Козметика и грим

  • 1 911
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
Black_kitty за кожа около 20 години ти трябва добро почистване на кожата сутрин и вечер - измивен гел при по-мазна кожа или почистващ тоник и добър хидратиращ крем , който можеш да ползваш сутрин и вечер.  Създай си навик винаги да си почистваш лицето преди да си легнеш и да му сложиш кремче подходящо за възрастта ти.
Аз ползвам измивен гел на Ив Роше за смесена кожа и почистващ тоник за смесена кожа на L'oreal.
За очите ползвам почистващ тоник на L'oreal (еднокомпонентния).
Като цяло имам много алергична кожа и дори от продукти на Клиник съм се изприщвала и затова в следствие на много опити през годините (къде успешни къде не) установих, че продукти на Vichy и L'Oreal ми понасят добре, въпреки че се водят козметика от средно ниво и си ползвам само техни неща.
Същото е и с декоративната козметика - очите ми са се подували от спирала на Lancome и от най-новата спирала на L'oreal, ама как да ги предположи тези неща човек. Пробва и ако има проблем подарява на някоя приятелка и така до следващия опит Simple Smile Успех!

# 16
  • Мнения: 5 103
За козметика ползвам
-бяла козметика на диор и ла рош, грима свалям с кърпички, после измивам с вода и се пръскам с термална вода. Крем за тяло на клиник, за бюст на кларинс.
-козметика само професионална ползвам, единственото от масовата ми е спиралата на Диор за обем е.

# 17
  • Мнения: 214
Аз стигнах до един извод за себе си - докато не пробваш сама даден продукт, не можеш да знаеш дали ще ти се отрази добре или зле. Всичко което си пишем тук са общи насоки и идеи, а за конкретните гримове и козметика можеш да добиеш реална представа само, ако ги пробваш.
При козметиката нещата са доста субективни и зависят от много фактори и комбинация между тях. Един крем за мазна кожа например, на моята може да пасне идеално, докато за кожата на Пенка, която е същия тип няма да е добър. За декоративната козметика е същото. На някои мацки даден гланц стои с часове, а други си го изяждат и се налага да си слагат по-често, на трети пък им се разлива незнайно по какви причини.
Като начало можеш да пробваш по-ефтини продукти, за да не те е яд, че си пръснала много пари за нещо, което няма да ти върши работа. Вземи си тестери от аптеките на различни кремчета и пробвай.
По темата мога да ти кажа аз какво ползвам.
Бяла козметика
Почистване: измиващ гел на Орифлейм - Алое, скраб за лице на Регал, ексфолиращ тоник на Биотрейд, вместо тоник розова вода.
Маски: основно хума, от готовите краставичната на Garnier е много приятна
Кремове: дневен La Roche Pоsay- Anthelios XL60, вместо нощен - хидратиращата маска на Биотрейд, околоочен на Lumene
Декоративна козметика: спирала и компактна пудра на Манхатън, черен молив за очи, фон дьо тен и руж-перли на Орифлейм. Сенки и червила не ползвам по принцип.
да може би си доста права...но найстина ми е доста инчересно какво ползват масало дамите и момичета Simple Smile

# 18
  • Мнения: 214
Black_kitty за кожа около 20 години ти трябва добро почистване на кожата сутрин и вечер - измивен гел при по-мазна кожа или почистващ тоник и добър хидратиращ крем , който можеш да ползваш сутрин и вечер.  Създай си навик винаги да си почистваш лицето преди да си легнеш и да му сложиш кремче подходящо за възрастта ти.
Аз ползвам измивен гел на Ив Роше за смесена кожа и почистващ тоник за смесена кожа на L'oreal.
За очите ползвам почистващ тоник на L'oreal (еднокомпонентния).
Като цяло имам много алергична кожа и дори от продукти на Клиник съм се изприщвала и затова в следствие на много опити през годините (къде успешни къде не) установих, че продукти на Vichy и L'Oreal ми понасят добре, въпреки че се водят козметика от средно ниво и си ползвам само техни неща.
Същото е и с декоративната козметика - очите ми са се подували от спирала на Lancome и от най-новата спирала на L'oreal, ама как да ги предположи тези неща човек. Пробва и ако има проблем подарява на някоя приятелка и така до следващия опит Simple Smile Успех!
дам май ще трябва наистина да си създам тоз навика да си почиствам личицето...а след това да мисля какви гримове да ползвам Simple Smile Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт