За нов живот се отварят сърцата на 137 арабски мами

  • 110 951
  • 457
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4
Е, и аз това се чудя на тези, които искат да живеят с араби. Само зорлем проблеми. Европа има специално отношение към арабите, еле пък в момента... Доста неудобства може да си докара човек. Българските мъже свършиха ли, европейците и те ли?
Не знам колко сте пътували по Европа и света, но мнението на хората за българите е далеч по-лошо, отколкото за араби, индиици, пакистанци и тн.
Благодаря на тези, които се опитаха да помогнат Simple Smile

# 361
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
започни от "миграция", виж какво се иска за брак с чужденец от "трета" страна! като си разузнаеш ,виж и в брачното какво се иска и ако има шанс да почва да набавя документите! ако са му дали един път виза шенген и се е държал добре и прибрал навреме може да се получат нещата и за бг!

# 362
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Whiterabbit, аз съм омъжена за пакистанец, пиши ми на лични и ако мога да помогна с информация ще го направя с удоволствие.

# 363
  • Мнения: 539
Защо да не искам да живея в Европа, след като съм родена тук и защо да са две несъвместими неща? А дали искам арабин или китаец например, проблемът с документите винаги ще го има :Д




Ами не съвместими са рабирасе 2 различни култури вяра обичаи .Интересното е че взимате арабин но да живеем в европа по европейски хаха трудна работа явно гледате повечко сериали.Говоря защото работата ми е такава че съм се нагледала на такива мераклийки като вас.Приказката свършва много бързо и след това остава спомена за европа и европейски начин на живот.Нищо лично изборът е ваш !!!Но поговорката кой каквото сам си направи друг не може да му го направи !!!А вие ако искате и пакистанец си вземете.Просто помислете хубаво над нещата на мен и да се зъбите няма да ми накривите живото .Има една стара поговорка 100 пъти мери 1 път режи .Тук повечето сме извървяли пътя по който ти тепърва тръгваш .😊😊😊Успех

# 364
  • Мнения: 4
Защо да не искам да живея в Европа, след като съм родена тук и защо да са две несъвместими неща? А дали искам арабин или китаец например, проблемът с документите винаги ще го има :Д




Ами не съвместими са рабирасе 2 различни култури вяра обичаи .Интересното е че взимате арабин но да живеем в европа по европейски хаха трудна работа явно гледате повечко сериали.Говоря защото работата ми е такава че съм се нагледала на такива мераклийки като вас.Приказката свършва много бързо и след това остава спомена за европа и европейски начин на живот.Нищо лично изборът е ваш !!!Но поговорката кой каквото сам си направи друг не може да му го направи !!!А вие ако искате и пакистанец си вземете.Просто помислете хубаво над нещата на мен и да се зъбите няма да ми накривите живото .Има една стара поговорка 100 пъти мери 1 път режи .Тук повечето сме извървяли пътя по който ти тепърва тръгваш .😊😊😊Успех
Ами не , не съм гледала повечко сериали. Напълно реалистична съм, че връзката може да потръгне или пък не. Бракът е изцяло фиктивен, за да имаме възможността да опитаме. Като цяло отговарям по същия начин, по който ми говорят - както знаете, каквото почукало, такова се обадило. А и съм задала конкретен въпрос. Не се интересувам от богатия Ви житейски опит. Може да спрете да губите времето си, както и моето с излишни коментари. Вместо това Ви съветвам да се съсредоточите в правописа си, защото явно сте го пренебрегнали по пътя, който сте извървели Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 365
  • Мнения: 539
Защо да не искам да живея в Европа, след като съм родена тук и защо да са две несъвместими неща? А дали искам арабин или китаец например, проблемът с документите винаги ще го има :Д




Ами не съвместими са рабирасе 2 различни култури вяра обичаи .Интересното е че взимате арабин но да живеем в европа по европейски хаха трудна работа явно гледате повечко сериали.Говоря защото работата ми е такава че съм се нагледала на такива мераклийки като вас.Приказката свършва много бързо и след това остава спомена за европа и европейски начин на живот.Нищо лично изборът е ваш !!!Но поговорката кой каквото сам си направи друг не може да му го направи !!!А вие ако искате и пакистанец си вземете.Просто помислете хубаво над нещата на мен и да се зъбите няма да ми накривите живото .Има една стара поговорка 100 пъти мери 1 път режи .Тук повечето сме извървяли пътя по който ти тепърва тръгваш .😊😊😊Успех
Ами не , не съм гледала повечко сериали. Напълно реалистична съм, че връзката може да потръгне или пък не. Бракът е изцяло фиктивен, за да имаме възможността да опитаме. Като цяло отговарям по същия начин, по който ми говорят - както знаете, каквото почукало, такова се обадило. А и съм задала конкретен въпрос. Не се интересувам от богатия Ви житейски опит. Може да спрете да губите времето си, както и моето с излишни коментари. Вместо това Ви съветвам да се съсредоточите в правописа си, защото явно сте го пренебрегнали по пътя, който сте извървели Simple Smile Simple Smile Simple Smile





Да може да правя грешки но всеки ги допука .Лошото е ако направите грешка в избора на толкова важни неща.Бракът не е игра това е доста сериозна крачка.Аз времето не си губя вие си го губите аз просто изразих мнение пък вие ако искате го четете.Там за където сте тръгнали одавна съм се върнала😊😊😊.По някога е хубаво човек да се вслушва когато му говорят .Успех в фиктивния брак...🤗🤗🤗

# 366
  • Мнения: 957
Aleks, съгласна съм  с всичко написано от теб обаче...., вземи един  буквар и се научи да пишеш!!! С неграмотно написани постове "олекваш"..

# 367
  • Мнения: 539
Aleks, съгласна съм  с всичко написано от теб обаче...., вземи един  буквар и се научи да пишеш!!! С неграмотно написани постове "олекваш"..
[/quote





Може и да е така както казвате ! .Но тук винаги когато и да напишеш нещо задължително се гледа правописа а не това което искаш да кажеш.Допуснати правописни грешки не правят хората неграмотни.По някога точно от такива хора може да почерпиш нужната информация.Пожелавам успех на дамата която която зададе въпрос.😊

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
Нахлувам в темата ви, но не знам вече къде да търся, гугъл преводача не ме помага много.
Някоя от вас дали може като произношение да ми напише тези думи:
*надежда
*късмет
*щастие
*дяволче/дяволит
*рядък /като екземпляр, а не като гъстота/
Ще ви бъдя много благодарна.

# 369
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Нахлувам в темата ви, но не знам вече къде да търся, гугъл преводача не ме помага много.
Някоя от вас дали може като произношение да ми напише тези думи:
*надежда
*късмет
*щастие
*дяволче/дяволит
*рядък /като екземпляр, а не като гъстота/
Ще ви бъдя много благодарна.

В Гугъл преводача, на арабски, но и на български има възможност да се чуе произношението. Натиска се иконката, която я има и при единия, и при другия език и прилича на високоговорител. Гледаш да има звук на устройството. Понякога отнема време.

Не мога да помогна. Не зная как се изписва произношение на български, а и да го изпише някой може и да не разбереш съвсем.

Късмет - kasmet, като a е затворено като в думата sun - слънце на английски, но малко повече. Излиза от предната част на устата, като а, което на арабски се пише с буквата Алиф, а не това, което се пише с буквата Аин.

Щастие - sh( като shoe, обувка на английски,) sh-t-a-s-t-i-e. Крайното Е се произнася както в името Emma

Рядък - ryadak, ya се произнася както в песента на Боб Азан Ya Moustafa.

https://www.google.com/search?q=translate&oq=translate&a … bile&ie=UTF-8

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
Пробвах с гугъл, но при някои думи е глухо и трудно за повтаряне по слух. Не държа на 100% като точно ясно произношение /звуково/, а текстово примерно people - пийпъл /да го видя като цяло, за да го изговоря. Няма да използвам думите с арабоговорящи, затова казвам, че ударение и точност не са ми първостепенни.

# 371
  • Мнения: 626
Нахлувам в темата ви, но не знам вече къде да търся, гугъл преводача не ме помага много.
Някоя от вас дали може като произношение да ми напише тези думи:
*надежда
*късмет
*щастие
*дяволче/дяволит
*рядък /като екземпляр, а не като гъстота/
Ще ви бъдя много благодарна.

надежда - "амал" ("л" е меко като на френски и испански)
късмет - "хазз", но не като пожелание, ако пожелаваш късмет има цял израз.
щастие - "са3ада" Тройката е един арабски звук, който се получава като си присвиеш гърлото и кажеш "а" (или като си стиснеш гърлото с ръка). Предполагам може да се пропусне.
дяволит - може би "шатер" или "макер", които са по скоро хитър, хитрец.
рядък - "надер"

Удебелените букви са под ударение. Част от звуците ги няма в европейските езици, но мисля няма съществено значение.

# 372
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Нахлувам в темата ви, но не знам вече къде да търся, гугъл преводача не ме помага много.
Някоя от вас дали може като произношение да ми напише тези думи:
*надежда
*късмет
*щастие
*дяволче/дяволит
*рядък /като екземпляр, а не като гъстота/
Ще ви бъдя много благодарна.

надежда - "амал" ("л" е меко като на френски и испански)
късмет - "хазз", но не като пожелание, ако пожелаваш късмет има цял израз.
щастие - "са3ада" Тройката е един арабски звук, който се получава като си присвиеш гърлото и кажеш "а" (или като си стиснеш гърлото с ръка). Предполагам може да се пропусне.
дяволит - може би "шатер" или "макер", които са по скоро хитър, хитрец.
рядък - "надер"

Удебелените букви са под ударение. Част от звуците ги няма в европейските езици, но мисля няма съществено значение.

Тя не пита как се казва на арабски надежда, щастие итн. Пита как се произнасят тези думи, доколкото разбирам на български. Поне аз така разбирам питането и и предположих, ще помага на чужденец да учи български.

Гърленото А, дето се пише с 3 в чат на латиница се произнася като се отвори широко устата и се произнесе звук между българското а и българското е, но свивайки гърлото, все едно доктор бърка с лъжица дълбоко в гърлото ни за да ни види сливиците, давим се и се опитваме да отблъснем лъжицата. Не е труден звук. Устата трябва да е широко отворена и езикът оплезен, така че предната или задна част на езика да не могат да отиват към небцето и единственият начин за изказване на звука да е с гърлото.

# 373
  • Мнения: 626
Доста бих се учудил българин да пита как се произнасят български думи, че чак и с гугъл преводач да не му става ясно Joy

Иначе “айн” не е между а и е, дори не е и гласен звук, но в случая това е без значение.

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
Бонети, много благодаря.
Няма да помагам на чужденец /ще споделя защо съм питала скоро, сега мълча от суеверие/
Понеже открих тези по този начин /което няма нищо общо с предложенията от вас/, затова исках да сравня.
Надежда - Армана/Омид
Късмет - Камбиз
Рядкодст - чувам го като Нейдър
Дяволче - Африт

Общи условия

Активация на акаунт