Малта - 2

  • 120 197
  • 828
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Работим за развитието на българския бизнес в Малта. Венсеремос, един вид  Mr. Green
Имало магазин за българска козметика в Слима. Или щяло било са има. Искам там да преслушам, дали ще има нещо интересно.

Точно заради този магазин се засилих да пиша, преди малко го видях, но мъжът ми категорично отказа да спира на забранено за осми път тази вечер и се отлага за утре.  Mr. Green Видях на витрината продукти на Билка, Дева, розова вода и доста други неща.

Сега последно за българските магазини в Буджиба.  hahaha Не са два, а са три, на Илко, Иван и Тотьо.  Joy Единият от първите двама е собственик и на фурната, милинките не били хубави.  
Това за бройката на магазините е с абсолютна доза достоверност. Отдъхнах си след като внесох яснота.  Mr. Green

Мъжът ми иска бързо да почне работа, а аз да се занимавам с административните въпроси, което си е по моята част, ама как с децата ли да се влача по институциите  newsm78 Дали все пак няма някакъв шанс макар и през май да ми ги вземат в киндергартен по местоживеене?


Врабец вече ти е отговорила, аз също не вярвам да стане за Киндер, за лятно няма да стане ако и двамата не работите.
Ще ги влачиш с теб, какво друго да правиш? Кой знае какво няма за обикаляне по институциите. Даже въобще не се сещам като за начало какво има да правите по тях. Три месеца може дето се казва като туристи да живеете, никой не ви задължава да се регистрирате никъде за нищо. Направи каквото ти е казала Врабец и се оглеждай за работа, малтийски карти и такс и национален осигурителен номер после ще вадите. Ако почнете работа, може и работодателите да ви извадят, но и да не е така, става бързо и лесно.

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 20:22 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 2 606

Ура! Отивам с кашона.

# 32
  • Мнения: X
Утре и аз съм там с една голяма торба.
Знаеш ли къде е магазинът?

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 21:16 от Анонимен

# 33
  • Мнения: 2 606
Утре и аз съм там с една голяма торба.
Знаеш ли къде е магазинът?

Горе-долу. Някъде от Слима Фери нагоре по уличките, нали? Поне така си го представих като ми го обясняваха.

# 34
  • Мнения: X
Утре и аз съм там с една голяма торба.
Знаеш ли къде е магазинът?

Горе-долу. Някъде от Слима Фери нагоре по уличките, нали? Поне така си го представих като ми го обясняваха.

От Зара тръгваш в посока Гзира/Мсида и след 50-60 метра на ъгъла в дясно има магазин Том Тейлър. Точно пред него хващаш диагонала в дясно (улицата за полицията в Слима и българския магазин) и на първата третата пряка в дясно ще видиш фризьорски салон магазин за столове. До него в дясно, в самата улица е магазина за българска козметика. Всъщност това е Дингли, но от посоката която ти обяснявам е забранена за коли, т.е. с кола можеш да дойдеш от "дървото" на Дингли, ако го знаеш къде е.
Тази вечер обясних на продавачката в българския магазин къде е козметиката, ако имаш затруднения, питай нея.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 18:28 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 2 606
Мерси много, Чек. Мисля, че ще се оправя, не звучи толкова сложно  Sunglasses
Аз обикновено се паркирам долу на ферито или чак в паркинга на Тине Пойнт и после обикалям Слима пеша, така че няма да се въртя с колата и ще ми е лесно.

# 36
  • Мнения: X
Малко съм те подвела с описанието, затова виж поправките.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 606
А, ясно, мерси. Магазин за столове няма да ми убегне като ориентир.  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 837
Врабец-магазина в Слима е на приятел наш още не сме го посетили ,но в страницата виждам българска роза био продукти ето страница на магазина https://www.facebook.com/bioskincaremt/?fref=ts адреса е 135, Triq Santa Maria
Sliema, Malta
medimed-аз в старата тема ти писах,че ще е трудно да ги пуснеш май месец ,и ти дадох съвет които ще повторя -лятото ги гледай ти -хем ще привикнат към обстановката пък и самата ти ще се адаптираш и от септември края си ги пускай на ДГ .Дали ще ме послушаш или ще следваш плана които ти е в главата си решаваш ти -едно е как го мислим ние друго е какво ни поднася реалността.Дано това което си искаш да стана реалност в срока които очакваш .

Последна редакция: сб, 12 мар 2016, 11:39 от stefi 1304

# 39
  • Мнения: 2 606
Оу, Стефи, много ти благодаря за линка - има и снимки там.  Flutter
Много се надявам да намеря хубава маска за коса, защото останах без коса от тая скапана вода тук.
Не виждам нищо на Арома, а на такъв хубав техен крем попаднах в София, че нямам намерение да го сменям още десет години. Жалко, но пък има доста други неща и ще ги нападна с удоволствие.

# 40
  • Мнения: X
Има само три маски на Билка. Аз си взех една, но съжалявам малко, защото за три евро и нещо всъщност получих малко количество продукт с консистенция на рядка боза. А от нощен крем Йогурт Пробиотик днес съм на лекарства за алергия и ще ходя поне една седмица подута и червена. Проблемът е в мен де, не в крема. Добре че имам лекарство от предишния път когато си правих експерименти с козметика, че без рецепта не го дават.

# 41
  • Мнения: X
Тази година пак ще има Fireworks Festival. На 16-ти април в Марсашлок, на 23-ти в Шайра (Xagħra) и на 30-ти (финалното шоу) във Валета, Grand Harbour.

# 42
  • София
  • Мнения: 402
Тази година пак ще има Fireworks Festival. На 16-ти април в Марсашлок, на 23-ти в Шайра (Xagħra) и на 30-ти (финалното шоу) във Валета, Grand Harbour.
Късно вечер ли провеждат фестивала? На 30-ти април ни е обратният полет към София /в 20,50/. Дали ще успеем да видим нещо преди да тръгнем към летището?

# 43
  • Мнения: X
Да, късно. По тъмно.  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 37
Супер, че и в Гозо ще има тази година едно шоу Wink
А и като сме тръгнали да обсъждаме магазини и пекарни, не зная дали е коментирано, но и в Гозо има много хубав български ресторант! Наистина си заслужава Wink

Общи условия

Активация на акаунт