Обзавеждане и ремонт на нов апартамент - бюджет

  • 44 950
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 41 965
Съмняваме да залрпят первазите, ама ще говорим със строителя да разберем как процедират. Имаме скица, на която е написана колко големи са вратите, но тъй като пералнята ми няма да е вътре, а ще е до банята, трябва единствено да мине през входната врата.

На строитеоите им е най-лесно да сложат врати, первази и всичко и да си заминат, а не да те чакат да си направиш ремонта и после пак да идват. И обикновено точно това правят, освен ако не им поискат друго.
И после се оказва, че ТИ трябва да съобразяваш нивата на пода с вече поставените врати, вместо да е обратното. И може да се наложи даже да пилиш врата отдолу, или пък ако са се подсигурили да имаш врата с 1 см луфт отдолу. Да не говорим, че на плочкаджията може да му се наложи да реже плочки около касата (което никога не става перфектно)  или пък касата да виси с цял сантиметър над плочките и паркета... Абе много досадни ядове могат да възникнат, ако вратите са монтирани на фаза груб строеж.

# 166
  • Мнения: X
Искам да попитам от кое се започва първо, когато жилището се предава на груб строеж - от банята или от таваните?
 Пода е доста крив под прозорците, като са изливали плочата и може би ще трябва да се прави някаква саморазливна замазка, за да се оправи нивелацията - да  е равен пода.
Нищо не разбирам, а аз трябва да се занимавам с това, колкото и да ми е неприятно, та за това моля за съвет.

Касите на вратите хлопат, а строителя ме баламосва, че това било за да можем да си ги свалим, за да  сложим плочки в банята и замазки  по стените в стаите и пак да ги сложим, така ли е?

# 167
  • София
  • Мнения: 1 747
Замазката е задължение на строителя да е оправи. Первазите ли хлопат или касата на вратите.Първо правите банята,мокрите помещения.После таваните и стените, а накрая подовите настилки.

# 168
  • Мнения: X
 Отстрани на касата на вратата первазите хлопат.
Над касата на вратата, в ъглите, тия первази като се съединяват в триъгълник не пасва хубаво ъгъла а отзява.
Стените са на груб строеж и пода е на груб строеж - в договора ли да видя, дали ще има замазка?

Под прозореза се вижда че стената която завършва в пода има различни размери по дължината, като са изливали бетонната плоча сякаш е вдлъбнато и там не е равно. Не мога да го обясна правилно, дано се разбира.

Другият проблем е че дограмата дръжките са нацапани с нещо като цимент, или гипс  и се притеснявам да не наранят дограмата, като се изчиства, защото е доста скъпа.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 747
За неправилното рязане на первазите трябва строителя да си ги оправи или подмени.А добре,че не са залепени,защото можете да ги свалите като боядисвате и като слагате плочките.

# 170
  • Мнения: X
Не знам дали е уместно да отправя питането си в тази тема.
Но моля помагайте.
Когато трябва да се подписва за акт 15 възложителят, купувачът, за какво трябва да си отваря очите?

# 171
  • Мнения: 1 827
Ако купувате на акт 15, трябва да е упоменато в договора какви задължения има изпълнителя към вас до акт 16 и за какви срокове, след което дължи неустойки в определен размер, нужно е и той да е посочен.

Общи условия

Активация на акаунт