Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 352
  • 725
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 664
Браво Силве! smile3501

Вчера ходихме на повторен преглед и педиатърката каза, че бебка е по - добре - няма нищо гръдно , хъркането й почти го няма и носа й вече не е запушен. ... Да , но си остава кашлицата , която след като спрях Проспана намаля драстично. ... Има млечница в устатата, за която педито предписа Дактарин за 5 дни и отделно Витамин Ц. ... Ще продължавам да й дърпам сополите с аспиратора и ще й правя инхалации, от които ако кашля повече ще спра.  Confused Praynig ... Естествено, че отменяме и последната ваксина за неопределено време. Peace

И ние вече сме в отбора на падналите - снощи я оставих за малко на ММ, аз отидох в банята и предупредих, а той заспал и бебка паднала от леглото. ooooh!

# 91
  • Мнения: 1 602
Честит празник момичета  Hug
Мерки и теглилки от днес
8кг и 68см (+250гр) на височина не е пораснала
Преслуша ни и има шум , но той е от нослето и продължаваме с лекарствата до понеделник ако има усложнения или не й е минало до тогава пак да отидем. Това е от нас. Хубав и усмихнат ден на всички

# 92
  • София
  • Мнения: 664
Честит празник и от нас! bouquet

Стефи, честити ни 8 месеца! bouquet

Мами, кое се въвежда първо закуската или вечерята и с какво храните бебчетата? newsm78

# 93
  • Мнения: 6
Честит Празник, мами!  Grinning

Ние преди два дни бяхме на консултация и получихме последната хепатитна ваксина, прие се съвсем нормално. Тегло 8430гр (+330гр), ръст 70см (+2см).
Да ви питам - какви сухари и какво сирене давате на бебоците?

Пожелавам на всички болни бебчета много бързо да оздравяват  Hug

# 94
  • Мнения: 1 750
Здравейте майчета Simple Smile

Май на сняг го пресича Whistling
Попарата правя с чай от шипки, заради витамин Ц-то. Брали сме ги лятото, сушим и сега чай. От години е така.
Аз се чудя дали да не вкарам нещо като супа за вечеря, бульон и сухар може би към 19ч., защото с кашата в 5, едвам издържа до 9. Някоя дава ли?
Кръщенето май ще го вместим в края на юни Praynig
Силве, честити обечки Hug

# 95
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Здравейте,
Честит Празник Simple Smile
Аз знам, че първо се замества закуската, вечерята чак след годинката, че и по-натам.
Но аз няма да правя закуска за сега, че само сутрин сме на кърма, вечер тотално отказва да суче и сме на АМ.
Сухари слагам само в супата и са на Кикибебе (Турски са май). Харесвам ги, че са твърдички и изглеждат като печено хлебче. Сирене Киселово, но до нас има фирмен магазин. За София преди като бях харесвах на Добревски млекарниците Simple Smile
Аз се чудя за кислео мляко, някой ако дава, каква марка?

# 96
  • Мнения: 1 602
Мария , честита месечинка и на вас  bouquet Hug
Силве честити обечки и аз мислех да ги дупчим , но нали сме болни и ще е по натам.
Първо се въвежда закуската после вечеря.
Аз мисля да пробвам да си подквася сама мляко , но мисля , че още ни е рано та не бързам въпреки , че е пробвала на кака от данониното ма ще видим кога ще е цяла порция км с бисквита примерно.

# 97
  • Мнения: 851
Честит празник на всички bouquet
При нас чудото продължава - яде си кашата, но правя както ме посъветва Поспаланчо - давам 50-60мл. и изчаквам малко преди да дам кърма след това. Искам да яде вече стабилно каша и тогава да почна попарата. Ще взема първоначално сухари, въпреки че тя харесва моята, която правя с хляб. Сирене мисля да взема на Маджаров, например, в кутия, ще излея саламурата и ще сложа вода, за да се изкисва. Не мисля да я правя с чай. А вечерята ще замествам като тръгне на кухня.
При нас вече си е лудница. Пълзи и иска все да стои изправена, а аз трудно върша каквото и да е. Лошото е, че свикна да се събужда по 100 пъти нощем и щом шукне иска да я взема на ръце, да я гушна, за да заспи пак и после я оставям. И след един час пак така. Ще видим как ще се оправим. Айде, другата седмица го дават пролет и да почваме да скитосваме по градинките Mr. Green

# 98
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
уф, и при нас е голяма мъка, иска само изправен . Вчера се изправи на дивана, днес вече и в леглото си, чуда се какво да го правя. Научи се и да сяда сам, само че назад, не се сеща с коремна преса да седне  Joy момичета вие какви обувки ще купувате за прохождане  newsm78

# 99
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Сутринта и дадох млечна каша. Резултата 2-3 изядени лъжички придружени от изплезване на езика и блааа. Много е смешна като не иска да яде нещо- стриса се и вика блааааа hahaha Кашата е доста сладка и може би затова не я хареса. Ще видим утре как ще е. В неделя ще и дам малко масло, а след още 2 дена сиренце в попара. Аз харесвам едно, което се казва Елена. Ще и сложа малко да се изкисне.
 За попара вземаме сухари на Пападополус. Понеже вземам за баткото и няма да купувам отделно бебешки. Мисля че са едни и същи Rolling Eyes Ще им погледна състава като купувам следващия път. Най- много да ме стегне шапката и да и опека хляб в машината, и да направя от него сухари. Ама много занимавка ми се струва newsm78
Силве честити обички. bouquet Ние решихме тя сама да си избере кога и дали да си ги надупчи Whistling

# 100
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Благодаря,момичета!
Ние също дълго умувахме дали да ги пробием,но когато бях на 3-4 по мое желание ми ги пробха и ревах цял ден след това без да спра.За това реших да и сложим ,а пък ако не ги иска само ги маха и дупките зарастват.

# 101
  • Мнения: 34
Здравейте мами и честит празник! Да дам и аз отчет от ДК на 8 мес.- 8800/+100/ и 73см/+2/.,нямаме ваксини и нито един зъб,само наболо като че ли зъбче и поддут венец. За попарата лекарката ме навика доволно,че не съм давала досега. От седмица и половина бях започнала да давам овесена каша, като за въвеждане на глутен. Преди това опитахме млечните каши и масло и сирене. Та след навикването от двама даже лекари #Crazy въведох попарата,давам постепенно де.Следобяд давам или каша или плодово пюре с дохранване АМ. Общо взето ме навикаха, че не храня детето,да почвало да яде всичко newsm78,и аз и казвам ама нали през два дни се вкарва нещо ново, пък тя ми вика ми той е голям бе давай му всичко.Та кофти ми стана,почувствах се така все едно го държа гладен. Да питам като правите пюрета подправки слагате ли и ако да какви? Лека вечер  Simple Smile

# 102
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хич не им се връзвай. Ако се обрине от нещо ще те овикват що пък си го дала Naughty Аман от компетентност ooooh!
Аз слагам лук в пюренцата-зелен, по мъничко. Така или иначе след месец като се запишем на ДК там слагат и реших да го въведа. Копъра и магданоза са ми в списъка за въвеждане в най-скоро време. Другото ще е с  ДК. В нашата готвят с доста подправки. Мисля, че слагат магданоз, джоджен и разни такива, но не знам какво точно.

# 103
  • София
  • Мнения: 664
Хич не им се връзвай. Ако се обрине от нещо ще те овикват що пък си го дала Naughty Аман от компетентност ooooh!
Аз слагам лук в пюренцата-зелен, по мъничко. Така или иначе след месец като се запишем на ДК там слагат и реших да го въведа. Копъра и магданоза са ми в списъка за въвеждане в най-скоро време. Другото ще е с  ДК. В нашата готвят с доста подправки. Мисля, че слагат магданоз, джоджен и разни такива, но не знам какво точно.

+1 - на последната консултация докторката едва ли не ме изкара, че държа гладна дъщеря си, защото вместо обичайните 300 - 400 грама за тази възраст, тя наддала 250 ...  #Crazy Представяте ли си ? Shocked Crazy #Crazy

# 104
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Е затова съм много доволна от нашата. Казва това давайте и толкоз. Не пита ама защо не е качила, ама трябва да качи и не ми вкарва излишна паника. Баткото на 10м беше качил 40гр. Пюрета не искаше да яде- успявах да му дам около половинка от 190гр, а беше като пумпал. За секунда не се спираше. Жената ми видя отчаяната физиономия и каза важното е,че е качил, макар и малко. Е на другия месец си ги навакса като почнахме ДК и прояде. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт