Пак за това гърне

  • 6 531
  • 52
  •   1
Отговори
Zdraveite  mai4eta!!!!  Imame  problem-du6terq  mi  e  na  godinka  i  kogato   se  opitvam  da  q  sloza  na  gurneto   pi6ti  neistovo....kazete  kak  da q  nau4a...

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ама защо си се разбързала толкова?! Според мен и е твърде рано. Ми тя е почти бебе- и аз да съм, и аз ще пищя.

# 2
  • Мнения: 6 324
Цитат на: Erica
Според мен и е твърде рано.


И аз считам, че е рано - детенцето не е готово, не го насилвай.
Пробвай през известно време - когато детенцето е достатъчно готово няма да пищи и да се дърпа.
Синът ми изпадаше в истерия при всеки опит да го сложа на гърне до 2 г. и 4 месеца. В един прекрасен ден сам пожела - донесе си гърнето, седна и се научи много бързо, ненасилствено и без отрицателни емоции както за него, така и за мен.
Просто пробвай през 1 месец - детенцето само ще покаже, когато вече е готово.

# 3
  • Мнения: 4 358
Синът ми е на две години и още не ходи на гърне.
От седмица го ползва като столче, надявам се това да е втората крачка към научаването след "слага Мечо да ходи на гърне"  Wink  Grinning  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 042
Първо и го дай да си играе, ако ще и за шапка да го ползва Laughing   animal085 , слагайте кукли, Мечо и тн да акат там. Toilet
не я насилвай, че няма да иска да го погледне това гърне.
Успех!

# 5
  • Мнения: 3 479
Скрий гърнето за около месец например и после пак го извади и пробвай наново. Друг вариант е детска седалка за тоалетната чиния. Децата умират да имитират възрастните.

# 6
  • Мнения: 2 006
Щом не желае зна4и не е готова,не я насилвай,защото ще го намрази и никога няма да иска да го ползва Sad Седалка за тоал.4иния е добър вариант за около 2 годишно детенце,обикновенно(базирам се на познати бебоци)тогава проявяват интерес към тоалетната,пък и сами4ко ще ти казва кога има пиш или ..... Grinning Между другото и Алекс е още с пампа и не ще да погледне гърнето Grinning

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Синът ми е на 10,5 месеца и от месец и половина го слагам поне по три пъти на ден. Ако плаче го вдигам, но в повечето случаи, ако е сърдит  сядам пред него и го гушкам, , а ако е в настроение му разигравам театър с играчките, занимавам го с дистанционното на уредбата, пеем песнички или го преобличам ако е станал току що. Успех! Момичетата по-горе са ти дали добри съвети.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Павлина
Първо и го дай да си играе, ако ще и за шапка да го ползва Laughing   animal085 , слагайте кукли, Мечо и тн да акат там. Toilet
не я насилвай, че няма да иска да го погледне това гърне.
Успех!

Не съм сигурна, че е добра идея. На една позната синът й е на 2 години и половина и ползва гърнето само за да го пълни с камиончета  Laughing
Иначе другите майчета са прави - щом не иска - недей.
Пробвай пак след известно време. Не й създавай неприятни асоциации с гърнето!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Ние сме на гърне от края на 9-ия м. Като го купих, не сложих малката веднага (нямах време  Grinning ), та тя си игра с него няколко дни. И вече наистина като я сложих за 1-ви път - направи пиш! Grinning Голяма радост беше (за мен Grinning ), въобще не е ревала или протестирала. В началото стоях до нея, за да не падне, а сега... елате я вижте, седи си стабилно, мисля, че даже й харесва  Grinning , слагам я 20 мин. след хранене и когато се сетя (поне сигурно има 10-ина пъти на ден). Да знаете колко е по-лесно чистенето на дупенце след като акото е направено в гърнето, а не в памперса  Grinning Да, и винаги преди да я сложа на гърне, питам я "Къде е гърненцето?", тя го търси с поглед и го посочва с пръст - и айдеее, време е за ... Grinning  Grinning  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 731
Моя син също не искаше да ходи на гърнето Cry ,но лятото след като навърши една годинка почнах да го изпишвам на двора(бяхме на вилата тогава) и покрай занимавките с кученца,котенца и се изпишваше.Сега вече сме си в апартамента и си ходи на тоалетна без проблеми.така че моя съвет е да я пробваш на тоалетна и за награда пускайте водата .Мисля ,че ще и хареса и дъщеря ми така се научи да ходи на тоалетна направо и много се радваше после като пускахме"кранчо" Wink Успех!!!

# 11
  • Мнения: 966
Mi ne ia y4i detense e malko ima vreme shte se nay4i niama smisal sas nervi. Prosto moje da my obiasnish za kakvo stava na dyma pak mislia 4e to shte pokaje koga shte e gotovo da go polzva. Rano ili kasno shte se nay4i Grinning  Grinning  Grinning .

# 12
  • Мнения: 7 821
Здравей,
И аз се включвам със съвет да не го слагаш, щом не иска. И без това няма сега да махаш памперса. Лятото когато детенце е достатъчно голямо тогава и ще стане, стига да си убедена, че му е дошло времето, със сигурност ще се справиш.
Има огромна разлика между това едно двегодишно дете да не иска да ходи в гърне и едногодишното. Малкото нищо не разбира и дори тези които имат успех в слагането на децата на гърнето всъщност нямат кой знае какъв успех, защото още не се знае как ще реагира детето когато остане без памперс и трябва то да се сеща и грижи да остане сухо и чисто.
Учи сега детенце да говори и пее, да се качва по стълби и др., а когато му дойде времето ще го научиш и да ходи на гърне!
Желая ви весели и щастливи дни

# 13
  • София
  • Мнения: 2 864
moq si n e na 2 i ot skoro sedi krotko na garneto ...spokoino ste mu doide vremeto na detenceto

# 14
  • София
  • Мнения: 3 674
И според мен ви е рано.

Синът ми така и не се научи да върши работата на гърне. Сложихме го направо на детска седалка.

# 15
  • Мнения: 6 029
е за къде бързате?
изчакай - след като стане на годинка и половина. лятото примерно

# 16
Viki e na 1 i 9m,hodi na iasla,no na garne o6te ne siada ili samo poniakoga i to na igra.Na vas vi e rano.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте мили мами,

Тъй като ще записвам дъщеря ми от февруари на ясла, реших че може би ще е по-добре за нея да я науча да ползва гърнето. Тя го познава от доста време, но не го ползва по предназначение. Когато реша да я сложа да седне на него така пищи, че янма накъде повече - пробвах облечена да я сложа - същата работа  Sad
Незнам какво да направя, че да я задържа седнала поне за 1 мин. Така като се замислих - ми тя изобщо не обича да седи - единствено като се храни, защото е завързана с колана на столчето и в количката - но там не за дълго, защото се научи да се измъква и става права. Ами как тогава да се преборим?!?
Моля ви дайте някакви съвети.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 352
Много е мъничка още за гърне. Изчакай до година и половина и пак опитай. Но моят съвет е да не и даваш да си играе с него - гърнето трябва да се ползва по предназначение. Христина не искаше да сяда на него почти до 2 годишна, затова пък много обичаше да седи на тоалетната чиния като нас, големите. Продават специални седалки за деца. Може да пробваш с тях, но все пак мисля че е рано. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Gercho
Много е мъничка още за гърне.


подкрепям
след годинка и половина

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836

Малка ти е!!! Ще си я дадеш с памперси на ясла, да не е единствена!
Има време, ще стане и това... Няма големи хора с пампи Wink

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink

# 22
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Kissa
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink


щом не си казва, начи ВСИЧКО Е ИЗЛИШНО!
Когато си казва, тогава се хвали, че се е научила!

# 23
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Kissa
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink

 
И ние така. На 11 месеца е, отдавна я слагам на гърне и нямам проблеми- знае си че гърнето не е за игра. Досега не се е случвало да реве.Естествено, че не казва, но ако не и се пишка или ака, просто става веднага.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Цитат на: Julie
Цитат на: Kissa
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink


щом не си казва, начи ВСИЧКО Е ИЗЛИШНО!
Когато си казва, тогава се хвали, че се е научила!

Е-ее, не съм съгласна с теб! Това, че не казва, не означава, че е излишно! Ела виж, колко е по-лелсно чистенето на дупе, когато е акала в гърнето! И къде си прочела, че се хваля?

# 25
  • Мнения: 246
Още е малка да я слагаш на гърне. Опитай чак след 1г6м. Моята дъщера когато за първи път я сложих на гърне много ревеше и неискаше, Тогава го скрих и след известно време пак опитах и опита ми беше сполучлив. Не я насилвай.

# 26
  • Мнения: 178
Да, и моят сладурчо от 7-мия месец седеше на гърнето и пишкаше и акаше в него, но откакто стана на 1 г. въобще не иска да използва гърнето по предназначение Shocked , т.е. седи си на него (но за малко) и като му писне става и край, въобще не пишка и не ака в него, въобще. Аз му обувам памперса, оправям го, а той отива до масата, хваща се за нея, усмихва ми се и се изаква Mr. Green  абсолютно задължително #Shocked
Случвало ли ви се е такова нещо?! Аз обаче мисля да не го насилвам, за да не се получи съвсем обратен ефект. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mama_dany
Да, и моят сладурчо от 7-мия месец седеше на гърнето и пишкаше и акаше в него, но откакто стана на 1 г. въобще не иска да използва гърнето по предназначение Shocked , т.е. седи си на него (но за малко) и като му писне става и край, въобще не пишка и не ака в него, въобще. Аз му обувам памперса, оправям го, а той отива до масата, хваща се за нея, усмихва ми се и се изаква Mr. Green  абсолютно задължително #Shocked
Случвало ли ви се е такова нещо?! Аз обаче мисля да не го насилвам, за да не се получи съвсем обратен ефект. Simple Smile


това се получава като го слагаш толкоз малък:))))
ще чакаш след половин година:)

# 28
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Julie
Цитат на: Gercho
Много е мъничка още за гърне.


подкрепям
след годинка и половина

Ахм, малка е, не бързай. Не я карай насила. Изчакай лятото и опитай отново.

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Laughing  Laughing  Laughing любимата ми тема е пак на дневен ред Laughing  Laughing  Laughing как ми беше домъчняло, че никой скоро не е пускал Laughing  Laughing  Laughing

за статистиката:
дъщеря ми на ...(всички виждат от лентичката колко е голяма) си е с памперси, и нямам още намерение да я слагам на гърне, тоалетна и прочие.
Щом и харесва с памперси, да си ходи с тях. Слабо ме вълнува до кога ще е с тях. И до 1 клас, ако ще да си ходи с памперес Laughing все ми е тая Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Хе-хе... Две познати с бебета с по 1 месец по-големи от мойто са 'вече без памперс' - горди! И те слагат на гърне отпреди годинката. Срещам едната - е как е, научихте ли се на гърне? Ми без памперс ходи... Пиша по пода...
Срещам другата онзи ден - Как сте? Ми бързаме за вкъщи, че се напишка малката...
Е извинете, ама това не е приучване към хигиена, а буквално - ходене без памперс. Ако ще е така, мерси съм от 'без памперс сме вече'.

# 31
  • Мнения: 444
Аз когато родих първото си дете, все още нямаше памперси в България и беше много неудобно.Но от друга срана около годинката вече нямахме проблеми с напишкването.Може би зависи и от самото дете-кога то ще осъзнае, че трябва да прави пиш не в памперс и да сигнализира за това.Две от децата ми изкараха доста време с памперси, но сега често слагам бебето на гърне и той не се противи-върши си работата.Много ми се иска по-рано да се отърва от памперсите.

# 32
  • Мнения: 660
Цитат на: Liorena

Щом и харесва с памперси, да си ходи с тях. Слабо ме вълнува до кога ще е с тях. И до 1 клас, ако ще да си ходи с памперес Laughing все ми е тая Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


 newsm62

Е т'ва ми хареса...до първи клас,хи,хи.
Ами,тъй де.....че те иначе Памперс трябва да фалират.
Аз махнах памперса преди 3-4 месеца,независимо,че моя юнак си ползва гърне от 5 месечен,но с това чишане където му падне ми разказа играта,на мен и на горката ми пералня.Е,поне вече не заглеждам пакетите в Билла. Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 830
Хе - хе , и аз да си кажа "репликата" . Понеже и преди съм я казвала Simple Smile Това прочетох в американски сайт ( когато ме вълнуваше гърнето за голямата ми щерка ) - майка пита педиатъра ( това сериозно , не е виц ) - "как така моята майка се кълне , че аз на 8 месеца съм била научена на гърне , а сега с тези памперси децата толкова по-късно се научават , а и вие не ни съветвате да бързаме ? " Той отговаря - " Единственото обяснение е ,че вашата майка е тренирала себе си , а не вас , просто да ви слага на равни интервали на гърнето. "   Laughing  #Milti

Аз започнах да слагам дъщеря ми след 1 и половина , и то главно за "акото" , просто знаех по кое време ( винаги след вечеря , и досега е така ) , ще се случи "случката ". Когато не искаше да  седне , почвахме да разглеждаме заедно книжки .
После минахме на памперс - гащите , и съвсем неусетно се научи да казва и за пиш . Това се случи малко след 2 -рата годинка . Но тя много рано проговори , а това е от значение според мен .  Всяко дете си е различно и подхода към всяко също , майката най-добре ще си усети кога и как .
Насила хубост не става  , са казали хората ....
Сега на 3 и половина съвсем сама си ходи на "голямата тоалетна " с детска седалка , съвсем сама се оправя за всичко ( освен да си светне лампата ,че ключа е високо  Laughing  )
Малката е на 1 и досега не е слагана на гърне . Само сега , когато трябваше урина за профилактичното изследване , и тя пък взе  ,че веднага се изпиша Simple Smile .
За сведение - другите майки с чийто деца растеше голямата и които по-рано почнаха опитите с гърнето , по същото време им се научиха дечицата , че дори и по-късно .

# 34
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Kissa
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink

Ама градина и ясла са 2 различни неща. В яслата взимат с памперси. За градината искат детето да може да ходи в гърне.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз се развълнувах наскоро от тази проблема, дори срещнах красиво гърне, викащо " Кой ще ме купи!?", с очи и ушета и разни там финтифлюшки... Явно за мене си съм щяла да го купувам... Ще чакам да порасне бебе Мая до година и половина...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Цитат на: cheta
Цитат на: Kissa
Е, хубава работа, ами аз малката я слагам на гърне от 10-ия месец... Още не ми казва, че има "пиш", обаче аз редовно си я слагам, 20 мин. след хранене и въобще когато реша (горе-долу по 10-ина пъти на ден). Слава богу, не ми е пищяла, пиша си, ака си - съответно и по-малко памперси харчим  Laughing  А на градината ако е с памперс и се наака - я й обърнат внимание навреме за да я изчистят, я не... Не знам как е в др.градини, но аз като ходих в нашата да си запиша детето, директорката каза, че имат 2 изисквания за да я вземат - да е проходила, и да има навици да ходи на гърне. Така че, на твоето дете и в градината май няма да му се размине да ползва гърнето. Желая ви успех!  Wink

Ама градина и ясла са 2 различни неща. В яслата взимат с памперси. За градината искат детето да може да ходи в гърне.

В София може и така да е  - не споря. Но аз записах детето на ЯСЛА, макар че още не ходим, и такива са изискванията там. Де да знам...чувам, че в същата ясла имало и бебенца в кошарки  Shocked  Може би защото казах, че смятам да я пусна на ясла след 1,5 год - та затова, идея си нямам  Rolling Eyes  Но, както и да е, не съжалявам, че я слагам "отрано" на гърне, нито ми е трудно да го правя, нито детето насилвам, затова пък харчим по-малко памперси, което лично за мен е от голямо значение - живеем на квартира и се издържаме сами.

# 37
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Kissa
В София може и така да е  - не споря. Но аз записах детето на ЯСЛА, макар че още не ходим, и такива са изискванията там. Де да знам...чувам, че в същата ясла имало и бебенца в кошарки  Shocked  Може би защото казах, че смятам да я пусна на ясла след 1,5 год - та затова, идея си нямам  Rolling Eyes  Но, както и да е, не съжалявам, че я слагам "отрано" на гърне, нито ми е трудно да го правя, нито детето насилвам, затова пък харчим по-малко памперси, което лично за мен е от голямо значение - живеем на квартира и се издържаме сами.

Е ти си преценяваш разбира се. Аз още не слагам Борис, ама той не ще да седи и секунда на гърнето.

# 38
  • Мнения: 687
Цитат на: Kissa
Но аз записах детето на ЯСЛА, макар че още не ходим, и такива са изискванията там.

И в Бургас е така. Без значение от възрастта ги слагат на гърне на интервали от 1 час. И децата се учат наистина, няма къде да ходят. Ама що рев е, само те си знаят.
Аз само се надявам да мога поне до 2 години да си гледам детето, че тези методи на учене хич не ми се нравят.

# 39
  • Мнения: 1 381
какво да ви кажа мили мами, направо ви изостават децата. Аз също се опитвам да слагам Калоянчо ( 9м.) на гърне , но до сега успех  = 0 само две случайни изпишквания. За това пък в нашата "градинка за разходка на бебета" има една мама, която е убедена,че нейното дете и казва кога има пиш или аки от 4 месечна възраст. Направо съм същисана #Crazy
Щом почне нещо да мрънка тя казва " Знам че ти се пишка" и го издържа и то естествено се изпишква. Чудо на чудесата за мен, а по някои път и се изаква

# 40
  • Мнения: 1 341
Julie,
недей да реагираш така. Има деца, които наистина не могат да понасят влажничко на дупето. Моя племеник беше на 7 месеца кагята спря да се напишква нощно време и когато му се пишкаше през деня (за акането не си спомням трябва да попитам сестра ми) си хващаше пишлето и започваше много специфично да мрънка. И на мен сега това ми звучи невероятно, (защото дъщеря ми  е на седем месеца и няма никакви намерения да си показва, че й се пишка) ама това си е самата истина. Горе-долу по същото време той отказа да го храни някой друг. Ядеше сам гол до кръста и се омазваше целия, хвърляше храна навсякъде, защото му беше доста трудничко да си нацели устата.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 879
Цитат на: Evjeni
Julie,
недей да реагираш така. Има деца, които наистина не могат да понасят влажничко на дупето. Моя племеник беше на 7 месеца кагята спря да се напишква нощно време и когато му се пишкаше през деня (за акането не си спомням трябва да попитам сестра ми) си хващаше пишлето. И на мен сега това ми звучи невероятно, (защото дъщеря ми  е на седем месеца и няма никакви намерения да си показва, че й се пишка) ама това си е самата истина


Прости, но ми звучи абсурдно на 7 месеца бебе да не пишка през нощта. Имайки предвид, че на тази възраст храната им е все още предимно течна...и малкия пикочен мехур...не знам. Ако мое дете на такава възраст спре да се напишква през нощта със сигурност ще припкам при доктор.
И как си хващаще пишлето през памперса и дрехите се чудя малко...  Thinking

# 42
  • Мнения: 1 341
Пропуснала съм много съществено нещо - той е гледан без памперс, защото тогава нямаше в България (сега е на 14 години). Сутрин миришеше ужасно много на пикоч.  И определено си се хващаше за пишлето когаот му се пишкаше. И друго пишкаше точно на 18 минути в началото. Ако обаче се напикаше в гащичките пищеше докато не му се сменят веднага.

# 43
  • Мнения: 671
Ами аз слагам Ален на гърне от 2 мисля седмици и оттогава все там си ака просто ме хваща за ръка и ме води при гърнето щом му се доака 15  Mr. Green  newsm44
Е сега сериозно не наистина просто исках нещо ново да му купя и взех едно гърне дето даже пее щом се изпишкаш и ей така го сложих а то взе че му хареса и даже се изака и изпишка направо бях Shocked
И така оттогава знам кога ака и си го слагам то му е и забавно пляска с боси крачета по пода и си играе с пумпалчето а аз имам спокойствие 10 мин. а и памперсите пестим
Сигурно не разбира защо е това но поне му е разнообразно а аз го гледам и си викам леле колко е голям вече   newsm30 Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: jutoo
Здравейте мили мами,

Тъй като ще записвам дъщеря ми от февруари на ясла, реших че може би ще е по-добре за нея да я науча да ползва гърнето. Тя го познава от доста време, но не го ползва по предназначение. Когато реша да я сложа да седне на него така пищи, че янма накъде повече - пробвах облечена да я сложа - същата работа  Sad
Незнам какво да направя, че да я задържа седнала поне за 1 мин. Така като се замислих - ми тя изобщо не обича да седи - единствено като се храни, защото е завързана с колана на столчето и в количката - но там не за дълго, защото се научи да се измъква и става права. Ами как тогава да се преборим?!?
Моля ви дайте някакви съвети.



Ооо, не се притеснявай, и моята така беше. На третия ден в яслата сядаше с кеф на гърнето. Като пробвах вкъщи и тя не искаше, аз не съм я насилвала. Сега дори си го носи при мен и си сваля гащите Grinning . Тръгна на ясла на 1 г. и 3 м. Grinning

# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Да споделя и аз моя опит.
Доверих се на книгите и Иво го сложих за пръв път на гърне, когато беше на 1г и 6м. На него му стана много интересно, че нещо излиза от него. За 1 седмица се научи. Още известно време (не си спомням точно колко) му слагах памперс за през нощта. Постепенно и той започна да остава сух. На 2г. и 1м. го дадох на ясла, но не съм носила памперс там и никога не се е напикавал. Знам, че не при всички даца става толкова лесно (всяко дете си е уникално). Дано и при Влади да се получи (той все още не е виждал гърне).
Страх ме е да го сложа по-рано за да не се получи обратен ефект - да почне да се напикава в по-късна възраст.

# 46
  • Мнения: 6 029
Цитат
Страх ме е да го сложа по-рано за да не се получи обратен ефект - да почне да се напикава в по-късна възраст.


Именно за това ранното слагане на гърне, преди детето да рабира какво върши е вредно.

# 47
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Моя син тръгна на ясли на 1г.10м.Да ти кажа там го научиха много бързо да ползва гърне и да махнем обедния памперс.Въпреки , че и той познаваше гърнето и какво се прави там , но не искаше въобще да го ползва.А вие сте много мънички , не се притеснявай там ще гледа от другите деца и много бързо ще свикне. Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Vache
Цитат на: jutoo
Здравейте мили мами,

Тъй като ще записвам дъщеря ми от февруари на ясла, реших че може би ще е по-добре за нея да я науча да ползва гърнето. Тя го познава от доста време, но не го ползва по предназначение. Когато реша да я сложа да седне на него така пищи, че янма накъде повече - пробвах облечена да я сложа - същата работа  Sad
Незнам какво да направя, че да я задържа седнала поне за 1 мин. Така като се замислих - ми тя изобщо не обича да седи - единствено като се храни, защото е завързана с колана на столчето и в количката - но там не за дълго, защото се научи да се измъква и става права. Ами как тогава да се преборим?!?
Моля ви дайте някакви съвети.



Ооо, не се притеснявай, и моята така беше. На третия ден в яслата сядаше с кеф на гърнето. Като пробвах вкъщи и тя не искаше, аз не съм я насилвала. Сега дори си го носи при мен и си сваля гащите Grinning . Тръгна на ясла на 1 г. и 3 м. Grinning

Ох, успокои ме  Simple Smile Таня ще е на 1г и 4 месеца като тръгне.
Няма да я насилвам - ще изчакам поне още 1 месец преди да пробвам да я сложа, пък и ако тогава не иска - явно ще я учат на яслата.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 864
Цитат на: Liorena
Laughing  Laughing  Laughing любимата ми тема е пак на дневен ред Laughing  Laughing  Laughing как ми беше домъчняло, че никой скоро не е пускал Laughing  Laughing  Laughing

за статистиката:
дъщеря ми на ...(всички виждат от лентичката колко е голяма) си е с памперси, и нямам още намерение да я слагам на гърне, тоалетна и прочие.
Щом и харесва с памперси, да си ходи с тях. Слабо ме вълнува до кога ще е с тях. И до 1 клас, ако ще да си ходи с памперес Laughing все ми е тая Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


 newsm10 i moq sin e na 2 godini i 2 meseca i sme gore dolu taka lqtoto mu slagax gasti da ne mu se sparvat topkite no tova e kogato re6i sam ne moga da go varja za garneto nito nasila ne stava xodi si na qsla i tui to

# 50
  • Мнения: 4 358
Оги вече е на 2 годинки, а още е с памперс. От две седмици го държа по гащи цяла сутрин и ползва гърнето с променлив успех.
Слага Мечо на гърне, той самият започна да седи по-дълго на него... ще се научи, не го притискам.

# 51
  • Мнения: 4 473
Дъщеря ми беше на 1г 10мес когато махнахме дневния памперс!Подобно на вашите случаи и тя изпадаше в истериа щом видеше гърнето-какви ли неща не съм опитвала ама не и не!Вече бях на път да се откажа,когато тя сама прояви интерес към гърнето и за около 3 седмици се научи да си казва редовно!
Но остана проблема с нощния - и се започна старата песен на нов глас!Първо махнахме този на обедното спане и месеци след това нощния,като последния стана буквално за няколко дни- точно преди година!
Така че - не се отчайвайте-детето ще прецени кога е готово да откаже памперсите!Вие можете да му съдействате без да акцентирате пред детето колко е важно това за вас!Някак си между другото!
УСПЕХ!

# 52
  • София
  • Мнения: 13 209
Цитат на: jutoo
Ох, успокои ме  Simple Smile Таня ще е на 1г и 4 месеца като тръгне.
Няма да я насилвам - ще изчакам поне още 1 месец преди да пробвам да я сложа, пък и ако тогава не иска - явно ще я учат на яслата.


Изчакай, може когато се присетиш да я слагаш, обаче ако тя не иска, не я насилвай. Аз лично смятам чак лятото да махам памперса. Дотогава тя ще е осъзнала какво се прави в гърнето, макар, че и сега явно започва да се усеща. Веднъж ми донесе гърнето, аз я сложих на него, тя поседя 2 минути, стана, отиде в ъгъла на стаята и права се изпишка  Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт