РИМ - Вечният град - XIII тема

  • 79 924
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 483
Благодаря, за съветите относно влаковете, не се бях замислила, че има няколко компании.. нали сме си смао с едничка тук... Ще разгледам по-подробно опциите тогава.

Относно кацането ето какво съобщение имам от Райън, ние летим на 1ви Ноември, така че дано да е приключил ремонта до тогава. Ако и те спазват срокове като нас...  Rolling Eyes
Due to essential runway works Rome Ciampino airport will be closed from the 14th  to 29th October 2016 (inclusive).

# 706
  • IT
  • Мнения: 3 704
 //Герито// те са на Трениталия влаковете, но са различни видове. Ние стрелите(фречите) обсъждахме - россата са най-добре.
Ще летим ние за първи път с Райън тук вътрешен, дано да не се разочаровам.

Ноември как ли да е времето-не много студено, най-много да вали евентуално.

regina di cuori  прекръстих те ахахахах, извинявам се.(ще се редактирам) Днес като че ли няма много хора по улиците.

# 707
  • Milano
  • Мнения: 3 675
Алекса, моля те, разбираемо е,  Laughing, особено накрая.

Аз й казах на Герито и Итало да гледа (не само Трениталия).

Те също са високоскоростни и без закъснения, обикновено имат добри промоции.
Фреччаросса направиха промоция от 59 на 19,90евро и аз купих, веднага след това излезе промоцията на Итало за 9.90.

Ползвах ги до Римини (за 2 часа пристига), за да избегна задръстването по магистралите.


Доста по-малко хора има в метрото и автобусите и при нас, но доста туристи се движат в центъра.

Скрит текст:
Сега видях за аварийното кацане на Емирейтс...ужас, ние летим с тях след няколко дни и то на дълъг полет. Praynig

# 708
  • IT
  • Мнения: 3 704
Итало  ги бях забравила, че съществуват  Shocked
Скрит текст:
Спокойно, може да се случи, но виж че пътниците са живи и здрави, евакуирали са ги за броени минути. Това е една от най-сигурните компании, ако не и най.

# 709
  • Milano
  • Мнения: 3 675
allexa.7,

Скрит текст:
Sperem.

За първи път ми е с тях.

Плюс и ареста на онзи, който искал да прави атентат на летището в Бергамо. Shocked

Все такива новини преди лятната отпуска, които се ''грижат'' за спокойствието ми по време на полет.

# 710
  • Мнения: 5
Здравейте, дами  Hug Благодарение на вашите страхотни съвети, изкарах пет невероятни дни в Рим. Не вярвах, че толкова ще ми хареса и че така ще ме заплени, но смело казвам, че сърцето ми остана там. Първият път, в който видях фонтана Треви, като че ли светът стана по-хубаво място за живеене. Беше приказен, не мога да си представя как човешка ръка е направила тази красота. Пантеонът, Ватикана, Базиликата Санта Мария Маджоре, просто красота. Онемях, само седях и като малко дете гледах и снимах и пак гледах, уникално. От Фиумичино взехме Теравижън, като предварително закупихме онлайн билетите, малко закъсняват с около 15 минутки, тъй че може би е хубаво за тръгването да отидете по-рано. Както и за Ватикана закупихме билетите онлайн и бях много благодарна на всички, които дадоха съвет да се вземат предварително, защото на тази адска жега, като видях милите хорица, които съхнеха на опашката, реших, че допълнително похарчените ми 4 евро са най-добрата ми инвестиция  Wink и тихо се радвах за себе си  Laughing На много от предварително набелязаните забележителности не успяхме да влезем, просто, защото по едно време усетих, че препускам като ненормална и все едно се състезавам за норматив, а Рим и неговата красота, остава неоценена. Затова малкооо забавих темпото, но качествено разгледах не многото неща, които видях. Повечкооо хапване и малко почивка следобед, защото слънцето беше като в Сахара  #Crazy Благодаря отново на всички пишещи, коментиращи, даващи съвети, вашият труд е просто велик  newsm10 smile3525 smile3501
Моля ви и за съвет, както винаги при мен, муха без глава, ама взех, че си забравих телефона в хотела, ама късно се усетих, дали имате представа как вървят цените на куриерите, колко ще ми струва да си го върна у дома. Благодаря ви  bouquet

# 711
  • IT
  • Мнения: 3 704
 Получавала съм колет до Рим от Спиди, които работят с Бартолини Италия, но утре ще видя телефон на един човек с маршрутки, което знам че карат Ит-България.

# 712
  • Мнения: 5
Получавала съм колет до Рим от Спиди, които работят с Бартолини Италия, но утре ще видя телефон на един човек с маршрутки, което знам че карат Ит-България.
Allexa.7 много ти благодаря предварително за помощта  Hug

# 713
  • Мнения: 48
Някой може ли да ми разясни какво точно значи "обща баня", по-точно тройна стая с обща баня. Цялата стая ще е наета. Какво значи това, че е обща само за стаята или и аз още стаи. Нещо се обърках, съжалявам за глупавия въпрос..

# 714
  • София
  • Мнения: 1 950
Пусни офертата, за да видим как точно е написано това за общата баня.

# 715
  • Мнения: 14 654
Да не е shared bathroom? Това значи всички стаи от апартамента ползват една баня.

# 716
  • Мнения: 2 033
Обща баня значи, че и други хора я ползват освен вас.Обикновено на някакъв етаж или апартамент се настаняват различни хора в отделни стаи, а ползват една баня.Самостоятелна външна баня, значи че е само ваша, но извън стаята, примерно трябва да пресечеш през коридора, за да отидеш там.

# 717
  • Благоевград
  • Мнения: 2 867
Момичета, здравейте отново  Hug
Преди време бях писала за съвет относно туристическа агенция за организирана група до Рим, но така и не намерих екскурзии за ноември месец. Гледам, че директно предлагат оферти за Нова година в Рим. Подходящо ли е по това време на годината да се посещава Рим? Как протичат там празниците? Има ли много туристи? Ще съм благодарна за повече информация. Много искахме веднага след сватбата да заминем в края на октомври, но просто не мога да открия оферти. Набелязах ето тази, дали си заслужава? http://interlax-bg.com/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B … 0%D0%B0%D0%B4/385

Редактирам се, открих в "Руал Травел" ето това http://www.rual-travel.com/trips/%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B0 … 1%86%D0%B8%D1%8F/
Ще съм благодарна за съвети, отказахме се да пътуваме сами до там, струва ми се, че няма да се справим и ще съм благодарна за помощта  Hug

# 718
  • Мнения: 48
Обща баня значи, че и други хора я ползват освен вас.Обикновено на някакъв етаж или апартамент се настаняват различни хора в отделни стаи, а ползват една баня.Самостоятелна външна баня, значи че е само ваша, но извън стаята, примерно трябва да пресечеш през коридора, за да отидеш там.
благодаря много

# 719
  • Мнения: 2 033
signora_tina, екскурзията на Руал повече ми харесва, поне са добри с организацията и като цена долу-горе е добре(ако може така да се каже изобщо, защото при самостоятелно пътуване ще ви излезе сигурно наполовина).Хотела е малко отдалечен, но има спирка на метро в близост и това е добре.Виждам, че има пешеходни обиколки безплатно, така че можете да се включите и да опознаете града.Посещението на Ватиканските музеи ви съветвам да го направите сами, ще ви излезе на половин цена, просто си купете билети по интернет, за да не чакате на опашката.
Също във втория ден след обиколката може да влезете в Колизеума и някоя църква около него(Сан Клементе,Сан Пиетро ин Винколи, че дори и Сан Джовани ин Литерано)
Аз съм ходила преди две години в Рим ноември и времето беше хубаво, малко преваляваше , но това няма значение - Рим винаги е прекрасен.

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 17:21 от Lady Vengeance

Общи условия

Активация на акаунт