Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Малта - 2

• 104 037
  • 820
  •   1
Отговори
# 810
'Щото ги е страх от глоби. На плаж с маска?! Тия парцали да не са уотърпрууф?  Пълна иди@тщина!
Нищо против детето премиер и спец Гаучи, ама ...

Може ли да си подновя ЛК, без да ходя до БГ?

# 811

Не.

# 812
  • на острова на мечтите

Не.
в Италия може и в посолството в Рим.

# 813
Е, то като се качиш на самолета за Италия, по-добре да си идеш до България.
Цялата процедура, да им ходиш да подаваш, пък после да ходиш да взимаш, да чакаш дипломатическа поща и т.н. не си заслужава.
За мен е по-добре това посолство в Италия официално да спре да отговаря за Малта, защото сега хем се води, че има някой да отговаря за Малта, хем де факто няма. Поне да се знае, че в Малта си оставен сам на себе си.

# 814
  • на острова на мечтите
Врабец, имах предвид българско посолство в Малта...
Сега и да искам и да ми се налага не мога да си ида в България... Международният паспорт ми изтече през август и се надявах да си отида да го върна... Но не можах... Не исках да стоя 14 дни в карантина... А и да излагам на риск семейството ми.... Изпратих го по пощата...

# 815
Има спогодба за удължаване с +6 и още +6 месеца.
В тия времена, пътуванията са си руска рулетка. Миналата седмица, не пуснаха дори круиза, на MSC ...

Как става с тази дипломатическа поща? Консулството във Валета, или посолството в Рим?

# 816
Няма консулство във Валета, нито никакво дипломатическо представителство на страната в Малта. Има почетен консул, но тя не може да направи нищо по този въпрос.
Дипломатическата поща е пощата на посолството - Рим-София и обратно.

# 817
За съжаление е така. Консула е почетен.
Адреса на кантората е нов: 206 Олд Бейкъри стрийт, Уисл хаус. Врътката през Рим отнемала 3 месеца?!

# 818
За съжаление е така. Консула е почетен.
Адреса на кантората е нов: 206 Олд Бейкъри стрийт, Уисл хаус. Врътката през Рим отнемала 3 месеца?!

Не бих се учудила. Затова ти казвам, че няма голям смисъл.

# 819
  • на острова на мечтите
И служителките в посолството не са от най-любезните... Два пъти ми се наложи да ходя и двата пъти ми идваха лоши помисли...

# 820
  • MT
Лична карта си отиваш и си я издаваш в БГ. През Рим отнема страшно много време, а недай си боже да си с дете и да трябва да изкарваш първи паспорт. Ужасно дълга е процедурата в БГ, ако някой има дете и тепърва ще им прави документи, от сега казвам, че отнемало цял месец (ако ще и да искаш да плащаш безбожни пари да стане по-бързо). Ходят и разпитват роднините ти, аджеба дали детето ти е твое!? При условие, че и актове за раждане и баща и майка са присъствени. Луда администрация, честно.

Общи условия

Активация на акаунт