Холандска тема - 42

  • 119 838
  • 919
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 267
Чувала съм за ОТТО. Мъжа ми работи в подобна фирма. Отзиви може да чуете всякакви, поради голямото разнообразие от националности,които работят там. Рядко те позиционират на едно работно място, изисква се търпение и старание. Работи се много и за плащането в подобни айзенбюра варира до около 11/12 евро на час. Мисля,че всички са на принципа с настаняване в техни квартири. Около 100 евро на седмица за квартира като цената е за легло,не за стая.  Имайте предвид,че в момента работата доста намаля и преобладават позициите по полето( ябълки,череши, тикви). Стандартно плащат на седмица като поне 2 седмици се задържат и чак 3-та седмица се вземат пари. Вие най-добре познавате себе си и възможностите си, но много от сънародниците, които идват се плашат от работата. Въпреки всичко Холандия е прекрасна държава, биха оказали съдействие на мъжа ви за всичко. Говорят английски и влизат в положение.

# 766
  • Мнения: 610
Благодаря много. В случая става въпрос за работа в склад за сортиране на пратки. Да, предполагам, че колкото хора са заминали с тази фирма толкова мнения има. От това което прочетох разбирам, че наемите са ужасно високи там като цяло.
Чувала съм за ОТТО. Мъжа ми работи в подобна фирма. Отзиви може да чуете всякакви, поради голямото разнообразие от националности,които работят там. Рядко те позиционират на едно работно място, изисква се търпение и старание. Работи се много и за плащането в подобни айзенбюра варира до около 11/12 евро на час. Мисля,че всички са на принципа с настаняване в техни квартири. Около 100 евро на седмица за квартира като цената е за легло,не за стая.  Имайте предвид,че в момента работата доста намаля и преобладават позициите по полето( ябълки,череши, тикви). Стандартно плащат на седмица като поне 2 седмици се задържат и чак 3-та седмица се вземат пари. Вие най-добре познавате себе си и възможностите си, но много от сънародниците, които идват се плашат от работата. Въпреки всичко Холандия е прекрасна държава, биха оказали съдействие на мъжа ви за всичко. Говорят английски и влизат в положение.

# 767
  • Мнения: 267
Наемите са високи и квартири се намират трудно. За това казах,че в такива агенции настаняват работниците в свои квартири и удържат наем от заплатата.

# 768
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Не искам да плаша никого, но около корона вируса такива мизерии даваха по телевизията точно от такива квартири и хората които живеят там че се потресох! Но ставаше въпрос за чужденци /работници работещи по месокомбинатите и за поляци работещи във селското стопанство.
Не зная вашето бюро по труда какви условия предлага. Може пък да имат уговорки със общината за по нормални условия и локации.

# 769
  • Мнения: 267
Да ви кажа нещата не са такива точно. Квартирите са нормални холандски къщи,чиито спални се отдават под наем. Някои от работниците пък нямат елементарни хигиенни навици и превръщат къщите в обори. Има и некоректни работодатели, но работа има стига да си готов да пречупиш себе си в даден момент и да вървиш напред.

# 770
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Самият факт че живееш под един покрив с непознати е кофти за 1 човек пък камо ли за семейство. Какво имате в предвид да пречупиш себе си и да вървиш напред?

# 771
  • Мнения: 610
Ние си мислихме да иде първо той и като поработи да намери квартира за нас (имаме малко дете), но да да живееш с непознати не е никак приятно, но е трудно без договор от работадател и регистрация с квартира както разбирам тук от написаното в групата.

# 772
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Всички знаем, че страната е малка на територия и с много хора. Не може за всеки временен работник да има отделен апартамент. Според мен е първа стъпка, ако искаш нещо дългосрочно. Идваш, работиш, ориентираш се, натрупваш опит и продължаваш.

Във Фейсбук има групи за българи в Нидерландия, където миже да прочетете мнения. Първо търсете с търсачката, защото е пита но вече стотици пъти. Ако знаете точно място, пишете и ще отговорят.

# 773
  • Мнения: 267
Трябва да се тръгне с ясното съзнание,че няма да те чака никой с отворени обятия и да ти осигури лукс. Подкрепям горното мнение, работиш, ориентираш се и Лека полека си стъпваш на краката. ММ работи на 2 места, както и холандските мъже, които познаваме. Трябва търпение и желание за успех. За тези,които не им се работи по-добре да си стоят в България.

# 774
  • Мнения: 267
Ние си мислихме да иде първо той и като поработи да намери квартира за нас (имаме малко дете), но да да живееш с непознати не е никак приятно, но е трудно без договор от работадател и регистрация с квартира както разбирам тук от написаното в групата.

Този пост не съм го видяла... наистина е по-добре с малкото дете да си останете в България, докато той успее да намери самостоятелна квартира. В нашата община не е разрешено да бъдат регистрирани дечица в къщи с работници. Спокойствието на детето е висша сила. Цялото ми семейство работи в такова бюро и е имало много тежки дни, но с времето свикваш. Зависи колко силно желаеш нещо и на какво си готов. Всяка седмица идват от България поне по 5 човека и по толкова си отиват. Не е за всеки. Ако питаш тях условията са ужасни, но ние с мъжа ми успяваме да се издържаме(само той работи,но на 2 места). Майка ми, мъжа и 2 деца също. Холандия беше гостоприемна поне към нас и все по-лесно се адаптираме. Всяко начало е трудно! Желая ви успех Blush

# 775
  • Мнения: 610
Благорадя за отговорите. От работа той не се праши, години ходи на бригада в Америка като студент по 14 часа работа на няколко места, тежко беше. Сега работи в туризма тук, но както може би знаете заради пандемията замря тук. Имаме опция ние с детето да отседнем в къщата на наши приятели и ние с нея да живеем там докато той поработи и уреди настаняване. Ще проверя и групите във фб.

# 776
  • Мнения: 267
Много съжалявам, че така се е получило. Щом има опит с бригада значи и тук ще се справи. Снощи мъжа ми каза за негов колега, който се е преместил в ОТТО и е доволен. Имали доста работа и са коректни откъм плащане. 95 евро на седмица им е квартирата и 105 евро на месец здравна застраховка. Мисля,че има удържки и за транспорт до работното място. Холандия е чудесно място. Само хубаво до момента мога да кажа.

# 777
  • Мнения: 3 727
400 евро за легло в обща стая е ужасно скъпо. Зависи в кой район ще сте. И аз подкрепям да замине първо той, а след някой месец и вие.
Колкото до Отто,  има безкрайно много истории от първо лице във ФБ, казват, че всичко е въпрос на късмет с тях. Основният проблем е, че се работи предимно с поляци, които, естествено,се подкрепят един друг, така че има известна дискриминация.

# 778
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Аз пък искамда изкажа едно мое лично мнение без да визирам в никакъв случай участници от темата, тя все пак е Холандска: потресена съм от факта че някакви измислени бюра по труда търсят и рекрутват работници от чужбина при положение че в резултат на короната в момента хиляди холандци и най много млади хора остават без работа и тенденцията по офицялни данни от нац. Статистическо бюро е че безработицата ще се удвои в близката година. Това е пълен absurd. Все повече започвам да се съмнявам в целият Европейски проект. Той не е решил до сега абсолютно никакъв обществен проблем, като се почне от нелегалната имиграция и се свърши със фалиралата в момента финансова система. Единствено корумпирани европейски и не европейски държави достигнаха до европейските фондове и крадат и до ден днешен. Тези бюра по труда всъщност заслужават проверка от министерството и се чудя как още никой не се е обадил до там. Пожелавам успех на всички търсещи по добър живот и се чудя как така все още са останали холандци с добри намерения към тези които им взимат хляба.

# 779
  • Мнения: 2 992
Не е нужно така да се разстройвате.

Холандци и англичани не искат да работят на полето, още по- малко за ставка от 11 евро/ на час. Те тези пари ги взимат , дори да си седят вкъщи и нищо да не правят.

А и смисъла на ЕС е дори за квалифициран труд- явяваш се на конкурс и работодателят избира , този който би му вършил най- добра работа, а не по националност

Общи условия

Активация на акаунт