Житният режим на Учителя Петър Дънов - 12 тема

  • 98 645
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 206
Очаквам някога да почерпите за захранването.Следвайте го и няма да имате проблеми.А и ползата ще е по-голяма.Можете да споделяте свободно моите текстове  и от сайта,и от фейсбук.Но по-внимателно-някои са по-стари.Но не са опасни.Успех!

# 616
  • Мнения: 206
На 10-тия ден от същинската част на режима, ОСВЕН ЖИТОТО, ЯБЪЛКИТЕ И ОРЕХИТЕ се консумира и АНГЕЛСКА СУПА.

Как приготвяме АНГЕЛСКАТА СУПА:

В половин до един литър студена вода се сваряват три средно големи обелени картофа. Във водата не се добавя нищо друго – нито сол, нито морков, нито лук – НИЩО ДРУГО!!! След като се сварят картофите, преди консумация, може да добавите ситно нарязан магданоз и малко лимон, ако го понасяте. Супата се консумира от обяд до вечерта - от 12 часа до залеза на Слънцето /ако има условия/. Хапват се и другите продукти, но най-вече - житото. Супата е преди другите храни. Изключение може да е само ябълката, която обикновено се яде първа. Ако не можете да я изядете,не се насилвайте. Някои дори не понасят лимонов сок... Бъдете внимателни! Ако ядете цялата супа на обяд, ядете по-малко от другите храни и ги разпределяте за закуска и вечеря. Не е отпостване, а символ на най-обикновената храна,която в такъв момент на ограничено хранене може да ни се стори АНГЕЛСКА

# 617
  • Карлово
  • Мнения: 4 650

Честита Баба Марта!

# 618
  • Мнения: 33
Момичета, девети ден! Simple Smile Как се чувствате? Утре вече ще се хапва Ангелска супа 😊

# 619
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Момичета, девети ден! Simple Smile Как се чувствате? Утре вече ще се хапва Ангелска супа 😊
Аз съм добре, но вчера ми беше много зле. Чувствах Се страшно отпаднала, изморена и безсилна направо, виеше ми се свят, не ми се ядеше нищо... Нз, четох, че последните дни трябвало да се чувсрваме все едно летим, но при мен не беше така. Но днес пък съм ок.
Утре и на мен ми е 10 ден. Направо не вярвам, че издържах! Не беше никак тежко.
Някоянот вас дами пости ли?? Тази година постите започват на 10 март, т.е. точно след захранването, та се чудя дали да ги почвам или няма пък да се изсиля?? 

# 620
  • Мнения: 33
Както го почувствате. Според мен не е нужно да се насилвате, ако не Ви е ок Simple Smile
Аз още не съм решила за постите.
И при мен като цяло добре минава режима. За първи път го правя. Ще гледам и правилно да се захраня. Това също е много важно.

# 621
  • Мнения: 46
Захранването е по-важното от житуването, много камъчета могат да обърнат колата. С лоши последствия.
Предполагам, че във фейса споделените практики ще са отлични.
Съветът ми е да си направите нещо като архив на захранването, много е приятно, с годините това създава мотивация, улеснява следващи режими, дава добра база данни и опит.
За мен винаги е удоволствие да си разглеждам албумите с ястия. Първите дни количествата за готвене са от типа 1 супена лъжица - булгур, ориз, просо, по половин чушка или морков. Лично за мен цвеклото е тежко за захранване, дори като фреш, затова го избягвам или е ню-ню.
Пречистването и обновяването на организма особено активно продължава в тази фаза, затова - засилено внимание! Успех!

# 622
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Честит национален празник!!! 🇧🇬

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 06:59 от ~ Dee_Dee ~

# 623
  • Мнения: 107
Здравейте, скъпи житца! Честито на завършилите и успех със захранването! Моят въпрос е малко закъснял, но все пак - възможно ли е след режима спад в имунитета(съжалявам, ако е глупав) или трябва да е точно обратното - да помага? Тъй като седмица преди режима изкарах един вирус, пих изопринозин, прополис, билкови чайове...и сега подир дъжд качулка ме е страх дали не съм си ,,разболяла” имунитета отново?

# 624
  • Мнения: 46
Ролята на житуването е обновяване и зареждане. Нормално е след режима или още по време, да се появят кризи на изчистване, на изхвърляне на токсини или застояли субстанции. Хранете се правилно и нещата ще са ок

# 625
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Влизам с въпрос, тъй като не успях да го започна през февруари искам сега през март, но на първа страница не можах да се ориентирам от кога започва през март режима? Може ли някой да ме ориентира?

# 626
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Датите за 2019 -
Януари – 23 /сряда/
Февруари - 20 /сряда/
Март – 25 /понеделник/
Април – 22 /понеделник/
Май – 22 /сряда/
Юни – 19 /сряда/
Юли – 22 /понеделник/
Август – 19 /понеделник/
Септември – 18 /сряда/
Октомври – 16 /сряда/
Ноември – 13 /сряда/
Декември – 16 /понеделник/
 Това е за режимите за чистене- и  всъщност всеки прави режима така както го усеща.

# 627
  • София
  • Мнения: 114
Датите за 2019 -
Януари – 23 /сряда/
Февруари - 20 /сряда/
Март – 25 /понеделник/
Април – 22 /понеделник/
Май – 22 /сряда/
Юни – 19 /сряда/
Юли – 22 /понеделник/
Август – 19 /понеделник/
Септември – 18 /сряда/
Октомври – 16 /сряда/
Ноември – 13 /сряда/
Декември – 16 /понеделник/
 Това е за режимите за чистене- и  всъщност всеки прави режима така както го усеща.

Здравейте! Преди тези дати ли трябва да се прави подготовката?

# 628
  • Мнения: 9 531
добре е да се направи.

# 629
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Датите са начало на житуване, т.е. предния ден трябва да е накиснато житото за да се почне от посочените дати.
Подготовка се препоръча 10 дни преди началото на режима.

Общи условия

Активация на акаунт