Цветница наближава и надежда ни дарява /10.04- 16.04/

  • 5 351
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 553
Гризката, мисля, че в Зачатие имаше хубава статия по темата. Та там се казваше, че само на базата на нарушения в един цикъл не може да се прави извод за хормонален проблем. Трябва поне два цикъла да се проследи, че и повече, за да се даде заключение, че нещо не е наред. Пишеше също, че един ановулаторен цикъл в годината може да се случи на всяка здрава жена и че това не е проблем.
Не знам обаче как стои въпросът, когато си с един яйчник  Rolling Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 4 272
Лекси, това инсе ми беше второ и няма да правя повече, докато не се установи причина защо не забременявам. Явно при мен инсето не е панацея за проблема, който имам.

# 77
  • Мнения: 1 029
Леа, съжалявам... 
Желая ти успех както и да продължиш!
Важното е, че си на правилният път, миличка. Hug
Гриз не мога да ти отговоря, но какво ти каза Стаменов? newsm78
Петя, стискам палци!!! Praynig Praynig Praynig
Успех и на всички други, които чакат хубави новинки!

  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 376
Ами Стаменов както върви е за цветна снимка и стимулация другия месец. Ама аз не съм говорила с него за опасенията си, защото ми хрумнаха едва тази сутрин Wink И бързам да сверя с вас гениалните си хрумвания Laughing

# 79
  • Мнения: 553
Ами Стаменов както върви е за цветна снимка и стимулация другия месец. Ама аз не съм говорила с него за опасенията си, защото ми хрумнаха едва тази сутрин Wink И бързам да сверя с вас гениалните си хрумвания Laughing
Абе цветната снимка сигурно е необходима, за да ти види тръбата как е, но за стимулация не знам какво да ти кажа. Аз не бих бързала, особено преди резултата от сникмата. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 376
pkoprinkova, радвам се, че и ти си на това мнение! Цветната снимка я приемам като нещо неизбежно, но стимулацията още не съм убедена, че е задължителна. Лятото един цикъл ми беше засечена овулация, така че можем да предполагаме, че и такова животно има при мен, поне от време на време.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета.
Успях са се добера до компютър и бързам да ви питам.
Вчера правихме инсе. Имах три фоликула 1 /22мм на л.я. два  на д.я / 13мм и 15 мм. За съжаления вчера не се бяха се пукнали, днес също. Утре трябва пак да отида на преглед и ако пак не са се пукнали най вероятно ще повторим инсето.
Въпроса ми е / Има ли начин да им помогна на фоликулчетата да се спукат. Бях чувала нещо са коремни преси и от този род дивотии newsm78
Няма да ви казвам колко ми се иска да се получи. Praynig
Леа, съжалявам...иа аз мисля че трябва да видиш първо резултата от цветната снимка преди да предприемеш каквото и да е. Успех Peace
pkoprinkova Стискам ти палци  и се присъединявам към молбите за успех.newsm20 newsm20

# 82
  • Мнения: 1 320
Леа, съжалявам. Ох, така много ми се искаше да успееш този път!

Копринкова, стискам палци за теб!

Тини, за теб също! Пробвай с коремни преси, но според мен си е божа работа-при мен веднъж имаше спукани, веднъж нямаше. Ама дали беше от коремните преси никой не знае.

Гризка, искай проследяване на фоликулите поне три цикъла-тогава му мисли за ановулаторни и тем подобни. Само да ти кажа, че имам два здрави яйчника, а ето левия не ще да прави фоликули и това си е. Вече седми месец чрез уз установяваме доминантни фоликули в дясно. И не се изморява пустия му яйчник.

# 83
  • Мнения: 861
Леа, съжалявам за негетивния резултат. Според мен добре си решила да си починеш няколко месеца, но през това време може и да поразмислиш за нова инсеминация. Аз доста сериозно разгледах всички статистики по въпроса и доминира мнението, че оптималния брой е 3-4. Починини си, разтовари се и после ще му мислиш (пък може и да не се наложи Wink).

Идеята на вчерашното ми посещение при д-р Стаменов беше да започнем следенето на овулация този месец, за да видим има ли нужда от стимулация. Но все пак ми се струва малко прибързано да заключаваме само от един цикъл, че организмът по принцип не овулира. Thinking Може би все пак тази липса на ову си е абсолютно закономерна в моя случай?
Не ми стана ясно кое те кара да смяташ, че нямаш ову? Следили ли сте го досега и ако да как - БТ, фоликулометрия, тестове? Засекли сте един цикъл с ову през лятото, защото само един месец сте го следили или?
Не мисля че ако сега правите фоликулометрия само един месец, веднага след това ще преминете на стимулация, ако няма предходни данни за лиспа на ову.

Tini, и аз съм чела че коремните преси помагат, но не нямам личен опит. Успех!
Копринкова, в теб ни е надеждата Hug

# 84
  • Мнения: 7 716
Ама какво я ожалвате Лея. Аз доколкото разбирам на нея още не и е дошло!!! Значи надежда за успех има!!! Laughing

Гризката, първо цветна снимка, а по-натам и стимулация.
При проследяването на овулацията искай да ти направя естрадиол при фоликул над 18 мм, за да се провери дали има качество на яйцеклетката. Защото фоликули може да има, но качество - не.

Тини, не ти ли сложиха прегнил?

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 21:51 от Lali

# 85
  • Мнения: 861
Лали,
Е, видях го червеното на бялото Wink И гърдите вече не ме болят. И тече, и се вихри с пълна сила! Ами това е животът...не ми било писано да е този месец. Желая на всички ви приятен петък  bouquet

Можеш ли да ми дадеш линк на статия, където пише че естрадиола показва качеството на яйцеклетката?

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Lali, сложиха ми прегнил в сряда 2 ампули по 5000 ед. newsm78

# 87
  • Мнения: 7 716
Mur, конкретна статия не мога да ти дам. Това е така, знам го от лекари от клиники по стерилитет.
Естрадиолът се отделя от вътрешността на фоликула и се грижи за хранителната среда на развиващата се яйцеклетка, а ако е нисък се предполага, че или във фоликула няма яйцеклетка, или е некачествена.

ТУК се споменава малко.

Ами, Тини, пробвай с преси, ама аз много-много не вярвам.

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 22:38 от Lali

# 88
  • Мнения: 861
Лали, благодаря ти, но тази статия съм я чела.
Не знам защо, но и аз бях останала с впечатление, че по естрадиола се съди за качеството на яйцеклетката. Но при последния ми преглед коментирахме точно тези въпроси с моя лекар и той ми обясни, че естрадиола показва степента на зрялост на фоликулите, но не и качеството на яйцеклетките в тях. За качеството можело да се съди чак след като яйцеклетките се извадят за ин витро.
А и ей това от Зачатие, подкрепя горното:
...През този период съзряването на яйцеклетката в яйчника причинява отделяне на хормона естрадиол. Когато яйцеклетката достигне до определена степен на зрялост, количеството отделян естрадиол надвишава определено ниво, водейки по този начин до рязко покачване на хормона на овулацията наречен лутеинизиращ хормон ( LH ).....
От всичко, което изчетох, не попаднах на инфо за качеството на яйцеклетките newsm78

# 89
  • Мнения: 7 716
Значи правило е следното: нисък естрадиол показва некачественост, тоест нещо не е наред.
Но! Нормалният естрадиол не е гаранция за качество, а само необходимо условие, косвен показател.
Гаранция няма. Точто ти го е казал лекарят, но все пак дава някаква ориентировка.
Чела съм за прекъснати процедури ин-витро именно поради нисък естрадиол.
Ето тук една такава.

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 23:02 от Lali

Общи условия

Активация на акаунт