Великобритания - тема 63 Истинско Великденска

  • 93 448
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 224
Какъв е документа който трябва да поискам от личния лекар за ваксините. Трябва да са изброени ваксините и кога са поставени ли?

Аз сама си го направих -  вида ваксина (не търговското наименование) и кога е сложена. Приеха го и дори има копие от файла в червения картон.

Страхотна изненада имах днес в детската градина. Снощи занесох картичка с кратко описание и няколко мартенички. Мислех, че ще ги сложат в коридора и който иска да си вземе. А те учителите се поровили в нета, извадили снимки и описания на целия празник, дори на танцьори в носии. С децата оцветявали едни огромни хартиени Пижо и Пенда с детски ръст, подарили на всяко дете мартеничка и децата го посрещнали синковеца с прегръдки и целувки днес (тази седмица е половин ден и отива по-късно). И всичко това изтипосано в коридора всички да го видят  Mr. Green Меко казано съм очарована!

# 31
  • Мнения: 5 738
Честита Баба Марта и от мен, да сте здрави и честити!
Благодаря за темата.
Ние не носихме нищо на училище, така и нещо не намерих време за мартенички за училище да направим. Затова пък напредваме с костюма за Деня на книгата. Надявам се да е веселба.
Koга е Деня на книгата?

# 32
  • София
  • Мнения: 185
Koга е Деня на книгата?
3 Март

# 33
# 34
  • Мнения: 2 660
Е този работодател ме разби Simple Smile не знам какъв му е бизнеса, но ако е запознат и с другите неща колкото с разрешенията за работа да се чудиш как съществува.

И аз се притесних. Каква е тази фирма, че да не ги знаят тези неща?

Я да ви питам още - нормално ли е извънредните часове работа да не бъдат платени?
Фирмата обичайно поема ли някакъв разход по идването (самолетен билет)?
Нормално ли е през изпитателния срок заплатата да е една, а после друга?
Обикновено какво предизвестие се дава при напускане или освобождаване?
А изпитателният срок обикновено какъв е?

Искам да сравня дали ни предлагат нещо типично или се опитват да прокарат договор като за африканци.

# 35
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Аз не мога да отговоря на всички въпроси, но за извънредния труд на мен ми го плащаха, но на същата ставка като нормалните часове. Във работата на ММ по - договор е че за извънредните часове взима допълнително отпуск, макар че сега вече му го плащат, че иначе трябва да е в отпуск доста време след това Simple Smile

За заплатата  - ММ и в двете фирми първоначално беше на една ставка и веднага след това увеличиха според договора.

За изпитателния срок не съм сигурна, както и за предизвестието. В първата фирма на ММ му беше 2 седмици предизвестието, но не знам дали е въпрос на договор само или и на някаква нормативна уредба.

# 36
  • Мнения: 686
Е този работодател ме разби Simple Smile не знам какъв му е бизнеса, но ако е запознат и с другите неща колкото с разрешенията за работа да се чудиш как съществува.

И аз се притесних. Каква е тази фирма, че да не ги знаят тези неща?

Я да ви питам още - нормално ли е извънредните часове работа да не бъдат платени?
Фирмата обичайно поема ли някакъв разход по идването (самолетен билет)?
Нормално ли е през изпитателния срок заплатата да е една, а после друга?
Обикновено какво предизвестие се дава при напускане или освобождаване?
А изпитателният срок обикновено какъв е?

Искам да сравня дали ни предлагат нещо типично или се опитват да прокарат договор като за африканци.
  Не е много нормално да не се плащат извънредните, но се случва. Понякога дават повече дни холидей.  Ако е понякога е ок, но ако всеки ден ще седи 5 екстра часа, аз бих се замислила...
   Не е обичайно да поема преместване. Случва се в някои фирми, но не са длъжни изобщо и все по-малко фирми го правят. То тука си има достатъчно нинджа, че да плащат есктра..
   Нормално е да се промени заплатата-в смисъл увеличи след изпитателния срок. Често и доста от екстрите се придобиват само след изпитателния срок - в моята работа платен болничен, майчинство и тн...
   Предизвестието за работя, която си заместим обикновенно е в зависимост на какво плащане си, ако си на седмично-седмица, ако си месечно-месец. Но при по специфичните работи и отговорни може да стигне и до година или ако си обвързан с проект някакъв да си го свършиш и тогава.
   Изпитателния срок си го определя компанията. В моята работа е 6 месеца и за най-малко провинение, дори отсъствие го правят година.
    Ще е хубаво да кажеш и в каква сфера ще е тази работа и в кой район говориш, за да получиш конкретни области, защото има разлика от земята до луната за почти всичко...

# 37
  • UK
  • Мнения: 2 846
 Момичета направих пълномощно на светаекър ми да извади ЕГН и акт за раждане на бебето. Направил превод на амглийския акт за раждане с апостила и отишъл в общината от там обаче го пратили в консулския отдел на ВМ. Дали защото няма легализация newsm78. На сайта на посолството си пише просто и ясно,  че отиваш направо в общината с преведен акт.  
 Някой скоро минавал ли я е процедурата?

Да се редактирам,  отворих сайта на Външно Министерство,  там си пише че подписа на преводача се заверява в консулския им отдел.

Последна редакция: ср, 02 мар 2016, 00:25 от GreenP

# 38
  • Мнения: 686
Момичета направих пълномощно на светаекър ми да извади ЕГН и акт за раждане на бебето. Направил превод на амглийския акт за раждане с апостила и отишъл в общината от там обаче го пратили в консулския отдел на ВМ. Дали защото няма легализация newsm78. На сайта на посолството си пише просто и ясно,  че отиваш направо в общината с преведен акт. 
 Някой скоро минавал ли я е процедурата?
  Прави се и легализация да. Не е нужно да ходи лично, навсякъде има бюра за превод и легализация, те си го пращат, срещу съответно заплащане. Отнема три четири дена, не помня колко пари е, но за превод и легализация ми взеха преди няколко години около 50 лева.

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
За всичките въпроси трябва да можеш да намериш отговор в договора, много специфично е и има много вариации от работодател до работодател, както и в зависимост от позицията ти във фирмата и лични договори с работодателя.
Я да ви питам още - нормално ли е извънредните часове работа да не бъдат платени?
Обикновено се заплаща и в договора трябва да има информация на каква ставка, но има специфични менаджерски позиции, на които не им се заплаща извънредния труд.
Фирмата обичайно поема ли някакъв разход по идването (самолетен билет)?
Всеки случай е различен, зависи от фирмата, позицията, която ще заема, лични уговорки и тн
Нормално ли е през изпитателния срок заплатата да е една, а после друга?

Не е задължително да има промяна в заплатата. Но обикновено започваш да имаш право на различни бенефити, които работодателят предлага, едва след като минеш на постоянен договор.
Обикновено какво предизвестие се дава при напускане или освобождаване?
А изпитателният срок обикновено какъв е?
Изпитателния срок може да варира от месец до 6 месеца, а при определени условия да бъде удължен. Предизвестие по време на изпитателен срок няма, на постоянен договор най-често започва от месец като за по-високи позиции и хора с повече стаж в областта може да достигне и година.

# 40
  • UK
  • Мнения: 4 309
GreenP, практиката е такава, да - преводачът е заклет към външното министерство и преводът му е легитимен пред българските институции, когато е заверен от консулския отдел. Обикновено това го прави самата фирма, която е правила превода, но вероятно той е заявил, че иска само превод.

Моят син ще е костенурчето Франклин, не знам тук в УК дали е известен герой, знаете ли?

# 41
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Честита Баба Марта и от мен, да сте здрави и честити!
Благодаря за темата.
Ние не носихме нищо на училище, така и нещо не намерих време за мартенички за училище да направим. Затова пък напредваме с костюма за Деня на книгата. Надявам се да е веселба.
Първо желание, дано не сме разочаровани, въпреки че имаме информация и предишен опит от това училище. Аз бях харесала друго, с нов директор. От септември щеше да му е трета година с училището и доста неща беше променил, но щерката и мъжът бяха на различно мнение.
Нов директор е хубаво нещо, раздвижва се училището, но трябва време след това да се успокоят и уталожат емоциите. Намирането на директор обаче май е голям проблем. В нашето начално училище 2 години търсиха. Кандидатите, които бяха заинтересовани от мястото, ги отхвърляха като неподходящи и май накрая приложиха headhunting и ползваха лични контакти и информация, за да привлекат подходящ човек. Аз много се изненадах тогава, какъв недостиг има на квалифицирани кадри в тази област  Rolling Eyes

# 42
  • UK
  • Мнения: 4 309
Честито на приетите средношколци!  bouquet

Днес резервирах ваканцията в България с Блу еър до Букурещ, стори ми се добра оферта, днес са с 15% намаление и ми досвидя да запазя места, дали ще имам проблем? Предния път с Райън еър запазих и се оказа ненужно, заради децата се качихме с приоритет, но пък тези са друга компания, има ли вероятност да ни разхвърлят в четирите края на самолета?

# 43
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Честита Баба Марта и от мен, да сте здрави и честити!
Благодаря за темата.
Ние не носихме нищо на училище, така и нещо не намерих време за мартенички за училище да направим. Затова пък напредваме с костюма за Деня на книгата. Надявам се да е веселба.
Първо желание, дано не сме разочаровани, въпреки че имаме информация и предишен опит от това училище. Аз бях харесала друго, с нов директор. От септември щеше да му е трета година с училището и доста неща беше променил, но щерката и мъжът бяха на различно мнение.
Нов директор е хубаво нещо, раздвижва се училището, но трябва време след това да се успокоят и уталожат емоциите. Намирането на директор обаче май е голям проблем. В нашето начално училище 2 години търсиха. Кандидатите, които бяха заинтересовани от мястото, ги отхвърляха като неподходящи и май накрая приложиха headhunting и ползваха лични контакти и информация, за да привлекат подходящ човек. Аз много се изненадах тогава, какъв недостиг има на квалифицирани кадри в тази област  Rolling Eyes
И ние сме приети първо желание. Ще пътува до съседен град всеки ден, но няма как.

# 44
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Ell, Merry и други майки на пред започване на средно училище деца, честото дано да им е хубаво на децата в новите училище от септември.

Ell и моят син пътува 15 мин с влак до училището (може и с рейс за 30 мин, но той си направи приятели в тези от влако-пътуващите). Аз се притеснявах как ще е и тн, но бързо свикна.

Вчера се ядосах на една от учителките в reception класа! Моят 5г. ми обяснява как играли на площадката физическо еди каква си игра. Оказа се, че играят навън по къси шорти и тениски по къс ръкав хлапета на 4-5г, а то си е студено .
Аз знам, че по-големите 7-8-9-10г играят физическо навън, но бяха предупредили и си носят анцузи. А за малките уж в салона играят. Като ги прибирах занесох анцуг и за него, говорих с нея , тя ми заобесява колко хубав ден било. Сигурно, но не ако си по шорти. Попитах я, и  учителките са били с анцузи

Общи условия

Активация на акаунт