Малта - 2

  • 120 489
  • 828
  •   1
Отговори
# 720
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Здравейте, през февруари ни предстоят няколко дни в Малта и ще съм благодарна на препоръки за хотели или друг вид настаняване.
Привет,
хотели и настанявания много и най-разлечни са тук. Изберете според бюджета и района и в зависимост какво търсите, почивка или нощен живот. Букинг ком ще свърши добра работа. На Малта бих посъветвала да избягвате районите Buggiba -Qawra -St Paul, не че не е хубаво, напротив добре е да се мине от там, но все едно сте на Черноморски курорт Wink

На Гозо избягвайте Marsalforn и Xlendi, всички други райони са чудни!

# 721
  • MT
  • Мнения: 538
medimed, по това време няма много народ и ще бъде приятно там, ако им е интересно.

Magrat*, здравей!
Както предната потребителка каза, изберете си хотел според бюджета и според това, какво искате да правите. Ако ще се разхождате повече, бих препоръчала някъде централно да си намерите хотел, за достъпна цена. Всичко ще Ви бъде на долу горе еднакво разстояние и няма нужда да пътувате (освен в трафик или ако отивате до крайна точка на острова), за повече от 40 мин - 1час.

Аз живея централно, близо до мен са много райони и една от главните улици, където минават постоянно автобуси в главните посоки (до Буджиба или Валета). Винаги за 10-15 минути се ходи където имам нужда (ММ е с кола, но като съм сама отнема максимум 10 мин. повече, ако не е другия край на острова, разбира се). Така ще може да обиколите острова, ако ще разглеждате атракции, по-лесно и бързо. Особено, ако смятате да ходите във Валета или Рабат или Марсашльок, винаги е добре да не сте примерно в Буджиба. Заради трафик и заради чакане на автобуси и т.н.

Бих препоръчала да изтеглите приложението на градския транспорт, ако няма да наемате кола за тези няколко дни, за да Ви е по-удобно и да намирате бързо кога идва вашият автобус. Иначе е губене на време. Аз използвам Google Maps, за да видя кой автобус мога да хвана и приложението да видя колко време ще ми отнеме.

В Гозо съм била само в The Duke бутик хотел. Беше прекрасно, единствено се чуваше как хърка съседа ни по стая, но беше чисто, закуската уникална. Това е във Виктория, над мола им.

# 722
  • Мнения: 23
Добър вечер.

Бяхте много любезни при предишното ми питане и отново търся инфо тук Hands Pray
Ако не се лъжа за да се стигне до Sliema Chalet Hotel от летището трябва да се търси автобус Х2 и автобуса е директен?
Благодаря Hands Thumbsup

# 723
  • Мнения: 166
Да директен е но не спира на всички спирки

# 724
  • Мнения: 144
Добър вечер.

Бяхте много любезни при предишното ми питане и отново търся инфо тук Hands Pray
Ако не се лъжа за да се стигне до Sliema Chalet Hotel от летището трябва да се търси автобус Х2 и автобуса е директен?
Благодаря Hands Thumbsup

И ние ще сме в този хотел на 09,10 и 11.02. Вие кога ще сте? Благодаря!

# 725
  • Мнения: 2 035
Да директен е но не спира на всички спирки

В Малта всички автобуси не спират на всички спирки по маршрута си. Автобусът спира само и единствено ако някой метне от спирката, че ще се качва в него или някой натисне бутона отвътре, че ще слиза Simple Smile

# 726
  • Мнения: 166
Да това си е така но аз имах впредвид че автобусите х1 х2 х3.. спират само на главни спирки не на всичките дори и да минават през тях за това се водят по бързи

# 727
  • Мнения: 2 035
Да това си е така но аз имах впредвид че автобусите х1 х2 х3.. спират само на главни спирки не на всичките дори и да минават през тях за това се водят по бързи

Съжалявам, за пръв път чувам, че има разлика в "X" автобусите,  знаех само, че всички "X" са за, и от летище, но че са по-бързи, не го бях чувала никога, мислех че си карат по маршрута и си "спират" само по спирките оказани в сайта.

# 728
  • Мнения: X
Автобусът спира само и единствено ако някой метне от спирката, че ще се качва в него

Освен и ако и тогава не спре и при положение, че въобще дойде.Joy

# 729
  • Мнения: 2 035
Автобусът спира само и единствено ако някой метне от спирката, че ще се качва в него

Освен и ако и тогава не спре и при положение, че въобще дойде.Joy


Smile Stuck Out Tongue

# 730
  • Мнения: 23
Добър вечер.

Бяхте много любезни при предишното ми питане и отново търся инфо тук Hands Pray
Ако не се лъжа за да се стигне до Sliema Chalet Hotel от летището трябва да се търси автобус Х2 и автобуса е директен?
Благодаря Hands Thumbsup

И ние ще сме в този хотел на 09,10 и 11.02. Вие кога ще сте? Благодаря!

Синът ми с приятели ще са там от 30 януари до 2 февруари. Студенти, основния им интерес е посещение на мегалитния комплекс Ħaġar Qim (и, разбира се, нощния живот след изтощителната сесия Books).На мен ми се струва, че не е лесен достъпа с автобус, ще трябва да правят смени и затова търсим варианти. Ще съм благодарна на съвети от компетентни за най-добрия маршрут.
Благодаря

# 731
  • Мнения: 2 645
Само да разясня нещо за Х автобусите - Х означава единствено и само, че линията ходи да летището. В Малта няма главни и малки спирки. Автобусите с Х спират на абсолютно всички спирки по маршрута си, стига да сигнализирате с махане, звънец или запален вестник в лявата ръка, че ще се качвате/слизате.

# 732
  • на село
  • Мнения: 834
Точно така си е, както казва Врабеца, аз често ползвам X2, спира си навсякъде. Препоръчвам да си свалят приложението на градския транспорт /tallinja/ и да следят автобусите в реално време. Кой автобус им трябва за съответния маршрут, могат да разберат от Гугъл мапс. Аз пътувам често и смея да кажа, че са леко преувеличени оплакванията от градския транспорт.

# 733
  • Мнения: 910
Около 10€ беше билета за темпелсите ако не се лъжа , може да се букна онлайн и да се види подробно в Малта херитаж сайта ,там се търси по райони

# 734
  • Мнения: 314
Здравейте. Преди време четох темата, защото ме интересуваха някой неща за  живота в Малта. Искам да попитам нещо за училищата. Когато имаме адрес се подават документи в у-щето по район. А, ако решим да е в друго училище има ли вариант? Разбрах, че училущата са безплатни (общинските), а частните? Ако се стигне до опция да се плаща у-ще, какви са горе-долу месечните такси? И в общинските, и в частните ли се учат и двата официални езика?

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт