Акваристика-6

  • 67 241
  • 578
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 51
Marina worm feeder е добра алтернатива на скъпите хранилки, ако рибите се хранят с жива храна, може би и със замразена ще стане до известна степен. Доста е евтина, не губиш много ако на рибчетата не им хареса, но мисля, че ще са доволни.

# 436
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Не ползвам замразена храна.

# 437
  • Мнения: 29
Здравейте, ще помоля за съвет. Имаме аквариум 45 литра от почти година. В момента има около 2 големи и  12 малки гупи, 3 неона, 1 сомче и 1 данио. Преди два дни сменихме 1/2 от водата на аквариума. Добавих и бактерия. Днес видях, че единия неон е умрял, а всички останали рибки са се свили в ъгъла на аквариума на повърхността до помпата. Явно не им достига кислород. Водата изглежда леко мътна. Смених около 3-4 литра вода, като добавих отново малко от живите бактерии. Досега не ми се е случвало подобно нещо. Предполагам, че е някакво натравяне с амоняк или нитрити, но не съм наясно. Нямам и тестове за вода. Бихте ли ме посъветвали какво мога да направя за да спася рибките.

# 438
  • София
  • Мнения: 51
Здравей, Kiara!

Ще ви трябват тестове за нитритите, GH, KH, ако не сега, то за след това.

Да е имало спиране на водата преди да смениш водата в аквариума, някаква авария?
С каква водя заменяте?  Щом това е станало след като е била сменена част от водата, по вероятно е да е от добавената.
Сложили сте полезни бактерии (между другото те са нужни само при стартирането на аквариума докато се стабилизира), а дехлоратор? Той е по-важният в случая. Ако да - срока на годност ли е нали не е минал?

Имате ли нагревател и ако да - поддържа ли една температура?

Гъбата на филтъра трябва да се изплаква във самия аквариум преди да се смени водата.

Моят съвет е да наблюдавате рибките и ако забележите някоя с по-особено поведение от другите и вид, да я карантиниране.

На посоки това мога да кажа. Сподели как вървят нещата, ако искаш.

Стискам палци всичко да е наред и рибките да са добре!

# 439
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Дехлоратор е важен , да - повечето хора го подценяват, защото преди години нямаше такива неща и оставяхме водата в отворен съд уж да се дехлорира от само себе си , но все пак за мен е по сигурно да се ползва и препарат. С всичко останало съм съглассна- ако аквариума е стабилизиран, няма нужда от полезните бактерии, те трябва да си съществуват по филтъра, камъните например и другите  декорации според това какво имате.

Само ще допълня - според мен това е леко пренаселен аквариум. Ориентирайте се към един вид или разделете част от рибките в друг аква. Сомчетата са стадни рибки, ако е само една не се чувства добре, стресира се и също може да завърши зле - стреса е враг номер едно на рибките / заедно с амоняка разбира се/. неонките са доста неиздържливи и податливи към болести, така съм чела и така знам - имат болест която ходи само по тях , много трудно се лекува и много често води до фатален край.
 Не забравяй, че понякога и всичко да правим както трябва и всичко да е наред, пак имаме загуби- така че не всичко зависи от нас.

Успех и от мен! 

# 440
  • Мнения: 29
Здравейте! Благодаря ви за отговорите и съветите. Наистина не използвам препарат за вода и в най - скоро време ще закупим. Досега наливахме вода в туби и ги оставяхме няколко дни да престоят и сме нямали проблеми. Но най - вероятно се е получило натравяне с амоняк. Поне по всичко, което изчетохме изглежда да е било това. Няколко пъти сменихме по малко от водата . Сега рибките са вече жизнени и се надявам да се стабилизират. Още веднъж благодаря!

# 441
  • Мнения: 1
Здравейте! Моля ви за помощ, едната ми рибка черна молинезия има някакво бяло като памучен около окото. Болна ли е и с какво мога да я лекувамако е болна. Качвам снимки на рибата. Благодаря ви предварително.

# 442
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте. Търся информация за така модерния напоследък воден обитател Аксолотъл. Интересува ме дали сте виждали да се продава някъде и ако Да, къде? В повечето Зоо магазини нямат такова животинче или дори не са чували за него.

# 443
  • Мнения: 3 902
В София има в повечето големи акваристки магазини.

# 444
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Доста е капризен обаче, да знаете. Прочетете подробно за него преди да го вземете. Това важи за всяка животинка, но особено много за тези, с които нямате опит и никога не сте отглеждали.

# 445
  • София
  • Мнения: 51
Привет,
Зоомагазин Животното в Дружба има.
Вижте все пак видеа за грижите и информация от достоверни източници, ако вече не сте.

Иначе са доста симпатични 😀

# 446
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И на мен ми хареса това животинче.
Но подозирам,че на котарака още повече ще му се хареса.
Все пак колко струва?

# 447
  • София
  • Мнения: 51
Зависи, но около 40лв. +/-5, поне така помня.
Сетих се, че понякога има и на животинския пазар в събота, София.

# 448
  • Мнения: 196
Здравейте, преди 2 години гледах 2чки.
Умряха поради високата температура, която всячески се опитах да я намаля.
Трудни са за гледане!
И не трябва да им надвишава 17 дори по-малко градуса водата.
Обичат пространството.
Аз купих от зоомагазин Домашен Любимец в Люлин София.

# 449
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
И не трябва да им надвишава 17 дори по-малко градуса водата.

което в БГ е още по-трудно. знаем какви адски стават температурите лятото.

Общи условия

Активация на акаунт