Боя за коса / Клуб на червенокосите/ 3

  • 159 800
  • 995
  •   1
Отговори
# 930
  • София
  • Мнения: 17 885
Да, вярно, за друга пак  в по- големичка кутия говорех.
https://thumbor.unica.ro/unsafe/x/smart/filters:contrast(1):qual … laton-16-5546.jpg
Нея съм пробвала значи.

А тази лилавата я виждам в ДМ доста често, но не съм се заглеждала дали имат всички цветове, знам само, че е с 5-6 лева по- скъпа от малката, но и само с 5-6лв по- евтина от Wella професионалната.
Това червено е почти същото като вулканичното, като гледам, само че различно име са сложили.

# 931
  • Мнения: X
Това червено е почти същото като вулканичното, като гледам, само че различно име са сложили.
Ммм... Няма много общо с вулканичното. Тука имаме предимно кафяв отенък и малко червен. Ще бъде баш (прощавайте за думата) лайняно...
Скрит текст:

# 932
  • Видин
  • Мнения: 288
NoshtenYastreb, Фри, много сте мили, благодаря ви!
И аз се харесвам повече с по-тъмния цвят, с бяла кожа съм и така изпъквам, иначе съм бозава. Simple Smile

Една дама ми беше препоръчала тъмно червеното на Loreal - Lasting, ще взема да я пробвам и аз, и дано стане тъмна като тази на Гарние.

# 933
  • София
  • Мнения: 17 885
Не съм гледала каталога, за картинката говорех, явно хич не отговаря. Peace На опаковката е много красиво.
Сега се разрових, ето го в действителност.

Скрит текст:

# 934
  • Мнения: 8 921
Кастинг е много хубава боя. Сигурно има дрогерийни бои, които си заслужават съмненията в качеството им, но Кастинг не е от тях. Сигурно в продължение на 5 години съм я ползвала редовно ( абаносово черно, какъвто ми беше естествения цвят, преди да почна да побелявам), преди да мина на друга дрогерийна боя - Гарние сенсейшън. Изобщо, май само дрогерийни бои съм ползвала.  И сега бих ползвала Кастинг, но просто не си харесвам вече цвят в гамата им. От година слагам различни червено виолетови цветове. Изтърпях големите разлики в началото, много намалих от дължината, но съм все по-доволна. Принципно искам някакво студено червено на ниво 4. Ама студено, може леко към виолетово да е, но никаква оранжевееща нотка да няма. Днес си купих Гарние Олия 4.26 и 6.66, които смятам да смеся при следващото боядисване.

Къдрокоска, и аз съм за по-тъмния цвят при теб. Виж Кастинг 360, както и Гарние нутрис 2.6. С втoрата една позната се прави върху среднокестенява основа и на мен ми харесва резултата. Обаче върху моята коса все ме е страх, че ще стане тъмно, а аз гоня и постепено изсветляване, заради много белите коси вече.

За лилавото - днес видях и някаква нова Колориста в тъмно лилаво - midnight purple. Но между Колориста и Кастинг бих избрала Кастинг.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 10:26 от Блу

# 935
  • Видин
  • Мнения: 288
Блу, дали тази на Кастинг ще е толкова тъмна, колкото моята? Поне на снимката е точно това, което търся. Април средата трябва да се боядисвам и освен да купя нея. Simple Smile

# 936
  • Мнения: 8 921
Блу, дали тази на Кастинг ще е толкова тъмна, колкото моята? Поне на снимката е точно това, което търся. Април средата трябва да се боядисвам и освен да купя нея. Simple Smile
Би трябвало Кастинг 360 да е по-тъмна от Гарние колор сенсейшън 4.60. Сигурно ще ти ходи и по-тъмно, но от друга страна - защо толкова да се отдалечаваш от естествения ти цвят? Като ти омръзне, изсветляването ще е по-сложно, особено на голяма коса. Много ти е хубаво това червено (4.60), намерила си и щадящ вариант да го подържаш...

# 937
  • Видин
  • Мнения: 288
Блу, много ти благодаря. Ще си помисля.
Защото 4.60 пада, в началото е много тъмна, след това не е чак така наситена.
Знам, че няма и как да бъде. А аз се боядисвам на 2 месеца, точно за да не я третирам прекалено.
Но ако Кастинг е една идея по-трайна, ще се спра на нея.
Винаги съм искала тъмно червено или черно. Но с черно не смея да рискувам. Нямам бели коси и сега ми е времето за тъмни цветове, така си мисля. Simple Smile
Колежка ползва същата боя като моята, но тя е с тъмна основа и съответно при нея е още по-тъмно червено. Е, умирам си да я гледам.... Разкошотия! Simple Smile

# 938
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз все още съм си неуспешно лилава. Демек все ставам виолетова Laughing Последно се мацнах с Wella Koleston 33/66. Заради липсата им на окислител 3% - взех 6% и разбира се стана светло в корените. Иначе боята е доста трайна, цветът е хубав Peace Тъкмо бях набелязала лилави цветове на ниво 3ка при няколко други марки бои и се оказа, че вече не се предлагат в каталозите за 2018та. Голям късмет Laughing

Сега съм решила, че лилавото ще го постигна с коректор. Син цвят ли трябва да добавя към виолетова боя, за да стане лилаво?
Прекрана си:heart:
Години наред имах този проблем, но преди 4  открих за себе си оцветяващите маски ,
Първо слагах синя, за да компенсира червенееното.
После минах  на цвят лаванда, боровинка, лила и подобни.
Задължително към боята (безамонячна) добавям безамонячно синьо.

# 939
  • София
  • Мнения: 974
sl, ако ти е възможно, би ли показала твоя цвят?
И аз много искам лилаво, но все не се решавам.

# 940
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

# 941
  • София
  • Мнения: 974
Много благодаря! Не мога добре да се ориентирам за цвета от снимката, но косата ти е със страхотен блясък и изглежда чудесно.

# 942
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Благодаря Heart
Косата ми е като хамелеон в зависимост от светлината има сини , виолетови нюанси или е черна.
Тук е косата на дъщеря ми, кичурите са с  сано оцветяващи маски (розова, синя и лилава), след изсветляване.

# 943
  • София
  • Мнения: 974
Ето това ми харесва много!

# 944
  • Мнения: X
Ето ме с Кастинг слива току що боядисана и изсушена без нищо друго:

Скрит текст:




Отдавна не бях ползвала този цвят, харесва ми, доволна съм Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт