Цветница наближава и надежда ни дарява /10.04- 16.04/

  • 5 363
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 864
Съгласна съм!!!

# 91
  • Мнения: 7 716
Обърни внимание на линка, който добавих допълнително.

# 92
  • Мнения: 957
Добре де, но нещо не ми се връзват нещата алед като изчетох написаното за естрадиола.
Защо тогава изследване се прави на 3-5 ден от цикъла и на 21 ден ( или 7 дни след овулация) (на мен поне така ми ми го изследваха), а не на 14-18 например, когато  е вероятно да е овулацията.
По какъв начин се коригира такава *естрадиолна недостатъчност*. Преди време разпитвах във форума за естрадиола, защото ми се стори, че моят 7 дни след овулация е нисък ( 87 pg/ml при реф ст. 21 - 312pg/ml), за съжаление никой не ми отговори тогава.

# 93
  • Мнения: 7 716
Естрадиолът се изследва два пъти в цикъла: първи път 3-5 ден, за да се прецени дали изобщо ще има фоликул /и тук пак уточнявам, че естродиол в граница не е гаранция за нищо, но пък е необходимо условие за успех/ и втори път : в навечерието на овулацията при фоликул над 18 мм, за да се прецени дали има качествена яйцеклетка вътре.
Седем дни след овулация се изследва прогестерон.
Няма начин да се коригира недобрият естрадиол.
Естрадиолът показва какъв е фоликулът с яйцеклетката, който този месец е тръгнал да излиза.
Следващият месец може да е в норма, може - не. Зависи пак от фоликулите.

# 94
  • Мнения: 864
Лали, прочетох темата. Доста поучителна, не само заради естрадиола!

Elfljo, докато живеехме "навън" и на мен ми изследваха естрадиола на 7ми ден след овуто, заедно с прогестерона. И моят беше малко нисък тогава, но все пак в референтните граници. Все още не пиех лекарства за пролактина.
Сега в Бг ми изследват естрадиола преди ову, за да решим кога да е инсеминацията. Първия път естрадиола ми беше достатъчно висок, а пролактина беше доста нисък т.е всичко беше ОК. Този месец обаче беше обратно, пролактина ми беше висок, но все пак в границите, а естрадиола нисък!!! Целия проблем е, че смених лекарствата за пролактина и явно още не сме нацелили правилната схема.
Доколкото си спомям и ти имаш проблем с пролактин.
За мен нещата стоят така: Завишеният пролактин, води до некачествена овулация и естрадиола е показател за това, независимо дали го изследваш преди или след ову.
Надявм се да съм се изразила ясно, защото нещата определено "се връзват".
Какво е нивото на пролактина при теб сега? Пиеш ли лекатства? И ако да, изследвала ли си естрадиола, откакто се лекуваш?

Слънчеви почивни дни на всички борбени момичета от форума  Hug

# 95
  • Мнения: 1 320
 По всичката тази логика някой може ли да ми обясни защо при мен при всяко изследване има по-висок пролактин /към горната граница на реф.стойности/, прогестерон над горната граница и висок естрадиол-последно беше 180 /реф.ст-ти 40-606/ на трети ден от цикъла?

# 96
  • Мнения: 7 716
Имаш хормонални проблеми. Помисли върху това, повтори изследванията. Естрадиолът ти е норма като гледам реф. стойности.

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 11:50 от Lali

# 97
  • Мнения: 864
Момиче, а как ти естардиола непосредствено преди ову? Тези реф. стойности за 3ти ден ли са? Ако да, не мисля че естрадиола ти е висок! Това 606 малко ме съмнява.

# 98
  • Мнения: 957
Lali, Mur, мерси за инфото. Докторът тук ме прати 2 пъти на изследване на естрадиол, както вече писах 3-5 ден и 7 дни след ову. Ето че научих нещо ново (че се изследвал при фоликул 18мм), за което благодаря. Другата седмица като ходя ще повдигна темата пред доктора. Иначе продължавам да съм на Достинекс и док каза да не го спирам още (пък и мен ме е страх да не се разбъркат пак хормоните ако го спра). Отдавна не съм изследвала пролактина (последно беше в долната граница през януари)

# 99
  • София
  • Мнения: 213
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА  КОИТО ДНЕС ИМАТ ИМЕН ДЕН !!!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз съм под напрежение - отивам на преглед  за да се види дали са пораснали достатъчно
фоликулите за да правим утре инсеминация или пак ще ми се размине Confused
Чудно защо при такава доза Клостилбегит / 3 пъти по 1 т./ фоликулите са малко и
не растат бързо newsm78
Дано на този хубав празник имам късмет !!!
Желая ви приятен и усмихнат ден !!!

# 100
  • Враца
  • Мнения: 5 224
честит празник на всички момчета и момичета с имена на цвета!
Аз черпя, защото моето момче Grinning има празник днес!

# 101
  • Мнения: 7 716
Честит именник на Ва-ва, както и честит празник на всички именници! Laughing

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
vesimira стискам ти палци да са пораснали достатъчно. newsm10
При мен не се бяха спукали при првото инсе на 13 април , и след два дена повторихме процедурата. Между временно единия фоликул се беше сукал и още един беше нараснал до 22 мм. Така че спокойно.
Честит празник на всички bouquet

# 103
  • Мнения: 817
tini7 УСПЕХ!!
Желая и на всички чакащи 2 чертички да ги видят този месец! Hug

# 104
  • София
  • Мнения: 36 183
Честит Празник   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт