За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 112 098
  • 457
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 462
По бтв в момента дават интересна история за бг майка с човек от ливански произход.

# 121
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дай го на френски документа, да го проверя за какво се иска,да не би да е за след като се ожените в бг !

# 122
  • Мнения: 5
Не,не......документа го изискват в България в общината където трябва да подадем заявление за сключване на брак.Документа се казва:Удостоверение за отечествено признание за сключване на брак или като алтернатива биха приели в Удостоверението за безбрачие да бъде упоменато,че ще послужи за сключване на брак в България със мен.
Това не може да се направи тъй като това удостоверение при тях е формуляр и неможе да се добавя текст.

# 123
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Conjoint Marocain(ne) :

- Une Photocopie Intégrale de l’Acte de Naissance avec timbre, en Français et légalisé.
- Une Copie du Certificat de Célibat, en Français et légalisé.
- Attestation de Salaire ou Bulletin de Paye.
- Le Certificat de Capacité à Mariage, délivré par le Consulat.
- Un Certificat de résidence (en arabe ou français)
- Un Certificat Médical. « Fait au maroc »
- Un Certificat de fiançailles légalisé.
http://www.mariage-franco-marocain.net/article-tous-les-formulai … marocain-46538798.
значи 4-тото сигурно е това което ми обясняваш! получава се може би от кметството за по-бързо ,после се заверява във външното им министерство и после се легализира в бг след превод!той трябва да има сертификат за безбрачие и с твоите документи изпратени след легализация -паспорт, акт за  раждане, справката ти от есграона, би трябвало да ви дадат разрешението за брак! нека пита  дали може с копия от официалните документи или заверени нот копия

# 124
  • Мнения: 5
Благодаря,много😘

# 125
  • Мнения: 50
Здравейте, и аз съм нова тук, зачетох се и искам да споделя опит!  Midara - за въпросното удостоверение мисля , че трябва да отидете в посолството или консулството незнам какво е тяхното на Мароко в София, от там ще ви издадат въпросното / което според мен е , че неговата държава признава вашия брак който е сключен тук/, поне при нас беше така!

# 126
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
точно така е правилно да направите, защото и франсетата така правят, даже е написано ,че се получава в посолството!

# 127
  • Мнения: 5
Да,благодаря Ви,момичета и ние така установихме,че се получава от посолството в София.От няколко дни се опитваме да се свържем,но никой не отговаря на дадените телефони и email.
Ще трябва да го пращам директно там и малко се притеснявам,честно казано,с тези бежанци и протести,положението е напечено.........
Но Ви благодаря много,момичета.Поне сега знаем със сигурност от къде да го вземем този документ.

# 128
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро, мили арабелки!

Днес искам да честитя имения ден на всички, които носят прекрасното име Екатерина, Катерина или Катя!
Тук има(х)ме наши любими съфорумки с това име, надявам се, че четат понякога в темата и искам да им кажа, че много липсват!
Както и всички, които правите темите на арабските мами толкова интересни  bouquet

# 129
  • Мнения: 21
Здравейте арабски мами, пиша ви по повод една новина за майка,  с две близначета, женена за йорданец. Мъжът и е отнел децата, и им е направил йордански паспорти.. няма да преразказвам всичко, вероятно сте гледали или чели новината.
Та исках да ви питам, според вас има ли някакъв начин да се помогне на жената?
Поздрави,
Ето това е линк към статията: http://www.blitz.bg/obshtestvo/blgarka-zamina-za-yordaniya-s-mzh … o_news468045.html

# 130
  • Мнения: 508
Аз не съм арабска мама, но ще се намеся.
Ли, щеше ли да реагираш така бурно, ако случаят беше наобратно? Щеше ли да реагираш така, ако майката бе задържала децата в БГ и не ги пускаше при баща им?
Защото при един развод попечителството се да ва на единият от двамата родители. Ние сме свикнали това да е майката, но в онези страни тоа е бащата Simple Smile
И като цяло раздялата, развода е много тъжно нещо. Най- невинните страдат най- много. И това са децата. Защото те обичат и двамата си родителя.

# 131
  • Мнения: 21
Аз не съм арабска мама, но ще се намеся.
Ли, щеше ли да реагираш така бурно, ако случаят беше наобратно? Щеше ли да реагираш така, ако майката бе задържала децата в БГ и не ги пускаше при баща им?
Защото при един развод попечителството се да ва на единият от двамата родители. Ние сме свикнали това да е майката, но в онези страни тоа е бащата Simple Smile
И като цяло раздялата, развода е много тъжно нещо. Най- невинните страдат най- много. И това са децата. Защото те обичат и двамата си родителя.
elito_bu, предполагам имаш повече информация за случая, изобщо за обичая в Йордания, да се дава попечителство на единия родител, а и за разводите.
Питаш ме за хипотетична ситуация, при която майката излъгва бащата да пътува до Бг, там го затваря, взима му документите и парите, взима му децата и ги крие? После той я съди и т.н., и т.н.? Мисля че това е един малко пресилен сценарий, и честно казано не ми се вижда много вероятен, но ... всичко е възможно.


 

# 132
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз не съм арабска мама, но ще се намеся.
Ли, щеше ли да реагираш така бурно, ако случаят беше наобратно? Щеше ли да реагираш така, ако майката бе задържала децата в БГ и не ги пускаше при баща им?
Защото при един развод попечителството се да ва на единият от двамата родители. Ние сме свикнали това да е майката, но в онези страни тоа е бащата Simple Smile
И като цяло раздялата, развода е много тъжно нещо. Най- невинните страдат най- много. И това са децата. Защото те обичат и двамата си родителя.

И аз не съм арабска мама ама и аз ще се намеся. Къде видя бурна реакция тук? Жената съвсем нормално е задала въпрос, при това си е точно в темата. Пита за начини за помощ в случая.

А в обратната ситуация, която ти самата описваш, мислиш ли, че сънародниците на бащата /хипотетично лишен от връзка с децата си/ нямаше да се поинтересуват от начини да му помогнат?

# 133
  • Мнения: 508
За мен реакцията е бурна. Особено когато после описва обратния случай. Как бащата хипотетично би бил примамен в БГ, затворен и т.н.
Казваш, Ли, че това ти се вижда прсилено и малко вероятно. Защо? Защото ние не правим така. Ами ако там постъпват точно така?
Самите думи, които използваш, Ли, ми навяват мисълта, че приемаш присърце случая и подхождаш емоционално. Загрижено, но емоционално.


И като цяло това си е семейна работа. Да си се оправят, да си се разбират.



Ако пък някой реши да опонира, че видите ли щом се е стигнало до съд и медии, значи не е толкова семейно... Да, може да се коментира. И моят коментар ще е малко грубичък: Неприятна работа, но се случва. Имам познати случаи (и лично видяни, и преразказани) за грозни сценки при разводите. Слава богу, не са много, но се случват такива неща.
За конкретния случай: децата са граждани на друга държава и казусът при кой ще живеят ще се разглежда по тамошните закони. И не, не знам какви са законите на Йордания. Нито традициите и обичаите. Но тази майка би трябвало да се поинтересува преди да се обвърже с тамошен.

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 12:12 от elito_bu

# 134
  • Мнения: 21
HighSpeed, благодаря ти, явно има хора, които са ме разбрали.
elito_bu, а ти явно не си ме разбрала.

Общи условия

Активация на акаунт