Сайтовете за запознанства и лъжите

  • 52 227
  • 1 779
  •   1
Отговори
# 1 770
  • BG
  • Мнения: 2 173
Ами, аз ще си напиша отново, че много хора гледат на връзките като на инвестиция, без да разбират значението на думата, за съжаление. Сайтовете само подпомагат това фалшиво разбиране.
Можете отново да го изтриете, благодаря.
Инвестиция са, да, но финансова - не. Тези, които не са го разбрали, те висят по въпросните сайтове.
И какво точно се инвестира, нефинансово?
Окей, нека да изчистим и напишем няколко поста за "инвестицията" и какво ти се "падне".
Явно е вълнуваща тема в темата за запознанствата, водещи до отношения.

Иначе, да, инвестиция е - на време, ресурси, емоционално изхабяване, нерви, потенциални драми, в които може да те "вкара" възлюбеният ти, да не изброявам, много са сценариите. И не на последно място, младост.
Времето е най-ценният актив, заедно със здравето. Имаш ли ги, почти всичко можеш да направиш и да ти се случи в този съзнателен живот.
Неслучайно казах, че явно не се разбира значението на думата инвестиция. Как точно се инвестира емоционалното изхабяване, например?

# 1 771
  • Мнения: 17 407
Набутваш се, бе. Инвестираш, хабиш се, вехнеш. Насреща - квот дойде не се приема, чакаш на печалба от другия, наричан за по-удобно “връзката”- до гроб.  Така ги разбират работите, затова я карат на празни приказки.

# 1 772
  • Мнения: 4 954
Относно бонбониерата - искам да поясня, че понякога не сме наясно с навиците, миналото и характера на партньора ни, дори и да сме години заедно. Много хора имат един живот и поведение вкъщи и други - навън, за пред хората.
Може да си с някой дълго време, но чак след години да прояви залоижени му лоши качества - алкохолизъм, агресия, изневери, маниакалност и недостатъци в този ред на мисли.
Ако не го познаваш от дете и семейството му - трудно може да кажеш този човек в какво ще се превърне след някакъв период заедно - няколко години заедно, след раждането, след първата ви криза, при вашата раздяла и т.н.

И не само...Без недостатъците си..В брак хората не зациклят.
Развиват се,променят се..Разминават се.
Това се опитвах да кажа.

Колкото и да избираш..Перфектно няма..
Но едно добро начало  ... пфу чак ми е трудно да напиша емоции,чувства,разбирателство ..
Бе добра основа.Би дало добър ритъм и желание за развитие..
Със сметки не става ...
Кой колко дал..Материално, емоционално..са толкова променливи неща с годините.

# 1 773
  • BG
  • Мнения: 2 173
Набутваш се, бе. Инвестираш, хабиш се, вехнеш. Насреща - квот дойде не се приема, чакаш на печалба от другия, наричан за по-удобно “връзката”- до гроб.  Така ги разбират работите, затова я карат на празни приказки.
Обясни го на инвеститорите, не на мен. Аз съм наясно.
Набутването, хабенето и вехненето са си лични избори и не носят добавена стойност.

# 1 774
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Не зная дали фанатик е романтик, но е прекалено голям перфекционист. А връзките не са перфектни, нито хората.
Компромисите са ключът към баланса.

Не знам какво не съм прочела..
Но..
Много сметки,принципи и очаквания...

Ще е хубаво да се изкаже,някой създал връзка след 35:)
Защото..четейки се чудя..Как се случва нагаждането ..На два характера.. Ако и двамата са Simple Smile

След 35 хората пак се променят, но вече и знаят какво точно търсят и връзката е доста здрава.

# 1 775
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Промяната не се случва след 35-тата година, а когато човек реши със сигурност каква личност желае до себе си и каква не. При някои това осъзнаване се случва още на 18 години, при други на 30, а трети цял живот не си вземат поука и до дърти години си бият главата с един и същи проблемен тип хора от отсрещния пол.
 На едни лошият опит с неподходящ човек им помага да станат по-взискателни с месеци или години закъснение; други са си взискателни още от младини.

 Някои запознанства, дори и да не са се случили по Интернет, са доста запомнящи се. Smiley

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 11:57 от Жребчe

# 1 776
  • BG
  • Мнения: 2 173
Защото..четейки се чудя..Как се случва нагаждането ..На два характера.. Ако и двамата са Simple Smile
Случва се. Лесно, ако има добра воля, желание и все пак трябва някакво сходство. Аз не споделям идеята, че хората се променят, не и значително. Каквото се е получило докъм 18-20, това е. След това се трупа само опит и бръчки. Може да се позапилят някои ръбчета и толкова. Другото е лицемерие, фалш и роли, но всичко лъсва много бързо - тогава е трудно, не се получава, но затова пък опита би трябвало бързо да те ориентира в ситуацията.
Големите изисквания, претенции, вглежданията в най дребните детайли, обикновено убиват връзките в зародиш. Аз бих оставил нещата да се случват и човека срещу мен да не се чувства притиснат или под лупа, за да може да се прояви в истинската си същност, каквато и да е тя.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 13:16 от Tony34Al

# 1 777
  • Мнения: 3 186
Големите изисквания, претенции, вглежданията в най дребните детайли, обикновено убиват връзките в зародиш. Аз бих оставил нещата да се случват и човека срещу мен да не се чувства притиснат или под лупа, за да може да се прояви в истинската си същност, каквато и да е тя.
Всъщност връзките дори не започват, ако си се застрелял в крака с големите си изисквания.

# 1 778
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Добра практика е човек да се учи да забелязва разни привидно "дребни" знаци в поведението на човека отсреща, тъй като понякога те издават едни недотам добри черти от нрава, които могат да преобърнат каручката в най-нежелания момент.
 
 Аз съм твърдо "За" това да се правят отстъпки в разумни граници, защото от твърде много гонене на "идеализирания образ" човек обикновено или си остава сам дълги години, или редовно пердаши през голям брой неподходящи за него хора.
 Сещам се веднага за една мацка, с която имахме различни разбирания дали тоалетната чиния да се оставя с вдигнат капак (както искаше тя) или свален (както правех аз). Ето такива неща, ако не се обсъдят със спокоен тон и решат навреме, пречат на отношенията.

# 1 779
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Темата за пореден път преминава границите на допустимото.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт