И при нас наближава захранването-въпроси?

  • 899
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
И още един въпрос - при зъбоникнене да се спре ли твърдата храна за известно време? Имам предвид, когато много го боли..
Не е нужно ти да му спираш твърдата храна, те сами си я спират в повечето случаи.

# 16
  • Мнения: 4 242
И да попитам, а сокове няма ли да почнем да даваме и вода  newsm78
За водата дето не я давам ми изядоха ушите всички и се чудя дали след като вече ще има и твърда храна няма да иска и водичка?
Нищо не пречи да предлагаш вода, детето само ще си покаже иска или не. Ако има- нужда ще пие. Дъщеря ми едва сега от няколко дни започна да пийва по 20-30мл дневно.

И още един въпрос - при зъбоникнене да се спре ли твърдата храна за известно време? Имам предвид, когато много го боли..


Да сами си я спират както е казала хапката. Въпросът е да не се насилва детето в такива дни непременно да си изяде храната!

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 02:44 от Мери

# 17
  • Мнения: 223
а на мен педиатърката ми каза, че било по добре да започна със зеленчуково пюре а не с каша, защото кашата била сладка и после няма да иска да яде пюретата ако първо започна с нея.  а аз мислех да започна с каша, още повече че бебка не е кой знае колко голяма - 6.100 на 5 месеца. та още се чудя по въпроса. вие какво мислите?

# 18
  • Мнения: 223
също искам да питам мога ли да храня с метална лъжичка - имам няколко доста малки, заоблени и доста удобни, както и една малко по голяма сребърна с която и давам вигантола. или е задължително да е пластмасова/силиконова?

Общи условия

Активация на акаунт