Темата за СТИВЪН КИНГ - №13

  • 79 726
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 910
Във всяка книга на Кинг има чувства и психология. Дълбока психология.
В нито една от тях няма самоцелни ужаси, само заради идеята да се разплискат кръв и черва.
Няма нищо самоцелно, а дълбоко, дълбоко психологически издържано  Peace

# 61
  • Мнения: 5 790
Пътна мрежа и на мен е една от любимите ми. Няма ужаси там, та върлите фенове явно затова се дърпат. Обаче има много чувства и психология.
И в "Долорес" няма ужаси, но ми хареса в пъти повече от "Пътна мрежа".  Kally May, напълно съм съгласна с теб.

# 62
  • Мнения: 425
На мен пък "Долорес" и "Играта на Джералд" изобщо не ми харесват. Всеки с предпочитанията си. За мен "Пътна мрежа" е много по-дълбока. Хубава, силна книга.

# 63
  • Мнения: 5 486
Понеже сте заговорили за Пътна мрежа. да споделя нещо. Преди две години отидох на пазара при сергиите с книги втора употреба и реших да си купя Куджо от една позната. Тя обаче ми похвали Пътна мрежа и каза, че е доста по-добра от нея и така се сдобих с втората. Надявам се да си се е заслужавало.
Колкото до Долорес, понеже от Плеяда, Бард и Ибис започнаха да преиздават масово книги на Стивън Кинг и вече все по-малко са тези, които не се намират в книжарниците, реших да се сдобия с нея на всяка цена, защото засега няма изгледи за второ издание. В интерес на истината книгата съм я почвала, но самият начин на написване нещо не ми допадаше и я захвърлях бързо. Скоро смятам да и дам втори шанс.
Горе-долу по същото време се сдобих и с Гняв. Книгата съм я чела вече, но друго си е човек да я има в колекцията си, още повече след като знае, че е забранена за преиздаване. Тъкмо някой ден, когато ми се причете, ще си я взема от рафта и ще я почна. 

# 64
  • Мнения: 460
Това за Гняв не го знаех,не че е смешно,ама си им е доста често явление.Допадна ми,макар и леко психо  Crazy Аз забих нещо на Зеленият път,хем ми се иска да я свърша за да почна друга,хем не ми се зарязва без да знам как ще свърши  Blush

# 65
  • Мнения: 5 486
Самият Стивън Кинг я е забранил за преиздаване заради зачестилите случаи като този, описан в книгата, или поне така мисля newsm78 А да четеш книгата по времето, когато по новините съобщаваха за убийства в американските училища: безценно Mr. Green
Зеленият път е една от най-харесваните книги на Краля, но все ще се намери някой, който да не я хареса. След като аз не се разбрах с Гробище за домашни любимци,  няма да се изненадам, ако Зеленият път не е твоята книга. Но пък винаги има време книгата да ти потръгне.

# 66
  • София
  • Мнения: 11 565
Пътна мрежа е една от най-силните му книги, психологически обаче; не очаквайте типичния хорър или фентъзи.... Тежка книга е. Захванах да я чета на 16, не успях, но десет години по-късно - от кора до кора.

# 67
  • София
  • Мнения: 44 369
Аз съм я чела май по-рано и от 16, може пък някой ден да я повторя, може нехаресването ми да е по тази причина, но тогава просто я запомних, като отегчителна.

# 68
  • Мнения: 2 880
Аз съм я чела май по-рано и от 16, може пък някой ден да я повторя, може нехаресването ми да е по тази причина, но тогава просто я запомних, като отегчителна.

Същото се случи и при мен  Peace Може би съм била прекалено малка, за да разбера идеята на тази книга. Хубаво ще бъде сега да я препрочета, може би ще я видя по друг начин  Grinning

# 69
  • Мнения: 10 031
“Госпожа Кармъди бе седнала на неподвижната транспортна лента на една от касите и пушеше елегантна цигара. Тя ме измери с поглед, реши, че не ставам и ме подмина. ”

Excerpt From: Стивън Кинг. “Мъглата.” iBooks.

Според мен не можеш да подминеш някого, седейки на неподвижна транспортна лента.

# 70
  • Мнения: 5 776
Е не самата тя, а погледа й, аз поне така го разбирам.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 168
Обожавам Кинг , като автор !! ♡ Не мога да определя любима книга от неговите , но може би едно от челните места се заема от "Дългата разходка" , великолепно написана книга , "Очите на дракона" също , както и разбира се "Куджо"

# 72
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пътна мрежа е една от най-силните му книги, психологически обаче; не очаквайте типичния хорър или фентъзи.... Тежка книга е. Захванах да я чета на 16, не успях, но десет години по-късно - от кора до кора.
Съвсем не очаквам ужас или фентъзи. Мисля, че не само такива книги на Кинг съм чела. В началото ми беше объркващо това шизофренично говорене със себе си и то с двама различни. А в това знам, че Кинг е много силен, още помня "Тъмната половина", а и не само тя, в която се вглеждаме какво става в главата, съзнанието, психиката.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 910
... а и не само тя, в която се вглеждаме какво става в главата, съзнанието, психиката.
По този повод веднага се сетих за "Капан за сънища" - брутална и тежка книга, която направо помита  #Crazy

# 74
  • Мнения: 69 318
Това, дето се заключваше в една тайна стаичка в главата/съзнанието си ли беше...Капан за сънища...много беше яко.

Общи условия

Активация на акаунт