Струва ли си да продължавам да се боря

  • 16 280
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, току що се регистрирах и бързам да споделя какво ме мъчи.
Нещастна съм в брака си, нямам вече силички и емоционално и физически да се опитвам да спасявам брака ни.
Заедно сме 9години, имаме дете на 4 годинки. Той е на втори брак с мен. Запознахме се след като вече се беше развел. Имахме много силна и бурна връзка, минахме през доста неща заедно-забременях трудно, лежане по болници и т.н. Той беше неотлъчно до мен, не ме остави за час. Това още повече засилваше любовта и привързаността ни.
Имам и здравословни проблеми, не сериозни слава Богу, но се налага понякога да има човек при мен по цял ден. Само докато му звъння по телефона и кажа, че не ми е добре ( правя го, когато наистина усещам, че няма да се справя сама) и той пристига веднага, суети се, тревожи се, обгрижва ме.
Откакто се роди детето, може би година след това, вече нещата изобщо не са същите. По принцип винаги е бил по-грубоват и все сърдит един такъв, но той започна изобщо да не общува с мен...ние няма какво да се кажем. Аз се опитвам може глупости да бръщолевя, но колкото да разменим някоя дума, а той само кимне и ти дава да разбереш, че не иска да го занимават.Мен ми става криво и се затварям в себе си.
Никъде не излизаме двамата като семейство, той рядко с приятели в месеца веднъж, аз също с приятелки. Има кой да гледа детето- майка ми, не е това проблема. Сякаш не желае да е с нас- на разходка никога не сме излизали тримата семейно, ей така просто да се разходим. Не било за него това. Мъчи ме това, че погледа му е смразявящ, сърдит е и никога не разговаря с мен. Ако нещо трябва да ме пита или каже ми се строска ужасно. Говорили сме, че това ме наранява и мъчи, пак нищо, такъв бил да съм свиквала. Колко пъти вече казах че това ще ни убие, връзката ни заминава, няма ли  добро отношение и накакво разбирателство, въпрос на време е да се разделим.
Иначе, види ли ме, че не ми е добре, виждам притеснението в очите му, само и единствено тогава се държи мило и усещам внимание и любов. Знаете ли започнах вече понякога да се преструвам че не ми е добре, само за да получа неговото внимание и топлина.
Види ли ме че съм добре сякаш се вселява друг човек в него, студен груб намръщен и не ме забелязва.
Така ли е в брака ( защото повечето казват ти какво очакваш рози всеки ден) или не са нормални тези отношения.

# 1
  • Мнения: 20
Сигурно повечето ще ме посъветват да разговаряме и пак и пак, правя го вече 3години. Но аз водя монолог, той не разговоря с мен или излиза така тактично или почва нещо да прави.  С приказки нищо не постигнах до сега.

# 2
  • Мнения: X
Ами, не, не е задължително да е така в брака.
Напълно реално и възможно е и след години пак да има и усмивки, и нежност, и внимание, и любов....По-скоро, до човек е.
Ако той си е такъв, едва ли можеш да го промениш.
Ако не е бил такъв отначало, явно нещо в чувствата му е променено.А той не е готов да те "светне" официално за това.
И да, когато има сериозно разминаване в емоционалните "изисквания" на двамата, то бракът едва ли ще изкара до "дълбока старост".

# 3
  • Мнения: 832
Не го оставяй човека, най-важното е ,че ти като си зле той е неотлъчно до теб - значи наистина много те обича.... Според мен това е период и ще отмине, не го притискай.... Няма перфектни и идеални мъже, сигурна съм ,че ще намерите ,,златната,, среда... Той все пак ходи на работа, за теб се грижи като ти е зле,преживели сте тежка бременност..,всичко това е стрес и то голям...,а и с малко дете въобще не е лесно,само писъците и мрънкането натоварва психически още.... Настрой се позитивно и му дай време!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Сигурно повечето ще ме посъветват да разговаряме и пак и пак, правя го вече 3години. Но аз водя монолог, той не разговоря с мен или излиза така тактично или почва нещо да прави.  С приказки нищо не постигнах до сега.
Няма да те посъветвам да говориш, а да се сетиш, че той не е станал такъв днес или вчера.
Бил е такъв, когато си била добре, бил е и загрижен, когато не си била добре.
Не ти е правило впечатление в началото, защото си била влюбена и си го приемала какъвто е?
Или си го отчела ,но си решила, че ти ще го промениш и ще го направиш такъв, какъвто искаш?
Дано не е второто, защото няма да стане- всеки е такъв, какъвто е и не се променя под външен натиск.

# 5
  • Мнения: 1 267
 Знаете ли започнах вече понякога да се преструвам че не ми е добре, само за да получа неговото внимание и топлина.



Извинявай, но това ме потресе! Не можеш да манипулираш и изнудваш така някого. Колкото до неговото отношение, помисли дали не се натрапваш прекалено - това отблъсква!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 328
а той защо се е развел първия път?

# 7
  • Мнения: 20
Развел се е заради изневяра от страна на бившата му жена.
Изобщо не му се натрапвам, оставила съм нещата на самотек с надежда нещо да се промени.
Просто и аз спрях да говоря вече и без моите опити да имаме някакви отношения, съвсем се изгубихме. Ето вчера например хубав християнски празник, бях се приготвила с вкусна вечеря, поканихме родителите ми у дома, бях настроена да ни е уютно, весело, да си поискаме прошка, да се побъбрим с наще, а то стана едно...
Прибра се кисел както винаги, никакво внимание към мен, цяла вечер сумтя и баща ми едва му вадеше думите. С мен не разговаря, само едно наздраве и това е. Толкова ми стана мъчно, буквално усещах буца в гърлото и настръхвах постоянно сякаш ме заливаха с ледена вода, чувствах се нежелана, необичана и самотна. Едва сдържах сълзите си, влезнах в тоалетната и направо рухнах, стоях там близо 20 минути, че да ми мине зачервяването.

# 8
  • Мнения: 1 267
Да не би да има връзка?

# 9
  • Мнения: 20
Много се съмнявам, та той не ходи никъде, дори и приятел да му звънне вечер за по бира, отказва. Прибира се към 5 и си е вкъщи.

# 10
  • Мнения: 278
И какво прави вкъщи, как си прекарва времето?

# 11
  • Мнения: 11 569
Заедно ли вечеряте? При мен началото на края започна след появата на детето. Апатичен, все на лаптопа- много работа все, ряядко идваше с нас на разходка, сядахме на масата заедно само като имаме гости, всеки сам хапваше. Все аз бутах количката, иначе ако не се чувствах добре ми влизаше в положение. Дано при вас не е така, да си е заминала любовта, ама на това ми прилича.

# 12
  • Мнения: 20
Абсолютно нищо не прави, ляга и с телефона в ръка, играе игри или чете новини. С детето изцяло аз се занимавам, никога не е къпал, бърсал дупе, рядко си играе с  нея. Иначе е много загрижен, да не се разболее, да не се удари и т.н. Прави ми постоянно някакви забележки за дребнави неща и като се защитя и тръгна да оборвам побеснява, че се опитвам аз да съм права и не приема моята гледна точка. Става скандал и мен не ми издържат нервите, започва едно викане и детето става свидетел. После изкарва мен виновна, че  съм разтройвала детето. Аз мълча мълча и нали знаете като ти се насъбере и изведнъж вече избухваш, защото нервите ти са опънати до краен предел.

# 13
  • Мнения: 20
Заедно ли вечеряте? При мен началото на края започна след появата на детето. Апатичен, все на лаптопа- много работа все, ряядко идваше с нас на разходка, сядахме на масата заедно само като имаме гости, всеки сам хапваше. Все аз бутах количката, иначе ако не се чувствах добре ми влизаше в положение. Дано при вас не е така, да си е заминала любовта, ама на това ми прилича.
Той не е апатичен, даже напротив, настроен е негативно, агресивно ( не в тоя смисъл да налита на бой) агресивно от към думи.
Или ще ми крещи за нещо или изобщо не говори с мен.
Виновна съм че яденето е стоплено прекалено или че не е.
Виновна съм, че не може да си намери блузата.
Виновна съм, че съм забравила да му купя сапун.
Крушка изгоряла, пак съм виновна, че не съм, забележете, цъкала както трябва.
Аз забележки поемам и търпя, но ако са казани по нормален начин, а той го прави грубо и мен ми се насъбира много.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 328
търпиш абсолютно неприемливо поведение!
извинявай, че ще споделя съмнението си, но ми се струва, че си доста покорна. защо?

Общи условия

Активация на акаунт