~~Идва март с копнеж, за АПРИЛския бебевалеж!~~ №6

  • 50 323
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 256
Поли, както винаги темичката е страхотна. Дано се изпълни само с хубави моменти.
Момичета скоро обсъждахте упойките и затова че се прави тест за алергия преди секцио. И се замислих, че ако раждането започне нормално, но се наложи веднага секцио, какво става ако упойката се окаже неподходяща. Някой знае ли нещо по въпроса.
Относно свекървите, и аз не се разбирам с моята, защото винаги се налага. Стигнахме до там, че не й говоря. На мен ми е много кофти, но като гледам на нея не й пука, а живеем заедно.

# 61
  • Мнения: 4 292
Karina, не го мисли, ако се наложи ще ти намерят упойка Wink
Да ви кажа честно стигам до извод, че в Бг масово се създава стрес сред младите майки и бременните. Постоянно чета за лекар казал нещо си притеснително, за изписани добавки, за уговаряне за секцио. Много неприятно и непрофесионално ми се струва. После с децата така, това мляко по-хубаво, а пък този пробиотик, а пък това лекарство.
 Тест за упойки не ми е правен, тонове не са ми слушали, отидох в 8- я месец на преглед и после на раждането в 9-я, е всичко си беше нормално и без стрес.
Пожелавам ви само хубави емоции и много позитивни мисли!

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 472
Karina, не го мисли, ако се наложи ще ти намерят упойка Wink
Да ви кажа честно стигам до извод, че в Бг масово се създава стрес сред младите майки и бременните. Постоянно чета за лекар казал нещо си притеснително, за изписани добавки, за уговаряне за секцио. Много неприятно и непрофесионално ми се струва. После с децата така, това мляко по-хубаво, а пък този пробиотик, а пък това лекарство.
 Тест за упойки не ми е правен, тонове не са ми слушали, отидох в 8- я месец на преглед и после на раждането в 9-я, е всичко си беше нормално и без стрес.
Пожелавам ви само хубави емоции и много позитивни мисли!

Подкрепям напълно!

Поли, благодаря за темата. Заглавието е много яко Simple Smile

# 63
  • Мнения: 741
Момичета скоро обсъждахте упойките и затова че се прави тест за алергия преди секцио. И се замислих, че ако раждането започне нормално, но се наложи веднага секцио, какво става ако упойката се окаже неподходяща. Някой знае ли нещо по въпроса.
Аз бях със спешно секцио и тогава пак ти правят тестове за алергии към упойките и те разпитват набързичко за налични алергии.Но спокойно,няма да те оствят,както са ти казали и другите момичета-ще ти намерят подходяща упойка.

# 64
  • Мнения: 123
Хубаво неделно утро за всички  Hug
Чудесна нова тема,Благодаря  Hug bouquet
На мен също не са ми правили тестове за упойка ,само в деня преди секциото имаш нещо като събеседване с анестезиолог , който те пита за заболявания и алергии.
 
Надникнах в мартенската тема,толкова много бебета са се появили да са им живи и здрави, че леко се панирам. Интересно дали някое бебче ще поиска да се роди утре там...29 февруари  Party

Искрено се надявам Априлските бебоци да задържат още няколко седмици преди да се появят. Peace Нека изчакат щъркелите да дойдат  Peace

Относно по специалните семейни особи от всякакъв вид и род...Ами живота е твърде кратък за да си позволявам да изпадам в терзания относно претенции,постъпки и думи на близки хора. Обичам ги много , но по отстрани  Laughing и здравословна доза лицемерие може да е много полезна в дебрите на семейните роднински отношения.
Бъдете мъдри... Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 186
Няма как да не се включа в темата със свекървите.. Моята е от дразнещия тип който ти казва "Маме няма да ви се бъркам" и след 5 минути ми носи обувките на ММ и ми вика "защо не си му ги почистила' преди много и се напрягах защото тя е перфектната домакиня която само чисти, мие, готви (за щастие не живеем заедно) но за огромна радост Мм казва аз искам жена до сеже си не прислужница  Flutter

# 66
  • Мнения: 48
Добро утро и от мен, много хубава тема с хубаво заглавие. Пожелавам на всички спокоен ден Simple Smile. Всяко нещо си идва с времето Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 823
Заглавието на темата - благодарение на pariss smile3501
За упойките - аз бях с епидурална и анестезиолога ме разпитва за алергии и дали ми правят зъбите с упойка ( до колкото ми е известно и двете са на основата на аналгитиците и в повечето случаи , ако сте в адекватно състояние - можете да отговорите дали имате реакция ).Нямам много спомен дали ми направи за всеки случай теста за реакция ,но до колкото си спомням - отнема 10 минути до 30 макс ( това с надраскването на ръката на мекото ).
И аз редовно си ги чета мартенските мами ( че терминът ми е на 6-ти и може и да не докарам до тогава) и само се стресирам - верно остават ми 30-40 дни , но там всеки ден се раждат бебета и то едни големички ... а още март месец не е започнал.
Взех да по подреждам аз - пера малко по малко( а то хич не е малко)  , разпределям дрешките, които имам, започнах да зареждам малко по малко и необходимите ми неща за кърмене, раждане ... хем имам толкова много още , хем още рано.
Някой ако е по наясно - моля да сподели пил ли е чай от босилек или арника ( не знам под каква форма) за разкритие. Кога се започва, колко се пие?( Не ми се ражда пак 13 часа заради глупавото разкритие Embarassed Embarassed - искам да отида и след 2 часа да съм готова , а пък не смея да стоя по-дълго вкъщи, ако ми се е пукнал мехура, че са ми малко малко водите така или иначе Sad

# 68
  • Мнения: 94
Soul4e, тази сутрин и на мен ми тече кръв от носа.. и то сериозно.
За мамите, които ще раждат в Селена, и аз съм там по план в края на март.. но как ще се разпознаваме незнам.. Grinning.. баджове да си носим с имената от форума, хаха..
Вече най - после си избрахме комплект за изписване, признавам не беше лесно.. но поне няма вътре много излишни неща. Трябва да се почва прането.
Аз проблеми с роднини нямам, просто защото не са в Пловдив, нито моите, нито неговите. Но като цяло свекърва ми не е лоша жена.. винаги иска само да помага, без да се меси излишно.
Времето напредва, а сякаш има толкова много неща за вършене още..А беба рита якоо.. няма спирачки от сега.


И аз ще съм там по това време. Ще се намерим за компания Simple Smile Вера


И аз предполагам, че някъде към 23-25 март ще ми насрочат секциото, та и аз към края на март. Ще се радвам да се засечем. Аз съм Лили  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 121
С предната бременност ме чистиха с лапароскопия, беше по спешност. Направиха ми тестовете и ме разпитаха. Въпреки, че това не ми беше първата операция в тази болница. Упойката беше пълна не знам дали защото имах натравяне на кръвта а и тръбата се беше спукала имаше малко в корема ми. После се съдрах да повръщам. От обезболяващи нужда нямах, но дават някакви лекарства допълнително като се отваря кухината за да се избегне инфекцията. Сори че говоря гадости сутринта, бяхме две момичета в нашата зала за реанимация. В операцонната по една. Ми момичето със секциото по-трудно се възстанови, за мен това е до организъм и кое как е протекло.
Моя снощи се опита да ме вкара в болницата, но с повече папаверин успокойх. Момичета често имам ужасни болезнени контракции, готова съм но се моля поне още десет дни.
За роднините на мъжа ми свекърва ми е много далеч и се старае да е внимателна. Свекър ми обаче се натресе да живее с нас, че никой не го иска. Не го изтърпях не стига, че го храня, плащаме сметките, мрънкаше за нов телефон и му подарих. След това почна да мрънка и за кола, пуши ми в къщата верно само в неговата спалня. Умирисва навсякъде ми и веднъж ми прибра 55 килограмовия пес на съседното легло. И на дивана в хола го хванах, няма да си бия кучето заради него. Не изтърпях и не искам да се карам сега имам собствен дом и се изнесох. Като родя да неусеща бебето ще ида да си плати. Май ще сменя адресната регистрация на там отиват нещата.

# 70
  • Мнения: 123
Точно тази седмица коментирах с лекаря ,който ще ми прави секциото упойката. Той каза ,че при всички случаи е по добре спинална от пълна, защото самото възстановяване е по бързо след това. Но винаги имат готовност и за двата варианта ,дано ми се падне добър анестезиолог.
Каза ,че е хубаво след като мине всичко да се пийва повече вода , не други течности.
Принципно в реанимацията на Шейново всички бяха изключително добри и внимателни. Спомням си ,че обезболяваха след като отпусна упойката, слагат на корема торбичка с лед и пясък и понеже ти става студено по някое време те завиват.Изобщо много човешко отношение помня, дано и сега е така.
Също така може спокойно да помолите да ви сложат катетъра след като ви хване упойката , махат го на другата сутрин преди раздвижването.
Доста неща почнах да си припомням... newsm78

# 71
  • Мнения: 3 331
А на първия ден след като се посъвземеш от упойката, докато си още на легло, хубаво ли е да си мърдаш леко краката нагоре и настрани? Една приятелка, която наскоро роди със секцио, препоръча. Вие как мислите?

# 72
  • Мнения: 123
Сетих се още нещо,за мамите на които предстои секцио.при приемането не е нужно да носите всичко от списъка за болницата,защото първите два дни няма да ви трябва и като се местите от стаите ,реанимацията и пак стая трябва сестрите да ви носят багажа и ако е в повече не им е приятно. Просто като ви свалят в стаята може да ви донесат всичко необходимо допълнително. Рално ви трябва само зарядно ,телефон и вода и може документите всичко останало след това.

....
Значи за раздвижването ...помня че идва рехабилитатор...раздвижване първо единия крак после другия,помага да станете и отидете до тоалетна и обратно. Принципно е хубаво да се движите колкото повече,толкова и по добре,но си зависи как се чувстваш и колко боли. Утешително е ,че всеки ден си по добре от предния.
Помня че имаше и лепенки за секцио долу в аптеката и си бях взела за да се изкъпя
Също и лекаря който ме оперира лично всеки ден ме преглеждане и сменяше превръзката на секциото.
Акушерките ако имаш главоболие ти дават парацетамол.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Вера и Лили.. Аз съм Юлия..живот и здраве може и да се засечем в Селената. А дано и да сме подвижни..😄 За упойките.. Чувала съм, че не на всички правят тест.. Но при мен е задължително, тъй като съм си с алергии и това ще стане веднага след влизането в 9тия месец..та ако има спешно секцио..пак ще знаят. 

# 74
  • Мнения: 270
Добро утро е дала хубави съвети, но в моята болница е малко по-различно и затова ще опиша как е там.
Та, да кажа как е в Токуда, за който се интересува. Първо, там след секцио не се лежи в реанимация. Приемат те предишната вечер (говоря, разбира се, за планово секцио), идва за консултация анестезиолог, прави се тест за алергии от упойки, после идва неонатолог, обсъждате разни неща, касаещи бебето. По принцип за нощувката преди секциото те настаняват в стая не в родилно отделение, а в другото-гинекологията.
На сутринта те будят за "добро утро" с клизма (не боли и са много внимателни- нищо работа), май взимаха кръв за изследвания и чакаш да те вземат за операцията. Аз се къпах и правих опити да си епилирам триъгълника,доколкото можах.
Дойде ли ти часът за операция те взимат и откарват директно в операционната. "Откарват те",  щото си в количка- било задължително изискване. В операционна ясно- местна упойка, после спинална, катетър, донагласяват те и почват. Като извадят бебето му пускат Happy Birthday и ти го дават за малко да го погалиш, целунеш. Като привършат с шев и кройката те откарват директно в стаята, в която си до края на престоя си. Пускат таткото да те види. Багажът е надлежно преместен от санитарката- това е тяхна работа. На мен ме бяха подредили нещата по същия начин, както ги бях оставила в предишната стая. Телефона ми го сложиха до главата.
За раздвижването- по принцип на следващата сутрин идват две сестри и ти помагат, но аз щом усетих, чу упойката ме отпусна, почнах да се въртя в леглото и да си движа краката. На сутринта ме завариха седнала в леглото. Simple Smile Махнаха ми катетъра, сложиха ми водоустойчива лепенка и няма да ви казвам с какъв кеф се изкъпах с гореща вода.
И в Токуда държат да се отчетеш по голяма нужда след операцията  Laughing и дават рициново масло, но аз отказах до го изпия и никой не ми се е карал.
Обезболяващи не съм искала, нямах нужда. След операцията слагат свещичка в дупето и на мен това ми беше достатъчно.
Голям ферман изписах, но знам, че има момичета,които ще раждат в тази болница и може да им е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт