Може ли да ми кажете кой е този прословут магазин за месо, от който пазаруват? Дадоха го и в тазвечершния епизод на "Кошмарите"...Благодаря. bouquet

# 914
  • Мнения: 5 825
ВиВенда

Общи условия

Активация на акаунт