За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 112 094
  • 457
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 675
Юли 2016 се запознах с Мароканец по фейсбук.Имаме един общ приятел, който е от Испания, но с него сме си казали най много 5 изречения. Та всъщност чрез този наш общ познат той ми търси приятелство. Започнахме да си пишем и станахме много добри приятели.

Както вече споменах в първия си пост, ние имаме общ познат, който е от Испания, и когото двамата познаваме лично.Аз се запознах с него миналата година във Финландия на студентски обмен. Говорили сме основно за неща свързани с университета, затова някакси не знам дали е удачно да разговарям с него относно приятеля ми.

Нещо не разбирам... newsm78
Най много 5 изречения на тема университет и запознанството с испанеца се е състояло във Финландия.  newsm78 ooooh! Laughing
И какъв е този испанец? Испанец с марокански корени или..?

# 181
  • Мнения: 127
Бре, че стажът в личните им документи ли се отразява?!? И много удобно пропускаш факта, че въпросната Невена, която написа последните постове, явно живее там и то не от вчера. Защо не пробваш да коментираш нейните неща и да я обориш?

За твое сведение да в личните им карти пише къде работят Wink но явно си нямаш хабер.
Няма нужда да споря с жена, която дава мнения за хора, които не познава,нито искам да я оборвам нито ме интересува мнението и. Чувала съм всякакви истории и разбрах какъв е профила на измамника и профила на жертвата нито моя приятел има нещо общо с него нито аз,така че плоските ви глупости са излишни Simple Smile Писала съм си с много жени живеещи в арабски държави включително и от Тунис и вашето мнение се разминава коренно с тяхното Wink

# 182
  • Мнения: 3 675
Бре, че стажът в личните им документи ли се отразява?!? И много удобно пропускаш факта, че въпросната Невена, която написа последните постове, явно живее там и то не от вчера. Защо не пробваш да коментираш нейните неща и да я обориш?
Joy
Дано не стажува момчето на различни места, че личната карта вместо карта ще се превърне в книга и ще му е невъзможно да я носи в джоб или портмоне  Laughing

# 183
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Той нейния възлюбен трябва вече цял том да е събрал със стажове и месторабота, че и втори да начева Simple Smile

# 184
  • Мнения: 23
Tskp, жената застава с името си и директно ти дава нещата "от извора", а ти вместо да се вслушаш предпочиташ да се цупиш и да предаваш фасони. Като не ти харесва начина, по който се изразява, пренебрегвай изразните й средства, но опитай да вникнеш в думите й, вероятно в тях има много истина и всеки здравомислещ човек би се замислил сериозно върху тях. Дори само това за образованието е една огромна, тлъста лъжа, която би трябвало да забие в главата ти алармените камбани. Не знам защо намесваш въпросния приятел испанец, неговото мнение едва ли би могло да бъде критерий. Нито е жена, нито се е женил за него, че да дава мнение за нещо, което е от огромно значение за ТВОЯ бъдещ живот. Живот в буквалния и преносния смисъл. Помисли върху това - Невена няма причина да те лъже. Твоя човек има.

Така, първо не разбирам защо трябва да пренебрегвам нечии изразни средства. Нима съм в този форум да бъде подлагана на обиди от разни хора уж даващи съвети. Винаги съм приемала всякакви коментари, но в момента, в който започнете да си давате мнения каква съм и каква не съм, тогава мнението бива пренебрегнато, колкото и градивно да е. В последствие въпросната г-жа изясни какво имала предвид- че така наричали там. Ами хубаво, така наричали навсякъде, защо трябва да го излагате сякаш е вашето мнение за мен? Ох, чакай, ами защото е!
Второ, след като завършва гимназия учи две години в институт със специализация ИТ. Не се явява за единия от сертификатите накрая поради лични причини. В момента има документ за The Associate Degree- дефакто след тези две години, които вече има, трябва само да вземе сертификат и може да продължи още две години за Бакалавър. Причините, поради които досега той още не го е направил, са ми изяснени, но няма да ги споделям тук.
Радвам се навсеки, който е доборжелателен и изказва мнение, но понякога е редно да се осъзнават някои граници. В този форум май още не съм видяла някой да напише: "Аз с моя арабски съпруг" или "аз като съпруга на." Радвам се, че въпросната жена заства зад името си, чест и прави. Но не прави чест да се правят изкзвания като нейните и да очаква градация.
 В край на сметка това, което реално ще направя, е да опозная човека, а не да се осланям на стериотипи. Съгласна съм, че може би болшинството наистина използват чужденките, но не мисля да се осланям изцяло на тези мнения. Просто ги имам напредвид.
Без значение кой е прав и кой е крив. Не мога да ви спра да си коментирате, просто дадох като съвет, ако наистина искате доброто някому и давате съвет, сарказмът и обидите няма да ви помогнат.
Съгласявам се с мнението  на goldy357.  Мисля, че е хуаво все пак, като разказвате нечии истории или давате съвети, все пак да казвате, че това общоприетото виждане за тях. Когато мнението на американците, които идвали в България и описали в статиите си какви са българите и споделят опит, винаги уточняват, че това не може да се твърди за абсолютно всеки.
Аз бих посъветвала да се взимат под внимание градивни коментари, но и да се опитва да проучи човека до себе си индивидуално. Защото и аз не съм съгласна германците да изказват мнение за мен, съдейки по това, което виждат всяко лято на Слънчев бряг и т.н.

Поздрави! Успешна седмица на всички!

# 185
  • Мнения: 23
Юли 2016 се запознах с Мароканец по фейсбук.Имаме един общ приятел, който е от Испания, но с него сме си казали най много 5 изречения. Та всъщност чрез този наш общ познат той ми търси приятелство. Започнахме да си пишем и станахме много добри приятели.

Както вече споменах в първия си пост, ние имаме общ познат, който е от Испания, и когото двамата познаваме лично.Аз се запознах с него миналата година във Финландия на студентски обмен. Говорили сме основно за неща свързани с университета, затова някакси не знам дали е удачно да разговарям с него относно приятеля ми.

Нещо не разбирам... newsm78
Най много 5 изречения на тема университет и запознанството с испанеца се е състояло във Финландия.  newsm78 ooooh! Laughing
И какъв е този испанец? Испанец с марокански корени или..?

Така се радвам, че ми зададохте този въпрос.Не знам колко от "компетентно" пишещите тук  са наясно, че има едно градче в Мароко, видиш ли, начречено сеута, което е испанско. А? Така ли? Уви да! Пък видиш ли чак университет си има. Не знам колко от вас са наясно, че мароканци могат да посещават въпросното градче, което е разположено на мароканска територия и за което не им е нужна виза! Та въпросният приятел испанец учи там, там е и където се запознават. Не е мюсулманин, и не е мароканец с испански паспорт, ако това ще са ви въпросите. Та за онези от вас, които дори не знаеха този факт, както и много други, е хубаво да сте добре осведомени преди да давате " коментарите си.


Поздрваи

# 186
  • Мнения: 3 675
Моето неразбиране не беше свързано с града.  Simple Smile
И не ме интересува от къде се познават мароканецът и испанецът.

# 187
  • Мнения: 23
Нещо не разбирам... newsm78
Най много 5 изречения на тема университет и запознанството с испанеца се е състояло във Финландия.  newsm78 ooooh! Laughing
И какъв е този испанец? Испанец с марокански корени или..?


Просто Ви разяснявам какъв е въпросният испанец Peace

# 188
  • Мнения: 3 675
Просто Ви разяснявам какъв е въпросният испанец Peace
За същият ли испанец става въпрос, с който сте си казвали най много 5 изречения, но го познавате добре понеже сте се запознали във Финландия? Или може би испанците са няколко?  newsm78

# 189
  • Мнения: 63
Чудех се кога ще повишите тона , няма смисъл.Момичета наистина няма гаранции в брака, има и хора които са си щастливо омъжени за араби ,по важно е да прецениш самия човек .Дай си време и нещата сами ще си дойдат на място.Съвети тук едва ли ще получиш ако не питаш за конкретни неща.Има основни различия с който почети никоя християнка не е съгласна ,средоточи се върху по конкрени собствени решения.До каква степен си склонна да правиш компромис и за какво.А какво щели да кажат хората, не мисля че това е твой проблем.Само не бързай бъди предпазлива.Може да се окаже че това е точно твоя човек .На Голди също и казах преди питай го ,питай за всичко .Успех ,щастието е винаги някъде около нас.

# 190
  • Мнения: 23
Просто Ви разяснявам какъв е въпросният испанец Peace
За същият ли испанец става въпрос, с който сте си казвали най много 5 изречения, но го познавате добре понеже сте се запознали във Финландия? Или може би испанците са няколко?  newsm78



Уви така казах, но не е трудно човек да опознае някого при желание. И с него и с приятелката му се запознах. Уникални хора. Представяш ли си- отворени към света! Където идва и следното заключение- голяма част от тук пишещите изленахте ли извън граници? Видяхте ли света Опитахте ли се да опознаете различни хора от различни етноси, различни религии? Освен въпросната госпож, която излезе с името си и с опит, другите всички пишете какво били чели, какво чули, на кой детето му така! Когато един човек пообиколи малко, започва да осъзнава, че онова, което е написано, не важи за всички, че дето е казал един бележит български автор- "Разни хора, разни идеали". Хубаво ще е да чуя мнението на човек, сблъскал се с много и най- различни култури. Е, аз съм се. И едно са ме научили родителите ми, а и аз самата научих от многото пъти, в които обикалях- Никога не съде един човек по това, което се говори за хората като него. Правило номер 1 при пътуване в чужбина- идеш ли с нагласата, че всички хора са, както са написани в учебниците, или като се говори за тях- то тогава определено няма да видиш по- далеч от носа си.

# 191
  • Мнения: 127
Чудех се кога ще повишите тона , няма смисъл.Момичета наистина няма гаранции в брака, има и хора които са си щастливо омъжени за араби ,по важно е да прецениш самия човек .Дай си време и нещата сами ще си дойдат на място.Съвети тук едва ли ще получиш ако не питаш за конкретни неща.Има основни различия с който почети никоя християнка не е съгласна ,средоточи се върху по конкрени собствени решения.До каква степен си склонна да правиш компромис и за какво.А какво щели да кажат хората, не мисля че това е твой проблем.Само не бързай бъди предпазлива.Може да се окаже че това е точно твоя човек .На Голди също и казах преди питай го ,питай за всичко .Успех ,щастието е винаги някъде около нас.

Именно,че тук никой не може да даде конкретен и верен отговор на какъвто и да е въпрос тъй като не познава отсрещния човек , аз съм говорила с много жени от различни държави които са щастливи с мъжете си разбира се всичко е въпрос на късмет и преценка... Но не разбирам как може да се говорят всякакви глупости без реална представа и се обобщават всички в даден стереотип..това е абсурдно...

# 192
  • Мнения: 23
Чудех се кога ще повишите тона , няма смисъл.Момичета наистина няма гаранции в брака, има и хора които са си щастливо омъжени за араби ,по важно е да прецениш самия човек .Дай си време и нещата сами ще си дойдат на място.Съвети тук едва ли ще получиш ако не питаш за конкретни неща.Има основни различия с който почети никоя християнка не е съгласна ,средоточи се върху по конкрени собствени решения.До каква степен си склонна да правиш компромис и за какво.А какво щели да кажат хората, не мисля че това е твой проблем.Само не бързай бъди предпазлива.Може да се окаже че това е точно твоя човек .На Голди също и казах преди питай го ,питай за всичко .Успех ,щастието е винаги някъде около нас.

Уви, писах във форума , за да чуя какво имат да кажат хора, които са се сблъсквали с това. Както вече казах взех под внимание много, но, пък и точно това правя- опознавам човека. А тук коментарите са сякаш врачки станаха всички. Изказват си мнението, сякаш аз ще ще съм следващата клъвнала пъстърва. Когато даваш съвет, трябва да знаеш по какъв начин, и да се постараееш да не изпъкне доколко всъщнос нямаш представа за какво говориш. Срещнах много градивни коментари, но и много говорене- без да се казва съществено.

Поздрави и благодаря за съвета

# 193
  • Мнения: 63
Аз съм една пъстърва щастливо омъжена за арабин,беше беден и сто евро нямаше като се оженихме ,гражданство никой не може да получи .Сега сто пъти да се върнат годините пак за този човек ще се омъжа .Не съм дебела ,средно ниво красота около 40 никои не ме сваля задира или някакви подобни.И преди 10години пак така ,явно различни места хора ,знам ли и ,я? Има и проблемни и добри страни ,затова ти казвам ,гледай ,слушай ,  питай.

# 194
  • Мнения: 3 675
Уви така казах, но не е трудно човек да опознае някого при желание. И с него и с приятелката му се запознах. Уникални хора. Представяш ли си- отворени към света! Където идва и следното заключение- голяма част от тук пишещите изленахте ли извън граници? Видяхте ли света Опитахте ли се да опознаете различни хора от различни етноси, различни религии? Освен въпросната госпож, която излезе с името си и с опит, другите всички пишете какво били чели, какво чули, на кой детето му така! Когато един човек пообиколи малко, започва да осъзнава, че онова, което е написано, не важи за всички, че дето е казал един бележит български автор- "Разни хора, разни идеали". Хубаво ще е да чуя мнението на човек, сблъскал се с много и най- различни култури. Е, аз съм се. И едно са ме научили родителите ми, а и аз самата научих от многото пъти, в които обикалях- Никога не съде един човек по това, което се говори за хората като него. Правило номер 1 при пътуване в чужбина- идеш ли с нагласата, че всички хора са, както са написани в учебниците, или като се говори за тях- то тогава определено няма да видиш по- далеч от носа си.

От 13 години не живея в България, но моят скромен опит със сигурност не може да се сравнява с опита на една завършваща студентка, която е обиколила света и е имала приятели от Непал, Мароко и Бог знае от къде.  Peace Laughing

Общи условия

Активация на акаунт