~~Идва март с копнеж, за АПРИЛския бебевалеж!~~ №6

  • 50 335
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 87
Зеленоочка, много ти благодаря за информацията, ако се наложи секцио, ще се чувствам по-подготвена след твоя разказ  bouquet bouquet bouquet

# 76
  • Мнения: 121
Обезболяващи дават, аз отказвах болеше ме по-малко от преди. На мамите обаче пускаха, всички с катетър задължително. Все пак едни 15 часа не можеш да станеш, вода ми разрешиха на следващия ден и с другите беше така. На мен ми беше студено, имаше парно усилиха и климатика обаче ме втрисаше. Напълниха бутилки с гореща вода под завивките и ме стоплиха. На следващия ден сестрата и рехабилитатор раздвижиха всички. Аз имах проблем с катетъра и ме заведохада пишкам, махнаха ми го по-рано че ми дразнеше много. Мисля че се беше поизместил. В реанимация освен телефон друго нямах, багажа ми го прибраха и после го върнаха. На 20-тата минута след като са ме изкарали от операционна, пуснаха съпруга ми в реанимация. Преобличаше се в стерилни техни дрехи и беше навсякъде с мен с изключение на операционната. Допълнително не сме плащали, разрешиха ми да ям след отделянето на газове, така беше и с другите. Въпреки старанието на всички втора коремна не бих си причинила. Нормално родилите сновяха като коне напред назад, аз с момичетата секцио с извинение е можехме да пръднем от болка. Това е в болницата която избирам аз. След престоя във Варненското АГ имах чувството, че цялата болница работи за комфорта ми.

# 77
  • Мнения: 79
Привет и от мен мами!!!
Колко е различно в различните болници и все пак ,колко грижи се полагат!

Да разкажа и аз как е със секцио в Майчин Дом Варна.
Първо предния ден ми правиха всички изследвания, питанки и прегледи, правиха тест за алергии, обясниха ми за двете упойки и си избрах!Понеже до последно исках нормални раждане, но нямаше как да чакаме вече, исках да съм будна.
В деня на секциото рано отидох, приеха ме( с всичкия багаж),преди това ми бяха дали избор, дали клизма или свещичка, така че женския тоалет и свещичката вече ги бях оправила:).
Настаниха ме след оперативна зала, дойде главна сестра и акушерката ми и ме заведоха в операционната, светнаха ми лампите, обясниха ми всичко , за машините и всичко останало, за да не се шашкам като му дойде времето, след това ми пуснаха система и зачаках. Дойде време, биха ми упойката, малко след това всичко започна и скоро си видях ангелчето. След операцията ме преведоха пак в стаята.  Вода не ми даваха( пих чак вечерта), а само с марличка да си топя устните, имах катетър, но не усещах ,вливаха ми системи и когато си поисках ми дадоха обезболяващо. Раздвижих се на другия ден, е малко трудно , но то и от килцата ми. Започнаха да ме захранват чак след отделяне  на газове. Третия и четвъртия ден се преместих в друга стая, мисля  че на втория ден след операцията махнаха лепенката и искаха да се измием със сапун , за да видят раната.
Аз бях с дренаж, много момичета ги раздвижиха 8 часа след секциото, всеки лекар си има предписание за това, но моя беше разпоредил след 24 ч. да стане раздвижването.
Като цяло съм доволна и това бе преди 8 години.
Сега за там който е преди мен дано да разкаже:)

# 78
  • Мнения: 4 292
Зеленоочка, моето секцио беше като програма като твоето Peace Само съжалявам, че катетъра беше преди упойката, не знам как го сложиха, но умирах от болки, докато чаках да вляза в операционна. Това, обаче беше индивидуално, по принцип катетър не боли.
 Не съм съгласна за сравненията между двете раждания, нормално и секцио, защото тези припкащите в коридорите, си знаят преди да родят какво им е било Peace
От цялата интервенция най- кофти бяха само минутите на раздвижване. След това, обаче станах, взех си бебето и се грижих без проблем за него. До изписването от болницата бях съвсем ок. Е, не вдигаш тежко и не бягаш, но да си гледаш детето няма проблем.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 194
А сега ако има някой да разкаже и за Селена..  Embarassed

# 80
  • Мнения: 170
Ако има и кой да разкаже и за Торакса ще съм много благодарна

# 81
  • Мнения: 52
Момичета, изпитвам ужасна болка в кръста, ниско при таза от едната страна и коляното от същата страна. Има ли някой с моя проблем.

# 82
  • Мнения: 338
Момичета, изпитвам ужасна болка в кръста, ниско при таза от едната страна и коляното от същата страна. Има ли някой с моя проблем.

И мен ме боли адски, ниско от едната страна на кръст\таз, и аз не знам как да го нарека. С колената нямам проблем обаче Sad
Бяха ми казали, че мога да се мажа с охлаждащ гел (имам такъв с конски кестен). Не помага особено, но поне можеш да помолиш таткото да те разстрива от време на време!
Дано да ти олекне поне малко! Успех  bouquet

# 83
  • Мнения: 17
Здравейте и от нас! Честита нова тема!
Леле колко бързо минава времето чак не мога да осмисля че след месец и половина максимум ще гушкам бебка живот и здраве да е само! Последния ни преглед беше 02.02 и всичко беше наред бебка беше 30 седмица 1423 грама, сега на 07.03 пак ще я гледаме. Всичко сме купили вече почти даже пера и гладя усилено тези дни искам всичко да е готово преди да влезя в деветия Simple Smile
Иначе днес умирам от болки в гърба, не знам натоварих ли се повече... Ако някой знае лек за такива болки ще съм благодарна Simple Smile
Та така все повече ме хваща шубето, със секцио ще съм и съм леко уплашена но няма как...
Пазете се момичета още малко остана :*

# 84
  • Мнения: 52
Soul4e, благодаря ще пробвам. bouquet

# 85
  • Мнения: 170
Момичета, как сте с контракциите?.... Аз съм много зле... Увеличиха ми магнезия на 4х2 и само лежане, ама не! Постоянно съм с втвърден корем, контракции...кои по-слаби и едвааам се усещат, кои по-силни, че чак ме будят през нощта. И движенията на бебо вече са болезнени, особено тези ниско долу. Незнам вече. И таза ли е, кълката ли е, и целия крак надолу ме боли и само се премятам като тюлен ту наляво, ту надясно.... Нямам тарпение да се ражда вече. Извинявам се за мрънкането, ама имах нужда да се оплача.

# 86
  • Мнения: 4 292
Оплачи се спокойно и аз това правя напоследък Simple Smile Като ме пита някой как съм, казвам да не ме питат, че само ще се оплаквам. Вече не мога да вървя повече от 5 мин., корема ми става твърд като камък. Казах  на лекарят, че имам доста контракции да ми даде магнезий, каза, че нямало нужда, нормални и подготвителни били. Пфууу
 Почти в 32-ра седмица съм, имам доста време, но въпреки огромния ми оптимизъм, днес се стреснах, че може и по-рано да реши да тръгне мадам Simple Smile

# 87
  • Мнения: 338
Ох, и аз съм на Магнерот, Папаверин и Но-шпа (3х2 от всичко). Но при мен контракциите са, защото страшно много се ядосвам и се напрягам за глупости! Не ме болят краката. Боли ме много гърбът от лежане, все не мога да си намеря място ! Sad А когато бебо ме рита в ребрата, тогава ме боли, ниско долу му е главата и само ме натиска върху пикочния мехур ...
Изобщо не съм готова да раждам, не искам да вярвам, че сме март почти  Cry
Не мрънкаш, споделяш ни! И все пак тук сме да си споделяме и да си помагаме, ако можем Wink
 bouquet Hug

# 88
  • Мнения: 170
Благодаря ви, момичета 😘 Имах нужда от малко мрънкане. От 19г.с. съм на легло, а утре започвам 34 и вече в повече ми идва... Та за това ми се ражда вече... Не че съм много подготвена, напротив, още много неща не сме купили, защото не искам всичко за бебо да ми е от интернет, ама поне ще съм в състояние да се движа. А сега ем не съм болна, ем немога да стана от леглото. Вече и седнала едвам стоя. Успокоява ме фактът, че АГ казва, че я устискам до 9я я не 😄 Бебо бил достатачно голям и развит вече.

# 89
  • Мнения: 4 292
Горката, това си е сериозно лежане, но знаеш, че края идва, а и си заслужава!
Аз тази вечер взех да сортирам малките дрешки и изобщо първите нужни неща- одеалца, хавлии. Толкова много са ми се събрали от баткото и две приятелки, че ще имам за всеки ден различни дрехи Simple Smile
Да подготвя една чанта с готови, че не се знае.

Общи условия

Активация на акаунт