Септемврийче чака пролетта да види колко шарен е света! тема №5

  • 33 271
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 540
Все пак е бебче, как да стои мирно. Естествено, че ще шава, ще рита, то какво друго да прави милото, малко същество  Heart Eyes
Ние с направление бяхме и първия месец и сега пак. И двата пъти, прегледите на ехограф не съм ги плащала. До колкото знам сега се гледа дали хрущялчетата започват да се вкостяват (ако правилно се изразявам).

Къде е това място, където прегледа на ехограф не се заплаща отделно?  Simple Smile

Жулиета, как сте? Как мина нощта?

# 76
  • Мнения: 1 456
Все пак е бебче, как да стои мирно. Естествено, че ще шава, ще рита, то какво друго да прави милото, малко същество  Heart Eyes
Ние с направление бяхме и първия месец и сега пак. И двата пъти, прегледите на ехограф не съм ги плащала. До колкото знам сега се гледа дали хрущялчетата започват да се вкостяват (ако правилно се изразявам).

Къде е това място, където прегледа на ехограф не се заплаща отделно?  Simple Smile

Жулиета, как сте? Как мина нощта?
Дадох втори път Панадол - 4 мл. и температурата спадна, но чак след два часа. Толкова ли бавно действа, не знам. Сега още не е станал, явно все още е поспалив. Ще го наблюдавам и днес.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Все пак е бебче, как да стои мирно. Естествено, че ще шава, ще рита, то какво друго да прави милото, малко същество  Heart Eyes
Ние с направление бяхме и първия месец и сега пак. И двата пъти, прегледите на ехограф не съм ги плащала. До колкото знам сега се гледа дали хрущялчетата започват да се вкостяват (ако правилно се изразявам).

Къде е това място, където прегледа на ехограф не се заплаща отделно?  Simple Smile

Аз съм от Пловдив и ходихме в един медицински център, ако някой се интересува, ще кажа.

# 78
  • Мнения: 509
Здравейтем
Добре дошли на новите мами Simple Smile
Алана, бързо оздравяване и много хубаво за самостоятелното заспиване - дай Боже на всички Simple Smile

Рая също в Токуда и правиха преглед и пед. каза заради това ще ни даде направление понататък.

За температурата, чак сега прочетох, но да ви споделя да знаете, дано не се налага де, но при упорита темп. Освен панадол, нурофен и хексалгин, може да се слахат и свещички Ефералган. Те са пак парацетамол като Панадола, но се абсорбират по различен начин и могат да се слагат 2 часа след прием на Панадол сироп. Това ми го обясни пед. в началото на месеца, когато баткото 6 дни не свали под 39 и бебето вдигна и то темп. и аз се паникьосах какво ще правим ако и то толкова тежко изкара.

# 79
  • Мнения: 1 456
Все пак е бебче, как да стои мирно. Естествено, че ще шава, ще рита, то какво друго да прави милото, малко същество  Heart Eyes
Ние с направление бяхме и първия месец и сега пак. И двата пъти, прегледите на ехограф не съм ги плащала. До колкото знам сега се гледа дали хрущялчетата започват да се вкостяват (ако правилно се изразявам).

Къде е това място, където прегледа на ехограф не се заплаща отделно?  Simple Smile

Жулиета, как сте? Как мина нощта?
Дадох втори път Панадол - 4 мл. и температурата спадна, но чак след два часа. Толкова ли бавно действа, не знам. Сега още не е станал, явно все още е поспалив. Ще го наблюдавам и днес.
Ами пак вдигнахме температура. Вече сериозно се притеснявам. Sad

# 80
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Жулиета, най-добре се обади по телефона на педи за мнение и за твое успокоение.
Стискам палци да не вдига повече температура малкото слънчице Hug

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Дано да свалите бързо температурата и да не вдига повече милото. И аз бих се притеснил при това положение, звънни на лекар и пиши как сте.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте. Бебса нещо се разболя. Сополи. Покашля. Виброцил или Тобрадекс ползвате вие в такива случаи /секретът е бистър, воднист, тече/?

# 83
  • Мнения: 1 456
Дано да свалите бързо температурата и да не вдига повече милото. И аз бих се притеснил при това положение, звънни на лекар и пиши как сте.
Казаха да сменя панадола с нурофен и да наложа на боцнатото риванол. Също така да го разсъблека и да давам често вода. Ей сега ме хвана яд, защо досега не съм му давала вода - не иска да пие и това е. Пробвах го и като е гладен - щом разбере, че му давам вода и плюе, а мляко може да изяде и 200 мл. Много ми е жал. Доста е раздразнен и цял ден реве. Аз също!

# 84
  • София
  • Мнения: 1 824
Най-добре я заведи на лекар. Вкъщи сме болни вече трета седмица, като болните се въртят. Сега писледно е бебо. Лекуваме го с инхалации, проспан и низита в нослето. Има ужасни сополи, прозрачни, но лепкави.

# 85
  • Мнения: 1 456
Най-добре я заведи на лекар. Вкъщи сме болни вече трета седмица, като болните се въртят. Сега писледно е бебо. Лекуваме го с инхалации, проспан и низита в нослето. Има ужасни сополи, прозрачни, но лепкави.
Леле, момичета.....дано оздравеят всички бебенца. Много са мънички и крехки и не заслужават това.

# 86
  • Мнения: X
Здравейте, добре дошли на новите мами.

Нека всички болни да оздравяват.  Hug

Жулиета, нормално е след ваксина да вдига темп, да е раздразнен и сънлив. И моят беше така. След 1 прием 37, 4 вдига 2 дена, а сега ни биха само Синфлорикс и 2 дена беше отпаднал и на 2я ден имаше 37, 1, но беше много горещ и се изпоти чак. Аз сменям Куул Пач през 4 часа и 2-3 пъти давам Панадол при нужда. Също по - леки дрешки и повече вода, както са ти казали. Всичко ще е наред.

В понеделник започваме захранване. Стискайте палци.

# 87
  • Мнения: 1 456
Здравейте, добре дошли на новите мами.

Нека всички болни да оздравяват.  Hug

Жулиета, нормално е след ваксина да вдига темп, да е раздразнен и сънлив. И моят беше така. След 1 прием 37, 4 вдига 2 дена, а сега ни биха само Синфлорикс и 2 дена беше отпаднал и на 2я ден имаше 37, 1, но беше много горещ и се изпоти чак. Аз сменям Куул Пач през 4 часа и 2-3 пъти давам Панадол при нужда. Също по - леки дрешки и повече вода, както са ти казали. Всичко ще е наред.

В понеделник започваме захранване. Стискайте палци.
Благодаря на всички! Hug Дано се оправи бързо.
Все пак да ви кажа новостите от консултацията:
1. Каза, че щом давам вечер АМ, да започна да захранвам на обяд с картоф/морков/тиква - на 5 мес. и 10 дни сме.
2. Най-интересното - в началото само купешко пюре!!!!!
3. Чак другия месец ще въвеждаме плод, но тя ще каже кога и какъв.
4. За бънджито вече може, но да се настрои да опират само пръстите, а не целите ходила
Иначе сме качили 550 гр. и сме 2 см по-височки. Дано и цялата тази история с ваксините приключи бързо по най-хубавия начин. Praynig

# 88
  • Мнения: 543
Бързо оздравяване на всички бебчета!!!!! Hug
Сиси, успех в захранването Simple Smile
Мами, имам въпрос, разреждате ли пюретата с АМ или ги давате в чист вид?

# 89
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Аз ги разреждам, защото зеленчуковите са твърде гъсти според мен.Пък и така докарвам количеството 125 гр бурканче с 30мл АМ.

Общи условия

Активация на акаунт