Работа, CV-та, HR-и, съвети - 51-ва тема

  • 62 088
  • 699
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 619
От моите скромни наблюдения разбрах, че:
- не се посочва срок за подаване на докменти.
- работодателят не счита за необходимо да уведомява тези, които не са одобрени.
Значи ... Това си е до наш манталитет. Когато даваш, даваш малко. Когато искаш, искаш всичко. Във взаимоотношенията търсещ-предлагащ работа е същото. Липсва елементарното.

-никъде не се посочва работна заплата. Независимо дали е в провинцията на каквато и да е работа и е ясно че най-вероятно е минималната, нито в София. В морето от обяви една на 10 000 ако има посочена заплата е чудо.

-работодателят е безсмъртният Бог. Той от теб не се интересува. Важното е да му работиш. Ако не искаш има и други като теб безработни. Ей го на на вратата чакат.

# 691
  • Мнения: 1 525
Животът е сделка. Ако искаш - участваш.
На работното място също. Всяка врата има две страни. И на който не му харесва, може да я затвори от външната страна.

# 692
  • Мнения: 7 988
Непосочването на работна заплата сме го обсъждали десетки пъти. Най-основната (според мен) причина е, че не се знае какъв човек ще харесат (Нищо, че имат определин изисквания в обявата. Нали трбва да напишат нещо, за да нямат 10000 канидатури.). Може да харесат някой с 10 години опит, който не би започнал за под 2000, а може да харесат и някой начинаещ, който би работил и за 500.

# 693
  • Мнения: X
От моя опит - щом не посочват заплата, значи заплатата е ниска. Това съм видяла аз.
Ако някоя тук може да ме обори с различен опит, ще се радвам да сподели име на фирма, за да кандидатствам.

# 694
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Аз пък в 99.9% от обявите, който съм гледала, са били без да има записана заплата.
И обявите за програмисти и деволопъри също нямат записани заплати, а вЕрвай - там заплатите са си цифра пара. Мисля, че отдавна работодателите са спрели да пишат заплата в обявите си, останали са доста малко, които все още го правятж Peace

# 695
  • Мнения: 692
Може би приемат, че ако си в бранша, значи си ориентиран за нивото на заплатите. Аз като съм ходила по интервюта, горе-долу знаех колко ще ми предложат.

# 696
  • Сф
  • Мнения: 4 776
И сериозните компания с хубави позиции не пишат заплата. И това не означава, че не дават пари, а по- скоро не знаят на какъв кандидат ще се спрат в крайна сметка и на колко ще оценят уменията му.

# 697
  • Мнения: 7 988
Аз в обяви срещам почти само ниски заплати. Предполагам, че тогава ги пишат за да спестят излишни кандидатури.

# 698
  • Сф
  • Мнения: 4 776
И аз съм по- скоро на мнението на Селика.

# 699

Общи условия

Активация на акаунт