Великобритания - тема 63 Истинско Великденска

  • 93 467
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Илейн, прекрасна е, да ти е жива и здрава  Hug При нас се започна с боледуването, тази седмица не е ходила, да се надяваме на следващата да е добре и така...

# 736
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Благодаря Деми Simple Smile да се оправя малката сладурка бързо  Hug

# 737
  • Мнения: 872
  Нещо не ми върви с този език и това е ( английския ). И на курсове ходя в колежа (ИСОЛ) ,свършвам го даже,и с онлаин учител по скайп, и не мога да си отвържа езика да говоря свободно. От 10 месеца сме вече тука,децата го проговориха,аз буксувам. Преди да се опитам да кажа нещо,сто пъти го премислям дали е граматически правилно,дали няма да се изложа нещо,а като ми зададат изненадващ въпрос,направо се паникьосвам. Странното е,че на уроците се справям добре,онлаин учителят ме хвали,но свободното общуване ми куца. Дойде ми една идея как да си подобря английския,но е малко странна.Мисля да питам фризьорката,при която се подстригвам,дали мога да започна при нея като волунтиер,някаква обща работа,колкото да съм сред англоговорящи. Но не знам ,дали няма да е странно ,ей така ни в клин,ни в ръкав да я питам - абе,ще ме вземеш ли за доброволец? Не ми е близка,във фейсбук ми е приятелка и толкоз... Как мислите? И да питам,ако чете Малката госпожица Мърморана ,ако жената все пак се съгласи да ме вземе,за доброволец изискват ли се някакви документи,регистрации,разрешения и т.н. ?

# 738
  • York
  • Мнения: 826
di_p, трябват ти малко неформални контакти с хора, за да започнеш да общуваш без притеснения, а и колкото повече го мислиш правилно ли е или не толкова по сложно става. Просто не му мисли толкова.  Peace
Нямаш ли някаква възможност да си потърсиш работа за по 2-3 часа вечер или през уикенда, когато съпруга ти почива?
Аз да си призная хич не му мисля какво що и как да го кажа, изпадам понякога в смешни ситуации, но с едно сорри от скоро съм в страната и широка усмивка замазвам положението  Mr. Green
Аз днес пак съм с някаква безумна 11 часова смяна в пъба с междинна почивка от 1 час.... ooooh!

# 739
  • UK
  • Мнения: 3 959
Сега ти е трудно да говориш, но колкото повече го правиш, толкова по лесно ще става. На мен ми трябваха години за да се отпусна да говоря английски пред англоговорящи, нормално е. За доброволния труд - зависи. При мен например ти трябват само документ за самоличност и две препоръки, никакви разрешителни или други документи не са нужни. Предполагам, че и там ще е така, не знам какво друго би ти било нужно. Simple Smile

# 740
  • UK
  • Мнения: 4 311
di_p, тук, при нас в библиотеките се провеждат т.нар. conversation groups, чиято цел е точно това. Неформални сбирки, има си местен, който води групата, говори се по различни теми, сприятеляваш се с хора, пиете кафета и говорите много. Веднъж в седмицата, но все е нещо. Потърси при вас дали няма.

# 741
  • Мнения: 872
Благодаря Ви за окуражителните думи  bouquet  Ще видя в местната библиотека,дали има такива групи. Може би, срам-не срам,ще се обадя и на фризьорката или ще видя в интернет дали някъде търсят доброволци.

# 742
  • UK
  • Мнения: 4 311
Има един сайт Do it, който е за всякакви позиции, можеш да потърсиш по посткод нещо в твоя район:
https://do-it.org/opportunities/search

# 743
  • Мнения: 24
"Нещо не ми върви с този език и това е ( английския ). " ... Аз направо се учудвам как така казваш, че не ти върви. Незнам дали е така и за другите градове, но за Лондон, за 10 месеца добре си се ориентирала - и колеж и уроци по скайп. Ние сме тук от около 2 години, аз също ходя в колеж на уроци поанглийски, но познавам доста хора, които са по-дълго време тук и не говорят английски... Мъжа ми работи при българи и не говори английски, разбира някои неща, но до там.. Детето е на 4 - то говори най-добре английски, и с акцент. Аз що -годе  се оправям. Разбирам повечето неща, говоря като " циганче - български"добре, че са детските, които детето гледа, и Детето, че и аз да поназнайвам нещо от английски  Simple Smile. Незнам, но мисля, че за Лондон и за повечето българи, и др националности, които работят със "своите" трудно проговарят английски. Та, за 10 месеца - добре се справяш!!!  ( Поне според мен. При другите мами, дошли тук без да говорят никакъв английски  - и около вас ли беше / е така..???)

Последна редакция: пн, 23 май 2016, 11:14 от chereshkata na tortata

# 744
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Ние сме тук от почти 2 години, не живеем в Лондон и не общуваме с българи, просто не познаваме такива. Мъжа ми знаеше английски съвсем на базистна ниво, но работи с англичани и го виждам че разбира почти всичко, с говоренето доста напредна, макар че акцента му покрай това че е учил френски и немски е ужасяващ на моменти Simple Smile

Аз говоря по - добре от него, но ми трябва още много за да говоря както трябва Simple Smile обаче не ми пука - гледам да комуникирам и познатите ни англичани казват че се справям добре, но разбира се ми трябва още практика, която сега с бебето в къщи ми е малко трудна Simple Smile

# 745
  • Мнения: 6 029
Голям стрес беше говоренето и за мен преди година, просто трябва да си в езикова ситуация постоянно, да ти се налага да говориш и в един момент се отпускаш. На мен реално почти цялото ми общуване е на английски, с изключение на това с децата и с няколко приятели българи. Но 90 процента от комуникацията ми е на английски. Правя грешки, разбира се, но вече не ми пука чак толкова. Уча се постоянно. За сравнение мъжът ми работи с двама българи и английския му е много назад Sad

# 746
  • UK
  • Мнения: 4 311
Дали може някой да направи новата тема?

Може ли някой да ми обясни какво точно представляват тези DBS checks и как се вади такова нещо от новопристигнал? Аз съм от 6 месеца в страната, българско свидетелство за съдимост може ли да замести този документ?

Имам спомен, не знам дали верен, имахме ли преди време съфорумка в темата, която доброволства в citizen advice бюрото? Да сподели малко опит Simple Smile





# 747
  • Мнения: 24
Илейн как заживяхте на мястото където сте, без да има българи около вас? Тъй като е основното започването на работа, без език как стават нещата, би ли споделила?
В Лондон има мн българи, обяви за работа на български и така е мн по-лесно да живееш в страната без да говориш езика.
Искаме да живеем на по-спокойно място от Лондон, но ако мъжа ми напусне сегашната си работа, ни се струва някак рисковано да започнем все едно от начало...

# 748
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
ММ е програмист на снс машини и за работата си знаеше идеално терминологията а и все пак малко от малко говореше. Мина си нормално интервютата. Другото е че е доста търсена професия и му предложиха работа и трите фирми където беше на интервю.
Аз по специалноста работа не намерих но то и няма кой знае какво търсене и работих към агенция - опаковане на подаръчни комплекти. После се преместихме след година заради работата на ММ а аз докато изляза в майчинство поработих в Амазон и така.
Честно казано не са ми били необходими тогава познанства с други българи, оправихме се сами, наехме си къща веднага - имахме късмет с агенцията и нямаше проблем че още нямаме банкова сметка, ММ беше почнал работа същия ден и само занесохме писмо от работодателя му.

# 749
  • Мнения: 24
Благодаря за бързия отговор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт