Цветница наближава и надежда ни дарява /10.04- 16.04/

  • 5 342
  • 106
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 272
Хайде на новата седмичка, момичета!
Дано наближаващият хубав пролетен празник - Цветница, донесе много хубави новини и надежди!  bouquet

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Успех на  чакащите резултат през тази седмица, а за всички ни мноогоооо усмивки newsm47 положителни емоции newsm68.

# 2
  • Мнения: 553
Слънчева седмичка на всички и от мен! Дано да е успешна за всички чакащи резултат през тези дни!   bouquet
На започващите сега - начинанието да завърши скоро с успех!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Хубава седмичка и от мен момичета Grinning. В близките дни не ми предстои нищо, но пък почвам най-накрая диета Wink. Успех на всички, които чакат резултати или започват нещо  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 326
Успешна седмица и от мен Simple Smile

Лекси, споделяй диетата, че и аз смятам да започвам нещо подобно комбинирано с някакви упражнения Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Таня, ще пробвам с НВД:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37432.0
Струва ми се най-лесна и щадяща, пък и вече съм я правила и знам, че дава резултат Grinning

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 208
И аз съм на тема отслбване, че така съм се доокръглила от тази зима, че няма накъде.
Купих си и фибри Хуск- пия го от 2 дни, отделно вечер минах само на салата, сутрин понеже пия хапчета ям по две филийки черен хляб и много разходки и мога да се похваля с резултат - 3 кг newsm44 newsm44. Продължавам,ч е трябва да използвам паузата да посваля още няколко кила(много).
ИМам проблеми с лелката от миналата неделя ми е заидвала и всеки ден по малко ми кърви , спира в чудо съм се видяла. ще с еобадя на моя доктор след малко да видим има ли спасение от това чудо.
Поне не се шашкам, защото скоро бях на преглед и цитонамазка си правих.
Мислим да ходим в Бургас за Великден, стискайте палци да стане. Искам при мама и татко и морето.
Айде весел ден след тоз ферман и успех на всички.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте и от мен.
Успех на всички чакащи newsm10. И на тези с диетите също. Peace
Този месец ще правим инсеменация. Днес ми биха петат инжекция меногон и утре съм на преглед при Стаменов. Дано да са се образували няколко фоликилчета Praynig
Успешна седмица на всички. newsm08

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
tini7 , желая те успех и стискам палци за повечко фоликулчета:D

# 9
  • Мнения: 553
Успех Тини  newsm10

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Благодаря ви момичета.
Знете че ви обичам нали Hug
Успех и на вас  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 029
Успешна седмичка и от мен!
Стискам палци на всички ви!
  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 213
Успешна седмица и от мен момичета !!!
Наближават хубави празници - дано имаме и хубави новинки !!! newsm10
Аз от 15 март съм на Калорекс и една моя измислена диета и да ви кажа се чувствам добре
и отвикнах да ям доста неща , коиито са високо калорични. Wink
А утре съм на преглед за фоликулчетата.Този цикъл съм на Клостил 3 пъти по 1 таблетка/от 3 до7 -ми ден/
Дано да има ефект Praynig , че миналия месец от 1 т.дневно.....нищо.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 272
Тини, дано образуваш хубави фоликулчета и да ги оползотворите успешно!
Към всички, започващи диети - успех! И не гладувайте много Wink

# 14
  • Мнения: 1 951
Успешна седмичка момичета!

И аз се присъединявам към правещите диета, но мисля да наблегна и на спорта  Laughing

# 15
  • Мнения: 3 010
Успех и от мен през тази седмица и пове4е усмивки  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 326
И нали знаете Wink дните между 5 и 14 април (като 10 е най-подходящ) са най-вероятни за зачеване на бебе 2007 Wink Simple Smile Simple Smile

Стискам палци на всички чакащи Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7 716
Аз започнах стимулация за инсеминация. Laughing
Чувствам се добре и съм еуфорична даже Laughing
На всички - успех. Laughing

# 18
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Успех и на теб Лали и дано този път ти е последен с резултат едно прекрасно бебче.Днес бях за последно на лекар-диагнозата е мисед аборт, утре ще ми направят кюретаж и започвам на чисто. Grinning

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Момичета,преди час се прибрах от София и бързам да се отчета.
Има си 3 фоликулчета/ както се казва скромно но с вкус Laughing/ - едно 11 мм и две по 13мм /това на 6 ден от началото на цикъла/ . Какво мислите дали е добре? newsm78
Доктора каза че е добре, аз обаче се притеснявам да не станат прекалено големи.
Лали искрено ти пожелавам успех newsm17, Стискам ти палци стимулацията да е усешна и за последно newsm10.
Успех на всички в това което за започнали, а на почиващите - използвайте времето и се заредете с положителни емоции. newsm44
Peta, дано утре всичко мине бързо и безболезнено newsm10

# 20
  • Мнения: 7 716
Пета, не се страхувай от кюртажа. В сравнение с болката в душата ти, кюртажът изобщо не боли. Чете ли темата на Вени за миседите в Дира?

Тини, браво Grinning

# 21
  • Мнения: 2 096
Lali, стискам палци за теб и дано се усмихнеш на тест с две чертички в най-скоро време.
Момичета аз ще пропусна шанса си за бебе 2007, но се надявам поне да имам бебе в 2007 Simple Smile   babyuu Преди време се гласях да правим бебе в месец май, та да се роди малко водолейче, а сега хич и не мисля такива глупости като зодиите.
Моят цикъл най-после ми дойде и започнах наново с Диане, но до колкото разбрах, нито има лечение за моя проблем, нито Диането е начина. Искам да ви попитам, освен че съм решила да си сменя гинеколога със специалист по проблемно, какъв лекар да посетя за да установи от какво аджеба са ми разклатени хормонките и да ми назначи адекватно лечение. Моят настоящ гинеколог казва че всичко се дължи на поликистозата. Спираш Диането и правите бебе. Ама като го спрях ми дойде два пъти на 14 дни и повече не ми дойде. Прегледа ме на вагинален и установи, че поликистозата която беше изчезнала след приема на Диането, пак се е върнала с пълна сила. Искаше да ми прави стимулация, но без да е правил спермограма и цветна снимка, а до колкото разбрах от вас това не е редно.
Ориентирала съм се към  д-р Александров и д-р Маркова във Варна, като първият е специалист по мъжки фактор, а жената - по женски. Искам да попитам кой - гинеколога или личния, трябва да ми даде направление за цитонамазка и хламидии и покриват ли се от здравната каса. Не че разчитам кой знае колко на здравната, но каквото може да мине по нея бих искала да си го спестя.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 208
момичета рано рано искам съвет Embarassed Embarassed
Нали ви се оплаках, че от вече почти две седмици имам зацапване и леко ми тече по няколко пъти на ден, нещо като цикъл, но явно не е , защото не е толкова силно и не иска да спре. Говорих с моя лекар и той ме посъветва да направя тест за бременност, който беше отрицателен и да започна дуфастон. С него явно това ще спре и след това може да ми дойде истински цикъл. Но може и това да е цикъл, защото освен количествено като нищо се различава от нормален цикъл, имам сид аже и съсиреци. И тук идва дилемата ми какво да направя- това вече не се трае, но ако е цикъл ще стане едно мазало.
Явно е нещо хормонално, скоро като гледам няма да правим опити, затова моля дайде някакъв съвет да пия или не? newsm78 newsm78 Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 213
Ва , и аз имах такъв случай и след като пих Дуфастон ми спря и дойде М чак на следващия месец
Но според мен доктора си знае работата- щом ти го е предписал вземи да го пиеш
А каква доза ти даде?
Успех !!! Peace

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 208
два пъти по едно. Довеире на лекаря си имам абсолютно, просто се чудех дали така няма да го прецакам това ако е цикъл. Той ме предупреди, че може да стане яко объркване и затова. НО ще взема под внимание твоя опит, че вече  smile3511 smile3515 smile3511

# 25
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте момичета Grinning
Ва, за съжаление не мога да ти дам съвет.
Тини, хубави са ти фоликулите! Желая ти успех!
Лали, на теб също! На мен стимулацията също ми повлия някак еуфорично на настроението. Дано пролетта донесе хубави новини за всички нас Praynig
Пета, дано мине безболезнено кюретажа и скоро да почнеш пак с опитите!

# 26
  • Мнения: 479
Ва, за всеки случай си направи кръвен тест

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Няма смисъл, защото ние се пазим, този го направих за всеки случай, но няма да правя. ще си пийна дуфастончето и така.
Пета успех!
Лали ти си знаеш

# 28
  • Мнения: 479
ОК, ти си знаеш.
не искам да те плаша, но и аз бях така - 10 дена - ръждиво течение и зацапване, отриц.тест и накрая се оказа изв.маточна.

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 208
не, не ме плашиш, при мен е ярко червено, затова не съмс е зашашкала

# 30
  • Мнения: 553
Браво Тини, стискам палци накрая да видиш  EFP
Успех Лали и на теб  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 31
  • Мнения: 1 320
Успех и късмет на всички-на който за каквото му трябва! Няма да изброявам, че ще изпусна някой Simple Smile

Аз чакам. Да мине времето и касата да се сети за мен.

# 32
  • Мнения: 2 096
Някой ще вземе ли отнощение по моето питане..?
Ва и аз имах подобен случай миналата година.. изписаха ми дуфастон и ми спря и ми дойде когато трябваше.. Зацапването ти в кой ден от цикъла ти е? Проблема явно е хормонален защо се говориш с лекаря си да ти пусне хормонални изследвания?

# 33
  • София
  • Мнения: 4 272
sky angel видях ти питането, но за съжаление не знам нищо за поликистозата. Дано прочетат постинга ти знаещите момичета и да ти дадат съвет.
Момиче, до колко дни трябва да получиш отговор от касата?

# 34
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Sky angel, сгеа ми остана време да ти отговоря. Аз със ПКЯ и не съм пила Диане, но ми е ясно това за идването по няколко пъти, а при мен беше по-страшно идваше ми на 2-3 месеца по веднъж.
След като обиколих лекари намерих една еднокроноложка във Враца и  след като и обясних всичките си проблеми с цикъла, качването на много килограми и високата кръвна захар ми постави правилната диагноза и според мен правилното за мен лечение- сиофор. След това всичкоз апочна да се нарежда. Мисълта ми е посети ендокринолог и след като видят тези неща решавай. Аз не съм правила стимулация, защото след като започнах да пия хапчета си иамм овулация и става оплождане.
За цитонамазката- с новите им решения за здравната каса мисля, че задължиха личните да правят цитонамазка, но аз лично на моята лична и нямам доверие, предпочетох да ми я направи лекаря, на когото имам доверие, а на нея ще и занеса копие от резултата, за не поиска да ми взима пак Close
За хламидиите аз отидох и си ги направих със заплащане, защото с тия направления и без опкавания-трудно щеше да ми е.
Това е
ако имаш други въпроси- питай

# 35
  • Мнения: 1 320
Леа, до края на април няма да е. Но не знам точно кога ще ми отговорят.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Момичета пак съм аз
Благодаря ви за подкрепата. Супер сте Аз съм бивш баскетболист. това тук е като нахъсване преди мач. Винаги има успех. /дано не ми се обидите за сравнението- за мен това усещане е много приятно/ вчера се върнах от София -Утре пак трябва да съм там. Днес естардиола ми е 532.95 /при референтни стойности 46-607/ и доктора иска утре да правим инсе. Малко ми е неочаквано и притеснено - мислех че ще е след 3-4 дни .Стискайте ми палци моля ви.Praynig.
Момиче , Вчера ми казаха че касата спира да приема документи за инвитро до м.юни- така че трябва скоро да отговори на тези на които е приела документите. Ще стане скоро не се притеснявай   newsm10
Желая ви успешна седмица и дано този Велик ден е много щастлив за Всички Ви Hug

# 37
  • Мнения: 1 320
Тини, успех!

Колкото до мен-знам, че има срок и си го чакам. Не съм изобщо притеснена. Благодаря ти за успокоението, все пак Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 308
Ва, и аз съм за пиенето на Дуфастон.
Макар да си мисля, че това твоето е по-скоро цикъл. Когато имам извънциклично кървене, винаги е било ръждиво или кафеникаво. А ти говориш за кръв. След спирането на дуфастона трябва пак да ти дойде, дано наистина не стане по-голямо объркване. Praynig
peta, много мъчно ми стана!  Hug Hug Hug
tini, стиснала съм палци и за теб  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 951
Лали, стискам палци, дано най сетне дойде твоя момент  Praynig

Тини, успех и на теб и не се притеснявай.

Пета, не знам какво друго да кажа освен  Hug

Ва, дано се оправи скоро тая работа.

sky angel, и аз не мога да ти помогна със съвет, но дано намериш правилното решение.

# 40
  • Мнения: 2 381
Ва, какво те кара да смяташ, че това не е нормален цикъл? Продължителността или количеството?
И лекаря видя ли те на ултрасаунд  или ти каза да взимаш лекарството по телефона?

# 41
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Ники, като начало това вече трае 11 дни. Не е толкова силно колкото е обикновено цикъла ми. Иначе всички други признаци са на лице. Не съм ходила при лекаря, че в момента нямам възможност.
Хормони са и това си е

# 42
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравейте, момичета.Всичко мина -вече съм като чисто нова и устремена с още по-голямо желание напред в борбата.Стискам палци на всички, на които това им е нужно(няма да изброявам, да не пропусна някой).Много целувки и благодарности към всички.  bouquet

Лали, благодаря ти за посочената тема-прехвърляла съм я, но сега ще я прочета по-задълбочено, ама първо малко почивка ще си дам. Embarassed

  love001  love001  love001

# 43
  • Мнения: 2 381
Ва, дано скоро се оправиш   bouquet

# 44
  • Мнения: 7 716
Ва-ва, пий дуфастона. Това е правилното решение, независимо дали е цикъл или не. Всичко ще се оправи от прогестерона.
Случва се понякога да се получи дисбаланс.

# 45
  • Мнения: 957
Ще питам тук, за да не пускам нова тема, пък и въпроса ми може би звучи доста идиотски. Когато прогестерона 7 дни след овулацията е в норма има ли смисъл да се взема допълнително прогестерон един вид да се подпомогне още повече имплантирането. 

След толкова надежди, температурата ми падна (днес е 14 ден след ову) и утре съм готова цъфнала. Какво още да си изследвам като уж всичко е на ред? Хормони, тръби, мъж... Как да се успокоя и да не мисля за това, че искам да забременея и да не сънувам положителни тестове преди да ми дойде? Извинявайте, че съм в такова лошо настроение!

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Елфльо, а ти ходиш ли на фоликулометрия? Там казат ли ти дебелината на лигавицата?
Тук обикновено след асистирани методи изписват прогестерон, дори и да няма проблем с това.
Предполагам при вас явно има още нещо, което пречи. Какво казва лекарят ти?
Благодаря на всички за съветите, пия вече дуфастона

# 47
  • Мнения: 957
Ва, правих фоликуметрия( за съжаление само веднъж. Тук струва 250 евро  Sad ). Лигавицата беше супер. Имаше овулация. фоликулът беше нормално голям, спука се. После правих снимка-проходими тръби. Смятам да питам доктора какво мисли по въпроса с прогестерона. След снимката не съм ходила при него и си мисля, че друго освен инсеминации няма да ми предложи. Как се пие прогестерона и колко време? През май ще си ходя в България за повечко време и май ще взема да пробвам един цикъл с прогестерон, разбира се след лекарска консултация.

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 00:56 от elfljo

# 48
  • Мнения: 7 716
Ами няма какво повече да направиш. Има два варианта: или да чакаш търпеливо, или инсеминации.

# 49
  • Мнения: 2 096
Благодаря на всички за отговорите..
Ва и аз мислях да посетя ендокринолог, но нямам информация за способен такъв във Варна... За изследванията разбрах, че хламидии не се покриват от здравната каса, а само цитонамазката. За тиова мисля да говоря с гинеколога си и да искам да ми пусне всички тези изследвания. Предполагам Диането което започнах отново, ще влияе на резултатите от хормоналните изследвания.

# 50
  • Мнения: 4 038
Привет от мен за тази седмица, пиша за първи път в седмичната, а пък съм във форума от миналата седмица.
Стискам палци на всички момичета, успех в бебеправенето, в чакането, в диетите -). 
При мен новото, е че вече се ориентирахме към доктор за операция на варикоцеле , но знаете ли, че моята половинка се оказа страшно изплашен, въпреки че се намериха дори наши познати, които са били подложени на такава операция – и го увериха лично, че не е страшно. Ако мен ме беше толкова страх от раждането и всички съпътстващи процедури по АРТ, (ако се наложи), то .....
Иначе съм доста объркана, тъжна и потисната.
Но на Вас желая хубаво настроение, добри новини и на тези които носят цветни имена – Весело празнуване на именния ден!

# 51
  • София
  • Мнения: 4 272
Отчет и от мен - тестът ми е отрицателен, в събота чакам да ми дойде. Смятам да си почина един месец и после ще правя лапароскопия. Ако и там не се открие проблем, ще си чакам да стане по естествен път. Няма да правя повече инсеминации. Много ме изтощават емоционално.
Пета, радвам се, че всичко е минало! Другият път всичко ще е наред! Вярвам и се моля за това Praynig
Елфльо, и аз съм в твоето положение - всички изследвания са идеални, а бебе няма. Sad Освен да проявим търпение, май друго не ни остана newsm78

# 52
  • Мнения: 7 716
Лея, рано е за тест.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 272
Лали, може и да е рано, но аз три нощи подред сънувах кръв. Това много ме изтормози и исках да узная причината. Е, сега вече я знам и спрях да се надявам. И ми олекна много Whistling

# 54
  • Мнения: 7 716
Хайде, стига бе! Мисли позитивно, радвай се, купи си нещо.
Освен това тълкувателите на сънищата казват, че се случва обратното на това, което сънуваш Wink

# 55
  • Мнения: 553
Лея, не ти ли е рано за теста все пак? До колкото помня, ти прави инсето малко преди мене? Докато не дойде м-то мисля, че има надежда. А по въпроса за сънищата - и аз съм чувала същото като Лали  Wink. Аз колко пъти съм сънувала, че съм бременна, но уви беше само на сън  Embarassed. Мисли позитивно и току-виж чудото станало  Praynig Praynig Praynig
Пета, миличка, възхищавам ти се на борбения дух  Hug Ще успееш следващия път, няма начин  Hug
Успех и на всички останали. Няма да изреждам, че да не пропусна някого.  Hug  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз иначе съм в много добро настроение Grinning Като видя слънцето и няма как да не се усмихна Sunglasses А за покупки - направих си два подаръка още миналата седмица и сега им се радвам Wink А и наближава Цветница - не може да не ми е хубаво Grinning Не искам да оставате с впечатлението, че съм се отчаяла или отказала Naughty, просто другия месец ще си дам почивка. Имам нужда от това.

# 57
  • Мнения: 2 096
Лея, почини си малко, но не падай духом... Я запланувай лятната отпуска вече и когато дойде се отдайте на любов и спокойствие. Всичко е в главата ти, не се предавай!! Бъди силна и щастлива.   bouquet
blueeyes, мисля че мъжа ти има силна нужда от подкрепата ти в този момент. Постарай се да не фокусираш вниманието му върху проблема, а си измисляйте други занимания, които да ви карат да гледате положително на живота. Така дните до операцията ще изтекът неусетно и той няма да се притеснява толкова. Не забравяй, че мъжете много повече от нас ги е страх от такива неща, но не забравяй в колко повече ситуации те са по силните и ни подкрепят и ни помагат. Избягвай да правиш сравнения пред него, между това колко болка ти можеш да понесеш и колко - той. Това не помага, повярвай!

# 58
  • Мнения: 859
Леа, кой ден от инсето е всъщност? И както са ти казали, докато не ти дойде, няма да губиш надежда  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 4 272
13 ден от инсето ми е. На 15 април трябва да ми дойде. Аз взимах Утрогестан само до 10 ден, защото много ми се виеше свят от него и сега знам, че няма да имам закъснение.

# 60
  • Мнения: 859
А спирането на Утрогестана съгласувано ли е със Стаменов?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 272
Не е съгласувано  Embarassed Обаче като се чувствам зле от него, какво да правя Rolling Eyes А и Прогестеронът ми е в норма. Нямам спонтанни аборти, та затова реших, че ако е рекло да се закрепи, т.е. имплантира, ще стане и така.

# 62
  • Мнения: 859
Леа, аз само си сверявам часовника, понеже не съм голям привърженик на Утрогестана, тъй като и аз нямам проблем с прогестерона. Мисля че заради него миналия цикъл задържах 3 седмици зародих, който така или иначе е трябвало да се изхвърли.

# 63
  • София
  • Мнения: 821
Леа, кръвта означава истина. Дано да е добра истината, която ще научиш! Успех!!!

# 64
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Леа пиеше ли утрогестана или го слагаше вагинално?
Защото ако си го пила по-добрия вариант е бил да го слагаш вагинално.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 272

Леа пиеше ли утрогестана или го слагаше вагинално?
Защото ако си го пила по-добрия вариант е бил да го слагаш вагинално.

Първо го слагах вагинално, но дори след 15 мин. лежане ми изтичаше на гащите Embarassed Реших, че така нищо не остава и по-добрия вариант да го усвоя, е да го пия. За съжаление тогава започна виенето на свят, което не издържах дълго.

# 66
  • Мнения: 1 951
Леа, много е рано, докато не видиш  червено на бяло не се брои  Naughty

Blueeyes, добре дошла! И моя мъж се дърпа от операция, но не защото го е страх, а един лекар му казал че не е сигрно дали ще има някакъв ефект  Sad

elfljo съжалявам  Hug

# 67
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Лея, има още време  newsm17 не се предавай така пък и Марински добре ти го е казала-докато не го видиш червено на бяло....

Миленка, къде се изгуби, как си, как вървят нещата при теб.Надявам се всичко да е наред.  newsm17

# 68
  • София
  • Мнения: 4 272
Е, видях го червеното на бялото Wink И гърдите вече не ме болят. И тече, и се вихри с пълна сила! Ами това е животът...не ми било писано да е този месец. Желая на всички ви приятен петък  bouquet

# 69
  • Мнения: 553
Лея, ужасно съжалявам  Cry Важното е да гледаш оптимистично напред  Hug и ти стискам палци!
Но това спиране на утрогестана не е ли неправилно? Все си мисля, че или изобщо не трябва да го започваш, или като си го почнала да караш по схемата до края. А и съм чела някъде, че вагиналното приложение има по-добър ефект. Вярно, че е малко неприятно, но като сложиш ежедневна превръзка е поносимо  Wink Може би е добре следващия път да го съгласуваш със Стаменов все пак.
Успех на всички тук кой каквото чака или е започнал!   bouquet

# 70
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Лея, миличка много съжелявам  smile3518.Кураж!  action032

# 71
  • София
  • Мнения: 4 272
Еее, не съжалявайте, де Wink Аз го приех много спокойно. Явно трябва да продължавам да се боря и следващата стъпка да е лапароскопия. Вече съм се настроила психически за това, оставя да се настроя и финансово Wink Така ми било писано...да стане трудно и сложно, за да му се радвам после повече Grinning
А някой да има с хубави новини?

# 72
  • София
  • Мнения: 7 242
Съжалявам Леа Sad. Кое инсе ти е това? И аз след 2 се отказвам и минавам към "тежката" артилерия. Нещо все неуспешни инсета... От кога никой не се е похвалил... Дано pkoprinkova го направи - крайно време е да има успял.

# 73
  • Мнения: 553
Дано pkoprinkova го направи - крайно време е да има успял.
Благодаря Лекси  Hug, дано  Praynig Но има още доста време до теста ми, а търпението ми нещо взе да се изчерпва вече  Confused
При теб какво стана с посткоиталния тест, направи ли го вече? Ако не си, стискам палци  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 74
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета,
Искам да питам няколко неща за ановулаторните цикли.
Първо, когато си с един яйчник ановулаторните цикли нормално нещо ли са? Д-р Стаменов твърди, че не би трябвало да имам ановулаторни цикли, тъй като оставащия яйчник изземва функцията на другия. Но все пак не е ли възможно организмът да си "пести" силите и яйчниковия резерв, и заради това да пропуска от време на време по някой цикъл?

Второто ми питане е: когато е ановулаторен цикълът, кои хормони го регулират и водят до менструация? Различава ли се по дължина от овулаторния?

Идеята на вчерашното ми посещение при д-р Стаменов беше да започнем следенето на овулация този месец, за да видим има ли нужда от стимулация. Но все пак ми се струва малко прибързано да заключаваме само от един цикъл, че организмът по принцип не овулира. Thinking Може би все пак тази липса на ову си е абсолютно закономерна в моя случай?

# 75
  • Мнения: 553
Гризката, мисля, че в Зачатие имаше хубава статия по темата. Та там се казваше, че само на базата на нарушения в един цикъл не може да се прави извод за хормонален проблем. Трябва поне два цикъла да се проследи, че и повече, за да се даде заключение, че нещо не е наред. Пишеше също, че един ановулаторен цикъл в годината може да се случи на всяка здрава жена и че това не е проблем.
Не знам обаче как стои въпросът, когато си с един яйчник  Rolling Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 4 272
Лекси, това инсе ми беше второ и няма да правя повече, докато не се установи причина защо не забременявам. Явно при мен инсето не е панацея за проблема, който имам.

# 77
  • Мнения: 1 029
Леа, съжалявам... 
Желая ти успех както и да продължиш!
Важното е, че си на правилният път, миличка. Hug
Гриз не мога да ти отговоря, но какво ти каза Стаменов? newsm78
Петя, стискам палци!!! Praynig Praynig Praynig
Успех и на всички други, които чакат хубави новинки!

  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 376
Ами Стаменов както върви е за цветна снимка и стимулация другия месец. Ама аз не съм говорила с него за опасенията си, защото ми хрумнаха едва тази сутрин Wink И бързам да сверя с вас гениалните си хрумвания Laughing

# 79
  • Мнения: 553
Ами Стаменов както върви е за цветна снимка и стимулация другия месец. Ама аз не съм говорила с него за опасенията си, защото ми хрумнаха едва тази сутрин Wink И бързам да сверя с вас гениалните си хрумвания Laughing
Абе цветната снимка сигурно е необходима, за да ти види тръбата как е, но за стимулация не знам какво да ти кажа. Аз не бих бързала, особено преди резултата от сникмата. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 376
pkoprinkova, радвам се, че и ти си на това мнение! Цветната снимка я приемам като нещо неизбежно, но стимулацията още не съм убедена, че е задължителна. Лятото един цикъл ми беше засечена овулация, така че можем да предполагаме, че и такова животно има при мен, поне от време на време.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета.
Успях са се добера до компютър и бързам да ви питам.
Вчера правихме инсе. Имах три фоликула 1 /22мм на л.я. два  на д.я / 13мм и 15 мм. За съжаления вчера не се бяха се пукнали, днес също. Утре трябва пак да отида на преглед и ако пак не са се пукнали най вероятно ще повторим инсето.
Въпроса ми е / Има ли начин да им помогна на фоликулчетата да се спукат. Бях чувала нещо са коремни преси и от този род дивотии newsm78
Няма да ви казвам колко ми се иска да се получи. Praynig
Леа, съжалявам...иа аз мисля че трябва да видиш първо резултата от цветната снимка преди да предприемеш каквото и да е. Успех Peace
pkoprinkova Стискам ти палци  и се присъединявам към молбите за успех.newsm20 newsm20

# 82
  • Мнения: 1 320
Леа, съжалявам. Ох, така много ми се искаше да успееш този път!

Копринкова, стискам палци за теб!

Тини, за теб също! Пробвай с коремни преси, но според мен си е божа работа-при мен веднъж имаше спукани, веднъж нямаше. Ама дали беше от коремните преси никой не знае.

Гризка, искай проследяване на фоликулите поне три цикъла-тогава му мисли за ановулаторни и тем подобни. Само да ти кажа, че имам два здрави яйчника, а ето левия не ще да прави фоликули и това си е. Вече седми месец чрез уз установяваме доминантни фоликули в дясно. И не се изморява пустия му яйчник.

# 83
  • Мнения: 859
Леа, съжалявам за негетивния резултат. Според мен добре си решила да си починеш няколко месеца, но през това време може и да поразмислиш за нова инсеминация. Аз доста сериозно разгледах всички статистики по въпроса и доминира мнението, че оптималния брой е 3-4. Починини си, разтовари се и после ще му мислиш (пък може и да не се наложи Wink).

Идеята на вчерашното ми посещение при д-р Стаменов беше да започнем следенето на овулация този месец, за да видим има ли нужда от стимулация. Но все пак ми се струва малко прибързано да заключаваме само от един цикъл, че организмът по принцип не овулира. Thinking Може би все пак тази липса на ову си е абсолютно закономерна в моя случай?
Не ми стана ясно кое те кара да смяташ, че нямаш ову? Следили ли сте го досега и ако да как - БТ, фоликулометрия, тестове? Засекли сте един цикъл с ову през лятото, защото само един месец сте го следили или?
Не мисля че ако сега правите фоликулометрия само един месец, веднага след това ще преминете на стимулация, ако няма предходни данни за лиспа на ову.

Tini, и аз съм чела че коремните преси помагат, но не нямам личен опит. Успех!
Копринкова, в теб ни е надеждата Hug

# 84
  • Мнения: 7 716
Ама какво я ожалвате Лея. Аз доколкото разбирам на нея още не и е дошло!!! Значи надежда за успех има!!! Laughing

Гризката, първо цветна снимка, а по-натам и стимулация.
При проследяването на овулацията искай да ти направя естрадиол при фоликул над 18 мм, за да се провери дали има качество на яйцеклетката. Защото фоликули може да има, но качество - не.

Тини, не ти ли сложиха прегнил?

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 21:51 от Lali

# 85
  • Мнения: 859
Лали,
Е, видях го червеното на бялото Wink И гърдите вече не ме болят. И тече, и се вихри с пълна сила! Ами това е животът...не ми било писано да е този месец. Желая на всички ви приятен петък  bouquet

Можеш ли да ми дадеш линк на статия, където пише че естрадиола показва качеството на яйцеклетката?

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Lali, сложиха ми прегнил в сряда 2 ампули по 5000 ед. newsm78

# 87
  • Мнения: 7 716
Mur, конкретна статия не мога да ти дам. Това е така, знам го от лекари от клиники по стерилитет.
Естрадиолът се отделя от вътрешността на фоликула и се грижи за хранителната среда на развиващата се яйцеклетка, а ако е нисък се предполага, че или във фоликула няма яйцеклетка, или е некачествена.

ТУК се споменава малко.

Ами, Тини, пробвай с преси, ама аз много-много не вярвам.

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 22:38 от Lali

# 88
  • Мнения: 859
Лали, благодаря ти, но тази статия съм я чела.
Не знам защо, но и аз бях останала с впечатление, че по естрадиола се съди за качеството на яйцеклетката. Но при последния ми преглед коментирахме точно тези въпроси с моя лекар и той ми обясни, че естрадиола показва степента на зрялост на фоликулите, но не и качеството на яйцеклетките в тях. За качеството можело да се съди чак след като яйцеклетките се извадят за ин витро.
А и ей това от Зачатие, подкрепя горното:
...През този период съзряването на яйцеклетката в яйчника причинява отделяне на хормона естрадиол. Когато яйцеклетката достигне до определена степен на зрялост, количеството отделян естрадиол надвишава определено ниво, водейки по този начин до рязко покачване на хормона на овулацията наречен лутеинизиращ хормон ( LH ).....
От всичко, което изчетох, не попаднах на инфо за качеството на яйцеклетките newsm78

# 89
  • Мнения: 7 716
Значи правило е следното: нисък естрадиол показва некачественост, тоест нещо не е наред.
Но! Нормалният естрадиол не е гаранция за качество, а само необходимо условие, косвен показател.
Гаранция няма. Точто ти го е казал лекарят, но все пак дава някаква ориентировка.
Чела съм за прекъснати процедури ин-витро именно поради нисък естрадиол.
Ето тук една такава.

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 23:02 от Lali

# 90
  • Мнения: 859
Съгласна съм!!!

# 91
  • Мнения: 7 716
Обърни внимание на линка, който добавих допълнително.

# 92
  • Мнения: 957
Добре де, но нещо не ми се връзват нещата алед като изчетох написаното за естрадиола.
Защо тогава изследване се прави на 3-5 ден от цикъла и на 21 ден ( или 7 дни след овулация) (на мен поне така ми ми го изследваха), а не на 14-18 например, когато  е вероятно да е овулацията.
По какъв начин се коригира такава *естрадиолна недостатъчност*. Преди време разпитвах във форума за естрадиола, защото ми се стори, че моят 7 дни след овулация е нисък ( 87 pg/ml при реф ст. 21 - 312pg/ml), за съжаление никой не ми отговори тогава.

# 93
  • Мнения: 7 716
Естрадиолът се изследва два пъти в цикъла: първи път 3-5 ден, за да се прецени дали изобщо ще има фоликул /и тук пак уточнявам, че естродиол в граница не е гаранция за нищо, но пък е необходимо условие за успех/ и втори път : в навечерието на овулацията при фоликул над 18 мм, за да се прецени дали има качествена яйцеклетка вътре.
Седем дни след овулация се изследва прогестерон.
Няма начин да се коригира недобрият естрадиол.
Естрадиолът показва какъв е фоликулът с яйцеклетката, който този месец е тръгнал да излиза.
Следващият месец може да е в норма, може - не. Зависи пак от фоликулите.

# 94
  • Мнения: 859
Лали, прочетох темата. Доста поучителна, не само заради естрадиола!

Elfljo, докато живеехме "навън" и на мен ми изследваха естрадиола на 7ми ден след овуто, заедно с прогестерона. И моят беше малко нисък тогава, но все пак в референтните граници. Все още не пиех лекарства за пролактина.
Сега в Бг ми изследват естрадиола преди ову, за да решим кога да е инсеминацията. Първия път естрадиола ми беше достатъчно висок, а пролактина беше доста нисък т.е всичко беше ОК. Този месец обаче беше обратно, пролактина ми беше висок, но все пак в границите, а естрадиола нисък!!! Целия проблем е, че смених лекарствата за пролактина и явно още не сме нацелили правилната схема.
Доколкото си спомям и ти имаш проблем с пролактин.
За мен нещата стоят така: Завишеният пролактин, води до некачествена овулация и естрадиола е показател за това, независимо дали го изследваш преди или след ову.
Надявм се да съм се изразила ясно, защото нещата определено "се връзват".
Какво е нивото на пролактина при теб сега? Пиеш ли лекатства? И ако да, изследвала ли си естрадиола, откакто се лекуваш?

Слънчеви почивни дни на всички борбени момичета от форума  Hug

# 95
  • Мнения: 1 320
 По всичката тази логика някой може ли да ми обясни защо при мен при всяко изследване има по-висок пролактин /към горната граница на реф.стойности/, прогестерон над горната граница и висок естрадиол-последно беше 180 /реф.ст-ти 40-606/ на трети ден от цикъла?

# 96
  • Мнения: 7 716
Имаш хормонални проблеми. Помисли върху това, повтори изследванията. Естрадиолът ти е норма като гледам реф. стойности.

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 11:50 от Lali

# 97
  • Мнения: 859
Момиче, а как ти естардиола непосредствено преди ову? Тези реф. стойности за 3ти ден ли са? Ако да, не мисля че естрадиола ти е висок! Това 606 малко ме съмнява.

# 98
  • Мнения: 957
Lali, Mur, мерси за инфото. Докторът тук ме прати 2 пъти на изследване на естрадиол, както вече писах 3-5 ден и 7 дни след ову. Ето че научих нещо ново (че се изследвал при фоликул 18мм), за което благодаря. Другата седмица като ходя ще повдигна темата пред доктора. Иначе продължавам да съм на Достинекс и док каза да не го спирам още (пък и мен ме е страх да не се разбъркат пак хормоните ако го спра). Отдавна не съм изследвала пролактина (последно беше в долната граница през януари)

# 99
  • София
  • Мнения: 213
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА  КОИТО ДНЕС ИМАТ ИМЕН ДЕН !!!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз съм под напрежение - отивам на преглед  за да се види дали са пораснали достатъчно
фоликулите за да правим утре инсеминация или пак ще ми се размине Confused
Чудно защо при такава доза Клостилбегит / 3 пъти по 1 т./ фоликулите са малко и
не растат бързо newsm78
Дано на този хубав празник имам късмет !!!
Желая ви приятен и усмихнат ден !!!

# 100
  • Враца
  • Мнения: 5 208
честит празник на всички момчета и момичета с имена на цвета!
Аз черпя, защото моето момче Grinning има празник днес!

# 101
  • Мнения: 7 716
Честит именник на Ва-ва, както и честит празник на всички именници! Laughing

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
vesimira стискам ти палци да са пораснали достатъчно. newsm10
При мен не се бяха спукали при првото инсе на 13 април , и след два дена повторихме процедурата. Между временно единия фоликул се беше сукал и още един беше нараснал до 22 мм. Така че спокойно.
Честит празник на всички bouquet

# 103
  • Мнения: 817
tini7 УСПЕХ!!
Желая и на всички чакащи 2 чертички да ги видят този месец! Hug

# 104
  • София
  • Мнения: 36 043
Честит Празник   bouquet

# 105
  • Мнения: 3 376
Честит имен ден на всички именници! Със здраве да си носят чудесните цветни имена  bouquet

Благодаря ви за вниманието, което ми отделихте на проблема с липсата на ову. Определено ме убедихте да не бързам със стимулацията Peace

Не ми стана ясно кое те кара да смяташ, че нямаш ову? Следили ли сте го досега и ако да как - БТ, фоликулометрия, тестове? Засекли сте един цикъл с ову през лятото, защото само един месец сте го следили или?
Не мисля че ако сега правите фоликулометрия само един месец, веднага след това ще преминете на стимулация, ако няма предходни данни за лиспа на ову.

До сега не сме следили систематизирано овуто (малко като щраус си бях заровила главата и не смеех да проверя). Нито с тестове, нито с ехограф. Лятото само един месец сме следили на ехо и на 20ия ден се пукна доминантен фоликул newsm44 Само че този месец
прегледът показа, че изобщо никой не се готви да се формира като доминантен фоликул. А при моя нередовен цикъл Стаменов още от преди това си беше на мнение, че имам проблем с овуто. Та за това ми заговори за стимулация. Още никакви подробности не сме уточнявали обаче, може и да е говорил по принцип, а не още за следващия цикъл.

# 106
  • Мнения: 553
Честит парзник на всички именници на патерица!   bouquet  bouquet  bouquet

Нямам у дома интернет, та затова реагирам със закъснение Embarassed.
Благодаря за стиснатите палци, много сте мили  Hug Теста ще го правя чак в петък и времето до тогава ми се струва ужасно много  ooooh! Даже снощи си поревах от нерви ей така, без сериозен повод  Crazy

Тини, успех с пукането на фоликулите  fingerscrossed
Успех и на всички останали кой за каквото чака  fingerscrossed и весела и успешна седмичка!

А при моя нередовен цикъл Стаменов още от преди това си беше на мнение, че имам проблем с овуто. Та за това ми заговори за стимулация. Още никакви подробности не сме уточнявали обаче, може и да е говорил по принцип, а не още за следващия цикъл.
Гризката, а как са ти хормоните? Щом ти е нередовен цикъла, значи има някакъв проблем  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт