Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 381
  • 725
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 188
sladurka, и мен ме интересуваше въпроса за спането, защото нашето дете спеше до скоро по 3 пъти през деня, но последното спане започна много да му обърква основния сън и затова го " съкратихме". Simple Smile . Сега режима ни е: събуждане в 8:30, АМ в 9, сън от 11:30 до 12:15, обяд в 12:30, сън от 15 до 16:30, закуска в 17, АМ в 20:30, заспиване в 22/22:30.
Вода пие около 180 мл.
Имаме си два долни резци. Simple Smile  ooooh! Хремата и кашлицата изчезнаха.
Сега избираме стол за кола, чудим се да бъде до 18, до 25 или до 36 кг. Казаха ни да гледаме материята да не спарва, то как ли ще разберем, де, вие каква марка избрахте?  newsm78
Лека нощ от нас!  Hug

# 241
  • Мнения: 169
За столче тук си взехме същото като в Африка - Chicco go one
От 9-18 кг втора ръка пак от продавалник. Много му хареса там и затова решихме да е същото. Широко е има три позиции на тялото и пет дължини за тялото. Спарва иначе. Мисля да слагам памучно одеалце под него като возим пак днес. Tired

# 242
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Ержебет, Себамед бързо ли попива слънцезащитния?

# 243
  • София
  • Мнения: 664
Честит рожден ден на Надка на патерица! Бъди жива, здрава и много щастлива - ти, бебчо и цялото ти семейство! newsm59

На бебка й мина алергията и искрено се надявам повече да няма такива неща. ... Живот и здраве другия вторник й е последния Синфлорикс. Praynig Praynig Praynig ... Купихме й проходилка и се опитва да прави стъпки с нея. ... Иначе с гърнето не знам какво да кажа - ту ходи, ту не ходи. ... В понеделник срещу вторник изкарахме страшна нощ - какво ли не беше викове, писъци, плач. Не мигнахме цяла нощ - храних я, вода й давах, сменявах й памперса, мих я, но не и не. Както заспива я оставям на леглото и като усети, че не съм покрай нея наддава още по - голям вой.  TiredНамазах я с гелче за никнещи зъбки и след 15 минути заспа. Peace ... Спи предимно по два пъти на ден - преди обяд и следобяд по около 2 / - 2 / 1/2 ч. Сутрин става към 07:30 - 08:00 и си й давам направо закуска - фактически само вечер е на адаптирано мляко. ... Всеки ден пие различно вода. ... Купихме вече столче за кола - 9 - 18 кг. - харесва й и много добре й пасва. Peace ... В неделя ходихме на Банкя - беше много хубаво. Heart Eyes

# 244
  • гр. София
  • Мнения: 40
Мами, да се включа и аз - вода също не пием. Аз давам с лъжичка по малко, за да свиква с вкуса, пък и на тези жеги може ли без вода ...  Shocked
За спането - бебо спи по два пъти на ден за по час. През деня е добре, но през нощта - будене поне по два пъти с мрънкане, защото иска да суче. Чудя се до кога?
Да ви питам - вашите бебоци махат ли за "здравей" и/или "довиждане" и кога и как ги научихте? Моят мъник все още не е използва такива жестове за комуникация ... нито пляска с ръчички, нито маха, нито сочи. Знам, че тези умения се добиват горе-долу около 8-9 месец. Ще се радвам да споделите как е при вас Simple Smile

# 245
  • гр. София
  • Мнения: 40
Честит рожден ден на Надка на патерица! Бъди жива, здрава и много щастлива - ти, бебчо и цялото ти семейство! newsm59

На бебка й мина алергията и искрено се надявам повече да няма такива неща. ... Живот и здраве другия вторник й е последния Синфлорикс. Praynig Praynig Praynig ... Купихме й проходилка и се опитва да прави стъпки с нея. ... Иначе с гърнето не знам какво да кажа - ту ходи, ту не ходи. ... В понеделник срещу вторник изкарахме страшна нощ - какво ли не беше викове, писъци, плач. Не мигнахме цяла нощ - храних я, вода й давах, сменявах й памперса, мих я, но не и не. Както заспива я оставям на леглото и като усети, че не съм покрай нея наддава още по - голям вой.  TiredНамазах я с гелче за никнещи зъбки и след 15 минути заспа. Peace ... Спи предимно по два пъти на ден - преди обяд и следобяд по около 2 / - 2 / 1/2 ч. Сутрин става към 07:30 - 08:00 и си й давам направо закуска - фактически само вечер е на адаптирано мляко. ... Всеки ден пие различно вода. ... Купихме вече столче за кола - 9 - 18 кг. - харесва й и много добре й пасва. Peace ... В неделя ходихме на Банкя - беше много хубаво. Heart Eyes

Мария Тереса, какво столче купихте? Сегашното, което използваме е Maxi Cosi 0-13, но ми прави впечатление, че доста запарява, даже и когато времето не е толкова топло. Иска ми се да го сменим, но не знам какво да взема.

# 246
  • Мнения: 851
Нашето столче е Рекаро. Взехме го точно заради материята - да не запарва. Иначе е от 9-36 кг. Това което не ми харесва е, че не може хубаво да легне в него, но като издърпам седалката и го наклоня става. Попринцип съм чела, че Чико и Рекаро са от добрите варианти в средния клас. Peace

# 247
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен. Вчера ЛЛ даде зелена светлина за попара, грис и нишесте. Бабата е много щастлива Grinning
Някой ще сподели ли как ги приготвя (с обикновени сухари ли се прави или с някакви специални бебешки, козе сирене ли е по-добре или краве?) И тях също ли вкарвам по няколко лъжици на ден както новите плодове и зел.
Габи от както се затопли взе да пие повече вода. Особено нощем като приреве и давам и изпива почти цяло шише (за цялата нощ). Дано пропие вече, че взех да се притеснявам Simple Smile
Слънцезащитен взех на бързо един на Нивеа, не е лош, но ще взема по натам друг да пробвам.
За спането вече спи само по два пъти по час и нещо (11-12:30 и 15-16:30)

Хайде дано и утре е хубаво времето, че май ще почват дъждовете Sad
Спокойна вечер

Последна редакция: чт, 21 апр 2016, 21:54 от katq_82

# 248
  • София
  • Мнения: 664
Честит рожден ден на Надка на патерица! Бъди жива, здрава и много щастлива - ти, бебчо и цялото ти семейство! newsm59

На бебка й мина алергията и искрено се надявам повече да няма такива неща. ... Живот и здраве другия вторник й е последния Синфлорикс. Praynig Praynig Praynig ... Купихме й проходилка и се опитва да прави стъпки с нея. ... Иначе с гърнето не знам какво да кажа - ту ходи, ту не ходи. ... В понеделник срещу вторник изкарахме страшна нощ - какво ли не беше викове, писъци, плач. Не мигнахме цяла нощ - храних я, вода й давах, сменявах й памперса, мих я, но не и не. Както заспива я оставям на леглото и като усети, че не съм покрай нея наддава още по - голям вой.  TiredНамазах я с гелче за никнещи зъбки и след 15 минути заспа. Peace ... Спи предимно по два пъти на ден - преди обяд и следобяд по около 2 / - 2 / 1/2 ч. Сутрин става към 07:30 - 08:00 и си й давам направо закуска - фактически само вечер е на адаптирано мляко. ... Всеки ден пие различно вода. ... Купихме вече столче за кола - 9 - 18 кг. - харесва й и много добре й пасва. Peace ... В неделя ходихме на Банкя - беше много хубаво. Heart Eyes

Мария Тереса, какво столче купихте? Сегашното, което използваме е Maxi Cosi 0-13, но ми прави впечатление, че доста запарява, даже и когато времето не е толкова топло. Иска ми се да го сменим, но не знам какво да взема.

http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-kola/gru … osin-1007098-1576 Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 196
Ние се спряхме на това столче за кола: http://rayatoys.com/Столче-за-кола-Cybex-Pallas-M-Fix-Happy-Black-2016-19423 (беше на промоция, когато го купувахме).

Слънцезащитното кремче на Себамед по мое мнение е мазничко (предполагам от високия фактор). По плътно е като консистенция, не става да го размажеш с едно движение, но не е и кой знае колко трудно. А съм ОК.

Вики сочи с пръст от скоро, но не пляска с ръце и не маха за чао.

Иначе й изби и пето зъбче. Т.е. растат 3 едновременно.  Shocked

# 250
  • Мнения: 185
Здравейте! От доста време не съм писала, но не остава време. Моят дребосък вече иска да ходи. Пуска се и прави по наколко крачки. Не мога да го оставя и за секунда. Иска да ме е хванал за едната ръка и да вървим. Когато сме на разходка, спрем ли количката и се опитва да се изправя, ако не го смъкна става страшно.
Столче имаме от баткото и него си ползваме. Разбрахме, че обича да пътува. Скоро пътувахме и беше много спокоен и въобще не създаваше проблеми.
Нашият режим е следния:
Събужда се около 7.30, в 8 - закуска
Към 9.30 - до към 11 спи.
12 - обяд и около 14 часа спи може би час.
16 часа хапва,след което към 17ч.се опитвам до го сложа да поспи малко, но вече рядко ми се получава.
19часа вечеря - от скоро я въведохме и 21ч - млякото и заспива.
Зъбки още нямаме, но и те доста ни тормозят.
Май стана доста дълго, затова спирам.

# 251
  • Русе
  • Мнения: 311
Здравейте.
Честити имен ден на всички цветя и на патерица за вчерашните именници.
 Да се похвалим имаме пробил трети зъб, интересното е че това е третият доло, а горните още не са избили. А аз си мислех, че задължително първо избивит двата доло и двата горе, но явно не е така. Вчера бях облякла малката като лазарка беше много сладка. Бабите на село бяха много впечатлени като я видяха. После ще се опитам да сложа снимка да Ви се похвалим, сега ставам че отиваме до църквата с каката да си вземем върбови клонки. Баба ще гледа спящата беба.

# 252
  • Мнения: 1 602

Честит празник момичета  Hug
Ние сме болни  Sad
Вчера бяхме тръгнали на разходка до Цари Мали град и стигнахме до половината на пътя и се върнахме , че каката почна много да повръща и с разстройство , а после и малката вдигна Т. Снощи пак вдига а уж е на антибиотик. Ужас направо ми писна вече.
Миналата седмица каката имаше пролетно тържество от дг и водихме и малката. Беше много хубаво. Толкова сладки бяха всички дечица  Heart Eyes Габи гледаше с голям интерес и танцуваше на песничките. Сега си пия кафенцето и после ще правим с кака торта за Габи, че нали утре ставаме на 9м. Габи няма да яде торта , но ние ще си хапнем и за нея хи хи .

Ох забравих. Честити зъбчета на бебоците.
За столче за кола и аз много се оглеждах и търсех , но се отказах , защото като тръгнем на път в багажника на колата само количката се побира и реших да ползвам летния кош на количката вместо столче за кола. Така имам повече място в багажника и удобно столче за кола със сенник  Joy слагам го обратно на движението захващам с колани и вътре и нея закопчавам с коланите от количката и всички е 6.

Последна редакция: нд, 24 апр 2016, 10:56 от stefyyyy

# 253
  • Мнения: 169
И при нас много зъби, много нещо. 4 избиват отгоре едновременно. Два са навън вече другите чакам скоро да пробият и така ще стане с общо 6 зъба.

Вчера пих бира и бебето се напи, толкова му стана смешно, но не мога да го приспя. Хем сънен, хем пиян и май ще се въздържам, но не можех вчера без биричка. Общо взето най-накрая ми се възвърна личността от преди бременността. Мина ми хормоналното и психическо нежелание за секс и сега всичко си ми е наред. Направо обмислям как бащата да го гледа повечето време и аз да си имам моето време и забавления. Изпратих го за седмица на почивка, за да си спечели доверието ми, но пак се издъни, обаждания се на всичките си бивши и проекто жени. Та обръщам страницата рязко и започвам да имам повече време за себе си. Той да се оправя.  Crossing Arms Всяко нещо има цена.

# 254
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
И ние сме като вас-4 зъба наведнъж излизат,но е похвално спокойна дори и през ноща си спинка много добре.Отказва зеленчуковите пюре,но се надявам като излязат пак да си похапва.
Бих искала и да ви попитам давате ли -солети,кроки,бейк Ролс или нещо подобно.Моята,въпреки че не са полезни си хапва.Любими са и помбер.

Общи условия

Активация на акаунт