Веганството - да споделим опит - тема 18

  • 93 960
  • 809
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 641
А да ви кажа за доктор Гайдурков...прочетох му книгите и даже изгледах няколко клипа в ютуб от участията му при Гала.И го гледам.И го проверих колко е години.Не му давах повече от 37 максимум!! Оказа се,че е с пет години по-възрастен от баща ми.Направо потрес #Crazy
На колко значи е? Аз съм ходила при него. Нищо ново за мен не ми каза. Ама съвсем нищо.

Определям го като 55 някъде.

# 586
  • София
  • Мнения: 5 190
Ами той нали е чел това, което и ти Simple Smile

Готвих замразена левурда - има силен аромат на водорасли Simple Smile

# 587
  • Мнения: 735
Аз писах за таханите,че за мен са толкова пристрстяващи, колкото шоколадите за други,дори в пъти повече. Защото няма как човек да изяде дори половин черен шоколад и да иска още,но има хора, които и 200 гр млечен шоколад да изядат,да питат за още толкова. Така и аз мога да изям сигурна  200 гр.  тахан, толкова ми е вкусен, дори нагарчащия сусамов тахан, не може да ме спре. И именно те ми провалят отслабването, защото все още се боря с няколко кг,които се налага да махна от здравословна гледна точка. От естетична гледна точка положението е Ок,но от здравословна не е

 Не се бях замисляла от какво точно се правят таханите. Но вече определено ще ги избягвам и няма да ги купувам. Ще взема да наблегна и аз на черния шоколад,поне един да си имам вкъщи. ч
Четох,че бил полезен, а и спомагал за отслабването.

# 588
  • Мнения: 2 328
61ви набор.

# 589
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Аз писах за таханите,че за мен са толкова пристрстяващи, колкото шоколадите за други,дори в пъти повече. Защото няма как човек да изяде дори половин черен шоколад и да иска още,но има хора, които и 200 гр млечен шоколад да изядат,да питат за още толкова. Така и аз мога да изям сигурна  200 гр.  тахан, толкова ми е вкусен, дори нагарчащия сусамов тахан, не може да ме спре. И именно те ми провалят отслабването, защото все още се боря с няколко кг,които се налага да махна от здравословна гледна точка. От естетична гледна точка положението е Ок,но от здравословна не е

 Не се бях замисляла от какво точно се правят таханите. Но вече определено ще ги избягвам и няма да ги купувам. Ще взема да наблегна и аз на черния шоколад,поне един да си имам вкъщи. ч
Четох,че бил полезен, а и спомагал за отслабването.

Има сусамов пълнозърнест тахан без захар, който освен че ядката е мазна/калорична/, то е изключително полезен. Не се яде в големи количества. Аз ям и черен и млечен шоколад, а шоколадов веган кекс, мога да изям много, както е без мляко и яйца. 

# 590
  • Мнения: 735
Аз купувам сусамов ( суров, пълнозърнест) и фъстъчен тахан, без захар и други съставки, дори и сама съм си правила,но наистина мога много да изям. Не знам защо така ме разяждат и ми се услаждат...

# 591
  • Мнения: 9 991
Насища ме мен тахана бързо. Само като ми полепне по зъбите и вече ми се отщава. В началото го ядях гол и суров, вече само в гозби, най-вече хумус. Но сусама е много полезен, за разлика от млечния шоколад, с неизвестни мазнини и подобни.

# 592
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз също едвам се спирам с тахана и предполагам, че пак ми липсва нещо и си го набавям от тахана.
сега имам черен шоколад със суасм и там трудно се спирам, но де факто шоколад не ми се яде... Whistling

полепването и мен ме дразни, но съм си намерила един по-едро смлян тахан и той не полепва така ужасяващо. гладките тахани ги избягвам.
на горчив не съм попадала. Peace

# 593
  • Мнения: 310
Така хубаво се разписахте за сладости, че ми подпалихте чергата - запасих се 3-4кг сини сливи и натурални фурми, 2-3кг сурови фъстък и орех и почвам да творя Laughing Ще се опитам да си направя фъстъчено масло и вариации на бонбони (поне могат да се замразяват).
Попаднах на много хубави сусамки (на мен това ми е слабост  Blush) - ЕТ Чериса - повече семена и минимум карамел  Peace

# 594
  • Мнения: 9 991
Нещо което разбуни духовете, във фейсбук. Майка ми и сестра и са играли подобна "игра", има белег на врата. Много са възмутени, но пък за мен е наистина поучително:

Скрит текст:

В българските приказки, също има страшно много насилие, бях в потрес. Убийства, натравяния. Едва ли не ако не претрепеш, нещо или някой, мира няма.  newsm78

# 595
  • Мнения: 19 303
Аз освен лешников тахан заради вкуса на шоколад, други не харесвам. Имам 3 буркана сусамов и един фъстъчен, който дори не знам какво да го правя. Нямам идея какво мога да сготвя с него, а да го ям на филия  Sick
Не знам с какъв акъл го поръчах.
А сусамов на какво приготвяте? Освен за хумус, не се сещам за нищо вкусно с него. Пробвала съм да го слагам на салата вместо зехтин, но не ми допада.

# 596
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз го слагам на печен патладжан и ми е много вкусно - като  кьопоолу, намачкан патладжан, тахан, лимонов сок може и магданоз.
също го слагам, ако ям овесени ядки - аз ги правя с топла вода и така става по-блажно...

# 597
  • Мнения: 28
Сусамов тахан, смлени орехи,  смляно ленено семе, пшеничен зародиш и подсладител/кленов сироп, мед/- много подходящо особено преди тренировка.

# 598
  • Мнения: 3 595
Аз сусамов тахан ям само в хумус или сосове за зеленчуци или дресинг за салати. Купувам гладък и без захар, честно казано в магазина до нас сладък изобщо няма. Не съм качвала никога от тахан, все си стоя една пръчка, въпреки че даже се надявам от толкова ядки и тахани и подобни да кача...

Преди правех предимно сусамов тахан, кисело мляко, чесън и подправки като сос, но сега гледам да няма животински продукти. Имам два любими соса със сусамов тахан - единият е с много лимонов сок и черен пипер, другият е с портокалов сок. И двата са страхотни върху киноа, булгурени кюфтенца, печени зеленчуци или просто в салата.

Иначе ям и тахан от бадеми, неподсладен, мажа го на парченца ябълка или банан. Шоколад не обичам много много, както и сладко като цяло, така че това ми задоволява нуждата от сладко

# 599
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тахан обичам на тахини сос за салата. Тахан, вода, л.сок, чесън, сол, ч.пипер.

Общи условия

Активация на акаунт