Зимата полека отминава, Юнчето пълзи и се изправя.

  • 81 157
  • 732
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 471
На нас и двете баби много, много ни помагат, въпреки че активно работят. Без тях надали в близките 2-3 г. бихме се престрашили за второ. Радвам се, че ги има, макар че докато баткото стана на годинка да изповядвах максимата " който си има деца, да си ги гледа". Ти да ми видиш после сеира с работа за пръв път в живота, бебе на 1г. и четяща за поредните изпити за надграждане... Не толкова за излизане ми тежеше, аз не съм с активен социален живот, а за учене минтрябваше време..

# 106
  • Мнения: 410
Здравейте дами,

като ви чета ще взема и аз да започна по-едри парчета да давам на малчо.
За бабите-нашите искат и много помагат  макар,че са на 120км от нас.

По принцип се справяме сами с ММ,но примерно тази седмица трябваше да ходя по доктори-почти всеки ден отсъства от работа,което също е проблем.

# 107
  • Мнения: 43
Ех момичета, не мога да наваксам да ви прочета. Нямах време няколко дни да ви чета и сега.... не смогвам 😅 Нашите баби и дядовци, също работят всички и с ММ сами се справяме и той ми е голяма помощ наистина, няма нещо с което да се справя по-зле от мен. 💖
За зъбите- имаме 8, както се казва на месец ни никне зъбче, даже е сега на 14ти направи 9 месеца и ми се струва, че кучешките нещо я мъчат, не яде нищо и като стана навъпрос как не яде нищо, та не сме и качили нищо. Вчера ходихме до доки 8кг сме и 72 см, само 2 см сме дръпнали иначе към 150 гр. Нищо не иска пюрета, попари, макарони... само мляко с бисквити и каши.
Гърне си имаме от Коледа, но през изпитната сесия нямах време да я слагам та сега я слагам от известно време-стои, но не върши работа😅
Днес да ни се похваля си купихме обувчици-едвам ни станаха най-малките 😀 ама са добре, та да се учим, но нямам големи надежди, защото лазим като бръмбари-не можеш да я спреш.
Зъбките тях така, с изпитите нямах време, но сегаги мием.
За рожденият ден и аз го замислям грандиозно с кръщенето ☺ ама ще видим.
Ами май е това от нас. 😊

# 108
  • София
  • Мнения: 2 681
Не искам да ми помагат баби и дядовци, и те хич и не помагат... обаче много мразя да говорят - сага така, после така - ще кажеш, че само те гледат децата и добре, че са те, че са отгледани... един час да ги вземат и целият свят разбира... понякога ми е обидно дори... Ремонт правихме, местихме се... всичко бременна и с бебка - е вярно - акъл непоискан колкото искаш и с парички малко помогнаха, но как не се сетиха поне да попитат имам ли нужда от нещо... ако обаче си наумят нещо - искаш не искаш - те това правят... помогнаха с една кола багаж при местенето, а като ги чуеш как говорят с леля ми примерно... добре, че те ни преместиха...

# 109
  • Мнения: 401
Мамита, ще дупчите ли ушичките на 25-ти?

# 110
  • Мнения: 43
Аз да, само се чудех къде?

# 111
  • Мнения: 955
Мамита, ще дупчите ли ушичките на 25-ти?
Няма да й дупча ушите, не харесвам бебета с обеци. Като порасне да си ги дупчи когато реши. А какво има нА 25-ти?
П.П. Видях - Благовещение Simple Smile.

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 22:38 от Ellle

# 112
  • Мнения: 410
Здравейте дами,

имам въпрос относно прохождането на бебоците. Алекс вече пълзи много умело и започна да се опитва да се изправя...дори се изправя вече доста умело. Допълнително ще го коментираме с доки, но искам и вашето мнение...та...когато започнат да се изправят бебоците и искат да стъпват трябва ли да са с обувки (буйки)? Той го прави непрекъснато,значи целия ден трябва да го държа с тях. Нашия ортопед ни препоръча едни обувки за прохождане,които са много подходящи за малкия-  Biomecanics.

Хубава вечер!

# 113
  • Мнения: 1 739
Обувките за на вън.Навсякъде чета че е най-добре с боси крачета да се учи да ходи,като е студено с чорапчета.Стъпалото да усеща повърхноста на която стъпва.

# 114
  • athina
  • Мнения: 524
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИНКИ!!!

КОКОНКА-Ние естествено няма да дупчим уши  hahaha но ми стана интересно,защо точно на 25-ти март,има някакво поверие ли?Между другото-какво стана с изследванията които щяхте да правите с каката,всичко наред ли е?
ГАРГАМЕЛКА-Вярно е това което е писала СИБИЛ,навсякъде препоръчват прохождане с боси крачета,НО според мен във вашият случай е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е с обвчици  и то хубави и стабилни.Слушай наблюдаващият ви лекар и не се притеснявай-ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!

ВЧЕРА БЕШЕ ПЪРВА ПРОЛЕТ-ЧЕСТИТА ДА Е НА ВСИЧКИ НИ!!!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН/на патерици/ на всички които празнуваха в събота!!!

# 115
  • София
  • Мнения: 471
И аз се присъединявам към босото мнение за крачетата  Laughing Баткото го водихме на ортопед превантивно около 10месечен. Мнението му беше " ролята на обувката за крака е същатата, която оказва шапката за оформяне на главата "  Laughing
Малката пълзи  Heart Eyes Днес забелязах, докато се борихме на нашето легло. Имаме си 7-мо зъбче от събота Simple Smile
Захраних я със зелен боб -имах купешко заешко със зелен боб, на което му изтича скоро срока. Но сметнах, че съм и дала не повече от 10 г., което може би е ок за нейната крехка възраст Simple Smile
Ушички може би около 3г. ще пробиваме, а може и нататък...

# 116
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте! Аз уши не пробивам, особено на бебе...Като циганета са ми бебета с обици, извинявам се, но всички циганета са с обици  Mr. Green
Голямата почти беше на 8 като САМА поиска да се пробие ушите. Майка ми например никога не е имала дупки на ушите и изиобщо това не и е проблем, Така че, въпрос на личен и осъзнат избор трябва да е това, както и кръщаването. Моите деца няма да ги кръщавам, поне докато те не направят отново осъзнат избор сами. Да не говорим, че всичко свързано с църквата е толкова опорочено и меркантилно....Само като си спомня за молитвата за 40 дни на Карина.....Ситуацията беше "хванал попа едни балами, и ще ги муфти до край...."...... Няма как да стане. ще ме извиняват.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 681
Аз пък съм на другия полюс - пробих ушите на каката преди годинката, сега на Лери също са пробити ушите от първи март. За ушите мога да се съглася, че е редно да е осъзнат избор, но имам пред себе си пример как осъзнато племенницата ми ходи с една дупка повече от година, защото я беше страх да си пробие втората...Винаги осъзнато могат да не носят обеци.
За кръщаването пък ми е още по-твърда и обратна позицията - да нека те да изберат колко да са вярващи, но нашето семейство е християнско, източно православно, т.е. децата ми са източноправославни християни и това няма нищо общо с настоящото състояние на духовенството, за мен това означава традиции, празници и определен морал и не, не бих позволила това да е свободен избор, докато аз го определям - после може, ако искат и да се помохамеданчат, значи нещо в семейното възпитаие на ценности е куцало...Затова и Европа е на тоя хал, щото много либерално взехме да разбираме нещата с избора... още не съм чула общности като мисюлмани или евреи да оставят избор на децата си за принадлежността към религията.

# 118
  • Мнения: 269
Подслаждате ли попарите на бебоците? С каката имах същия неуспех, както сега с малчо и бях започнала за и подслаждам, но сега уж твърдо решена да го избегна и не мога да заместя закуската;(

# 119
  • София
  • Мнения: 471
rallyto, на баткото му слагах захар на върха на лъжичката, отчитам го по-скорп като грешка сега. На беба не и слагам захар. Първия път и бяха нови и вкуса и консистенцията. Усетих се и пасирах въпросната попара. След няколко дни , когато вече беше ок с вкуса спряхд а я пасирам , просто понамачквам с лъжицата и я яде. Прецени дали и при вас не е проблема в консистенцията, беба нямаше  особен опит с по-едри частици до тогава и затова се стресна.

Общи условия

Активация на акаунт