Бурно лято се задава, ЮЛЧЕТО на 1 година става!

  • 78 366
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Минахме МПР ваксината миналата седмица. Днес и е 11 ден. Снощи имаше 37 градуса, сутринта също, но след няколко часа си я свали сама. Последните няколко нощи не спи добре, събужда се и приплаква. Нослето и засили похъркването и се опитват да текнат сополи май. Докторката каза да наблюдавам за сополи, кашлица, температура и обрив до 12 дена след слагането. Тази сутрин и някакви пъпчици се бяха появили по коремчето и гърдите, но следобяда бяха изчезнали и може да са били от претопляне. Имуностимулатори не съм давала. Днес и дадох вит.Ц и осцилококцинум,че си е напълно възможно и някой вирус да е лепнала от някъде.
Миналата зима давах биозин кидс. Докато го пиеше 3 месеца почти не боледуваше или караше много леко, а батко и носи по някой вирус през 2 седмици.
Мажа само с бепантен и то на свивките на крачетата и дупето. Друго не мажа.Те и тези цинксъдържащите(судокрем,здраве,бочко и т.н) изобщо не и понасят и от тях се зачервява допълнително. Мажа сутрин и вечер или след миене, ако се наака. Сменям обаче памперс на всяко пишкане. Тя не пие вода и пишка по 4-5 пъти през деня и винаги я усещам кога го прави. С белия памперс сме и добре и понася. На гърне пробвах да я слагам-не вдява изобщо какво да прави вътре.
Още не се е пуснала да ходи, но последните дни започна да става доста по-стабилна. Скоро ще се престраши предполагам. Whistling

# 691
  • София
  • Мнения: 664
Ние също се подсичаме като за световно. С каквото и да я намажа все едно въобще не й миназ ва. От снощи започнах да й слагам Нахтхерцен Сенсибел за чувствителна кожа при бебета и малки деца и бих казала, че има прекрасен ефект. Simple Smile

Аз също съм чувала, че тази ваксина дава странични явления. Миналата седмица ваксинираха детето на наше приятелско семейство и превантивно са давали Фенистил на капки. Peace

Стефи ме подсети : Тъй като децата са вече на 1 г. ще ги водите ли профилактично на очен лекар ? Simple Smile

Поспаланчо Добре дошла !

# 692
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз мисля да го водя на очен   Peace и да се похваля - днес правихме прощапулника, Сами хвана самолетче, явно ще става пилот  Laughing

# 693
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хахах Мария Тереса мерси. Аз съм си тук. Чета ви, но не ми се пише напоследък. Пък и няма какво. С двете деца съм от 15 юни насам и вече съм тотално изтрещЕла hahaha

# 694
  • Мнения: 1 602
Къде мислите да водите децата на очен? Аз звънях във Вижън и имат свободни часове чак ноември  Shocked и сега не знам къде да търся , защото направлението ни е до 4 септември. Лл ни каза да видим в медицинска академия ако и там нямат свободни часове ще си изчакаме за ноември.
За ортопед ни каза да изчакаме още 1м да видим как ще е крачето и тогава да ходим , но най вероятно само стелки ще трябва да си купим. Дано наистина е така. Мен хич не ми се чака още месец и може и без направление да отидем.

# 695
  • София
  • Мнения: 664
Къде мислите да водите децата на очен? Аз звънях във Вижън и имат свободни часове чак ноември  Shocked и сега не знам къде да търся , защото направлението ни е до 4 септември. Лл ни каза да видим в медицинска академия ако и там нямат свободни часове ще си изчакаме за ноември.
За ортопед ни каза да изчакаме още 1м да видим как ще е крачето и тогава да ходим , но най вероятно само стелки ще трябва да си купим. Дано наистина е така. Мен хич не ми се чака още месец и може и без направление да отидем.

Аз си мисля за д - р Лиляна Димитрова от Токуда, но звънях сутринта и ми казаха че графика на офталмолозите още не бил излязъл. Да се обадя в края на седмицата. Peace

# 696
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз мислех в център "Детско здраве" до Пирогов  Peace

# 697
  • София
  • Мнения: 664
аз мислех в център "Детско здраве" до Пирогов  Peace

Аз водих там предния път Дари и хич не останах доволна. Simple Smile

Момичета помагайте! Днес педиатърката ни даде  направление за дерматолог заради подсичането и утре ще я водя в Александровска болница! Можете ли да ми препоръчате някой добър специалист там? bouquet

# 698
  • Мнения: 1 750
Здравейте и от нас Simple Smile

Отдавна не съм писала.... бяхме на море, но на 2-я дена баткото се разболя, чакахме да се оправи, но не и на 5-я ден се прибрахме. Малкият иначе много се радваше на морето, пясъка Heart Eyes но сега и той болен. Ваксините са ни назад, трябва да правим тези на 12 и 13м. Иначе хапва, все е гладен, аз му готвя chef 10кг е, не е много. Проходи преди месец, но миналата седмица правихме прощъпулката- хвана кубче за архитект. Сега тича напред назад, катери се, чудо Joy
За очен не съм мислила- аз и баткото не съм водила още, а той е на 5г. Rolling Eyes но ще ги водя на ортопед.
Зъби имахме 4, но му избиха горните кътници, преди тези страничните- не знам това нормално ли е Whistling
Мария, за дерматолог с две ръце д-р Брощилова, страхотна Heart Eyes
Стефи, дано бързо се оправи Габи Hug

# 699
  • Мнения: 188
lininka', и на нас ни изби горен( преди това и долен) кътник. Има съвсем малка Т., крив е, капризен, и отказа манджи и месо, само тестяно и сладко, от всеядко стана злоядко. Иска сам да яде, е не манджи, види ли ме с лъжицата и пищи като животинче  #Crazy . Девет месеца яде ВСИЧКО, сега-стачка! Травмиращо е май най-вече за мен. Нашата лекарка не дава направление за очен, може би на частно ще отидем. В къщи е як ремонт, нищо не мога да намеря, гърне имаме, но не го ползваме. Малкият още не казва думички, от време на време маха за чао-чао и бава боц, когато е в настроение. Купуваме яке за есента. Струва ми се, че още не разбира, когато говоря какво да не пипа, вашите реагират ли на името си? Отскоро е на еднократно спане през деня, за около 2:30 ч.

# 700
  • Мнения: 1 716
Кристин,това все едно аз съм го писала  Grinning
И Вики от всеядко стана злоядко.И той пищи (ама той пък за какво ли не пищи Mr. Green)и се гърчи като види лъжица.Днес му давах попара с ръце ooooh! и пак изяде половината.
И думички не казва.Поне не на нашият език Mr. Green На неговият си говори постоянно.
Новото е,че много му харесва като излизаме без количката и го водя за ръка.Няма такъв кеф.И за сега сравнително добре се получава,ходи в посоката която кажа.Не се отклонява,само от време на време спира да огледа нещо.
Пак е хремав,уж му беше минало.Ама и аз настинах,а ММ хвана някакъв вирус,та семейно кашляме и подсмърчаме.

# 701
  • Мнения: 197
Здрaвейте и от нaс, не пишa често, но не остaвa и време много, мaлкия ходи aктивно от 11тия месец и е филм.Нa прощaпулникa хвaнa злaтен пръстен, зa бижутер/злaтaр бях го нaреклa, явно ще е по тънките зaнaяти.Рaзпознaвa си името, рaзбирa когa му кaзвaм дa не прaви нещо, зa сегa уж слушa, aмa е много aктивен, то кътерене де що нaмери, търчaне нaпред нaзaд, чудо е.Преминa нa еднокрaтно спaне зa около 2-3ч, aко е нa вън зa 40мин мaкс.Преминa вaксинaтa зa 12м, успешно,но имaхме много сополи и зaчервено гърло,пи и 1вия aнтибиотик в животa си.Вече е нa морето и до тук 2 ри ден е уж здрaв с изключенияче нa едни временни сополи, но нищо особенно.Дaвaм имуностимулaнт хомеопaтичен и стискaм пaлци дa е нaред всичко.Много хaресвa морето, но се плaши от вълните и зa сегa сaмо щурмувa плaжa и пясъкa.Вече сме 80см и 11,300кг,не е нa кухня, мaй aз ще си му готвя . Товa е от нaс, весело лято и много позитивби емоции нa мaлките ни порaснaли вече децa Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 664
+*-
Ленинка благодаря ти! Ние много бързахме и попаднахме при д-р Митков. По негов съвет промивам със смрадлика и след това мажа със зехтин  , но няма подобрение и утре ще ходим отново.

На очен лекар ще ходим частно защото  и нашата педи не дава направление.

И нашата пищи колкото й глас държи.

# 703
  • Мнения: 1 750
Мария, иди при нея. Мисля, че беше в Майчин дом, но гледа частно и в Бизнес парка. А и у тях ни е водила с баткото, по спешност. Абе чудна Simple Smile

# 704
  • Русе
  • Мнения: 311
И ние сме на вълна пищене,  колкото и глас държи.

С храненето аз се предадох и давам само това което знам че ще се изяде. По точно по пара и за закуска и за обяд, за след обяд няма проблем кремчета, бисквитки с плод и други сладки неща

 Нашата педиатърка каза, че вече след годината се ходи на три месеца на консултация и явно ще трябва аз да си я меря  ако искам по често.
Днес ходихме при нея понеже малката имаше сополки ден два, бистри като водица. Спряхме ги с Осцилококцинум, но малко прокашля сега.  Изписа и Проспан.
Хайде вече е будна принцесата.

Общи условия

Активация на акаунт