Роб на майка си

  • 13 780
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 031
Под наем, как къде?

# 16
  • Мнения: 21 747
  Е да, ама не искат да изпуснат апартамента, щото е "негов". Анонимна съфорумке, много млади така са си прахосали младините, а вие не сте вече и толкова млади, да чакате апартамента, който е негов. Този апартамент не е негов, той е на бабата и така е и редно, защото мъжът ти не го е спечелил, не го е купил и не може да разполага с него.
  Излизайте под наем, щом майка му живее при бабата те ще  оцелеят, а вие трябва да си оправите живота.

  Колкото до автора на темата, нямам какво да му кажа, това е кауза пердута.

# 17
  • Мнения: 323
Анонимна , приятеля ти си е съсипал здравето , а не праеи нищо по въпроса. Има много начини,но според мен го е страх да се опълчи на майка си. И двамата сте хора , които предполагам работите , изнесете се на квартира поне временно, може на маминка да и дойде акъла , ако ли не мислете вариянт за собствено жилище. Щом се обичате, не виждам защо майка му да е пречка. Докога ще чакате да се случи чудо и тя да поумнее, все пак не сте на 20.

# 18
  • Мнения: 278
Към автора - майка ти да не би да има някакъв психически проблем? Да не би да изпитва някакъв страх, паника? Ако не - значи просто трябва да поговориш с нея, че вече си голямо момче...
А двойката да се изнася на квартира и туй то!

# 19
  • Мнения: X
Ирис, апартамента по документи е негов. Години наред всичко сметки там плаща той, такава е била уговорката. И не, не е вярно това, че не искаме да изпуснем жилището, напротив. Опротивяло ми е вече и от него и от тях. Ако идем на квартира, това ще са двойни разходи - и нашата квартира и техните сметки. Обмисляме вариант - чужбина. Далеч от всички, все пак и ние имаме право да живеем нали?

# 20
  • Deutschland
  • Мнения: 5 570
Авторе, сама ли те е отгледала? Това за лозето звучи ужасно....

# 21
  • Мнения: 2 222
А така - разделени, но плащате сметките на "неговия" апартамент? По-добре този апартамент да го забравите, все едно го няма. Аз така бих направила. Отделно, че апартамент, в който живеят роднини никога не мога да го мисля за "мой". Щом майката и бащата са живи и здрави и работят, не може да не могат да си плащат сметките.

# 22
  • Мнения: 21 747
Ирис, апартамента по документи е негов. Години наред всичко сметки там плаща той, такава е била уговорката. И не, не е вярно това, че не искаме да изпуснем жилището, напротив. Опротивяло ми е вече и от него и от тях. Ако идем на квартира, това ще са двойни разходи - и нашата квартира и техните сметки. Обмисляме вариант - чужбина. Далеч от всички, все пак и ние имаме право да живеем нали?

  Най-добре, щом се налага да избягате надалече. Макар че няма проблеми да се промени уговорката и  да се изнесете като престане да плаща сметките на апартамента, все пак той когато е поел ангажимент е бил сам, а сега ще има семейство. Едва ли ще тръгнат да развалят дарението, все пак им е дете, а и не са закъсали толкова.

# 23
  • Мнения: 2 222
Според мен никакво "дарение" не е да си вържеш детето да плаща сметки с години, да живее с родители на 40 ( Shocked) и да го лъжеш в очите, че апартамента е негов. Че той и без това ще е негов един ден, нали е наследник. За какво са тия "дарения" - реално няма полза, щом всички са вътре. Пък да не можеш да се отделиш от "своя" апартамент и да си заживееш с приятелката толкова време... Наистина - или чужбина, или нов мъж.

# 24
  • Мнения: 4
Видях много коментари, че едва ли не това е измислена история, явно наистина положението ми е критично. Значи, мисля че от заглавието става ясно, че аз съм роб на майка ми, не тя на мен. Аз ходя до магазина, готвя, ремонтирам, аз плащам за кажи речи всичко, макар да имам малко време в което не работя (работя като програмист от вкъщи). Баща ми не живее при нас от малки. От време на време се виждаме, но е по-шантав от майка ми. Егоист е и всички в къщата разчитаха на мен още от малък.
Майка ми наистина изпада в паника, когато остава сама, изнудва ме, казва: "ти не обичаш майка си, доказа го" и др.

Относно коментарите за лозето: Това е място малко извън града, в който живея. На хубаво място, има постройка за живеене, която е малко занемарена, искам да я постегна (за това ставаше въпрос). А не, че ще спя под лозята  Wink

# 25
  • Мнения: 36 187
спри да работиш от вкъщи - като начало
майка ти трябва да може да понесе, че те няма поне 8 часа /+ предполагаеми 1-2 ч. за път/ в денонощието
ако не можеш да намериш офис, вземи си една стая или таван под наем и си направи кабинет/студио

# 26
  • Deutschland
  • Мнения: 5 570
Програмистите са добре заплатени в чужбина. Бягай, докато си млад.

# 27
  • Мнения: 3 228
Аз не разбрах авторът ли ще живее на лозе или ще прати майка си там. Наистина като начало трябва да спреш да работиш от в къщи. Представи и го така, все едно няма друг начин. Като си на работа, ще се срещаш с реални хора през деня, ще погледнеш по друг начин на нещата

# 28
  • Мнения: 4
Слава богу парите не са ми проблема, както на повечето хора в нашата мила родина. Работя предимно с чужденци. Проблема е друг, че когато ме няма за няколко дена, дори часа тя откача и започва терора...

veselka1 аз ще отивам там. Майка ми ще си остане в града, има си комшийки да се вижда с тях.

# 29
  • Мнения: 36 187
"на работа не мога да вдигам телефона"

колкото повече й даваш, толкова повече ще ти взима  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт