Боя за коса / Клуб на червенокосите/ 3

  • 159 707
  • 995
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 190
Фри много хубав цвят.Коя е боята и номера и. Основата какъв цвят е,защото моята е почти цялата бяла.

# 946
  • Видин
  • Мнения: 288
Фри, разкошен, разкошен цвят!
Страхотна коса! Heart

# 947
  • Мнения: X
Радвам се че ви харесва Simple Smile Кастинг крем глос #316 слива. Взех я днес от ДМ за 9.95. Основата е кестенява. Имам няколко бели косъма, покрити са, не ги виждам. На вилата съм и бях се замотала и забравих, че съм с боя на главата, та преседях 40на минути. Никакви поражения, подхранена ми е косата Simple Smile

# 948
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Вчера ми клъцнаха 10 пръста коса и сега съм с дължина до рамото Mr. Green Още свиквам Crazy, но косата ми беше доста зле и се реших на кардинална стъпка.

Основата е кестенява.
Хубав цвят се е получил Grinning Вероятно е тъмно или средно кестенява основата?

Прекрана си:heart:
Години наред имах този проблем, но преди 4  открих за себе си оцветяващите маски ,
Първо слагах синя, за да компенсира червенееното.
После минах  на цвят лаванда, боровинка, лила и подобни.
Задължително към боята (безамонячна) добавям безамонячно синьо.
Може би и аз ще мина на този вариант, защото фризьорките ме сюрпризираха, че като добавя синьо - най-много да стане л@йняно, бързо ще изпадне коректорът и пак ще лъсне вилетовото или червеното Laughing. Общо взето студеното лилаво било труден цвят и скъп за поддръжка в салон. И трябва да ми се известлят тъмните части на косата.

Би ли препоръчала конкретни марки оцветяващи маски? Много ли цапат кърпи и дрехи? Кърпите ще ги прежаля, но лятото не искам като се изпотя и да си прецакам дрехите.

# 949
  • София
  • Мнения: 17 851
По мои наблюдения цапането зависи от човека, респективно косата и състоянието й. Едни и същи продукти на познати са цапали, при мен не. Примерно следните съм ползвала и не са ми цапали.
Можеш да погледнеш
Manic Panic
Directions
Stargazer

Веган семи перманентни оцветители са и някои тонове издържат доста време.
Вторите две ги има по магазините "на тъмно" и още 1-2 с подобна насоченост.
Могат да се смесват и с маска.

Имам едно шишенце почти пълно лилаво на Stargazer (веднъж е ползвано за проба върху кичур). Подарявам го. Ако го искаш, да пробваш как ти понася, свиркай.
Ето го.
Скрит текст:

# 950
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
The Catcher in the Rye, благодарско Hug Ще има предвид предпожението. Heart Eyes

Тези оцветители не са ли по-агресивни от оцветяващите маски? Правят ли косата да капе повече?! Пак ли се нанасят с четка като боя?!

# 951
  • София
  • Мнения: 17 851
Според мен са напълно безвредни. Никога не са ми оказвали лошо влияние, а ползвам подобни от години.
Може и с четка, може и с ръце (с ръкавици, де Laughing). Зависи колко време имаш и каква е целта.
На запад ги ползват върху изрусени коси и следователно нанасят с четка, за да покрие навсякъде.
Аз ги ползвам за освежаване на цвета (смесен с обикновена маска) и в повечето пъти ги нанасям с ръце. Понякога стоя повечко, понякога само под душа слагам за десетина минути.

# 952
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета. Весели празници на всички! ☺
Преди три седмици някъде добих този виолетово-червен цвят, но нещо не го усещам като моя. Иска ми се пак това изкрящо червено което имах. Ако можете да ми препоръчате някоя хубава боя (бюджетна) от коята да си получа пак този цвят 🤔 Мислех пак със Сери, защото преди го постигнах с нея, но боята е много агресивна и не ми се иска пак да си го причиня. 😁😁

# 953
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Мацнах се с Loreal Casting 316.  Държах 40мин корени и 15 краища. Получи се много як цвят. Почти черно с лилав оттенък. Не светлее в корените, уравни се цвета с тъмните краища.....НО...вече имам лилави петна по възглавницата и чаршафа Rolling Eyes Как е станало - не знам. Не съм се потила. Малко ме сърби скалпа. И при второто миене боята поизпада и косата започна да просветлява и да бие на виолетово. Ще се гръмна, ако продължава така Rolling Eyes

Ще се снимам тези дни...

# 954
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен!
Нова съм във вашата тема, дано приемате попълнения.
Преди години бях червенокоса, после я потъмних. Но от миналия месец отново съм на вълна червено. Боядисаха я, но само в корените има отенък, тъй като е доста тъмна.
Скоро отново се боядисам и дано стане това, което искам.

# 955
  • Мнения: X
Джулая - И на мен ми цапа възглавницата Sad аз се потя нощно време. Не ме сърби скалпа.
Цветът е различен на различна светлина, още ме кефи Simple Smile Отдавна не съм била с толкова тъмна коса.

# 956
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Джулая - И на мен ми цапа възглавницата Sad аз се потя нощно време. Не ме сърби скалпа.
Цветът е различен на различна светлина, още ме кефи Simple Smile Отдавна не съм била с толкова тъмна коса.
И мен ме кефи. Хем е тъмен, но не е черен (мразя черното и ми стои като на Мортиша Адамс Laughing). Хем има оттенъци, които правят цветът интересен. Наистина на изкуствена светлина стои тъмно с лилаво. На слънчева светлина е виолетово.

# 957
  • Мнения: 361
Някой ползвал ли е полутраен тонер за коса Престиж,цвят Блъди Мери?Моя случай е такъв,че преди години бях червена, после много трудно си върнах естествения тъмно кестенява цвят и сега от един месец реших, че пак ще съм червена.Боядисах се с Фанола 66-46 (мисля че беше), даже два пъти,защото червено стана само в корените, а надолу е по-тъмно,полу тъмно кафяво с лек червен оттенък.Днес си купих от този тонер,продавачката го похвали много, а също така взех и Велатон Вулканично червено 77/44.Какво мислите, ще постигна ли някакъв червен и равномерен резултат?Първо ще се боядисам с боята, а тоя тонер...незнам,малко ме е страх да го сложа.Той се води Be Extreme, някакви странни луди сини и оранжеви цветове са...По-скоро за някакъв ефект,а не за цялата коса.

# 958
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Нормален тонер си е и се отмива с времето.За освежаване на цвета м/у боядисванията ги ползвам.И от тази серия, и "стандартната" на Престиж.
Последно смесиха два тона, става добре, макар да не мога да направя моя цвят.
Този път сложих на измита и доста влажна коса.Веднага след това ми започна доста изразен косопад.. Сигурно е съчетано и със сезона, но все пак.
Обикновено нанасям на суха и не съвсем чиста коса и съм по-доволна.
Вече и аз съм за истинско боядисване и сега се чудя с какво.
От доста време се правя все с Лорвен 9.22, но сякаш взе да ми поомръзва 🙄

# 959
  • Мнения: 13 082
Според мен червено върху тъмна боя е сложно. Без изпиране или обезцветяване резултата винаги ще е корен и дължини в различен цвят. От личен опит го казвам. Играх то тоя мач миналата пролет, хем свалих черна боя с Деколор и пак не ставаше равномерно.

Общи условия

Активация на акаунт